Dr.Organic, Moroccan Argan Oil Conditioner (Odżywka do włosów z olejem arganowym)

Odżywka odbudowująca i nadająca objętośc włosom cienkim, zniszczonym i bez życia. Organiczny marokański olej arganowy jest niezwykle bogatym źródłem witamin, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych. W połączeniu z unikalną mieszanką organicznych i bioaktywnych składników wnika w głąb włosa, wygładza go, odżywia. Pozostawia włosy gładkie, lśniące i pełne życia.
Nie zawiera parabenów, SLS, sztucznych środków koloryzujących i substancji zapachowych.

do włosów suchych i zniszczonych, do włosów bez objętości
regenerujące
bez SLS i SLES
Skóra głowy
normalna
Odcienie
ciemne
bogate

Jedna z moich ulubionych odżywek

Włosy po zastosowaniu tej odżywki cudownie się błyszczą, są nawilżone - ale nie przetłuszczone (o ile nie przesadzimy z jej ilością).
Warto pamiętać że jest bardzo wydajna i nie trzeba używać jej w dużej ilości.
Ułatwia rozczesywanie, po użyciu włosy są gładkie i milutkie w dotyku. Mam wrażenie że odżywka nadaje nieco objętości włosom - być może dlatego że obkleja je niewielką warstewką, ale w fajny, estetyczny sposób.
Konsystencja odżywki jest gęsto-oleista. Używanie jej było dla mnie czystą przyjemnością ze względu na BAJECZNY zapach... Egzotyczny, niespotykany - podoba mi się!
Polecam, mimo słabej dostępności i dość wysokiej ceny.

Burza włosów!

Godna polecenia, jeśli szukamy czegoś w dużej butli, co starczy na dłużej, raczej niezawodna. Producent wskazuje na wybór tej odżywki, jeśli szukamy emolientów. Jednakże wg mnie i moich doświadczeń z produktami włosowymi, nie jest ona jakaś bardzo emolientowa, raczej pół na pół, trochę okluzyjna, trochę nawilżająca, mimo wszystko ma w składzie proteiny.

Ma zapach neutralny, na pewno nie taki, którym możnaby się upajać i nie zostaje na włosach. Butla wygodna, z płaską zakrętką "na wcisk", można postawić do góry dnem.

Dość dobrze dociąża włosy a przy tym nadaje im puszystości, zdecydowanie je pogrubia, dziwnym sposobem moje gumki i spinki do włosów jakby się skurczyły i tak jest po każdym użyciu tej odżywki.

Podoba mi się też, że potrafi zdyscyplinować włosy, moje lekkie fale prostuje i usztywnia, co uważam za plus, bo dążę do pozbycia się ich. Niestety, może puszyć włosy, zwłaszcza w kontakcie z wilgotnym powietrzem, ale jeśli suszymy włosy i modelujemy, to suszarka poradzi sobie.

Bardzo dobrą ma konsystencję, gęstą, treściwą, jest wydajna, nie trzeba dużo nakładać, już podczas aplikacji wyczuwalnie rozplątuje i wygładza włosy. Spłukiwanie niestety bywa kłopotliwe, jest dość tłusta i wymaga użycia większej ilości wody, niż inne odżywki, potrafi się mazać i mazać na tych kudłach.

Efekty są jednakże dość spektakularne, włosy są odmienione. Błyszczą, są gęściejsze i nie przetłuszczają się zbyt szybko.

Jedyne czego mi w niej brakuje, to lepszej regeneracji, daje mi ją np odżywka i maska Alterry, włosy są po nich gładsze i milsze w dotyku, chociaż nie tak pogrubione i wyprostowane. Być może jest to kwestia proporcji składników, większej ilości nawilżaczy, jednakże kokosowa wersja dr Organic nie robiła nic, a ma więcej nawilżaczy niż arganowa. Mam włosy z tendencją do wysuszania i lubią intensywne, dogłębne działanie, tutaj jest na pewno intensywne, ale nie głębokie. Będzie ideałem do włosów w nieco lepszej kondycji, ja mimo wszystko czuję lekki niedosyt.

Podsumowując, arganowa odżywka doktorka jest godna wypróbowania i polecenia.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy na zmianę z innymi
Ilość zużytych opakowań: miałam odlewkę ok 50 ml

A jednak :)

Odżywka początkowo nie podpasowała mi i wystawiłam negatywną recenzję. Jednak zmieniłam zdanie :)

Produkt nie sprawdził się ponieważ stosowałam produkty które mi nie służyły. Po ogarnięciu pielęgnacji ponownie zaczęłam używać tej odżywki i niespodzianka bo efekt był naprawdę przyjemny. Trafiając na promocję kupiłam 2 buteleczki oraz wersję manuka.

Odżywkę stosuję zarówno na kilka minut, jako maskę i jako b/s i zawsze się sprawdza. Nawilża i nadaje się idealnie na angielską pogodę - natłuszcza i tworzy ochronną powłoczkę.

Skład jest pełen olei, a bazą jest sok z aloesu. Konsystencja jest treściwa i taka śliska, nie pieni się na włosach jak drogeryjne odżywy. Takie trochę masełko.
Zapach jak pasta do zębów dla dzieci, ale na włosach zapach jest zaś bardzo przyjemny i długo się utrzymuje. Można stosować na skórę głowy nawet przed myciem - nawilża i koi, przyjemnie chłodzi.

Dodatkowo jest wydajna, nie trzeba jej dużo. Stosuję na przemian z maską pilomax oraz dr organic manuka i stan włosów zmierza ku poprawie.

Mogę ją polecić każdemu kto szuka solidnej odżywki emolientowej.

polecam

Po odżywce manuka przyszła kolej na inne cuda tej firmy :D
Odżywka arganowa w punktach :D:
- moim zdaniem jest ona z kategorii bardziej odżywczych, osoby z delikatnymi i skłonnymi do obciążenia włosami (jak ja) muszą rozsądnie ją dawkować, ale użyta w rozsądnej ilości nie przyspiesza przetłuszczania i nie daje poczucia przedobrzenia ;)
- odżywnienie na wysokim poziomie
- nawilżenie bez zarzutu
- super ułatwia rozczesywanie
- wygładza włosy, ale nie powoduje ich przyklapu u nasady
- włosy są miłe w dotyku, ale odżywka nie zmiękcza ich a wręcz leciutko usztywnia (fryzura lepiej sie trzyma), są śliskie, gładkie i sprężyste
- włosy błyszczą, dobrze się układają, wyglądają pięknie :)
- dodatkowej objętości brak ;), ale włos sprawia wrażenie grubszego

Odżywka pachnie cynamonową gumą do żucia :D taki ostry, gorzki cynamon, z delikatną nutą pieprznej mięty. Zapach nietuzinkowy, niepospolity, intrygujący :), ale bardzo przyjemny, rześki, podoba mi się! Nie jest zbyt nachalny, dość szybko ulatnia się z włosów pozostawiając jedynie delikatniutki zapach, który nie powinien nikomu przeszkadzać.

Moją miłością jest odżywka kokosowa - ale to przy okazji innej recenzji :D

Odżywki dr. organic są moim zdaniem jednymi z najlepszych w kategorii naturalnych odżywek do włosów! Po prostu trzeba je mieć :D

Używam tego produktu od: ok. miesiąca