Dermena, Szampon do włosów osłabionych nadmiernie wypadających z molekułą Regen7

Szampon dermena® przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych nadmiernie wypadających. Dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji czynnej pochodzenia witaminowego - molekuły Regen7 (chlorek 1-metylonikotynamidu, stanowiący metabolit witaminy PP) hamuje wypadanie włosów i stymuluje proces ich odrastania. Molekuła Regen7 wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie. Reguluje pracę gruczołów łojowych i chroni przed powstawaniem podrażnień. Włosy są mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę.
Szampon może być używany w sposób ciągły. Pierwsze efekty związane z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania szamponu (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres). Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach dermatologicznych podczas regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy:
- hamuje wypadanie włosów u 80% badanych
- wzmacnia i regeneruje włosy u 97% badanych
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów u 70% badanych

Uratował moje włosy!

Kilka lat temu przez stresujący tryb życia włosy zaczęły wypadać mi dosłownie garściami, po każdym myciu zostawało mi kilka kilkadziesiąt włosów w dłoniach :( wizyta u trychologa, suplementy, wcierki, inne szampony, odżywki i maseczki razem wzięte nie pomogły tak bardzo jak ten szampon <3 nie pamiętam już po ilu użyciach, w każdym razie bardzo szybko mi pomógł. Obecnie nie używam go codziennie (głównie przez cenę i wydajność) bo moje włosy są w dobrym stanie, ale gdy znowu zaczynają wypadać lub robić się niesforne - wracam do tego szamponu i mam pewność, że wszystko zaraz wróci do normy :)

Mimo wad daję 5 gwiazdek, bo to był JEDYNY produkt, który był w stanie kiedyś uratować moje włosy <3
HIT
Ilość zużytych opakowań od daty recenzji : +/- 6

Uratował moje włosy

Przez problemy zdrowotne straciłam większą część włosów. Szampon poleciła mi Pani dermatolog. Na początku kupiłam go w aptece. Fajnie, że jednak można go znaleźć w Rossmannie. Na początku nie byłam zachwycona ponieważ był mało wydajny, plątał włosy, które po wysuszeniu wyglądały jak siano. Zaczęłam jednak mieszać go pół na pół z innym szamponem (głównie Garnier botanic therapy) i od razu włosy wyglądały o niebo lepiej. Tym bardziej, że szampon naprawdę działa i po paru miesiącach używania, dzisiaj już włosy w ogóle mi nie wypadają. A dzięki mieszaniu go z innym szamponem jest wydajny i nie traci na swoim działaniu.

Dermena, dziękuję Ci!

Moje włosy po miesięcznej kuracji z Dermeną są w lepszej kondycji! Zauważyłam, Zauważyłam, że włosy mniej się się przetłuszczają, a kłopotliwe ich wypadanie zmniejszyło się. Jednak bez odżywki się nie obędzie! Plącze włosy wtedy na wielki, jeden kołtun! Z odżywką jest wtedy lepsze działanie!
Jeśli chodzi o aplikację, jak dla mnie słabo się pieni, dlatego myje włosy na dwa razy wtedy, mogę zauważyć, że piana się "wydobywa"
Sam szampon jest poręczny i wygodny w użyciu.
Jeśli chodzi o cenę, kupiłam go na promocji, jednak wystarcza na długi czas (myję nim włosy co "drugi szampon")

Działa

Niektóre dziewczyny, ktore tu komentują nie mają tak naprawdę problemu z wypadaniem włosów. Ten szampon jest na konkretny problem jak lekarstwo. W przeciągu 3 miesięcy straciłam ok 1/3 włosów na głowie. Badania wyszły ok, skóra głowy zdrowa, nigdy nie miałam nawet łupieżu. Podejrzewam silny stres jaki przeżyłam. Włosy wyciagalam pasmami jakbym chemie brała i gdyby miało mi to pomóc to wlosy bym myla domestosem i nacierala cebulą. Produkty dermeny, czyli przede wszystkim ten szampon plus ampułki i żel uratowały moje włosy. Teraz mam "problem" bo mam całą głowę w odstajacych baby hair a dziennie wypada mi może 20 włosów. Naprawde nie ma znaczenia jak pachnie i czy sie pieni mniej lub bardziej, ważne że działa.

Zawiodłam się

Niestety jestem niemile zaskoczona . Pomimo przeczytania wielu pozytywnych opinii na ten szampon ja niestety nie mogę powiedzieć tego samego . Cena u mnie to prawie 30 zł , udało mi się kupić w promocji za 20 zł ( kupiłam od razu 3 buteleczki) . Po ich zastosowaniu nie odczułam wyraźnej poprawy stanu moich włosów , do tego po użyciu szamponu bardzo źle się rozczesują . Zapach nie powala , w dodatku nie jest wydajny i słabo się pieni .

