Przepisy Babci Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Zobacz oferty

Średnia ocena: 1.00/5

tutejszy.pl
Średnia ocena: 1.50/5

zobacz więcejzwiń

Syberyjskie mydło o właściwościach pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów. Pielęgnuje, regeneruje i odżywia skórę ciała i włosy.

w żelu
>250ml
zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku

Oj chyba nie takie naturalne! Wszędzie ten wszechobecny SLS.... Nie dajcie się zwieść opakowaniu

Uwielbiam kosmetyki wielozadaniowe!
Mydło ma gęstą, maziowatą konsystencję. Dojrzałam nawet w opakowaniu zanurzone liście... Pachnie intensywnie, ziołowo i kwiatowo. Dobrze się pieni, nawet niewielka ilość wystarczy, aby stworzyć gęsta pianę. Stosowałam go zamiast żelu do mycia ciała i swoje zadanie oczyszczające spełnił.
Używałam mydła do oczyszczania twarzy w końcowym etapie demakijażu i przyznam, że też sprawdziło się świetnie pod względem oczyszczania, jednak jest jedno ale! Produkt ma w swoim składzie SLS i mocno wysusza skórę.
Dlatego nie polecam osobom borykającym się z łojotokiem. Nie polecam również w roli szamponu, gdyż splącze nasze włosy, a tym bardziej farbowane lub rozjaśniane - to zabójstwo.

Niestety fajny skład został tutaj zepsuty przez obecność SLS-u. Nie jest to zatem w pełni naturalny skład i nie dajcie się omamić opakowaniem, które wprowadza nas w błąd myśląc, że oto mamy ziołową recepturę - samo zdrowie!
W dodatku na opakowaniu jest bardzo długa lista składników i w warunkach sklepowych bardzo trudno odszukać te chemiczne dodatki, ale jednak są tu obecne. jeśli spodobała się wam formuła mydła to polecam czarne mydło marokańskie, które ma 100% skład roślinny naturalny.
Zakupione mydło zużyję pod prysznicem, ale czy kupię ponownie? Oczywiście, że nie! Czuję się przez producenta oszukana.

Dobre do mycia ciała, do włosów się mi jednak nie sprawdziło

Babcia Agafia ma w swoim asortymencie wiele ciekawych kosmetyków. To czarne mydło moim zdaniem jest naprawdę dobrym produktem do pielęgnacji ciała. Jak już wspomniałam mydło nie sprawdziło mi się do pielęgnacji włosów, ale do ciała naprawdę daję radę :)

Mydło otrzymujemy w naprawdę dużym opakowaniu - 500ml które wystarcza na naprawdę długo. Jest to produkt bardzo wydajny ze względu na swoją konsystencję - jest to dość gęsta galaretka w ciemnym, prawie czarnym kolorze. Zapach produktu jest ziołowy, naturalny a zarazem przyjemny i delikatny. Zdarza się że w opakowaniu znajdziemy cały liść albo jakąś małą gałązkę co jeszcze bardziej podkreśla naturalne pochodzenie produktu - zawiera bowiem aż 37 substancji naturalnych. Osobiście preferuję wyjęcie niewielkiej ilości produktu w osobną miseczkę i dopiero stosowanie pod prysznicem czy w wannie aby nie moczyć całego opakowania i zawartości - produktu. Dosłownie niewielka ilość wystarczy aby dokładnie umyć całe ciało. Mydło nie pieni się zbyt mocno co świadczy o jego naturalnym składzie - im więcej piany tym więcej chemii w produkcie. Mimo iż nie pieni się zbyt mocno to przyjemnie się go używa, dobrze się rozprowadza na skórze, można też stosować je gąbką lub myjką do ciała. Skóra po umyciu jest ładnie oczyszczona, odświeżona a przy tym nawilżona. Nie ma uczucia ściągnięcia na skórze czy jakiegoś dyskomfortu. Mydło to polecane jest do pielęgnacji cer problematycznych i powiem szczerze że odkąd je stosuję to stan moich ramion i pleców zdecydowanie się poprawił a niestety mam tendencję do tworzenia się niedoskonałości. Delikatnie pielęgnuje skórę trądzikową (ramiona i plecy, nie stosowałam na skórę twarzy) przy czym nie podrażnia i nie wysusza skóry.

Jedyny minus jaki mogę zauważyć i do czego mogę się przyczepić to pielęgnacja włosów. Mydło polecane jest do mycia również włosów niestety w moim przypadku nie zdaje to egzaminu. Fakt, dobrze oczyszcza włosy jednak w moim przypadku zbyt mono je plącze podczas mycia i później mam problem z rozczesaniem ich. Włosy są nawilżone, wygładzone i się nie puszą, dodatkowo nie są ani przesuszone ani przetłuszczone jak to czasem bywa przy niektórych produktach. Mydło naprawdę daje radę z myciem włosów jednak niestety nie moich. Problem z ich rozczesaniem zdecydowanie zniechęca mnie do stosowania tego produktu na włosy.

Podsumowując, babcia Agafia znowu pozytywnie mnie zaskoczyła. Mydło jest naprawdę dobrym produktem, spełnia obietnicę producenta, do tego jest to produkt o naturalnym składzie. Przyjemne w stosowaniu, bardzo wydajne do tego naprawdę tanie i łatwo dostępne. Dodatkowo poprawia stan skóry z tendencją do niedoskonałości ramion i pleców. Naprawdę produkt godny polecenia, myślę że sprawdzi się każdemu.

