Dermisja, Masło karite (shea) z olejem z orzechów włoskich i witaminą E

Dermisja, Masło karite (shea) z olejem z orzechów włoskich i witaminą E

Przeznaczone jest do skóry normalnej, suchej, odwodnionej lub dojrzałej. Zawarty w produkcie olej z orzecha włoskiego i witamina E są idealnymi źródłami młodości – opóźniają procesy starzenia się skóry, nawilżają i regenerują; wykazują również właściwości kojące i przeciwzapalne. Olej z orzecha włoskiego łagodzi objawy łuszczycy, egzem i opryszczki. Obecny w oleju kwas linolowy normalizuje pracę gruczołów łojowych i poprawia gospodarkę lipidami, a fitosterole oraz fosfolipidy zmniejszają utratę wody przez naskórek, co objawia się poprawą ogólnego stanu skóry. Witamina E neutralizuje wolne rodniki i opóźnia powstawanie zmarszczek.

balsamy
w słoiku
Struktura
bogate
masło
100 – 250ml

Super produkt!

Nigdy nie byłam do końca przekonana co do masła Shea, dopóki nie użyłam tego. Ma dobrą konsystencję, dzięki czemu łatwo je rozprowadzić na skórze. Świetnie nawilża nawet najbardziej suche miejsca ciała. Opakowanie również jest dość wygodne, chociaż przy transporcie w torbie, wgięło mi się z jednej strony. Jedyne co mi przeszkadza to zapach, ale za takie dobre działanie można się przemęczyć. ;) Zamierzam wypróbować jeszcze inne rodzaje masła Shea z tej firmy, a to bardzo polecam!

Wspaniałe dla skóry

Uwielbiam ten kosmetyk za jego wspaniałą konsystencję. Do tej pory używałam masła shea innych producentów i wszystkie wymagały wcześniejszego podgrzewania, bo nie dawały się rozprowadzić. Natomiast ten produkt można stosować od razu na skórę, bo świetnie się rozprowadza. Pewnie dzięki dodatkowi oleju z orzechów. Poza tym zawiera jeszcze witaminę E, a reszta do samo nierafinowane masło shea (ponad 90%), więc działa naprawdę dobrze. Ja używam go na całe ciało, łącznie z twarzą. Świetnie nawilża i stosunkowo szybko się wchłania. Nie podoba mi się specjalnie zapach, ale na szczęście krótko się utrzymuje. Po miesiącu stosowania wygładziły mi się szorstkie kolana i łokcie, a zmarszczki pod oczami wyraźnie się spłyciły. Podoba mi się jego opakowanie - aluminiowe, eleganckie pudełeczko 120 g włożone w lniany woreczek, ściągany sznurkiem, który używam teraz do przechowywania różnych drobiazgów. Mogłoby być jednak trochę tańsze. Ja za swoje zapłaciłam 37 zł, ale widziałam, że teraz jest w promocji za 29 i tyle powinno kosztować zawsze. Jest bardzo wydajne.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno