Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, trądzikowej.
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.

Stosuję go co prawda nie długo ale póki co jestem zadowolona. Produkt posiada mocny specyficzny rumiankowy zapach ale myślę, że nie jest to problemem i z czasem da się do niego przyzwyczaić :)

Uwielbiam ten żel! :)

To mój Ulubieniec, na mojej mieszanej cerze sprawdził się wyśmienicie! Dobrze oczyszcza i odblokowuje pory. Wydaje mi się, że mam nawet mniej zaskornikow! Po umyciu twarz jest miła w dotyku, nie mam uczucia "ściągnięcia". Zapach to kwestia gustu, ja się już przyzwyczaiłam :)

Trzeba go wypróbować

Łagodnych żeli do twarzy używam już ok.3 lata i naprawdę dzięki temu jakoś łatwiej ogarnąć mi moją cerę. Tym razem na tapetę wzięłam Sylveco rumiankowy.

Żel kosztował ok.18 zł w aptece. Wydaje mi się, że w internecie cena jest bardzo podobna. Żel ma 150 ml.
Używałam go przez miesiąc 3 razy dziennie, więc wydajność jest naprawdę dobra jak na taki naturalny żel.

Żel jest dosyć gęsty i przeźroczysty. Nie pieni się i na skórze robi się taki trochę śliski. Ciężko to określić, ale trzeba się do niego przyzwyczaić. Zauważyłam, że wiele żeli tych bardziej naturalnych tak ma.
Wystarczy jedna pompka na umycie buzi, wiec w porządku. Szczególnie zważając na brak pienienia.

Żel w porównaniu do tymiankowego brata ma bardzo delikatny zapach. Oczywiście ten rumianek czuć, ale nie jakoś bardzo mocno. Nie każdy lubi ten zapach. Ja tak średnio, ale da się wytrzymać.

Mam cerę mieszaną powiedzmy w stronę suchej. Ale strefa T się przetłuszcza i zanieczyszcza.
Zel bez problemu poradził sobie przy mojej skórze. Przede wszystkim jest łagodny, wiec nie przesuszył i nie ściągnął mojej skóry.

Naprawdę dobrze myje i oczyszcza oraz odświeża. Bez problemu zmywa resztki nocnej pielęgnacji i sebum za jednym razem. A niektóre takie żele trzeba użyć dwukrotnie by skóra była dobrze domyta. Nie wiem jak sprawdza się przy makijażu, bo stosuje dwuetapowe oczyszczanie, czyli najpierw płyn mice.a później olej, ale resztki oleju zmywa :3

Skóra jest po nim bardzo fajna. Przyjemna w dotyku. Odpowiednio oczyszczona.

Produkt zawiera 2% kwas salicylowy i ma działać antybakteryjnie. Raczej ciężko mi to ocenić. Niedoskonałości występują u mnie w różnych okresach cyklu, więc ten żel jakoś temu nie zapobiegł. Nie sprawił, że to co się pojawiło goiło się lepiej i szybciej.

Poza tym uważam, że to naprawdę dobry żel i jak lubicie takie bardziej naturalne, to warto spróbować. Ja z pewnością jak będę coś zamawiać z Polski, to także zamówię ten żel.

Dobry żel do cery z niedoskonałościami

Bardzo lubię kosmetyki marki Sylveco także z czasem zdecydowałam się również na zakup tego żelu. Ma specyficzny ziołowy zapach ( mi nie podchodzi) jak większość kosmetyków z naturalnym składem. Ładnie oczyszcza skórę, nie podrażniając jej. Ma lejącą się konsystencję, co mi akurat nie odpowiada, gdyż przepływa przez palce. Cena jest niczego sobie :) Posiadaczkom tłustej skóry serdecznie polecam

Ratunek dla tłustej cery

Jestem posiadaczką tłustej, ale bardzo wrażliwej cery i żel ten jest moim absolutnym wybawieniem, od kiedy użyłam go po raz pierwszy nie wyobrażam sobie bez niego życia.
Butelka z pompką jest fajna i higieniczna - jedna pompka wystarczy na jedno mycie. Konsystencja żelu jest dobra i łatwo się pieni. Żel dokładnie zmywa zanieczyszczenia, oczyszcza pory, ściąga skórę, ale jednocześnie jej nie podrażnia.
Zapach nie powala, ale jest zrozumiały ze względu na naturalny skład.
To mój absolutny hit !

Bardzo dobry

Bardzo polecam ten żel do pielęgnacji skóry tłustej. Stosuję go raz dziennie - rano do umycia skóry. Żel daje uczucie czystości i gładkości. Nie podrażnia, co jest niezwykle istotne przy mojej wrażliwej cerze. Plus za obecność kwasu salicylowego w składzie i wydajność. Zapach jest specyficzny, trzeba się do niego przyzwyczaić.

Nie do konca

Zel dosc slabo sie pieni, ale oczywiscie powinno byc to jego zaleta, ze wzgladu na naturalny super sklad, bez dodatków sztucznych i drazliwych substancji pieniących. Przez to ze praktyznie w ogole sie nie mieni, mam wrazenie ze nie do konca radzi sobie z mocniejszym makijazem (ja po ptostu lubie jak cos sie troche pieni i chyba to kwestia przyzyczajenia). Natomiast po dokladnym oczyszczeniu skóry czuc przyjemne orzezwienie. Natomiast duzy bardzo minus jak dla mnie za zapach. I choc calkiem lubie ten zel, to zapachu rumianu zniesc nie moge i niestety ale nie zagosci on u mnie juz.,

Doskonały

Mam ogromną słabość do żelów do mycia twarzy. Są absolutnie niezbędne w mojej codziennej pielęgnacji. Oczekuję po nich delikatnego, ale wyraźnego oczyszczenia, zmycia mojego zwyczajnego makijażu (krem tonujący+jasny cień+korektor+tusz do rzęs). Poza tym nie mogą zostawiać na twarzy tłustej albo parafinowej maski. Tylko tyle? Aż tyle!

Żel jest delikatny, lekko się pieni, ładnie (rumiankowo) pachnie, nie przesusza. Bardzo dokładnie oczyszcza, ale nie przesusza. Używałam go w trakcie przesilenia hormonalnego, kiedy potrzebowałam zdecydowanie lepszego oczyszczenia i w momentach suchości. W obu sytuacjach się sprawdzał.
Żel jest w mniejszej niż standardowa butelce, ale jest bardzo wydajny, więc nie ma co żałować. Bardzo wygodna butelka. Dobra dostępność. Świetny skład. Polska marka.
Czego chcieć więcej?

jeden z ulubionych żeli

Dla skóry z problemami i lubiącej robić "niespodzianki" jest ekstra. Skutecznie oczyszcza skórę, ale nie drażni ani nie przesusza strasznie skóry. Bardzo go lubię. Opakowanie jest wygodne, konsystencja rzadkiego żelu też bardzo mi pasuje. Dobry, naturalny skład. Bardzo pomógł mi kiedy miałam mocno zanieczyszczoną skórę. Co jakiś czas lubię do niego wracać kiedy widzę, że moja skóra zaczyna się robić problemowa, bo mimo silnego oczyszczenia nie zaognia zmian trądzikowych. Mega polecam,

Niezły

Zachwycona tymiankową wersją tej firmy sięgnęłam po ów produkt. Po opisie wydawał się nawet bardziej przystosowany do mojej problematycznej cery, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Jednak nie jestem aż tak zadowolona. Mimo tego, że żel jest dobry, miałam czasami uczucie ściągnięcia i wydaje mi się, że lekko wysuszał skórę. Ma specyficzny ziołowy zapach. Opakowanie z pompką solidne i praktyczne.

Średni

Kupiłam że względu na skład ale jakoś nie powalił mnie na kolana.
Zmywał średnio olejki i szczypal w oczy. Zapach również słaby chociaż bywają gorsze. Plus za wydajność chociaż możne to być i minus jeśli ktoś się męczy z produktem

Bardzo polecam

Zawsze mialam sklonnosci do wypryskow, znalezienie idealnego produktu do codziennej higieny twarzy, ktory pielegnowalby, a nie niszczyl problematycznej cery graniczylo u mnie z cudem. Po zadowalajacej przygodzie z zelem nawilzajacym do mycia twarzy z Iwostin Purritin, postanowilam siegnac po zel rumiankowy firmy Sylveco. I bardzo pozytywnie sie zaskoczylam. Zel bardzo dobrze dziala na moja cere, dzieki niemu wyleczylam (odpukac!) tradzik. Nie przesusza, nie powoduje zaczerwienienia skory. Bardzo polecam.