BareFaced Beauty, Mineral Foundation (Podkład mineralny)

BareFaced Beauty, Mineral Foundation (Podkład mineralny)

Podkład mineralny, który nadaje się do każdego rodzaju cery. Ma bardzo prosty skład kosmetyczny, który jest w 100% naturalny. Jego składniki mają właściwości antybakteryjne, hamują wydzielanie sebum, chronią przed promieniowaniem słonecznym (Zinc Oxide), jak również optycznie wygładzają cerę (Mica). Już jedna cienka warstwa tego podkładu zapewnia optymalne krycie. Ma on lekką konsystencję i wtapia się w skórę, dając bardzo naturalny efekt. Nie jest testowany na zwierzętach i może być stosowany przez wegan. Występuje w 14 odcieniach

maska - szkoda bo kolory dobre

Wycofali mój EDM IT base Fairly Light. Chciałam być mu dozgonnie wierna. Muszę go czymś zastąpić. Kupiłam kilka próbek z kilku kolorów - Gracious (też mógłby być idealny), Promise (drobinki błyszczące, ale ok), innocent (najjaśniejszy), Honest (idealny) - każdy fajnie się stapiał ze skórą, więc nie było z tym problemu, do tego był kryjący może nawet szybciej dawał ten efekt niż EDM. Myślałam, że już znalazłam... ale zrobiła się maska. Obojętnie ile się nałożyło. Wcześniej czy później widać było "zmarszczki" nawet każdą linię. Może z uwagi na tlenek cynku. Tragedia. Mam może skórę nieco "odwodnioną" jakby wewnętrznie z izotretynoiny (co prawda biorę obecnie co 3-ci dzień najniższą dawkę i nie jest to kuracja wysycająca - taka była pierwsza i druga, a ta 3-cia taka nie musi być - ma na celu dopomóc cerze, bo coś się jednak małego pojawiało po skończeniu 2-giej, jednakże nie ma większych problemów - kwas hialuronowy tabletki, żeby nawodnić i ZSK kwas hialuronowy z olejami, bo uczulenia chwytają= świetnie). Słowem zawiodłam się.

słaby

Testowałam już wiele minerałów, ale tej firmy nie przypadły mi do gustu. Moim zdaniem zbytnio widać je na twarzy, dają efekt maski.Mam cerę mieszaną i po niedługim czasie zaczyna się ciastolić na twarzy. Odcienie są ok, nie zauważyłam żadnych błyszczących drobinek.Plus że nie podrażnia ani nie zapycha, ale moim nr. 1 zostają nadal Lumiere.

nie do końca mi odpowiada

Na początku kupiłam dwie próbki różnych kolorów i wybrałam promise.

Miałam cerę pokrytą drobnym trądzikiem i wtedy podkład w ogóle nie dawał sobie rady, nie krył, szybko schodził z buzi, wysuszał.

Po zaleczeniu dermatologicznym dałam mu drugą szansę i nawet zdecydowałam się na duże opakowanie.

I niestety też rozczarowanie. Mam wrażenie, że zachowuje się jak puder a nie jak podkład.

Po nałożeniu efekt jest bardzo dobry ale niestety nie utrzymuj się długo.

Używam tego produktu od: pół roku zamiennie z kremami BB
Ilość zużytych opakowań: dwie próbki i połowa dużego opakowania

Nie dla mnie

Zakupilam latem dosc ciemny odcien - tender z duza ilością zoltych tonow. Byl troche za zolty, ale nie bylo posredniego odcienia. Inne byly zbyt pomaranczowe. Wczesniej uzywalam wielu marek, a ze moj pixie zostal wycofany i chyba klienci tej firmie sa juz obojetni, to szukam czegos nowego. Cechy podkladu barefaced:
-krycie: przyzwoite, ale nie powalające. Trzeba nalozyc ok 3 warsty zeby przykryl przebarwienia po jakichs pryszczach.
-aplikacja: dla mnie nieprzyjemna i jakby "tępa". Nie ma uczucia aksamitnego muśnięcia. Trzeba po prostu cierpliwie, kawalek po kawalku nakladać go dokladnie na twarz. Latwo tworzy nieestetyczne plamy, nie jest dobry dla poczatkujacych z mineralami, trzeba miec naprawde wprawe i dobry flat top. Potrzebuje ok 10 min by w miare wtopić się w skórę.
-trwałość: bardzo zadowalająca, u mnie z mieszaną cerą nie wymaga poprawek. Jednak pod koniec dnia podkład dziwnie sie zachowuje, zbiera w drobnych zmarszczkach i tu gdzie nałoze go nierowno bardzo bardzo widać.
Ogolnie zużyłam z połowę opakowania i odstawiam go, raczej nie zużyje do konca. Po pierwsze zbladłam po lecie i jest juz zbyt ciemny, a po 2 nie moge zniesc tego uczucia "tępego" rozprowadzania. Po prostu mam wrazenie ze nakladam na twarz jakis ciezki tynk. Mysle, ze to przez duza zawartosc cynku w tym podkladzie.
Odkad go uzywam wyskoczylo mi tez b. duzo podskórnych syfkow na brodzie, ale czy to oczyszczajace dzialanie cynku, czy cos innego? nie wiem ciezko powiedziec, watpie by winowajca byl ten podklad.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 pudelko

