Real Techniques, Miracle Complexion Sponge 91566 (Gąbka do makijażu)

Real Techniques, Miracle Complexion Sponge 91566 (Gąbka do makijażu)

Multifunkcyjna gąbka do nakładania makijażu 3 w 1 firmy Real Techniques pozwala na uzyskanie efektu idealnej cery. Jej doskonale wyprofilowany kształt sprawia że dopasowuje się do twarzy i ułatwia nakładanie nie tylko podkładu, ale również korektora, rozświetlacza lub różu. Spiczasta końcówka pozwala łatwo ukryć miejscowe niedoskonałości. Ścięty bok jest świetny do okolic oczu i nosa. Zaokrąglone brzegi doskonale aplikują kosmetyk na większych powierzchniach policzków czy czoła. Nie zawiera lateksu. Dostępna również w wersji z etui podróżnym.

gąbki
do różu, do korektora, do twarzy, do podkładu, do pudru
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Design produktu: 5

Nakładam nią podkład na twarz.

Za pomocą gąbeczki robię makijaż, nakładam nią podkład na twarz, jest miękka i po kontakcie z wodą jeszcze się powiększa. Gąbeczkę myją za pomocą wody i dowolnego żelu myjącego. Bardzo ładnie aplikuje podkład.

• Design produktu: 4

Dość twarda, ale wcale nie jest zła

Już trochę gebaczek miałam i wiem, że wcale nie muszą być mega miękkie by dobrze oraz ładnie rozprowadzić podkład.
Jak już wspomniałam w tytule recenzji, gąbka po zmoczeniu test dość twarda, jednak bardzo fajnie się nią wypracowywało wszelkie podkłady, kremy BB i korektory. Nie odbarwiła się, łatwo się ją czyściło. Nie pękła mi. Nie czułam żadnego dyskomfortu podczas nakładania produktów przez jej twardość.
Sądzę, że gąbka jest spoko, ale osoby, które szukają tylko i wyłącznie miękkich gąbek raczej nie będą z niej zadowolone.

Lubie

Mam te gabeczek, tylko w innym kolorze - takim neonowo zielonym.

Lubie ja. Nie jest idealna bo chyba wole bardziej miękkie i gąbczaste ale jest naprawdę spoko.

Czytając opinie zastanawiałam się czy wszyscy opisują te sama gąbkę - u mnie ona trzyma się naprawdę dobrze, a myje ja po każdym użyciu dwuetapowo. I to myje co kilka dni gdy mi się zbierze górka gabeczek ;)

Gąbka wciąż trzyna swój kształt, kolor może się trochę wyplukal.

Fajnie wklepuje podkład/krem BB , ładnie można blendowac i konturiwac.

Lubie ścięta cześć- mi się tak lepiej wklepuje podkład niż wypukła

Cena może jest za wysoka, tu polecam polować na promki

• Trwałość / wykonanie: 3

Jest bardzo dobra

Jest to gąbka, która bardzo dobrze mi służy już od kilku miesięcy. Dużo gąbeczkę przetestowałam i jest to jedna z najlepszych, jakie miałam.
Bardzo niszczę gąbeczki do makijażu, nie wiedziałam, jak to się dzieje, ale po prostu dlatego, że myję je po każdym użyciu, od razu po wykonaniu makijażu, kiedy myję ręce. W ten sposób jest higiena, ale tez i test wytrzymałości takiej gąbki. Wiem, że makijażystki nie mają czasu na takie każdorazowe mycie od razu, byłoby to niemożliwe, ale dla mnie "w domowym zaciszu" (uwielbiam to sformułowanie) takie mycie gąbeczki to "pikuś". Od tego zaczęło się, że ta gąbeczka Real Technics jest niesamowicie wytrzymała. I przeszła test trwałości.
Nakładanie makijażu TR to bajka, charakterystycznie ścięta, pomarańczowa gąbeczka, stempluje twarz jak z mi się dokładnie marzy, delikatne nałożenie podkładu, który niezależnie od półki cenowej wygląda ładnie, świeżo i atrakcyjnie. Najczęściej aplikuję jednak podkład palcami i wklepuję oraz wyrównuję gąbeczką RT. Jest to najlepszy mój sposób.
Do wad zaliczyłabym spłukanie się farby po pierwszym umyciu gąbeczki, po prostu cały kolor puszcza i gąbeczka staje się jaśniejsza, ale tak się dzieje częściej, z innymi gąbeczkami też.
Dobra dostępność, w Rossmannie warto polować na promocje, kupiłam tę sztukę za o wiele niższą cenę.

totalnie NIE

No niestety, nie wiem czy po latach jakość gąbki spadła czy co, ale w porównaniu do innych o wiele tańszych gąbek (i równie dobrych jeśli chodzi o aplikację makijażu) jej ocena będzie niska przez to, że mega szybko się kruszy, łamie, rwie i nie nadaje się do użytku. Sama aplikacja podkładu i kremowych produktów jest okej, ale to jak wygląda po 3-4 umyciach sprawia, ze ocena leci dół.

Dla mnie bardzo dobra

Używałam w swoim życiu dość dużo gąbeczek do nakładania makijażu i muszę przyznać, że to jest jedną z najlepszych.
Głównie za sprawą idealnego kształtu, ścięta w ten sposób, że szalenie ułatwia to stemplowanie.
Do tego nie pije nadmiernej ilości kosmetyków, dobrze się czyści, porowatość i stopień miękkości również mi odpowiadają.
Oczywiście używam do wszystkich kosmetyków kolorowych płynnych, ale też sypkich.
Nie rozwala mi się i nie odkształca.
Miałam inną o tym samym kształcie i baking nią zrobiony wyglądał tragicznie, więc nie tylko kosmetyki, ale i akcesoria są ważne, by makijaż był idealny. Ta gąbeczka się do tego przyczynia.

Jest ok

Jest to po prostu dobra gąbeczka do makijażu. Po zmoczeniu zwiększa swoją objętość i jest w sam raz miękka. Dla mnie minusem jest jej płaska strona, która w moim makijażu jest bezużyteczna. Wolę kiedy ta część jest zaokrąglona. Wydaje mi się że delikatnie wypija podkład, ale i tak ją lubię. Mam ją już dosyć długo i nie widać zniszczeń.

• Design produktu: 4

Dobra ale zupełnie nietrwała.

Pomimo swojej popularności w internecie nie spodziewałam się aż tak spektakularnego bubla.
Był moment że ta gąbeczka była bardzo popularna i miała dużo pozytywnych opinii. Tym bardziej dlatego nie spodziewałam się takiej porażki. Nie wiem czy od tego czasu coś się zmieniło, ale dla mnie tak gąbeczka to klasyczny przykład dziadostwa.

Owszem, przy nakładaniu makijażu sprawdza się dobrze. Działa bardzo podobnie do wielu innym gąbek. Podoba mi się kształt, z jednej strony stożek, z drugiej strony jest ścięta. Owszem, taki kształt się przydaje. Gąbka ma odpowiednią miękkość, nie jest ani za twarda ani za miękka. Wszystko super.

Problem zaczyna się przy czyszczeniu Wszystkie gąbki które miałam dotychczas myłam dokładnie w ten sam sposób. Oczywiście miały różną żywotność, no ale żadna z nich nie wyleciała do kosza po niecałych dwóch tygodniach. Po 2-3 myciach zauważyłam że gąbka zaczyna się nieco strzępić. Po 5-6 nadawała się już do kosza. No nie dało się jej uratować. Zaczęły się robi dziury, strzępiła się coraz bardziej. Zresztą przeglądając inne opinie, widzę że taka sytuacja nie zdarzyła się tylko mnie.
Podsumowując, ze względu na bardzo słabą jakość wykonania, gąbeczka źle znosi mycie. Nie wytrzymała u mnie 2 tygodni. Nie polecam.

• Design produktu: 3

Bubel

Jak dla mnie ta gąbka to totalny bubel. Renomowana firma a wypuszcza taki shit… Posiadam kilka gąbek do makijażu z innych również firm. Każda myje w ten sam sposób i tylko te z Real Techniques tego nie przetrwały. O ile podkład nakładają w dosyć nie naganny sposób tak wyczyszczenie ich wychodzi ciężej. Po kilku myciach już gąbki zaczynają się strzępić co w efekcie prowadzi do całkowitego zniszczenia.
Więc nie polecam.

Mieszane uczucia

Gąbka pod wpływem wilgoci bardzo szybko rośnie, już na sucho jest spora, ale a po zmoczeniu wodą to już w ogóle jest wielka. Jest miękka w dotyku, nie ma twardego środka. Wykonanie jest solidne, pomimo wbijania w nią długich paznokci nie porwała się oraz nie widać żadnych śladów po wbiciach. Bardzo dobrze rozprowadza wszystkie podkłady, korektory oraz pudry. Nie robi smug.

Aplikuję kosmetyki bezpośrednio na gąbeczkę, nie pochłania ich dużo w siebie. Jednakże miałam kłopot z doczyszczeniem jej tak całkowicie. Podkład tak mocno się wbił, że zamiast ładnie rozprowadzać produkt po twarzy tylko zaczął się ciastkować. Także gąbka towarzyszyła mi jedynie lekko ponad miesiąc (co prawda nie czyściłam jej codziennie, bo nie miałam na to czasu, ale zazwyczaj inne gąbeczki ze mną zostawały na dłużej).

Przez długi czas ulubieniec

Super kształt, miękka, na długo służy. Kształt obły i płaski z drugiej strony sprawia, że można w każde miejsce dotrzeć i stosować tą stronę, którą Nam się podoba. Dobrze się domywa. Jedyne ale, to po pewnym czasie niszczy się od wbijania paznokci, nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu, a ta się po prostu rwie po jakimś czasie.

Moja ulubiona...

Z gąbeczką Real Techniques pierwszy raz miałam styczność dwa lata temu, trafiła mi się w kalendarzu adwentowym. W tym roku też otrzymałam nową w kalendarzu Douglas. Odkąd jej używam stała się ona moim ulubieńcem, miałam inne droższe i tańsze, tą jednak najbardziej lubię. Po zmoczeniu jest duża, miękka i przyjemnie nakłada się nią makijaż. Dużym plusem jest to, że nie zostają na niej plamy po praniu, bardzo długo ma ładny kolor i nie straszy wyglądem. Jest wytrzymała i naprawdę po długim używaniu zaczyna się kruszyć i pękać. Jest dobrze ścięta, makijaż nalozymy równo i bez problemu. Polecam.