L´Oreal Professionnel, Mythic Oil Rich (Olejek do pielęgnacji włosów grubych, sztywnych, nieposłusznych i puszących się)

Olejek do pielęgnacji włosów grubych, sztywnych, nieposłusznych i puszących się. Dzięki formule olejek nie tyko pielęgnuje i dodaje blasku matowym i pozbawionym blasku włosom, ale także dyscyplinuje i ujarzmia niesforne kosmyki. Mythic Oil Rich to połączenie dwóch rodzajów kosmetyków w jednym - odżywki i olejku stylizacyjnego. Zawiera w składzie mieszaninę olejku z pączków ryżu i olejku arganowego. Natychmiast się wchłania, nie pozostawiając na włosach widocznego tłustego filmu. Zapewnia włosom zdrowy połysk, ujarzmia i chroni przed puszeniem się.
Można używać na włosach mokrych i wilgotnych jako:
- odżywkę po umyciu włosów,
- kosmetyk rozplątujący i ułatwiający rozczesywanie włosów,
- środek ochronny przy suszeniu włosów suszarką.
Na włosach suchych:
- jako dyscyplinujący kosmetyk stylizacyjny do wykończenia fryzury nadający efekt ujarzmienia, wygładzenia i połysku.

ochrona końcówek, odżywiające, regenerujące / odbudowujące, wygładzające, nabłyszczające
w sprayu
olejek

Olejek nie tylko do włosów grubych, recenzja produktu po zmianie opakowania

Masz suche, łamliwe włosy? Puszenie się i kłaczki to Twoja codzienność? Zaraz rozpoczniesz przygodę ze słońcem, plażą i kąpielami morskimi? W takim razie przeczytaj.

Zacznijmy od uporządkowania informacji. L’Oréal Professionnel Mythic Oil występuje w trzech odmianach: klasycznej, do włosów koloryzowanych (Color Glow) oraz suchych i nieposłusznych (Rich Oil). Dziś zajmiemy się tym ostatnim. Według producenta olejek ma zagwarantować nawilżenie, blask, łatwość rozczesywania oraz ochronę przed puszeniem. Olejki możemy stosować na mokro i na sucho. W pierwszym przypadku nakładamy kosmetyk jako końcowy etap pielęgnacji po umyciu włosów, gdy są osuszone ręcznikiem ale wciąż wilgotne. Kosmetyk możemy też stosować w dowolnym momencie na suche włosy, gdy wymagają wygładzenia i odżywienia. Tyle wstępu, przejdźmy do konkretów.

Stosowałam wszystkie trzy wersje, lecz Rich Oil jest zdecydowanie moim ulubieńcem. Jest bardziej wydajny i silnie odżywia. Stosuję go na mokro po każdym myciu włosów, dwie pompki wystarczą na długie włosy, które są potem bardzo miękkie, lejące i nie sprawiają kłopotu przy rozczesywaniu. Na sucho zdarza mi się nałożyć olejek w sytuacji gdy moje włosy są wymęczone, np. kurtką czy czapką. Czasem też nakładam go na suche włosy, noszę przez około godzinę, po czym zmywam. Taka kuracja odżywcza w miniaturce. Poleciłabym go także na wakacje, nałożenie przed plażowaniem zabezpieczy włosy przed szkodliwymi czynnikami.

Cała linia niedawno przeszła „facelifting” i prezentuje się w nowych opakowaniach. Z jednej strony jest to zmiana na korzyść: cienka, plastikowa butelka została zastąpiona cięższą, szklaną, która wygląda dużo lepiej. Ale jako kosmetyk w podróży będzie już ważyć wyraźnie więcej. ponadto na tej zmianie straciłyśmy 25 ml pojemności (a nie zauważyłam, aby w parze szła obniżka ceny).

Zalety: bardzo dobrze odżywia i wygładza włosy, jest bardzo wydajny, śliczny zapach, ładne opakowanie.

Wady: nowe opakowanie jest mniejsze i cięższe, a plastikowy korek zabezpieczający produkt jest średniej jakości.

W zasadzie nie ruszam się z domu bez wykończenia fryzury olejkiem, ponieważ mam grube, mocne włosy i mimo precyzyjnego prostowania i układania wymagają one czegoś co je zdyscyplinuje a ten olejek sprawdza się idealnie :) Obecnie razem z olejkiem dove ten jest moim ulubionym a trochę tych olejków już miałam.

