Lancome, La Vie Est Belle EDP

Lancome, La Vie Est Belle EDP

`La vie est belle` czyli życie jest piękne! To właśnie ta najprostsza filozofia przyświecała twórcom marki Lancome przy tworzeniu najnowszego zapachu damskiego. Spełnienie, samorealizacja, wyzwolenie - `La Vie Est Belle` to symbol współczesnej, szczęśliwej i wolnej kobiety.
Nad kompozycją nowego zapachu Lancôme o raz pierwszy w historii marki pracowało aż troje najwybitniejszych francuskich kreatorów zapachów - Olivier Polge, Dominique Ropion i Anne Flipo, którzy połączyli swoje talenty i przy użyciu zaledwie 63 składników (blisko połowa z nich jest naturalna) opracowali formułę odzwierciedlającą kobietę XXI wieku.
Flakon swój kształt zawdzięcza projektowi z 1949 roku kiedy Lancome stworzyło flakon `Le souriere de cristal` nazwany `Kryształowym uśmiechem`. Szara wstążeczka z organzy, która zdobi szyjkę perfum ma symbolizować kobiecą wolność.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: czarna porzeczka, gruszka
nuta serca: irys, kwiat pomarańczy, jaśmin
nuta bazy: bób Tonka, pralinki, paczula, wanilia

46% jesień/zima 54% wiosna/lato

Delikatny, kwiatowy zapach

Po te perfumy siegnelam szukajac perfum o delikatnym kwiatowym zapachu, takich lekkich, slodkich, do stosowania każdego dnia, ale które sprawdza sie zarowno w dzien jak i wieczor ;)

#OPAKOWANIE'
Mi buteleczka się naprawde podoba. Nie jest to klasyczny kształt, nie jest ani kwadratowy, ani okragly. Jest to dosc masywne szkło, w ksztalcie - patrzac od góry - uśmiechu ;) Wstazeczka przy szyjce dodaje delikatnosci całej "kompozycji", a drobne detale - jak nazwa zapachu na koncowce spraya - sprawia, ze wydaje sie byc to mega dopracowany produkt ;)

#CENA
Perfumy do najtanszych nie naleza, za wersje 50ml zaplacilam w Douglasie w promocji jakies 350 zł (choc zdarzaja sie wiesze promki), bez promocji to ok 400 zł.

#ZAPACH
Zapach jest słodki, delikatny. Zmienia się w czasie. Na poczatku czuć bardziej mdle, cukierkowe nuty - nie jest to zapach straszny, ale zdecydowanie z czasem zapach nabiera na jakości. Po kilkudzieciu minutach od aplikacji uwalniaja sie bardziej delikatne, kwiatowe nuty. Czuć irys, moze troche wanilię.

#TRWALOSC
To zdecycowana zaleta tego zapachu. La Vie Est Belle utrzymuje sie bardzo dlugo na skorze, wlosach i ubraniu, Szczerze mowiac, moje szale potrafia nim pachniec kilka dni. Na poczatku myslalam, ze tak nie jest, bo sama siebie nie czuje. Ale wlasnie wracajac nastepnego dnia do ubran, ktore nosza slady uzycia tych perfum - wciaz je czuc ;)

# KIEDY UZYWAM
Mi zapach sprawdza sie na co dzien, zarowno latem, jak i zima. Jest na tyle delikatny, a jednoczesnie intensywny ze idealnie wpasowuje sie w te pore dnia.
Ale uzywam tez jej w letnie wieczory, przywodzace na mysl cieple noce nad morzem i wiatr we wlosach ;) Zdecydoanie letnie wieczorne randki otulone sa tym zapachem ;) I powiem Wam, ze mezczyzni to doceniali ;)

#PODSUMOWANIE
Mi zapach bardzo sie podoba. Jest kobiecy, delikatny, moze na poczatku cukierkowy - ale nie za bardzo. Późniejsze nuty kwiatowe bardzo mi sie podobaja.
Super jest tez trwalosc zapachu - tu polecam z calego serduszka.

Jedynym minusem jest chyba tylko cena :) Wiec minus jedna gwiazdka za to :D Bo wierze ze istneije podobne produkty w znaczaco nizszych cenach ;)

Świetny produkt.

Ja: Lubię zapachy słodkie i orzeźwiające. Kwiatowe i owocowe. Zapachy cięższe zazwyczaj mi nie podchodzą, ale zdarzają się wyjątki od reguły. Większość zapachów pachnie na mnie dokładnie jak w opakowaniu.

