Sylveco, Tymiankowy żel do twarzy [ Żel myjący do twarzy `Tymianek`]

Sylveco, Tymiankowy żel do twarzy [ Żel myjący do twarzy `Tymianek`]

Średnia ocena: 3.49/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Olejek tymiankowy działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych, które odpowiadają za rozwój zmian trądzikowych). Łagodzi stany zapalne, działa na skórę oczyszczająco i tonizująco.
Hypoalergiczny, oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem jabłkowym o działaniu wygładzającym i rozjaśniającym. Zawiera bardzo łagodny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, złuszcza martwy naskórek i reguluje procesy odnowy jego komórek. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, zdrową skórę o równomiernym kolorycie.

hipoalergiczna, bez alkoholu, bez parabenów
oczyszczanie twarzy
oczyszczające, antybakteryjne, łagodzące
mieszana, trądzikowa, tłusta, wrażliwa
z pompką
żel

Lubię i nie lubię

Szklana butla z pompką przezroczysty i ten zapach tymianku oj no jeszcze ujdzie.
Ja mam sucha skórę dlatego nie myje nim za każdym razem twarzy...

Dobrze oczyszcza pieni się zostawia skórę dobrze mocno oczyszczona nie wysuszona przy rzadkim używaniu jest on bardziej do tłustej cery.
I wszystko byłoby ok gdyby nie to że to jest żel do mycia twarzy ale trzeba omijać okolice oczu to również zalecenie producenta bo?! Bo pieruńsko szczypie w oczy, no kurde świetny żel ale trzeba się na gimnastykowac aby umyć twarz i żeby nie dostał się do oczu ehhh polecam mycie tym żelem za pomocą płatków wielokrotnego użycia (mini reczniczkow)

Mam mieszane uczucia

Żel znajduje się w butelce o pojemności 190 ml. Opakowanie zostało wykonane z ciemnego szkła, ale pod światło można zobaczyć, ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Funkcję dozownika pełni tutaj pompka, która nie psuje się, nie zacina, nie zapycha ani nie pluje żelem.

Kosmetyk pachnie oczywiście tymiankiem. Z reguły lubię ziołowe aromaty, ale ten tutaj nie przypadł mi do gustu. Jest zbyt autentyczny :D Na początku naprawdę ciężko z nim wytrzymać przez jego intensywność, na szczęście z czasem nieco wietrzeje.

Żel ma żółtawą barwę. Jego konsystencja jest żelowa o średniej gęstości. Nie przecieka przez palce. Pieni się skromnie - ja potrzebuję 2 pompek, aby umyć twarz. Potrzeba również kilka dodatkowych chwil, aby dokładnie go spłukać. Wówczas nie zostawia żadnej warstwy.

Dodam, że mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczająca się strefa T oraz suche policzki, a do tego jest wrażliwa, skłonna do zaczerwienień.

Żel od razu po umyciu przynosi uczucie odświeżenia. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia, oczyszczając skórę. Robi to na tyle skutecznie, że można zauważyć, że nieco ogranicza powstawanie niedoskonałości, aczkolwiek nie jest to spektakularny efekt. Przy regularnym stosowaniu cera staje się gładsza w dotyku, a nadprodukcja sebum w problematycznych strefach zostaje uspokojona. Niestety nie jest to produkt bez wad. Żel odrobinkę wysusza skórę. Odczuwały to szczególnie moje suche policzki. Ponadto czasami zdarzało się, że tuż po umyciu były zaczerwienione, a jako posiadaczka cery wrażliwej bardzo mi się to nie podoba.

Produkt wykazuje szereg zalet, ale i wad. Niestety nie do końca dogadał się z moją skórą. Myślę, że kosmetyk sprawdzi się lepiej posiadaczom cer tłustych i normalnych, natomiast właściciele skór suchych oraz wrażliwych mogą być rozczarowani.

