Przepisy Babci Agafii, 100% naturalny tonik do włosów `Napar przeciw wypadaniu`

Przepisy Babci Agafii, 100% naturalny tonik do włosów `Napar przeciw wypadaniu`

Ziołowy tonik dzięki unikalnemu naturalnemu składowi intensywnie wzmacnia i odżywia osłabione włosy oraz skórę głowy skutecznie hamując wypadanie włosów.
Zawiera: ekstrakt kminku, ekstrakt kory dębu, ekstrakt rdestu, ekstrakt tataraku.

• Aqua with infusions of extracts: Carum Carvi,
  • Quercus Robur Cortex,
  • Persicaria,
  • Acorus Calamus,
  • Benzoic Acid,
  • Sorbica Cid,
  • Benzyl Alcohol

Rewelacyjny przy prawidłowym stosowaniu

Bardzo skuteczny tonik przeciw wypadaniu i NA POROST NOWYCH włosów, pod warunkiem odpowiedniego stosowania.

Tonik działa. Po prostu.
Zawsze miałam bujne grube włosy. Z czasem (dojrzewanie, starzenie, odżywianie, przetłuszczanie się, STRES!) zaczęły nadmiernie wypadać. Pojawiły się łyse miejsca (tłumaczyłam sobie, że od spania na jednym boku i nadmiernemu tarciu głową o poduszkę) na prawej skroni i kilka centymetrów dalej - całkiem wytarte włosy - łyse place, niewielkie, ale w kilku miejscach. Sama nie mogłam uwierzyć w to co widzę.

Tonik pomógł bardzo szybko.
Pierwsze opakowanie dozowałam bezpośrednio z oryginalnej butelki na skórę głowy. Aplikator tej butelki to nieporozumienie i największa wada produktu (właściwie opakowania, a nie produktu). Tonik lał się na włosy, ręce i na mnie. Przez to szybko skończyła się zawartość opakowania.
Kolejny tonik przelewałam do małej (50 ml) buteleczki z aplikatorem. I to był strzał w 10 :) Teraz mogłam "psikać" dokładnie w te puste miejsca między włosami gdzie chciałam. Precyzyjne dozowanie sprawiło, że wydajność produktu "wzrosła" o 500 %. Dzięki temu, że już nie marnowałam produktu podczas aplikacji profilaktycznie zaczęłam stosować go na całą głowę.

Tonik stosowałam CODZIENNIE, po umyciu, na mokre włosy, przed suszeniem. Trochę z lenistwa nie za bardzo wczuwałam się w czynność samego wcierania w skórę głowy. Po prostu psikałam i "rozgrzeszałam się", że przecież "wmasowuję" tonik szerokim grzebieniem podczas rozczesywania kiedy suszyłam włosy.

NOWE włoski (baby hair) pojawiły się na skroni po 2 tygodniach. Na początku to był mieszek, później włosy - coraz dłuższe.
Ciężkie włosy na całej głowie z czasem zaczęły unosić się od nasady. Unosiły je nowe włosy. Kiedy uzyskałam zadowalający efekt zaprzestałam kuracji (po 2 opakowaniach).

Po około roku znowu wytarłam sobie włosy w tym samym miejscu i kolejna kuracja pomogła (chyba jeszcze szybciej).

Produkt jest cudowny o ile stosuje się go systematycznie i na umyte włosy (przecież musi "wsiąknąć" w skórę głowy).

Obecnie testuję inną wcierkę (z bardzo dobrymi recenzjami na wizażu), dostępną tylko w jednej drogerii, więc kiedyś na pewno wrócę do toniku Babci Agafii.

Zero efektów

Mimo regularnego stosowania nie przyniósł oczekiwanych efektów. Nie zauważyłam żadnego wzmocnienia ani odżywiwnia, włosy wypadały po nim tak samo. Opakowanie nie było zbyt wygodne w użyciu, tonik się ulewał. Zużyłam łącznie ok 6 opakowań i więcej go nie kupię.

Do używania z głową! ;)

Stosowałam go jednocześnie z wcierką domowej roboty nakładaną przed myciem, dlatego ciężko mi precyzyjnie określić jego skuteczność. To co warto jednak wiedzieć to:
1. że tonik może przesuszać skalp. Nie bez przyczyny producent zalecił stosowanie 2-3 razy w tygodniu. Ekstrakty w składzie nie są niestety nijak nawilżające. Wzmacniają cebulki, owszem. Jednak przyda się zwrócić uwagę czy przy tym dbamy o nawilżanie skóry głowy
2. że przyciemnia włosy. Szczególnie za sprawą kory dębowej, która posiada mocne właściwości przyciemniające, a i ogólnie tonik ma barwę brązowawą, dlatego na pewno nie polecałabym go blondynkom o czystych odcieniach.

