Kobo Professional, Make Up Fixer Spray (Utrwalacz do makijażu)

Kobo Professional, Make Up Fixer Spray (Utrwalacz do makijażu)

Utrwala każdy rodzaj makijażu pokrywając go niewidzialną powłoką, która przedłuża trwałość oraz zabezpiecza przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (upał, deszcz, pot, zanieczyszczenia).
Zapewnia trwałość i wodoodporność.
Należy chronić oczy gdyż zawiera alkohol.
Produkt łatwopalny.

na wielkie wyjścia

Bardzo go lubię. Makijaż po użyciu tego cuda przetrwa wszystko i to 24h w nienaruszonym stanie. Nawet rozświetlacz się trzyma mega długo. Na wielkie wyjście lub całonocną imprezę jest świetny. Jednak nie polecam używać za często, bo wysusza skórę i zapycha, po kilku razach z rzędu powyskakiwały mi niespodzianki. Zapach jest dość nieprzyjemny, ale szybko znika. wygodne opakowanie. Po jego użyciu dobrze na drugi dzień "zaopiekować się" skórą. Jest wydajny - starcza na sporo użyć.

Myląca

Nie do końca przypadła mi do gustu. Moja twarz bardzo szybko się wyświęca więc potrzebuje utrwalaczy, które zabezpieczą mój makijaż przed rozmyciem się. Jednak z tym nie ma szału.
Spray jest dla mnie bezużyteczny jeżeli chodzi o twarz, podkład się z nim odkleja i wyciera w okolicach nosa i czoła. Nadaje się za to do utrzymywania kształtu rzęs i brwi, ale chyba nie po to kupujemy ten produkt. Może jest w stanie sprawdzić się jako lakier do włosów, ale nie próbowałam. To pierwszy raz kiedy wszystkie kategorie ocenie na 1.

Od czasu do czasu jak znalazł

Kupiony na szybko, dzień przed pójściem na wesele, w pełnej cenie 25 zł.
Potrzebowałam czegoś, co utrwali mój makijaż od rana do rana. I dostałam to.
Aż do końca mój makeup pozostał w stanie niezmienionym. Nie straszne mu było całonocne hasanie po parkiecie :)
Zależało mi najbardziej, aby moje pięknie pomalowane oczy się nie zepsuły, bałam się wtedy jeszcze, że cienie nawet z bazą mogą nie wytrwać tylu godzin na moich tłustych powiekach. I wszystko było miodzio, a ja byłam zadowolona z nowego nabytku.
Przed kolejnym weselem, kilka tygodni później, użyłam go za dużo na oczy i cienie się trochę rozjechały i zbiły w załamaniach powiek. Musiałam je poprawiać. Ale nie winię tu fixera, tylko siebie. Zwyczajnie przedobrzyłam z ilością, za szybko zaczęłam mrugać i nie zdążył wyschnąć.
Podkład i puder utrwala fantastycznie, zdarzyło mi się pójść na drzemkę na 3 albo 30 minut w pełnym makijażu, a jak wstałam, to wciąż wyglądał jak dopiero co zrobiony. Nic się nie odbiło na poduszce. No extra!
Fixerek umarł niestety dość nieoczekiwanie, gdzieś w połowie butelki skończył się w nim gaz, akurat jak malowałam mamę na imprezę. No pech, dobrze, że miałam inny utrwalacz w zanadrzu.
Zawiera alkohol, więc co wrażliwsze twarze mogą źle zareagować, ale używany na specjalne okazje raz na jakiś czas nie powinien bardzo zaszkodzić.
Przy jego użytkowaniu ważne jest, żeby pozwolić mu dobrze wyschnąć na twarzy, nie należy przerażać się tym, że ściąga skórę. To tylko chwilowy efekt, który mija po kilku minutach :) No i obowiązkowo aplikować na wdechu :P

Nada sie na wieksze wyjscia

Kupilam ten fixer z polecenia ekspedientki. Potrzebuje fixera na wesele i stwierdzilam ze przetestuje go wczesniej zeby mi makijaz nagle nie splynal. Ten jest calkiem dobry. Utrzymuje makijaz tam gdzie trzeba , nie klei sie , jest trwaly. Cena tez nie jest wygurowana. Jedyne co mi w nim przeszkadza to zapach ktory jest mocno alkoholowy i intensywny oraz sama forma aplikacji bo trzeba butelke trzymac w wyjatkowo duzej odleglosci od twarzy zeby nam na twarzy nie wyladowalo zbyt duzo aerozolu.