Żel do twarzy to mój must have od wielu lat, chętnie wybieram produkty naturalne i tak trafiłam na żel o mycia twarzy z tymiankiem od Sylveco. Żel miło mnie zaskoczył – ma nieoczywisty zapach, delikatny skład, przyjemnie oczyszcza i jest łagodny dla skóry. W dodatku ma praktyczne opakowanie i jest wydajny.

OPAKOWANIE

Szata graficzna jest charakterystyczna dla całej marki Sylevo. Etykietka w kolorze fioletowym zawiera mnóstwo napisów, wśród których znajdziemy opis, skład. Butelka wykonana jest z ciemnobrązowego szkła, półprzezroczystego, dzięki czemu na bieżąco widzimy zużycie. Pompka, w którą wyposażono buteleczkę to strzał w dziesiątkę! Pozwala na precyzyjne i higieniczne dozowanie, nie zacina się a ilość jaką aplikujemy jest odpowiednia do pojedynczego mycia. Z racji tego, że butelka jest szklana należy być ostrożnym przy codziennym stosowaniu.

ŻEL

Nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez tego kosmetyku. Stosuję go do porannego oczyszczania twarzy, po wieczornym demakijażu jako kolejny etap oczyszczania i jako kosmetyk odświeżający w ciągu. Żel nie posiada barwy, za to ma bardzo przyjemny, wyrazisty zapach będący połączeniem świeżej, lekko ziołowej nuty razem z wyrazistym tymiankiem. Ma dosyć rzadką konsystencję jak na żel, jednak nie przelewa się przez palce. Bardzo dobrze się pieni wytwarzając piankę, która przyjemnie oczyszcza twarz. Żel mimo delikatnego składu dokładnie oczyszcza, ale przy tym nie wysusza skóry, nie powoduje uczucia ściągnięcia. Poza tym posiada właściwości antybakteryjne, co jest dodatkowym plusem, bo ogranicza powstawanie niedoskonałości. Podoba mi się, że formuła została oparta na łagodnych substancjach myjących i ekstraktach (tymianek, kwas jabłkowy). Produkt ma aż 190 ml pojemności i jest bardzo wydajny. Wystarczy niewielka ilość na jedno mycie, więc posłuży na dłuższy czas. Często dostępny jest w cenie promocyjnej, regularna nie jest też zbyt wysoka jak na produkt naturalny o świetnym składzie. Dodatkowo jest to kosmetyk polskiej marki.

PLUSY
wspaniały skład
ładny zapach
świetnie się pieni
dobrze oczyszcza
nie wysusza
dobra wydajność
korzystna cena
opakowanie z pompką
duża pojemność (190 ml)

MINUSY
brak

Mogę od siebie polecić

Piękny zapach, świeży.
Konsystencja dla mnie idealna, bo nie jest obciążająca.
Ogólnie seria nadaje gładkość i wyrównuje koloryt; w moim przypadku przebarwienie bo wypryskach. Polecam. :)

Bardzo fajny żelik

Bardzo udany żel polskiego producenta. Delikatny, nawet do demakijażu okolic oczu. Skóra jest po nim gładka, lekko nawilżona. Świetnie nadaje się do użytku ze szczoteczką do pielęgnacji twarzy. I ten zapach!

Bardzo fajny żel o fajnym zapaszku

Bardzo fajny żel o genialnym zapachu, idealnie nawilża, oczyszcza skórę, dodatkowym atutem jest fakt, że jest to kosmetyk naturalny za bardzo dobrą cenę.

Naturalny w przystępnej cenie

Zdecydowanie polecam ten produkt. Delikatny i przede wszystkim naturalny żel do mycia twarzy o przyjemnym zapachu w przystępnej cenie - czego chcieć więcej? :)

Super żel do twarzy

Z żelami do twarzy ma różne relacje, a przez ostatnie dwa lata stawiałam głównie na pianki, które bardzo lubię. Wiosną udało mi się wygrać na profilu marki Sylveco w konkursie za aktywność Tymiankowy żel do twarzy. Początek używania przypadł mi na czerwiec i okazało się, że lato to idealna pora na taki produkt.

