Przepisy Babci Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Kwiatowe mydło Agafii`

Mydło kwiatowe służy zarówno do mycia ciała jak i włosów.Nie zawiera parabenów. Nie wysusza skóry. Nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych i myjących. Pieni się dzięki zawartości lukrecji i dwóch rodzajów mydlnicy lekarskiej. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Przeznaczone w pielęgnacji każdego typu skóry. Skóra staje się gładka, odżywiona, zregenerowana, nawilżona. Włosy wzmocnione, z blaskiem, miękkie, łatwo układające się.

zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku
>250ml

Przecudowny zapach i działanie

Zakupiłam go w miejscowym sklepie na wyprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie. Mydło ma szerokie spektrum zastosowania - można go stosować do ciała oraz włosów. Świetnie oczyszcza skórę głowy oraz ciała. Skóra po użyciu jest miękka i otulona przepięknym zapachem, a włosy gładkie i błyszczące. Ma zbitą kosnsytencję, ale w kontakcie z wodą zmienia swoją strukturę na bardziej żelową. Jest bardzo wydajny.

A miałam taką nadzieję...

Cena mydła zasugerowała mi, że będzie ono super działać na moją skórę itd. i do tego produkt można stosować na włosy. Niestety w moim przypadku włosy tylko się poplątały i nie umiałam ich rozczesać. Miałam wrażenie, że została na nich jakaś poświata a dobrze je spłukałam. Konsystencja mydła jest troszkę denerwująca, bo jest gęsta i lekko ciągnąca. Warto najpierw z pomocą wody rozprowadzić je w dłoniach i potem nałożyć na skórę. Chyba musi mieć sporą ilość SLS. Nie podrażniło mi skóry, nie sprawiło żadnej alergii, ale za każdym razem chwilę się drapie po kąpieli z tym środkiem. Po prostu jakiś składnik mi nie podszedł. Nie ma jednak tylko wad. Myje naprawdę dobrze i skóra jest po nim gładka. moja siostra z kolei, która również używa tego mydła, jest nim zachwycona i nie widzi żadnych problemów. Jaka skóra, tyle opinii.

Idealne dla suchej skóry

Na skórze suchej sprawdza się świetnie.
Pięknie się pieni, myje a do tego jest bardzo delikatne. Pozostawia skórę nawilżoną i zmiękczoną. Jest tak delikatne, że używam je nawet przy myciu małego dziecka
Najważniejsze, że ma naturalny skład
Jeżeli chodzi o zapach jest hm... typowo kwiatowy ni mniej ni więcej
Mydło odpowiednie do delikatnej skóry i na chwilę relaksu :)

Naturalne syberyjskie mydło ziołowe do kąpieli `Kwiatowe mydło Agafii`

Było to pierwsze z mydeł do kąpieli Agafii, które wypróbowałam.
Wydajność mocno na plus, niestety reszta wypadła już gorzej.
Konsystencja w porządku, podobna do masła, chociaż zdecydowanie wolę konsystencję czarnego mydełka.
Nie spasował mi jego zapach - jest sztuczny i mdły.
Podsumowując jest ok, ale po wypróbowaniu czarnego zdecydowanie nie kupię już kwiatowego.

Miła alternatywa dla tradycyjnego żelu

Mydełko bardzo przyjemne. Zapach i konsystencja zachęcające. Piana odpowiednią (najlepiej nabrać w dłonie i rozmydlić przed nałożeniem). Świetnie czyści włosy i ciało. Nie odżywia niestety ani nie nawilża. Po drugim umyciu włosów swędziała mnie głowa. Włosy nie były wysuszone i dłużej zachowały świeżość w stosunku do mycia zwykłym szamponem. Także polecam do włosów ale nie częściej niż w stosunku 1:4 mycia zwykłym szamponem bo by skalpu nie przesuszyc i łupieżu nie dostać. Opakowanie duże, produkt odpowiednio wydajny.

Słabsze od czarnego

Jak tytuł wskazuje - niestety te mydło to nie moja bajka, ani konsystencja ani działanie mi nie pasuje. Jest bardziej zbite od czarnego mydła, do użycia potrzebna jest gąbka/myjka - inaczej prawie wcale się nie pieni i ucieka między palcami. Największy minus - po umyciu włosów dostałam łupieżu. Zapach mydła jest bardzo ładny.

Polecasz? Naturalnie!