Bardzo dobry produkt

Zacznijmy od tego, że moje włosy zaczęły lecieć garściami po zakończeniu kuracji izotekiem. Telogen zawitał w moje strony a wraz z nim wola walki i działania o piękne i niewygasające włosy! Szampon Dermena jest szamponem LECZNICZYM i ocenianie tu jego zapachu czy wyglądu jest stratą czasu ;) Używam go codziennie nieco ponad miesiąc razem z wcierką Banfi. Baby hair pojawiły się już wcześniej, przed zastosowaniem szamponu, co jest zasługą samej wcierki właśnie. Myślałam, że na tym koniec jeśli chodzi o nowe włoski... a tutaj miłe zaskoczenie. Szampon wzmocnił produkcję baby hair, niedość że jest ich więcej, to zaczynają być coraz grubsze i mocniejsze. Zdecydowanie jak na miesiąc kuracji efekty są widoczne, może nie gołym okiem, ale ja je dostrzegam. Jeśli chodzi o wypadanie włosów - szampon zdecydowanie je zahamował, to że skóra głowy jest sucha dzięki niemi przez dłuższy czas sprawia, że łojotok jest ,,przyblokowany’’ i włosy nie lecą jak przy normalnych drogeryjnych szamponach. Zdecydowanie kupuję kolejne opakowanie Nie oczekujmy cudów po stosunkowo krótkim czasie użytkowania :)

U mnie nie działa

Szampon kupiłam ze względu na moje wypadające włosy; chciałam jakoś pomóc im to ograniczyć. Produktu używałam zgodnie z zaleceniami, tzn. po spienieniu zostawiałam na kilka minut na włosach. Zużyłam całą butelkę szamponu i nie zauważyłam jakichkolwiek pozytywnych efektów - z negatywnych to włosy były o wiele bardziej splątane niż przy używaniu jakichkolwiek innych szamponów i nieco bardziej wysuszone. Zapach specyficzny, ziołowy - nie każdemu może pasować. Butelka poręczna, choć mała i nieadekwatna do ceny. Nie wykluczam możliwości, że efekty widać dopiero po dłuższym stosowaniu, może po zużyciu kilku opakowań, jednak dla mnie to jedno nie było zachętą, więc już więcej nie sprawdzę.

kupiłam

Szampon kupiłam jakiś czas temu. Poleciła mi go koleżanka. Ogólnie mam mieszane uczucia. Szampon faktycznie dodaje objętości włosów. Po umyciu ma się wrażenie, że jest ich więcej jednakże bardzo plącze włosy. . Nie jest wydajny, potrzebuje dużej ilości aby umyć moje półdługie włosy. Jedna buteleczka szamponu, przy myciu co drugi dzień (jak napisane na opakowaniu) starcza na bardzo krótki okres czasu.

Polubilismy się

Szampon stosuje już parę miesięcy. Włosy wypadaly mi garściami i nic nie pomagało. Kupiłam pierwsze opakowanie i byłam średnio zadowolona ale potrzeba czasu. Zyzylam z 4 opakowania i jest różnica. Włosy przestały wpadać i widać że są bardziej zadbane . Dodatkowo rośnie pełno nowych. Jestem na tak

mój wybawiciel

Na głowie mam 3 włosy na krzyż. stosowałam ten szampon wraz z odżywką. sam szampon powoduje że włosy nie wypadają. Włosy są po nim bardzo tępe i trzeba użyć odżywkę ale świetnie odświeżał skórę głowy dzięki czemu myłam włosy rzadziej. Nie zauważyłam jakiegoś przyrostu nowych włosów jednak te trzy które mam nie wypadły :D mogę polecić

Bardzo dorby

Szampon bardzo fajny, dobrze się pieni. Staram się go kupować na promocji - ostatnio nawet upolowałam za jakieś 12-13zł :)
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam znaczną poprawę po jego stosowaniu. Po umyciu włosów nie musiałam wyciągać tych które wypadły garściami. Oczywiście problem wypadania nie zniknął całkowicie ale włosy wypadały w znacznie mniejszej ilości. Bardzo lubię do niego wracać przynajmniej dwa razy do roku :)

przeciw wypadaniu włosów

Szampon jest przezroczysty i ma dosyć wodnistą konsystencję, ale nie aż tak, żeby przeciekał między palcami, czyli jest dobrze. Zdziwiło mnie, że dobrze się pieni, dzięki czemu nie muszę go używać zbyt dużo, co zdecydowanie podnosi jego wydajność. Po spłukaniu szamponu włosy były całkiem miłe w dotyku, niezbyt szorstkie, więc raz pokusiłam się nawet o umycie i nie nałożyłam żadnej odżywki ani maski, żeby sprawdzić jak będą wyglądały po użyciu samego szamponu. Cóż, szału nie było, ale zdarzało mi się już umyć włosy szamponem naturalnym, nie nałożyć niczego i mieć na głowie siano i niemożliwe do rozczesania kłębowisko zmatowionych włosów. Tutaj efekt był raczej jak po kiepskiej odżywce, ale i tak na plus.
Jeżeli chodzi o stymulowanie wzrostu nowych włosów to ciężko mi coś powiedzieć, ponieważ u mnie naturalnie jest dość dużo baby hair, niestety raczej w okolicach czoła i karku, a nie tam gdzie ich potrzeba, czyli na czubku głowy i zakolach. Tutaj biję się w pierś, ponieważ braki włosów w tych miejscach wynikają u mnie ze zbyt mocno ściągniętego kucyka, ale co ja poradzę, że inaczej nie umiem wytrzymać, muszę mieć mocno.

Za to już po dwóch tygodniach stosowania, podczas wiązania kucyka, zauważyłam, że jest on zdecydowanie grubszy, co oznacza, że faktycznie straciłam mniej włosów niż zwykle, a więcej zostało na głowie. Biorąc pod uwagę, że szampon jest wydajny to spokojnie wystarczy mi na kolejny miesiąc lub dwa stosowania (nie zawsze przecież myję włosy akurat nim) i liczę na to, że pojawią się też baby hair w innych miejscach.