Super produkt !

Super produkt,sprawdza mi się idealnie do mycia twarzy,ciała,jak i włosów.
Mydło nie wysusza włosów.
Bardzo wydaje.Super dla osób z buzią problematyczną.Mydlo ma delikatny i bardzo przyjemny zapach,naturalny skład, konsystencja przypomina żel.
Doskonale oczyszcza i łagodzi.

Mydło

Od kilku lat jestem zachwycona tym produktem i wszystkim bardzo serdecznie polecam. Mydło jest bardzo wydajne i świetnie nadaje sie do mycia ciała i włosów. Uwielbiam je też za zapach, jest niepowtarzalny! Zużyłam juz kilka opakowan i z pewnoscia kupie ponownie :)

Nie polecam do mycia cery ze skłonnością do łojotoku

Mam skórę z tendencją do wysuszenia, dlatego moja twarz produkuje dość sporą ilość sebum. Myślałam że to czarne mydełko dobrze sobie z nią poradzi, ale niestety SLES to dość silny detergent i cera jest mocno wysuszona, ściągnięta. Fajne do mycia włosów, mydło świetnie wygląda dzięki dodatkowi liści, bardzo podoba mi się mocno ziołowy zapach.

Polecam produkt!

Używam dwa razy w miesiącu do mycia włosów. Włosy są po nim jakbym nałożyła najlepszą maseczkę na świecie. Błyszczą się i ładnie układają. Trzeba dobrze spłukać włosy. Z początku nie lubiłam zapachu mydła, teraz mi kompletnie nie przeszkadza. Kilka lat temu używałam jako kosmetyk do mycia twarzy przy skórze trądzikowej - pomagała, świetnie wysuszał wypryski i oczyszczał skórę.

Używam od lat

Świetne mydło. Doskonale się pieni, nie potrzeba dużej ilości by umyć całe ciało lub włosy.
Pozostawia skórę czystą, ale nie wysusza.
Włosy myje dogłębnie, używam go raz na jakiś czas, gdy czuje że moje włosy są już obciążone.
Ma świeży, ziołowy zapach, który jak najbardziej mi odpowiada.
Jedyne co średnio mi odpowiada to opakowanie. Wolałabym w jakiś sposób dozowany kosmetyk, choć ze względu na konsystencje wiem, że byłoby ciężko.

Ulubione

Czarnego mydła używam przede wszystkim do mycia ciała. Tu sprawdza się idealnie - bardzo fajnie się pieni a wystarczy niewiele produktu, Skóra jest oczyszczona i nie ma śladu wysuszenia gdzie myślałam, że przy dłuższym stosowaniu niestety się pojawi - dodatkowo 2x w miesiącu używam zamiast szamponu gdzie bardzo ładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Sprawdzałam jeszcze do mycia twarzy ale nawet przy mojej tłustej cerze okazał się za mocny.

Numer jeden mojej mamy

Czarne mydło Agafii króluje w rodzinnej łazience już od kilku lat. Mama twierdzi, że świetnie nawilża skórę i myje włosy. Ja używam produktu tylko do mycia ciała i twarzy, ale nie codziennie, tylko przy okazji wizyt w domu.
Na wielki plus skład mydła: same dobrodziejstwa i naturalne składniki.
U mnie czarne mydło jednak nie spełnia oczekiwań: ot co pięknie pachnie, ale nie nawilża mojej skóry dostatecznie.
Do mycia głowy zupełnie się nie nadaje, bo niestety nie byłam w stanie rozczesać włosów, mimo nałożenia maski.
Konsystencja i wydajność produktu jest naprawdę dobra. Jedno pudełko wystarcza na kilka miesięcy.
Na pewno produkt ten sprawdzi się u osób, które nie mają problemów ze skórą i włosami, jednak jak dla mnie niestety nadaje się tylko do mycia, tak jak wiele innych żeli czy płynów do kąpieli.

rewelacja

CUDO! Stosuję głównie do włosów. Myje tak dobrze, że włosy są świeże przez 2 dni, co przy mojej tendencji do przetłuszczania się i zimowej porze z zastosowaniem szamponów jest niemożliwe. Na mnie działa lepiej, niż babuszkowy szampon dedykowany właśnie przetłuszczającym się włosom. Jest niesamowicie wydajne, pieni się jak szalone i wręcz trzeba uważać, żeby nie nałożyć go za dużo, bo potem cały brodzik będzie w pianie :) Stosunek ceny do jakości + wydajności naprawdę korzystny.

Super

Kupilam, bo czytalam duzo dobrych opinii i się nie zawiodłam. Mydło przyjemnie pachnie i skutecznie oczyszcza. Jest wielofunkcyjne - można myć zarówno ciało jak i włosy. U mnie sprawdza się nawet do demakijażu. Nie powoduje podrażnień. Jedyna wadą jest nieporęczne opakowanie. Trzeba sobie przelać do czegoś wygodniejszego.

Rewelacja

Kosmetyk, z którym się nie rozstaję odkąd go poznałam (już 6 lat!).
Nie zliczę zużytych opakowań.
Chyba wszystko co najważniejsze, zostało już napisane poniżej.
Zostawiam ocenę - mocne 5/5 :)