duże TAK :)

Posiadam odcień Gracious, błyszczące drobinki są mało zauważalne co dla mnie jest super :)
Podkład nakładam tylko i wyłącznie na mokro, suchy nie sprawdza się na mojej twarzy.
Mam cerę tłustą z niedoskonałościami, wg mnie podkład dobrze kryje wszystkie niedoskonałości, w razie większych wystarczy małym pędzelkiem nałozyć więcej podkładu - nie potrzeba żadnego korektora.
Co do cery tłustej - tu się średnio sprawdza, na początku matuje ale później różnie to bywa i może schodzić przy używaniu bibułek, dlatego ja zawsze mam go przy sobie żeby móc zrobić poprawki - tu już na sucho :)
Warto dodać, że nie nasilił mi moich problemów skórnych, a wręcz lepiej się leczą od kiedy go używam - nie zapycha i w ogóle nie czuć go na twarzy. Do tego super się zmywa płynem micelarnym :)
Trzyma się twarzy dłuuugo, ale w miejscach które się przetłuszczają może być problem - u mnie nos.
Dobre jest to, że w lecie można dodać go odrobinę do kremu z filtrem i super wygląd na basenie/plaży gwarantowany :)
Dodam jeszcze, że podkład ten jest bardzo wydajny! Używam go od niecałych 2 miesięcy a mam jeszcze 1/3 słoiczka i zapewne miałabym go dużo więcej gdyby nie... fatalny słoiczek :/
Niestety ale opakowanie jest bardzo felerne i podkład może się wysypywać podczas otwierania, ja duuużo go straciłam w ten sposób więc jeśli macie jakieś lepsze pudełeczko to radzę od razu przesypać :)
Generalnie jest to jedyne rozwiązanie make up\'owe jakie dopuszczam do siebie ponieważ mam wrażliwą skórę z niedoskonałościami. Tego podkładu jestem pewna w 100% ,wiem że mi nie zaszkodzi i od kiedy go używam postanowiłam nie wrócić już do innych podkładów-zapychaczy :)

Używam tego produktu od: niecałych 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania 10gramowego

moj na wieki:)

mam mieszana cere ostatnio sklonna do alergii,dlatego tez bardziej uwazam czego zuywam:) to kolejny mineral w mojej koleci byl juz LL,Meow,Pixie,AM,Amilie i ten jest rewelacyjny,powstrzymywalam sie od oceny gdyz nie moglam trafic z kolorem obecniej uzywam Gracious i promis zima a jak sie opalam elegance i true, plus:
-pieeeeekne krycie
-buzia wyglada jak nawilzona,nie ma mowy o osadzeniu pylu na wloskach twrazy
-trwalosc
-i co najwazniejsze po paru godzinach nie wchodzi w pory (jak niestety jest to u mnie w Meow)
-nie czuc zadnego sciagniecia twarzy (co mam na poczatku aplikacji z Pixie)
OGOLNIE BAAARDZO POLECAM TO MOJ ULUBIENIEC NA PRZEMIAC Z PIXIE CHOC TEN MA BARDZIEJ NATURALNY WYGLAD BO NIE DAJE DUZEGO MATU

Używam tego produktu od: pol roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie probek (zmiana kolorow)

wspaniały kosmetyk

Od podkładu Bare faced beauty zaczełam swoją przygodę z minerałami i jestem naprawdę zadowolona.
Swietnie kryje,lepiej nawet niż tradycyjny fluid w płynie,a co najważniejsze skóra jest zdrowa,bez śladu wyprysków i innych niedoskonałości.
Przy odpowiednim nawilżaniu cery nie podkreśla suchych skórek,wybór odcieni bardzo szeroki.
Ja na początek wybrałam najjaśniejszy kolor bo mam bladą cerę,ale następny już mam upatrzony odcień ciemniejszy i sądzę że teraz trafię w 10.
Dobry produkt,będe mu wierna

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

super kryje niedoskonałości

Miałam okazję przetestować chyba wszystkie marki mineralne. Podkład mineralny BFB to zdecydowanie mój nr 1.