Oczekiwałam czegoś więcej...

Niesety trochę się zawiodłam . Myślałam że ten produkt wyjdzie naprzeciw moim oczekiwaniom ale niestety sie pomyliłam.
Spray bardzo słabo utrwala makijaż. Mam wrażenie że utrzymuje się jeszcze krócej niż przed zastosowaniem.
Dodatkowo zapach jest nieprzyjemny.

Jak na razie mój faworyt

Jak dla mnie to najlepszy utrwalacz do makijażu jaki miałam. Dzięki niemu mój makijaż weselny przetrwał całą noc.Wystarczy mała ilość aby utrwalić makijaż. Podczas aplikacja mgiełka nie jest ''mokra'' tylko bardziej ''sucha''. Tak jakbym psiukała jakimś lakierem do włosów. Czytałam opinie, że czuć okropny zapach alkoholu ja tam nic nie czuje. Zapach jest intensywny ale to coś w stylu lakieru do włosów taki lekko duszący. Jednakże podczas aplikacji przecież się go nie wącha . Dla mnie zapach jest w porządku. Nie czuje też uczucia lepkości czy też ściągnięcia skóry. Makijaż wygląda tak samo jak przed aplikacją nie jest on rozmazany. Świetnie utrwala makijaż idealny na większe wyjścia na co dzień może zapychać.Jestem z niego zadowolona i będę często do niego wracać.

Nie sprawdził się na tłustej powiecie

Niestety, skuszona opiniami na wizażu kupiłam ten utrwalacz. Największy problem mam z utrzymaniem cieni na powiekach, rolują się w załamaniu, mimo że technika nakładania jest poprawna, cieni używam z Makeup Revolution, maluję się o 9 a o godzinie 13-14 cienie są zrolowane, więc u mnie fixer totalnie na nie. Szkoda kasy

Zapach jest mega intensywny

Kupiłam produkt już jakiiiś czas temu, ponieważ wybierałam się na wesele i chciałam mieć spray, który utrwali mi makijaż na całą zabawę. Zachęcona opiniami, kupiłam utrwalacz. Na mój make-up nałożyłam produkt i pierwsze co dało się wyczuć, to alkohol, alkohol i jeszcze raz alkohol. Aż mną wzdrygnęło. Później nauczyłam się już nakładać go przy wstrzymanym oddechu, ale pierwszy raz prawie wylądowałam w łazience. Produkt zostawia na twarzy niewidzialną mgiełkę, nie barwi dodatkowo makijażu, nie świeci się na twarzy, nie niszczy makeupu. Nie wywołuje też żadnych reakcji alergicznych, pieczenia, swędzenia ani uczucia ściągnięcia (co jest dziwne, bo przy takiej dawce alkoholu bałam się, że podczas zabawy mnie wysypie albo wypali mi twarz) - ale nie wiem jak produkt zachowałby się przy częstym stosowaniu, myślę że mógłby narobić wtedy szkód. Moim zdaniem jest tylko na wielkie wyjścia i nie warto ryzykować i dodawać go do każdego makijażu. Efekt końcowy był taki, że makijaż pięknie utrzymał mi się przez cały wieczór, nic mi nie zjechało, makijaż oka przetrwał, troszkę nos mi się przeświecał, ale wystarczyła odrobina pudru matującego i wszystko było ok. Z ustami było gorzej, ale przy jedzeniu i piciu zazwyczaj tak jest, więc nie winię produktu. Ogólnie sprawdził się ok, ale wszystkim polecam wstrzymywać oddech przy jego aplikacji!