Po pierwsze olejek wspaniale wygładza włosy, powoduje, że są jeszcze bardziej miękkie i lśniące.
Nałożony na końcówki scala je i ujarzmia.
Osobiście prawie zawsze stosuje go na suche włosy ponieważ na mokre nakładam krem termiczny a więc na olejek jest czas już po prostowaniu.
Jednak kilka razy olejek nałożyłam bezpośrednio na mokre włosy i efekt tez był bardzo dobry, włosy stały się widocznie odżywione i lśniące.

Bardzo lubię stosować ten olejek bo ładnie podkreśla moje pasemka i blond refleksy, wydobywa z nich kolor i podkreśla go.

Kolejną zaletą jest bogaty zapach, który utrzymuje się na włosach. Dodatkowo zapach utrzymuje się dłużej kiedy do prostowania stosuje krem termiczny z tej samej serii mythic oil ;)

Co ważne, ani trochę nie obciąża! Zauważyłam, że nawet jeśli odrobinę przesadze z ilością to szybko się wchłania i nie przetłuszcza włosów. Jednak wiadomo, że ten olejek celuje we włosy grube i suche, takie, które trudno ułożyć. Jeśli ktoś ma cienkie i raczej normalne włosy nie powinien sięgać po serię "rich oil" a po olejek mythic do wszystkich rodzajów włosów. Wersja rich jest bardziej bogata i mocniej działa.

Dobrze sprawdza się jako dodatkowa ochrona przed wilgocią w powietrzu, po prostu włosy nie chłoną po nim tak mocno wilgoci a co za tym idzie nie puszą się.

Opakowanie estetyczne, funkcjonalne, wygodne.
Na plus, że jest plastikowe (nie jak szklane w olejku dove) bo łatwiej mi go przewieźć w podróży.

Pojemność jest spora bo aż 125ml, doldatkowo olejek jest wydajny bo wystarczy bardzo małe naciśnięcie pompki by odżywić włosy o długości do ramion.

Zdecydowanie polecam, warto bo olejek działa, wiele osób komplementuje moje włosy i dziwi ich jak ja to robię, że mimo rozjaśniania, prostowania i codziennego mycia moje włosy pozostają w tak dobrej kondycji. Myślę, że to ten olejek w dużej mierze tak dobrze je chroni i pielęgnuje :)

Używam tego produktu od: prawie 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Nie dla mnie

Nie wiem dlaczego mój olejek pachnie czy smierdzi Jedwabiem Farouk. Jest w składzie olejek ryżowy i arganowy a przebija się jedwab, którego zapachu nie znoszę. czy ktoś ma takie skojarzenie, czy moze mi dolano do oryginały jedwabiu? Jestem uczulona na ten zapach i na drugi dzień po zastosowaniu kręciło mi sie w głowie i cąly dzień miałam niesamowity nie wiedząc dlaczego, pod wieczór zrozumiałam to olejek i odstawiłam go. Musiałam umyć głowe bo tak mnie denerwował zapach. Czy wasz też pachnie jedwabiem na poczatku używania? Musze sie udać do sklepu fryzjerskiego powachac taki sam.Mój kupiłam przez allegro.

Świetny

Olejek kupiłam ponad pół roku temu i od tego czasu używam go po każdym myciu włosów (co 3- 4 dni, na włosy jeszcze wilgotne lub suche, 2 - 3 dozy). Stosuję go przede wszystkim od połowy długości włosów ze szczególnym uwzględnieniem końcówek, jako zabezpieczenie przed ich rozdwajaniem. Wydaje mi się, że to właśnie jemu zawdzięczam to, że nie mam w ogóle zniszczonych końców, mimo, że ostatni raz u fryzjera byłam 8 miesięcy temu, a włosy mam w tej chwili do kości ogonowej. Zauważyłam, że olejek stosowany na wilgotne włosy, po ich wysuszeniu suszarką, lekko rozprostowywuje moje fale, dzięki czemu łatwiej mi jest je ujarzmić. Gdy natomiast, wcieram je w suche włosy (wysuszone naturalnie), stają się one przede wszystkim bardziej miękkie, lśniące i nie elektryzują się.
Jakiś czas temu używałam całeg gamy produktów Loreal Mythic Oil (szampon, maska), ale właśnie z tego olejku jestem najbardziej zadowolona.

Bardzo fajny !

Produkt bardzo fajny. Używam go od kilku miesięcy po myciu włosów. Fajnie zabezpiecza końcówki, przyjemnie pachnie i jest BARDZO WYDAJNY ! Co prawda nie suszę włosów więc tu się nie wypowiem ale przez pewien czas miałam problem z ich rozczesywaniem (kiedy miałam jeszcze dłuższe włosy), produkt ten bardzo mi w tym pomógł przy systematycznym używaniu. Dla posiadaczek puszących się włosów na pewno będzie pewnego rodzaju zbawieniem. Bardzo fajnie sprawdza się również przy stylizacji fryzury jako jej wykończenie - włosy są śliskie przyjemne i ładnie się błyszczą.