Bardzo łatwo nakłada się na skórę. Nie pyli się tak bardzo jak inne podkłady. Szybko wtapia się w skórę i zostawia takie gładkie, kremowe wykończenie.

Ma bardzo prosty skład i dużą zawartość tlenku cynku co przy mojej, trądzikowej cerze jest bardzo ważne.

Najważniejsze jest to, że rewelacyjnie kryje to co trzeba i wygląda przy tym na buzi bardzo naturalnie.

Używam koloru Gracious zimą, a Promise latem. Gracious ma mieniące się drobinki, ale na skórze są one niewidoczne. Mają one optycznie wygładzić skórę. Mi to pasuje :).

Ten podkład zajmie stałe miejsce w mojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: 8 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 (u mnie starczyło aż na pół roku)

średni

Mam podkład Gracious.
Ciężko było mi dobrać kolor, w zasadzie żaden kolorystycznie by mi nie pasował.

Mam cerę mieszaną, podkłąd na niej szybko się świeci, dodatkowo ma drobinki, które mi nie pasują,

Ma całkiem dobre krycie i to chyba byłoby tyle.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie

na pewno będę mu wierna

Mam bardzo jasną cerę, której największym problemem są pojawiające się czerwone krosty. Co prawda jest to mój pierszy podkład i początku były trudne. Na początku się do niego zniechęciłam. Nie przemawiała do mnie ani aplikacja, ani efekt końcowy. Jednak po kilku miesiącach gdy czułam że potrzebuję nałożyć coś lżejszego i zdrowszego na moją twarz niż płynne zapychacze postanowiłam dać mu szansę. Nakładając na mokro bardzo dobrze zakrył krosty i przebarienia po nich, jest trwały, dopasowuje się do cery kolor (!). To jest bardzo ważne zwłaszcza dla jasnych posiadaczek karnacji. Wszystkie drogeryjne podkłady dostępne na rynku polskim są dla mnie za ciemne jakkoliwek mozę się wydawać ze odcienie serenity czy innocent są ciemne to po kilku minutach dopasowują się do twarzy. (Jeśli komuś pomoże to w określeniu stopnia jasności podkładu to z płynnych kolorem odpowiada mi True Match W1 L\\\'oreala w wersji amerykańskiej).

Mały minus za sypką forme podkładu, strasznie się osypuje przy nakładaniu, ale jako ze to minerłaki to nie odjęłam gwiazdki ;)

jestem bardzo zadowolona

Moja przygoda z minerałami trwa już od jakiegoś czasu, ale jest ograniczona tylko do tych dostępnych w Polsce.
Na ten produkt trafiłam przeglądając bloga pewnej Wizażanki i postanowiłam przetestować.
Posiadam dwa odcienie: Honest i Whisper oraz puder English Rose (primer).
Dopiero przy tym podkładzie mogę powiedzieć, że trafiłam z kolorem (Honest) w "10". Pięknie się wtapia, nie zmienia z czasem, kryje wystarczająco i nie powoduje nadmiernego wysuszenia ani świecenia twarzy w ciągu dnia. Rozprowadza się idealnie. Używam go od lutego, z przerwą na okres letni - wtedy był za jasny. Dotychczas zużyłam małe opakowanie (1,5 g), jest bardzo wydajny. W kosmetyczce czeka już big.
Jedyny minus to brak odpowiadającego mi koloru na okres letni, kiedy jestem opalona. Widać nie można mieć wszystkiego ;)
W mojej ocenie kryje lepiej niż LL i jest bardziej naturalny w wykończeniu niż CdL Pixie.

grudzień 2012: dokupiłam jeszcze jeden odcień Gracious. Również dopasował się kolorystycznie do twarzy, mimo, że daleko mu do Honest jeśli chodzi o kolor w opakowaniu. Myślę, że ten odcień będzie dobry na okres letni.
Niedawno malowałam się na zmianę minerałami Barefaced i Blusche (Capuccino). Widzę dodatkowy plus BFB - podkład równomiernie nakłada się na nosie, nie wchodzi w pory, nie uwydatnia skórek.
Teraz mogę przyznać ocenę maksymalną. Dla mojej cery - idealny.