Flakon: Na pierwszy rzut oka wydaje się masywny i ciężki. Ale jest bardzo poręczny, uroczy i kobiecy. Wrzucony luzem do torebki nie niszczy się i nie otwiera się sam. Łatwo można kontrolować zużycie perfum.

Wrażenia: Zapach jest bardzo intensywny, kwiatowy. Ale nie nachalny i nie duszący. To woń kwiatowa jak z ogrodu. Mają w sobie swego rodzaju słodycz a przy tym są dość świeże. Dzięki swojej trwałości są bardzo wydajne. Cena może wydawać się spora, ale to inwestycja na długi czas. Moim zdaniem to kompozycja uniwersalna - będzie idealnym dopełnieniem stylizacji na ważną okazję, ale będą też dobrze współgrały z casualową stylizacją do pracy. Projekcja jest dość spora, jest to zapach wyczuwalny przez otoczenie, atworzy za sobą charakterystyczny ogon. Moim zdaniem to zapach idealny na każdą porę roku z wyjątkiem lata. Wtedy staje się nieznośny i duszący. Przepięknie rozwijają się na skórze podczas noszenia. Na minus, że to zapach bardzo często podrabiany przez innych, przez co dość popularny. Zabiera mu to wyjątkowość. Myślę, że ten zapach to dobry pomysł na prezent, jest dość bezpieczny. Plus za łatwą dostępność - zarówno stacjonarnie jak i w drogeriach internetowych.

Typ kobiety: Moim zdaniem są dość uniwersalne - każda kobieta będzie się z nich dobrze czuła. Może być dla nastolatek zbyt mocny.

Trwałość: Bardzo dobra trwałość. Na skórze czuć zapachach cały dzień, na ubraniach do kilku dni. Czasem zdarza się, że wyczuwam go na ubraniach po praniu.

Cukierkowa woń

Perfumę mam już zakupioną po raz drugi.
Nigdy nie byłam fanką słodkich zapachów, z reguły powodowały uczucie zbyt nachalnej słodyczy, były duszące i nieprzyjemne.
Lancome stworzył jednak zapach, który bardzo przypadł mi do gustu. Uwielbiam go. Mimo tego, że jest to słodka perfuma, nie jest dla mnie zbyt mocna, ani za bardzo intensywna. Jest na swoj sposób dla mnie naturalna w swoim zapachu. Przyciąga swoją wonią, wiele osób mówi mi, że pięknie pachnie i pyta czego użyłam. Jest idealna w okresie jesienno-zimowym. Bardzo polecam!!

Kwiatowe

Piękne mocne perfumy o zapachu kwiatów czuć je mocno ale są świeże jakby się było w ogrodzie są bardzo trwałe pachną na ciele cały dzień a i ubrania z dnia wczorajszego dalej unoszą zapach a ta butelka z wstążka mega kobieca zwraca na siebie uwagę tak samo jak i zapach perfum subtelność i kobiecość

Kocham je !!!

Perfumy Lancome La Vie Est Belle są najpiękniejszymi perfumami jakie kiedykolwiek miałam okazję używać. Od 3 lat goszczą na mojej toaletce i chyba nigdy mi się nie znudzą:) towarzyszyły mi nawet w dniu ślubu. Zapach jest niesamowicie trwały, pozostaje na włosach i ubraniach dobrych kilka dni. Jest bardzo uniwersalny zatem można go używać o każdej porze roku oraz dnia:) są bardzo kobiece, lekkie, kwiatowe lecz nie duszące, każdy zwraca na nie uwagę w towarzystwie, oczywiście robią pozytywne wrażenie. Flakonik subtelny i wygody w użytkowaniu.

Świetne

Najlepsze perfumy jakie miałam! Bardzo trwałe, bluzki pachną w szafie przez kilka dni. Zapach słodki, kuszący, uwodzicielski. Dostałam pierwsze opakowanie w prezencie od męża i teraz to mój zapach od kilku lat.

Kobiecy

Skuszona opiniami na internecie zamówiłam ślepo w drogerii Douglas. Zapach naprawdę mnie oczarował, jest dość mocny ale bardzo trwały i przyjemny. Na ubraniach Czuć go nawet po wypraniu. Niesie za sobą nutę delikatności, ale tez uwodzenia i odwagi. Ja się zakochałam. ;)

ciepło i zmysłowo

Zakochałam się w nich od pierwszego użycia. To jedne z trwalszych perfum jakie istnieją na rynku. Mocno skoncentrowane i mega słodkie. Wystarczy niewielka ilość, a będą Ci towarzyszyć cały dzień, albo i dłużej (na ubraniach). Zapach bardzo elegancki, zmysłowy i kobiecy.