Jeśli chodzi o zapach - charakterystyczny dla Babuszki (mój krem do twarzy z tej firmy pachnie dokładnie tak samo :D) ziołowo- medyczny z pudrowymi nutami. Jednak nawet przyjemny.
Wydajność - słabawa. Swój tonik przelałam do butelki z atomizerem, bo uchylane wieczko nie nadawało się do aplikacji. Nakładany w jakiś inny sposób może wystarczy na dłużej.

Podsumowując - ja ograniczyłam wypadanie, myślę, że również za sprawą toniku bo jednak zioła, które zostały w nim wykorzystane mają właściwości wzmacniające, przeciw wypadaniu i wiele cennych witamin. Warto jednak dostosować się do zaleceń na opakowaniu, coby nie wyrządzić głowie więcej krzywdy niż pożytku :)

fajny od lat

fajny produkt który używam razem z mama od kilku lat :)

+ cena
+ na prawdę działa! ogranicza wypadanie włosów
+ włosy rosną mocniejsze
+ zapach
+ naturalny, krótki skład

- dostępność
- fatalny dozownik

kupuję na allegro za 8 zł

Używam tego produktu od: długo
Ilość zużytych opakowań: dużo dużo

Pachnąca woda

Zużyłam całe opoakowanie tego toniku i nie zauważyłam żanego działania na wypaanie włosów. Owsem tonik ładnie pachnie , nie przetłuszcza skalpu ale dla mnie to jedynie efekt placebo bo nie zauważyłam zadnego wpływu na wypadanie , ograniczenie przetłuszczania ani nic w tym stylu.
Wydawać 20 zl nawet na tak ładnie pachnącą wodę nie warto.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Zero efektów

Kiedy zmagałam się ze wzmożonym wypadaniem myślałam,że ta wcierka,która miała okazać się kolejnym rosyjskim odkryciem mi pomoże.Niestety tak się nie stało :( Odżywkę wcierałam skrupulatnie w skalp przez ok miesc. i niestety nie przyniosła żadnych rezultatów. Włosy jak wypadały tak wypadały. Do plusów mogę jedynie zaliczyć przyjemny skład i fioletowy kolor ;p

Używam tego produktu od: 1 miesc

Tani, efektywny, wydajny :)

Tonik zakupiłam z myślą o ograniczeniu wypadania moich włosów w okresie zimowo-wiosennym. Stosowałam już kilka innych wcierek i żadna nie przyniosła oczekiwanych przeze mnie efektów, aż w końcu trafiłam na ten produkt : )

Ziołowy zapach, niezbyt intensywny.
Kolor brązowawy.

Za 4 buteleczki, które zakupiłam w internetowym sklepie Kalina zapłaciłam 44zł. Jedna buteleczka = 11zł. Cena bardzo przystępna, biorąc pod uwagę, że tonik jest na prawdę wydajny. Aby był maksymalnie wykorzystany przelałam go do atomizera po filtrze przeciwsłonecznym w sprayu. Niestety oryginalny dozownik do niczego się nie nadaje. Dodatkowo podczas transportu nieco się z buteleczek wylało. Rozpylając tonik jestem w stanie dotrzeć do każdej części mojego skalpu.

Analiza składu:
Carum carvi - ekstrakt z kminku zwyczajnego. Dzięki dużej zawartości witamin (A, B1, B2, C, PP) i minerałów intensywnie odżywia zniszczone włosy i zapobiega ich wypadaniu.
Quersus Robur Cortex - ekstrakt z kory dębowej. nadaje włosom połysk i piękny, głęboki koloryt, odświeża i pielęgnuje.
Persicaria Hy--DROPiper - Rdest ostrogorzki. odżywia i regeneruje, działa przeciwłojotokowo, uelastycznia skórę, wzmacnia cebulki włosów, nadaje włosom połysk.
Acorus calamus - ekstrakt z tataraku zwyczajnego. odżywia i przeciwdziała wypadaniu włosów
Benzoic Acid - Kwas benzoesowy. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
Sorbic Acid - Kwas sorbowy. Substancja konserwująca, zabezpiecza przed rozwojem niekorzystnych drobnoustrojów. Dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych
Benzyl Alcohol - alkohol benzylowy. Alkohol aromatyczny . Imituje zapach jaśminu

Kosmetyk nakładam po myciu włosów na jeszcze wilgotną skórę głowy. Po aplikacji przez około minutę, dwie wykonuję masaż.

