Przepisy Babci Agafii, Zioła i Zbiory Agafii, Naturalne syberyjskie mydło do kąpieli `Czarne mydło Agafii`

Sprawdź ceny produktu

Syberyjskie mydło o właściwościach pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu zapach. Mydło nie zawiera sztucznych barwników i składników zapachowych. Zawartość składników pieniących przydaje mu delikatności. Ma postać żelu. Mydło przeznaczone do pielęgnacji ciała i włosów. Polecane osobom z problemami skórnymi: łojotok, egzemy, łuszczyca. Można go stosować jako żel pod prysznic i jako szampon do włosów. Pielęgnuje, regeneruje i odżywia skórę ciała i włosy.

zapachowa
mydła
nawilżające, oczyszczające
w słoiku
w żelu
>250ml

Cudowne i tak i nie

Mydło kupiłam z polecenia koleżanki. Naprawdę jest niesamowicie wydajne, uwielbiałam kąpiele z tym mydłem, szczególnie dzięki zapachowi. Konsystencja również na plus, mydło jest bardzo gęste, więc tylko odrobina wystarczy, aby umyć całe ciało. Doskonale sprawdzało się również do włosów.

Niestety, no właśnie niestety, dostałam od niego koszmarnego uczulenia, na które zadziałały dopiero maści od dermatologa. Z bólem serca musiałam odstawić to cudo.

Lubimy

Mydło Agafii jest tak znane i zachwalane, że ciężko coś nowego napisać, Mydła używam razem z mężem - on też je lubi, co dziwne, bo zazwyczaj preferował tylko "męskie" żele w butelce ;) Na początku konsystencja mydła jest dość ciężka do używania, za gęsta, ale z czasem jak wpadnie tam trochę wody to używa się dużo łatwiej. Dobrze się pieni, jest wydajne. Co najważniejsze - dobrze myje i pachnie pachnie pachnie jak w kwiaciarni, cudnie łodyżkami świeżo ściętych kwiatów .. i cała łazienka też pachnie :) Nie nadaje się tylko do moich włosów - tak samo jak jego brat kwiatowy.

Mój ulubieniec :)

Produkt znajduje się w plastikowym, odkręcanym słoiku o pojemności 500 ml. Na opakowaniu, znajdziemy małą naklejkę, informującą wszystko na temat produktu, na szczęście po polsku.
Pod zakrętką produkt jest dodatkowo chroniony plastikowym zabezpieczeniem. W środku znajduje się mała niespodzianka -listek brzozy, ale niestety nie uwieczniłam go na zdjęciach, bo gdzieś mi przepadł. Zapach mydła jest przyjemny, świeży, pachnie kwiatowo-ziołowo.
Konsystencja mydła jest gęsta, ciągnąca się, w kolorze brązowym. Podczas mycia trzeba uważać, żeby się nie ześlizgnęło ze skóry i nie wylądowało w odpływie -co się czasem zdarza. Aby uzyskać porządną gęstą i treściwą piankę, wystarczy jego niewielka ilość, przez co jest bardzo wydajny.
Mydło, tak jak obiecuje producent, ma wiele zastosowań, jest to produkt uniwersalny, do ciała, twarzy i włosów.
I tak też stosowałam. Ale po kolej..
Mycie ciała- sprawdza się świetnie. Dobrze myje skórę, nie wysuszając jej i nie podrażniając. Podobnie z myciem twarzy, zmywa makijaż, nie ściąga skóry, nie wysusza. Zostawia ją gładką i przyjemną w dotyku.
Jest świetny dla tłustej skóry. Mydło na włosy- i tu jestem mega pozytywnie zaskoczona. Tak jak wspomniałam bardzo dobrze się pieni, jest przyjemne w użyciu i nie plącze włosów. Rewelacyjnie nadaje się dla mojej przetłuszczającej się skóry głowy.
Nie podrażnia, nie przesusza. Po wysuszeniu włosy są ładnie odbite od nasady, uniesione i pięknie błyszczą. Zauważyłam również, że dłużej zachowują świeżość, ale nie nadaje się do codziennego mycia. Mydełko mocno oczyszcza, więc polecam stosować co drugie, trzecie mycie. Wydajne!

Śmieszne mydło ale bardzo fajne

Śmieszna konsystencja mydła w ciemnozielonym kolorze. Bardzo wydajne, do całego ciała, włosów też. Bardzo ładnie pachnie. Nie wysusza skóry i nie podrażnia. Ładnie zmywa makijaż. Nie piecze w oczy. Ogólnie bardzo fajny :)

Lubię je!

Świetnie się sprawdza do włosów, a także całego ciała (w tym twarzy). Dobrze się pieni, nie ma problemu z rozprowadzeniem produktu, zapach też jest ładny (chociaż specyficzny). Podoba mi się ilość naturalnych składników. Mydełko jest wydajne. Kupuję regularnie.

Świetny produkt

Lubię rosyjskie kosmetyki i cenie je za fajne składy i świetne działanie. To mydło akurat nie jest robione przez Babuszke Agafie i na początku sceptycznie do niego podchodziłam. Jednak, okazało się rewelacyjne i właśnie jestem w trakcie 2 opakowania :-)

Mydło ma wygodne plastikowe opakowanie z nakrętką. Kolor i konsystencja smaru technicznego :-D w pierwszej chwili może zniechęcić, ale warto się przełamać :-) Mydło pięknie pachnie kwiatami i świetnie się pieni. Wystarczy odrobinę nałożyć na włosy czy ciało, co czyni je super wydajnym. Ciekawostką jest fakt, że producent dorzucił do opakowania parę listków, co w sumie mi się podoba. Ma to chyba nas upewnić, że korzystamy z naturalnego produktu.

Mydło bardzo dobrze sprawdza się do mycia włosów. Czyści je dokładnie, ale jest delikatne dla skóry głowy, nie podrażnia jej. Włoski są czyste, aż skrzypi :-) Ja zawsze po myciu nakładam odżywkę, bo jednak mogłabym mieć problem z rozczesaniem. Po wysuszeniu włosy są miękkie i lśniące, a skóra głowy przez długi czas świeża i nawilżona.

Ze wzgledu na świetna wydajność myję nim również cało. Świetnie oczyszcza skórę, nie podrażnia jej i nie wysusza, tylko subtelnie pielęgnuje.

Podsumowując, świetny produkt który można stosować do całego ciała. Jest również coraz łatwiej dostępny, ja swój kupiłam w Lidlu za jakieś 23 zł. Polecam.

Cudowny

Mydło jest idealne! Posiada naturalny skład bez całej tablicy Mendelejewa. Jest to produkt, który sprawdził się u mnie znakomicie, zarówno jako środek do mycia ciała jak i włosów oraz twarzy. Włosy po umyciu stają się miękkie, łatwo się rozczesują a po umyciu długo utrzymują swoją świeżość. Bardzo dobrze wpływa też na skórę, poprawiając jej stan i dogłębnie ją nawilżając.

Kuriozum

Radość sprawiła mi halloweenowa konsystencja . Mniejszą - zapach cmentarnych kwiatów. Brzozowy listek - in plus. Z magicznych właściwości - wściekle się pieni. Z kąpieli wychodzę jakby czystsza, niż zwykle :) Spodziewałam się czegoś więcej, ale w sumie nikt nic więcej nie obiecywał.

Wyobrażam sobie, że gorącym, lepkim latem mogę być nim bardziej zachwycona.

Super specyfik że Wschodu ;)

Mydło które zaintrygowało mnie brzozowym listkiem i obłędnym zapachem !!! Pachnie świeżo a zarazem gustownie i wyraziście. Jest gęste i bardzo wydajne. Doskonale nawilża skórę. Idealnie się rozprowadza i pieni :)

dla mnie super

Mydełka użyłam trochę przypadkiem, bo kupiła je córka i tak sobie zachęcająco stało na brzegu wanny... Użyłam do włosów, bo wyczytałam wcześniej, że jest niezłe. I strzał w 10tkę.
Włosy lśniące, nie oklapnięte i miłe w dotyku.
Do mycia ciała trochę irytujące ze względu na konsystencję... Co kto lubi.
Ogólnie od czasu do czasu używam, jednak preferuję uczciwe szampony i żele do kąpieli.
Nie wiem czy zdecyduję się na zakup ze względu na cenę, niestety niebanalną.

sama nie wiem....

mydło kupiłam pod wpływem recenzji na necie. używam go jako szamponu. Gdzieś wyczytałam na jakimś blogu że fajnie działa na włosy przetłuszczające się. Hmmmm.... może jakiejś kolosalnej różnicy nie widzę w porównaniu z jakimkolwiek innym(drogeryjnym) szamponem do włosów przetłuszczających się ale włosy u nasady po umyciu są "odbite", ale żeby stwierdzić że dłużej są swieże to już nie koniecznie.... Mydełko jest wydajne i włosy po jego użyciu są fajne i miłe w dotyku. Cena niestety jest dość wysoka. Narazie zużyłam połowę opakowania i waham się nad zakupem kolejnego. Chyba wrócę do mojego sprawdzonego szamponu z Foltane, może mniej wydajny ale włosy dłużej są świeże po jego użyciu. Póki co zużyję całe mydełko i wtedy podejmę decyzję :)

rewelacja, choć krecha za spadochroniarzy składzie

Mydło tanie nie jest, ale i opakowanie spore. Cóż, te kosmetyki kojarzą mi się jako naturalne, tak są zresztą przedstawiane, a tu niespodzianka..sls! Babuszka przesadziła ;-) Reszta składu po rosyjsku, więc nie wiem jakie czekają nas jeszcze niespodzianki ;-)

Pozs tym mydło zawiera ponoć całe mnóstwo dobrodziejstw, olejów, których nie czuć na skórze, może wlaśnie przez wysuszacze...
Nie wysusza, ale i specjalnie nie nawilża. Dobrze oczyszcza ciało, do głowy nie zbliżam, mam wrażliwy skalp i sprawdzone, naturalne szampony.

Mydła używa się bardzo przyjemnie. Taki miły glut:-) dobrze się rozprowadza, nieco pieni, ma poślizg ;-) ogólnie komfort użycia jest na kwc. Skóra nie jest wysuszona, czuć gładkość i czystość. Zapach kojarzy mi się wła$nie z czystością i białą glinką.

Daję 5*, choć za udawanie naturalnego kosmetyku powinna być pała!!! Co zrobić, ten produkt to hit! Według mnie innowacyjny, wyróżniający się i bardzo, bardzo przyjemny :-)

Edit: sprawdzone na włosach i... Super. 2 dni świeżości to prawie mój rekord. Lekko swędzi mnie skóra, ale minimalnie. Odżywka wskazana. Fajna alternatywa dla szamponu.