Les Argiles du Soleil, Argile Jaune Illite (Francuska glinka żółta sypka)

Les Argiles du Soleil, Argile Jaune Illite (Francuska glinka żółta sypka)

Najwyższej jakości glinka illitowa wydobywana w Prowansji. Jest pochodną glinki białej, ale swój żółty kolor zawdzięcza zawartością większej ilości związków żelaza. Zawiera naturalnie występujące w niej minerały, bez żadnych dodatków chemicznych. Poddana oczyszczeniu mechanicznemu, nie zawiera sztucznych barwników i nie jest sztucznie perfumowana, produkt w 100% naturalny przeznaczony do wszelkich celów kosmetycznych, np maseczek i kąpieli.
Działa na skórę oczyszczająco, złuszczająco, ma silne działanie tonizujące, hamuje rozszerzanie naczynek krwionośnych oraz je wzmacnia, a zawarte w niej związki żelaza działają na skórę stymulująco i regenerująco, odżywia komórki skóry, mineralizuje. Wyrównuje koloryt cery, lekko ściąga pory, przyśpiesza gojenie ran i podrażnień, ujędrnia skórę.

Mercedes wśród glinek

Bardzo dobra, niedroga i w dużej ilości glinka. Mogę szczerze polecić osobom, które nie lubią, kiedy glinki zbyt mocno wysychają na skórze i mają problem z przesuszeniami po ich użyciu. Ta glinka, z tego, co mam porównanie z innymi jest mniej absorbcyjna, delikatna, co za tym idzie nie oczyszcza spektakularnie po pierwszym użyciu, ale za to nie przesusza skóry i ją mineralizuje, co w efekcie przynosi wzmocnienie, ujędrnienie i po prostu ładniejszy wygląd. Skóra wygląda zdrowo, promiennie, pory są zwężone, a podrażnienia ukojone, ale bez chorobliwego matu. Glinka ma żółty kolor i i jest tak fajnie przemielona, nie na gładko, ale ma sporo większych drobinek, co po rozrobieniu daje konsystencję drobniutkoziarnistego peelingu. Pięknie wygładza, a i po ok 2-3 zastosowaniach skóra jest wyraźnie odmłodzona i rozjaśniona, pory o wiele czystsze, dużo mniej zaskórników. Używam głównie do twarzy, ale świetnie też ujędrnia biust i dekolt, nigdy nie wysuszyła.

Rozrabia się na przyjemną i miękką masę, po nałożeniu tak jak w przypadku wszystkich glinek, należy ją spryskiwać, chociaż zasycha dość wolno w porównaniu z innymi. Do zawiesiny stosuję co popadnie, od śmietany, miodu, po oleje, toniki, hydrolaty, mleczka i żele do twarzy w zalezności na co skóra ma ochotę. Oczywiście glinka brudzi wszystko dokoła, jest żółta, jeśli ktoś chce uniknąć brudzenia choćby paznokci, usznych zakamarków, niech pomyśli nad białą wersją, ta jest tylko jej pochodną z większą zawartością związków żelaza, czemu zawdzięcza swój kolor.

Zdecydowanie godna polecenia, nie ma zapachu, nie farbuje też skóry, co świadczy o naturalności i jakości. Jedynie opakowanie jest mało komfortowe, ja przesypuję do słoiczka po kremie, ale z tego co wiem teraz wyszły te glinki w nowych plastikowych opakowaniach, o mniejszej co prawda pojemności 250g, ja mam jeszcze w starym, czyli po prostu w papierowej torebce, ale za to 300g.

Jeśli lubicie glinkę białą, czerwoną, ta także spełni wasze oczekiwania.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego, starczy na wieki