Giorgio Armani, Si EDP

Giorgio Armani, Si EDP

`Si` marki Giorgio Armani to szyprowe perfumy dla kobiet wydane w 2013 roku.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liść czarnej porzeczki
nuta serca: frezja, konwalia
nuta bazy: wanilia, paczula, ambroksan, nuty drzewne

58% jesień/zima 42% wiosna/lato

Świetne

Perfumy dostałam w prezencie od koleżanki w formie próbki. Bardzo mi się spodobały. Te nuty zapachowe (czarna porzeczka, konwalia, frezja, wanilia, paczula i inne) są dla mnie tak precyzyjnie skomponowane że tworzą idealne połączenie zapachowe które kojarzy mi się z klasą, elegancją. Są bardzo kobiece , wyjątkowe w swoim rodzaju. Oczywiście jakby mogłoby być inaczej są bardzo trwałe co jest ich ogromnym atutem. Myślę że nadają się na każdą porę roku gdyż to połączenie zapachów nie jest dość oczywiste. 6+ dla tych perfum.

Zakochałam się...

Początek ostry od porzeczki, kłujący od paczuli, mydlany od róży i słodki od wanilii. Ale, kiedy ułoży się na skórze, zaczyna się magia. Mydełko gaśnie, ostrość zmienia w soczystość, kolce w puchatość, a słodycz w ciepło. Piękne i eleganckie perfumy. Trwałość 6 - 7 godzin, projekcja (sami wiecie)...

Najlepszy zapach

Ten zapach jest moim liderem wśród zapachów już kilka lat , jest cudowny, słodki , cukierkowy dość intensywny , zmysłowy oraz kobiecy , idealny dla Pań w każdym wieku zarówno na co dzień jak i na wieczorne wyjścia . Zapach utrzymuje się na długie godziny oraz jest bardzo wydajny. Perfumy warty swojej ceny :)

Używa produktu od: próbka

Nie wiem co zrobić z tym pączkiem.

Nie raz urzekają mnie tanie zapachy z dolnych półek drogerii lub nawet typowo marketowe. Często też krzywię się na zapachy znane i drogie. Może więcej od nich oczekuję, jakiegoś zachwytu, a nie zwykłego "no spoko, może być"?
Do rzeczy. Miałam próbkę Si z atomizerem, która wystarczyła mi na kilka dobrych użyć. Nie raz wąchałam odpowiedniki tych perfum, nie wiedziałam czym ludzie się zachwycają, ale teraz wiem, że żaden z tych tanich Armanich nie mógł dorównać oryginałowi. No po prostu nie ta liga.
W tym zapachu czuć od razu, że jest z wyższej półki. Ma bardzo dobrą trwałość i zostawia ogon. Jednakże jest w nim coś, co sprawia, że dla mnie to zapach z gatunku wspomnianych wcześniej "może być". Pierwszą nutą, która powinna się wyłonić jest liść czarnej porzeczki - owocu, za którym nie przepadam. Najdziwniejsze jest to, że czuję jedynie różę. I to nie różę - kwiat z ogrodu, tylko różę - marmoladę w pączku. No po prostu za każdym razem jak wącham ten zapach mam przed oczami ślicznego, okrągłego, soczystego pączka.
Podsumowując: gdybym dostała te perfumy w prezencie to bym się ucieszyła, sama nie kupię. Na moją mamę działają natomiast migrenogennie, wyczuwała je na mnie z daleka.
-Chcesz pączka?
-Si. Poproszę.

ciekawy, przyjemny ale bez szału

Moim zdaniem Armani Si EDP to perfum który pachnie po prostu ładnie, jest dość intensywny dlatego raczej używam go przy wieczornych wyjściach, zapach utrzymuje się stosunkowo długo ale nie tak długo jak inne zapachy które mam. Ze względu na jego intensywność nie trzeba pryskac się nie wiadomo jaka ilością perfumu, mi jakoś nie specjalnie podszedł, ale może być

Jestem na tak

Po wypróbowaniu dopiero zrozumiałam, dlaczego jest aż tak popularny. Zapach jest bardzo trwały, utrzymuje się cały dzień. W składzie ma niby konwalię, ale jest ona słabo wyczuwalna. Nuty drzewne świetnie się łączą z czarną porzeczką, przez co nie jest on słodki i mdlący. Zapach jest dosyć wyrazisty, ale nie jest duszący. Lubię go.