Trzeba tu jednak zaznaczyć, że nie jest to złoty środek na rozdwojone i zniszczone końcówki ! On ma za zadanie chronić przed szkodliwymi czynnikami ale w żaden sposób nie naprawi nam tego co już "zepsute".

Polecam !

Przetestowałam wiele olejków do włosów, ale ten wydaje się być jak do tej pory jednym z lepszych. Nakładam go i na mokre- jako odżywkę i na suche, do ujarzmienia i nabłyszczenia włosów. Myślę, że to co obiecuje producent jest spełnione. Nie ma co liczyć na efekt utrzymujący się nawet po myciu, ale myślę, że jest naprawdę przyzwoity.Ja zapłaciłam za niego 39 zł- przy tej pojemności to dobra cena, tym bardziej, że jest wydajny. Używam go od 4 msc a nie zużyłam jeszcze połowy (włosy prawie do pasa- stosuję ok 5-6 pompek po każdym myciu).

Używam tego produktu od: 4 msc

nareszcie olejek, a nie jedwabie/silikony

Mam długie (do łopatek), mocne i gęste włosy, jednak farbowanie ( delikatne rozjaśnianie) i słońce trochę je wysuszyło, a nieszczęsne końcówki mają tendencję do rozdwajania.
Mimo tego zawsze budzą podziw fryzjerów - ich zdrowy wygląd, ilość i ogólna kondycja. Sądzę, że to zasługa genów i przyznaję się, że włosy zaczęłam farbować regularnie dopiero od 2 lat...

Moja codzienna pielęgnacja włosów to szampon do w.farbowanych i odżywka, czasem maska. Po ich wysuszeniu potrzebuję czegoś do ich:
- wygładzenia
- ujarzmienia
- nadania kształtu i połysku

Dotychczas używałam drogeryjnych specyfików w postaci jedwabiu Biosilk, Farouk, serum na końcówki Pantene Pro-V, a nawet Avon, mgiełki/odżywki bez spłukiwania z proteinami melcznymi Biovax, odżywka do włosów suchych i z rozdwajającymi się końcówkami Isana (tworzy sztywny kask!)... czułam jednak, że to nadal nie to....

Owszem owe sera ujarzmiały i wygładzały włosy, jednak nigdy nie dawały poczucia odżywienia i pielęgnacji, a wręcz odwrotnie - strasznie je wysuszały.
No i te wyrzuty sumienia - co z tego, że mam wygładzone włosy (na plus to, że nie używam prostowicy) skoro zawarty w Boisilku itp. alkohol je niszczy, a inne mazidła naszpikowane są parabenami, silikonami etc.?

Zaszalałam ;-) i z lekkim wahaniem zainwestowałam 49 zł w olejek, czytając kilka dni wcześniej w Twoim Stylu świetne opinie na jego temat, przyznanie tytułu Doskonałości roku 2012 TS, hmm...jurorki chyba nie mogły się mylić.

Czytam skład - sama poezja - tyle dobroczynnych olejków, ale przestudiowanie listy składników pozostawiam dziewczynom, które w tym "siedzą", bo nie czuję się kompetentna by to profesjonalnie ocenić.

Pierwsze wrażenie - gęsty, tłusty po wylaniu w zagłębienie dłoni, odżywczy o orientalnej nucie zapachowej, takiej miłej olejkowej :D

Użyłam 2 pompek na moją długość, wydawało mi się, że jest tak tłusty, że rano wstanę z oklapniętą, przylizaną fryzurą nadającą się tylko do ponownego mycia.
A tu miła niespodzianka!
Olejek wnika we włosy całkowicie - są lekkie, gładkie, błyszczące, cały dzień w doskonałej kondycji.
Co ciekawe po umyciu, odżywce, naturalnym podsuszeniu, nałożeniu olejku i wysuszeniu szuszarką nie chciałam już szarpać włosów i celowo rozczesałam je tylko palcami, dopiero rano użyłam szczotki - naprawdę nie były splątane.

Jestem ciekawa jego odżywczego wpływu na moje włosy, bo wygładza fantastycznie, dając zdrową fryzurę.

Wobec tego olejku mam wielkie nadzieje i oczekiwania.

Teraz daję 4,5 gwiazdki, ponieważ dopiero go zakupiłam, ale jestem przekonana, że wrócę po dłuższym stosowaniu poprawić/podnieść notę :-)