Żel bardzo dobrze myje twarz i odświeża. Nie straszne są mu resztki makijażu, krem spf czy codzienne zabrudzenia. Żel fajnie radzi sobie z redukowaniem nadmiaru sebum. Nie powoduje, że twarz jest ściągnięta, wysuszona czy podrażniona. Mimo zwartości kwasu jabłkowego żel nie powoduje podrażnień. Delikatnie też wygładza cerę.
Konsystencja żelu jest lekko żelowa, ale nie spływa z twarzy. Żel delikatnie się pieni, ale nie powoduje kłopotów z dobrym oczyszczeniem twarzy.

Solidny

W przypadku produktów myjących najbardziej zwracam uwagę na skład i właściwości oczyszczające. W przypadku tego żelu skład rzeczywiście jest super, bezpieczny dla mojej trądzikowej i jednocześnie atopowej cery. Myje też dość dobrze, chociaż muszę go nakładać sporo, żeby poczuć ten efekt.
Co do rozjaśnienia czy zmniejszenia niedoskonałości, to nic takiego nie zauważyłam, ale też nie oczekiwałam, takie produkty mają za krótką styczność ze skórą, żeby mieć na nią większy efekt.
Wydajność jest dosyć słaba, jedno opakowanie wystarczyło mi na około miesiąc stosowania 1-2 razy dziennie i jest to główny powód, dla którego już raczej nie kupię tego produktu.

Dobry, warto spróbować ale jeszcze poszukam ideału

Żel został mi polecony przez kosmetologa, bo skarżyłam się na to, że wszystkie dotychczasowe żele albo ściągają mi skórę albo czuję, że niedokładnie myją lub zostawiają po sobie "film" na twarzy.

Ten żel do twarzy jest w miarę łagodny biorąc pod uwagę, że jest trochę przeciwtrądzikowy jedyne co jest w nim uderzające to ZAPACH! Na szczęście mi nie przeszkadza zapach ziołowy (ale gdyby był taki kwiatowy to bym nie była w stanie go używać) ale przy pierwszym użyciu byłam zszokowana intensywnością zapachu. O tyle dobrze, że nie zostaje potem na twarzy ale może dla kogoś być to już problem nie do przeskoczenia :)

Dodatkowo - cena, ja kupiłam go w promocji i wydaje mi się, że to taki produkt, który na promocji się kupuje. 40 zł w Hebe za 190 ml to sporo.

Jeszcze to nie jest ten mój żel idealny ale już jest blisko więc jeżeli jest w promocji i komuś nie przeszkadza ziołowy zapach to można spróbować.

Świetny dla cery wrażliwej

Tymiankowy żel do twarzy Sylveco to bardzo dobry żel do mycia twarzy o działaniu oczyszczającym i łagodzącym podrażnienia.
Żel jest bardzo delikatny, nie podrażnia skóry wrażliwej. Bardzo dobrze radzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń i sprawia, że po jego użyciu skóra jest gładka. Przy codziennym stosowaniu żelu można zauważyć, że skóra nabiera równomiernego kolorytu.
Żel jest wyjątkowo wydajny. Jedna pompka żelu wystarczy na dokładne oczyszczenie skóry twarzy.
Cena produktu jest trochę za wysoka. Jednak cena odzwierciedla jakość produktu.

Sylveco, Tymiankowy żel do twarzy

Do zakupu przekonał mnie naturalny skład i wypróbowania czegoś nowego. Jestem posiadaczką cery mieszanej, z niedoskonałościami. W moim przypadku, żel sprawdził się średnio. Czasem miałam wrażenie że po zmyciu makijażu nie radzi sobie z dokładnym odświeżeniem mojej skóry, brakowało mi wrażenia czystości. Na plus butelka z pompką, delikatny tymiankowy zapach, brak wysuszania buzi. Ogólnie jest to całkiem dobry produkt, jednak w niektórych momentach dla mnie za słabo "myjący".