Zniewalający

Wystarczy odrobina tego perfumu żeby pachnieć nim przez cały dzień. Zapach jest wprost obłędny, mieszanka odpowiednich kompozycji zdecydowanie przyciąga i jest jak afrodyzjak.
Jest to perfum stworzony dla kobiet silnych, zdecydowanych i o mocnym charakterze.

Wyjątkowy zapach

Od wielu lat poszukuję "swojego" zapachu, takiego, który będzie ze mną zgadzał się w stu procentach. Nie jest to łatwe zadanie ale ten zapach jest bliski ideału. Niezwykle udana paleta zapachowa. Z jednej strony lekkość i elegancja a z drugiej strony to zapach pełen nieoczywistości i tajemnicy. Pełen emocji i niezależności. Nie jest banalny, nie można się nim znudzić. Wręcz przeciwnie za każdym razem można odkryć jego nową barwę zapachową, nowy akcent, coś co potrafi zaskoczyć nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście pozytywnie ;) Miks czarnej porzeczki, kwiatów oraz wanilii i nut drzewnych jest wyrazisty ale nie przytłaczający. Harmonijnie wyważony tak, że stanowi niemożliwą do podrobienia całość. Zapach niezwykle trwały, stopniowo uwalnia poszczególne akcenty zapachowe. Idealny na każdą porę roku. Flakon prosty, elegancki ale przyciągający uwagę. I o to właśnie chodzi w dobrych perfumach.

Nie do zdarcia

Perfumy są piękne bardzo kobiece, słodkie i dość mocne. Ich zapach utrzymuje się nawet po praniu na ubraniach i nawet po kąpieli na ciele. Jak dla mnie są idealne na każdą porę dnia. Ich nuty to przede wszystkim czarna porzeczka i wanilia ale także drzewo piżmowe, paczula i frezja. Mają tez śliczne eleganckie opakowanie.

TAK TAK TAK!

Najpiękniejsze perfumy jakie do tej pory używałam, zapach który pokochałam od pierwszego użycia! Zdecydowanie kobiecy, romantyczny zapach, długo utrzymujący się na skórze i ubraniach. Jedyne perfumy, które czuję bardzo długo na sobie i zdecydowanie wyczuwają je inni, nieraz dostawałam o nie zapytania. Jak dla mnie numer jeden, zdecydowanie ma "to coś".

Tak

Bardzo lubię zapachy od Armaniego. Tym także się nie rozczarowałam. Są bardzo trwałe i intensywne. Kojarzą mi się z majowym porankiem, może z racji wyczuwalnych nut kwiatu konwalii przełamanego słodyczą wanilii? Bardzo pozytywne emocje wywołują. Są wydajne i eleganckie.

Numer jeden!

Niezwykle kobiece perfumy, które kojarzą mi się z siłą, elegancją i klasą. Zapach idealny na wielkie wieczorne wyjścia, najlepiej sprawdzi się w okresie jesiwnno-zimowym otulając nas swoją ciepłą kompozycją. Niezwykle inimalistyczny, poręczny do ręki flakonik.

cudne

Uwielbiam te perfumy, najbardziej uwazam ze sa idealne na jesien lub zime. Sa to perfuny zdecydowanie na wieczor, ja najbardziej wyczuwam w nich wanillie. Nie sa to perfumy slodkie, jest w tym zapachu cos co je wyroznia i sprawia ze sa pozadane przez wiele kobiet.
Perfumy sa bardzo trwale, piekny flakon. Ja na pewno kupie ponownie.