Dawka czyni truciznę :).

Bardzo długo nie chciałam pisać recenzji o tym produkcie, gdyż czułam, że muszę ten zapach poznać lepiej. Czasami jest tak, że jedne zapachy kochamy lub nienawidzimy od razu, a do oceny innych potrzebujemy czasu. Ten zapach wywołuje u mnie mieszane odczucia. To jedne z trwalszych perfum jakie istnieją na rynku. Mocno skoncentrowane i słodkie. Na początku tak mocne, że ja osobiście nie wiem co w nich czuję. Jak zużyłam pierwszą próbkę (psikaną) to myślałam, że wyjdę z siebie, ciągle czułam ten zapach, mocny, dostawałam migreny. Nie chciałam go więcej. Potem dostałam próbkę (znowu!) ale już taką, gdzie mogłam się skropić, a nie psikać. Gdy nałożę odpowiednią ilość zapachu i w odpowiednie miejsca na ciele to - zapach otula i przestaje być męczący - jest towarzyszem, który można dodać nam energii i poprawić nastrój. Perfumy bardziej polecam w okres inny niż lato - w ciepłe dni może być niemożliwy do noszenia. Jeżeli chcemy używać do pracy to polecam niewielką ilość - zbyt intensywny będzie drażnił ludzi. Według mnie perfumy są dla prawie wszystkich kobiet - nastolatek w nich nie widzę :). Zapach mogę polecić - ale jak w tytule - zbyt duża ich ilość może nas od razu zniechęcić.

Sprzedażowy HIT.

La Vie Est Belle EDP jak i wszelkie flankery to sprzedażowy HIT. Prekursor spopularyzowania nut gourmand, dostępny dla każdego. Mocno słodkie, bardzo kobiece, zaczepne i wesołe w odbiorze. Wyczuwam głównie praliny, wanilię, sporo paczuli, owoce (porzeczka, gruszka). W tle majaczą kwiaty (m.in. pudrowość irysa). Pięknie się rozwijają na skórze, ekstremalnie trwałe, dostępne i tanie (jak na tak trwałe pachnidło). Nie rozumiem dlaczego wiele osób o perfumeryjnym zacięciu wylało na nie przysłowiowe "wiadro pomyj". Nie są w moim typie ale z pewnością uwiodą nie jednego mężczyznę. Polecam testy.

ZALETY:

- Flakon - na swój sposób uroczy, kobiecy, zgrabnie leży w dłoni.

- Dostępność.

- Cena - często na promocjach.

- Trwałość - nieprzeciętnie dobra.

- Zapach bardzo kobiecy, mocno słodki.

- Projekcja niesamowita - zostawia za sobą tzw. "ogon".

WADY:

- Bardzo popularny - przez to często podrabiany.

- Mało wyjątkowy.

Kupuje

Moje ulubione, kupiłam już druga butelkę i wiem że na tych 2 się nie skończy. Zapach jest słodki ale nie mdły. Bardzo ładne, utrzymują się w miare długo, dłużej od innych perfum marki LANCOME. Bardzo kobiece. Bezpieczne na prezent

Edycja postu: kupiłam kolejny flakon +balsam o tym zapachu

Ciepłe i przytulne

Zapach jest popularny, ale nie uważam, by odbierało mu to uroku. Trudno oczekiwać od konsumentów, żeby nie docenili dobrego produktu. Nie dziwi mnie jego utrzymywanie się na rynku. Jak na razie nie przeszkadza mi jego popularność.
Przede wszystkim jest to zapach trwały. Jedno, dwa psiknięcia są w pełni wystarczające by cieszyć się nim od rana do wieczora. Na ubraniach trzyma się nawet kilka dni. Ciągnie za sobą ogon. Nie wszystkie perfumy Lancome są tak trwałe, ten zapach im się udał.
Zapach jest słodki, od samego początku aż do końca. Czuję gruszkę, czarną porzeczkę, irys, jaśmin, czekoladkę, paczuli i wanilię. Nigdy mnie nie męczą, za to zawsze poprawiają nastrój. Jeśli miałabym opisać z czym mi się kojarzą to z rozpalonym kominkiem w ciepłym, przytulnym domu.
Flakon jest dziełem sztuki.
Są łatwo dostępne w stacjonarnych oraz internetowych perfumeriach.