Sięgnęłam po mydło kwiatowe Agafii po pozytywnych doświadczeniach z czarnym mydłem tej samej marki oraz przy okazji, bo akurat znalazłam je w sklepie. Mam to szczęście pochodzić z miasta przy wschodniej granicy Polski i w przeciwieństwie do większości wizażanek nie mam kłopotów z dostępnością mydła.
Jeśli macie już doświadczenie z mydłami syberyjskimi, nie zaskoczy Was duże opakowanie wypełnione dość rzadkim mydłem, które jest jednak wydajne i dobrze się pieni. W skład wchodzi wiele różnych ziół, jednak mydło kwiatowe w przeciwieństwie do czarnego pachnie nie ziołami, a konwalią :) Mydełko sprawdza się nawet do mycia włosów, choć nie zrezygnuję z szamponu.
Biorąc pod uwagę wydajność mydła i pojemność słoiczka, cena zdaję się adekwatna do jakości. Zdaję sobie jednak sprawę, że w przypadku zakupu przez internet dochodzą koszty przesyłki.

Super alternatywa szamponu

Zacznę od tego ze kupiłam go w alternatywie cedrowego mydła którego akurat nie było w sklepie. Nie zawiodłam się. Konsystencja jest o wiele inna bardziej jakby bogata. Mydło dobrze się pieni, doczyszcza skore głowy. Pojemność jest ogromna a produkt bardzo wydajny. Polecam! :)

kwiatowe oczyszczenie

Lubie wszystkie mydła syberyjskie z Agafii , choć szczególnym uczuciem darze to czarne.
Mydło zamknięte w dużym , przeźroczystym słoju z zakrętką.
Wygodne opakowanie , które umożliwia zużycie całego produktu.
Konsystencję ma gęstą , żelową i ciągnącą się , koloru jasnoróżowego.
Pięknie pachnie , ziołami i kwiatami ,nie jest to nachalny zapach , ale bardzo delikatny.
Ja mydła używam do mycia wyłącznie ciała .
Najlepiej sprawdza się po nałożeniu na myjkę i gąbkę.
Bardzo dobrze się pieni i jest mega wydajne.

Jedynym mankamentem jest SLS w składzie , choć nie jest ono bardzo odczuwalne i nie powoduje przesuszenia skóry.

ciekawe mydło

lubie te rosyjskie mydla w słoiczku.
pięknie pachną, nie wysuszają skóry, są wydajne, coś innego niz zwykłe żele pod prysznic.

jedyny minus to że sa takie bardzo lejace, płynne, mogły by byc bardziej zwarte ale do przezycia;)

dla mnie warte polecenia, używałam kilku rodzajów i z każdego jestem zadowolona ale tez nie oczekuje cudów- mydlo to mydło ma myć i ładnie pachnieć i te zadania spełnia;)

Super

Spełnia swoje zadanie. Bardzo delikatne mydło, fajnie nawilża skórę (choć balsamu na pewno nie zastąpi). Konsystencja zupełnie inna od "czarnego brata". Jest bardziej jak masełko ale nie ma problemu z nabieraniem mydła oraz ładnie się rozprowadza i pieni. Zapach bardzo przyjemny, delikatny, kwiatowy. Myślę, że super się sprawdzi do bardzo wrażliwej skóry. Używane do włosów bardzo fajnie je odżywiało.

Uniwersalne

Zuzylam juz po kilka opakowań z 3 do wyboru(czarne,białe i to),w ostateczności najczęściej wybieram już białe bo jest najłagodniejsze i dla włosów i skóry i twarzy.
Różowe najbardziej pasowało mi jednak zapachem.
Jak je używałam:
Do mycia ciała,ale nie za często,trochę ściąga skórę,moja woli żel do higieny intymnej ;) mydelka bardzo naturalne i takiez żele.
Do mycia włosów,przede wszystkim po olejach,wlosy sa sypkie,puszyste,odżywka wskazana,ale bez tragedii,glownie na końce,uzywane co któreś mycie,ale wpływ po dłuższym czasie zauważalny,wlosy wygladaja jakby zdrowiej
Do twarzy kiedy te nieszczesne plyny micelarne nie zmyja dobrze np tuszu do rzęs.
Praktyczne bardzo bo ma kilka zastosowań,bardzo wydajne,wiec cena nie jest wygórowana.
Aktualizując- warto pamiętać że ma w składzie Sodium Laureth Sulfate czyli SLS, na bardzo dalekim miejscu, ale jednak. Mi do tej pory nic złego nie uczyniła więc jako wrażliwiec mogę polecać. Jedynie co mnie irytuje niezmiernie, że polscy dystrybutorzy potrafią w opisie tego mydła (np na stronach), czy ich szamponów napisać, że są bez SLS jakbyśmy czytać nie potrafili lub rozszyfrowanie cyrylicy było zadaniem ponad nasze siły :)