Sprawdza się tylko na większe okazje. :)

Produkt znajduje się w sporej, aluminiowej butelce z dozownikiem. Zapach wyczuwalny, intensywny, alkoholowy. Pojemność jego to 150 ml. ja zakupiłam go w drogerii Natura.

Fixer z Kobo ma za zadanie utrwalić każdy rodzaj makijażu zapewniając mu trwałość i wodoodporność. Nie stosuję go na co dzień, z resztą uważam, że tego typu produkty są przeznaczone tylko na większe okazje i duże wyjścia. Nie wiem jak skóra zachowałaby się podczas częstych aplikacji spray'u. Kosmetyk zawiera w składzie alkohol, więc pewnie doszłoby do podrażnienia i przesuszeń.

Po nałożeniu makijażu, spryskuję twarz fixerem. Wystarczy niewielka ilość. Mgiełka ma bardzo nieprzyjemny, mocno intensywny zapach, na szczęście ulatnia się i nie jest już później wyczuwalny. Spray nałożony na skórę nie nadaje jej dodatkowego koloru, nie bieli, nie sprawia, że podkład staje się ciemniejszy. Chwilę po aplikacji odczuwam lekkie ściągnięcie skóry, jednak i ono szybko przemija. Fixer ładnie utrwala makijaż . Sprawia, że nałożona kolorówka dobrze trzyma się skóry, nie ściera się w ciągu dnia.

Pomijając okropny zapach i lekkie ściągnięcie skóry zaraz po aplikacji, to jeszcze przeszkadza mi opakowanie. . jest nieporęczne i nie wiem czy w każdym egzemplarzu występuje taka sytuacja, ale w moim pompka ciężko chodzi, co uniemożliwia sprawną aplikację.

Generalnie nie jest zły. Jest to kosmetyk tylko na większe wyjścia - nie na co dzień . Jest wydajny, łatwo dostępny, tylko cena mogłaby być nieco niższa. :)

Mega!

Najlepszy spray do utrwalania makijażu jaki miałam! Jest jak przyjaciółka..pomaga nawet kiedy lecą łzy. Wspaniały produkt w ładnym opakowaniu. Kiedy jest w promocji zaopatruję się od razu w kilka sztuk co jest chyba najlepszym świadectwem jego jakości.

i tak i nie

Jest to jeden z nielicznych utrwalaczy do makijażu z drogerii wartych uwagi. Dotychczas moim ulubieńcem był biały fixer z Makeup Revolution, ale chciałam spróbować czegoś nowego.
Niestety do tego z Kobo już raczej nie wrócę - po pierwsze jest zbyt suchy. Ten 'spray' wydaje się być jakby potraktować twarz lakierem do włosów, co kiedyś było stosowane przed odkryciem 'fixerow' jednak dla mojej suchej cery jest to bardzo kosztowne. Okropny zapach spirytusu też jest mało przyjemny.
Używam go tylko na specjalne okazje i owszem sprawdza się, makijaż potrafi przetrwać całą noc nienaruszony. Utrzymuje nawet cienie na powiekach, co też mnie zaskoczyło.
Jednak kosztem okropnego przesuszenia skóry i uczuciem ściągnięcia. Zużyję go do końca, jednak mniej chętnie.
Ale jeżeli ktoś poszukuje utrwalacza, który "zakonserwuje" nam tapetę na wielkie wyjście np. wesele to warto go kupić i sprawdzić, szczególnie na promocji.

Ekstra

Na temat utrwalacza do makijażu nie będę sie duzo rozpisywać. Jest super!
Makijaz ,ktoy wykonalam sama i utrwalilam tym produktem trzymal się naprawdę dlugo.
Nie bylo efeltu maski ani innych niedoskonałości. Polecam ????

Znakomicie utrwala makijaż

Uważam, że z produktów drogeryjnych, łatwo dostępnych, jest to jeden z najlepszych utrwalaczy do makijażu. Bardzo wydajny, utrwala makijaż na ładnych parę godzin. Jak tylko jest na promocji to zawsze biorę kilka opakowań. Szkoda, że nie ma wersji mini.