Tonik stosowałam co drugi dzień, ponieważ w takiej częstotliwości myję głowę. Produkt nie obciążał włosów i nie powodował i nadmiernego przetłuszczania się.

Działanie tego produktu jest świetne. Włosy znacząco mniej wypadają, rosną wzmocnione, cebulki jakby lepiej się trzymają.

Po zużyciu 4 buteleczek odstawiam tonik, a po kilku miesiącach funduję sobie kolejną "kurację".

Podsumowując:
+ cena
+ na prawdę działa! ogranicza wypadanie włosów
+ włosy rosną mocniejsze
+ nie wpływa na ilość wydzielanego łojotoku
+ zapach jest neutralny i nie utrzymuje się długo na włosach
+ naturalny, krótki skład

- dostępność
- fatalny dozownik

Zdecydowanie polecam. : )

Pół gwiazdki odejmuję tylko i wyłącznie za niepraktyczny dozownik.

nie działa ;/

Opakowanie: Szczerze mówiąc nie przypadło mi do gustu. Kiedy przesyłka do mnie dotarła, niewielka ilość produktu była wylana. Od razu przelałam wszystko do butelki z atomizerem, dzięki której o wiele lepiej aplikuje się go na włosy.

Wydajność/cena: Za 150 ml zapłacimy 11 zł w sklepie Kalina. Jest to korzystna cena jak na taki produkt, który jest zresztą bardzo wydajny.

Dostępność: sklep Kalina, niektóre stacjonarne sklepy zielarskie

Działanie: Tutaj nie jestem w pełni zadowolona. Co prawda tonik ograniczył nieco wypadanie włosów, jednak nie jakoś rewelacyjnie. Miałam nawet wrażenie, że wypada ich tyle samo, co wcześniej. Dopiero po dłuższym stosowaniu włosów leciało z głowy mniej. Stosowałam go co drugie mycie. Nie zauważyłam żadnego podrażnienia skalpu, ani innych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Raczej nie zamówię go ponownie, skoro słabo na mnie działa. Z produktem tym wiązałam wielkie nadzieje, lecz pozostaje mi szukać dalej. ;)

Używam tego produktu od: przez 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: butelka

Dobry produkt za niewielkie pieniądze

Tonik ten kupiłam jako jeden z wielu produktów rosyjsko/syberyjskich do pielęgnacji włosów. Szukałam czegoś, co zahamuje gwałtowne wypadanie włosów, które nawiedziło mnie rok temu.

Pierwsze co mnie urzekło, to zapach. Subtelny i łagodny. Długo utrzymywał się też na włosach.

Butelka sama w sobie nie była chyba przemyślana do końca. Nieprzezroczysty plastik, nie widać ile jeszcze produktu zostało. Aplikator z za dużym otworem, przez co toniku wylewałam więcej niż było to potrzebne.

Natomiast samo działanie toniku pozytywnie mnie zaskoczyło. Tonik wcierałam w skórę głowy po każdym myciu, a myłam co drugi/trzeci dzień. Dodatkowo stosowałam masaż typowym masażerem do głowy. Podczas mycia głowy liczyłam każdego włoska, który spadł mi do wanny (tak, przy myciu zamykałam odpływ wanny korkiem i później łowiłam włosy). Przy 4-5 myciu zauważyłam, że włosów wypada mi coraz mniej. Nie było to już 150-200 włosów, tylko 100-150. Z każdym kolejnym myciem było lepiej.

Włosy wzmocniły się na tyle, że nie bałam się już traktować je szczotką.
Poza tym zauważyłam busz małych włosków, co tylko potwierdza skuteczność tego produktu.

Opakowanie wystarczyło mi na ok. 2 miesiące intensywnego stosowania (2-3 razy w tygodniu).

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Polecam :)

Nie stosuję toniku samego ale z olejkiem, również od babci Agafii.
Mam ogólnie fioła na punkcie włosów i pielegnacji dlatwego wybieram głównie naturalne kosmetyki.
Z toniku i olejku robię wcierkę, nakładam na noc a rano zmywam. Włosy, po całej kuracji babci Agafii sa na prawdę odżywione, znajduję ich mniej na szczotce do włosów.
Polecam wszystkim, którszy nie chcą obciążać włosów chemią.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego