Tołpa, Dermo Face, Hydrativ, Maska - peeling hydroenzymatyczny na twarz, szyję i dekolt (stara wersja)

Dermokosmetyk działa na dwa sposoby: jak peeling enzymatyczny i maska nawilżająca. Usuwa zrogowaciały naskórek, rozjaśnia i wygładza skórę. Dogłębnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Eliminuje objawy napięcia i stresu. Pozostawia skórę odnowioną i wygładzoną, przywraca jej zdrowy koloryt

Nieprzyjemny zapach, trudne zmywanie i brak działania

Maska jest bardzo gęsta, łatwo się nakłada na skórę i nie spływa. W opakowaniu jest jej mało, więc na całą twarz nie wystarczy ( szczególnie jak ktoś ma jeszcze wysokie czoło ).

Zapach jak dla mnie nie jest przyjemny i niestety czuć go w trakcie trzymania maseczki na twarzy.

Po upływie wyznaczonego czasu maseczka nie jest całkowicie zastygnięta jednak gdy chce się ją zmyć/ściągnąć - nie przykleja się do dłoni co sprawia że zmywanie jest naprawdę uciążliwe. Dlatego zdecydowałam się na ścignięcie jej z twarzy przy pomocy papieru oraz domycie resztek olejkiem. Niestety i to nie należy do czynności łatwych i przyjemnych, ponieważ pomimo oczyszczenia twarzy produktem myjącym - dalej czuć warstwę maseczki na skórze.

Po maseczce skóra sprawia wrażenie nawilżonej, są to jednak tylko pozory, ponieważ w rzeczywistości na skórze dalej są resztki produktu, które trudno domyć.

Fajny produkt.

Maska- peeling hydroenzymatyczny na twarz, szyję i dekolt. Saszetka z dwoma porcjami produktu po 6 ml kosztuje 7,49 zł.
Jak wiadomo Tołpa umie w peelingi.???????? Ten też jest super! Skóra po tym peelingu jest gładka, miękka i nawilżona. Nie pozostaje sucha ani ściągnięta. Nie powoduje podrażnień nawet na bardzo suchej, odwodnionej skórze. Bez obaw mogą go stosować alergicy i osoby skłonne do podrażnień. Jest to mój kolejny hit z tej serii! Mam wrażenie, że po tym peelingu skóra jeszcze lepiej "pije" krem nałożony na twarz. Uwielbiam to uczucie! Można poczuć się jak w SPA.

Niezawodny od lat

Peeling tołpa poznałam dzięki innej urodomaniaczce, a teraz ja szerze wieść o jego cudnych właściwościach:) Peeling hydroenzymatyczny jak sama nazwa wskazuje ma nawilżać oraz złuszczać i to rzeczywiście robi! Twarz po jego użyciu jest świeża, rześka i rozświetlona. Niedoskonałości są zmniejszone, a pory zwężone. Twarz jest delikatna, a nie napięta. Idealny produkt dla wrażliwców, bo nie trzeba naruszać skóry drobinkami. Peeling nakładam zwykle na dłuższy czas niż ten zalecany i wówczas uzyskuje najlepszy efekt ( zazwyczaj trzymam go ok.pół godziny). Zmywam go zazwyczaj wacikami nasączanymi wodą, aż do całkowitego zmycia, a następnie nakładam moją codzienną pielęgnację. Peeling ma bardzo dobrą cenę- można kupić go na promocji w cenie ok.5 zł, przy czym opakowanie zawiera dwie porcje kosmyki. Zapach specyficzny, ale nie drażniący. Na pewno warto spróbować!

bardz mi pomogła

Kiedy zaczynałam używać tego produktu moja cera była mocno przesuszona. Inne peelingi enzymatyczne prawie nie pomagały w złuszczaniu naskórka. Dodam, że to pierwszy produkt Tołpy jaki kupiłam.

Ta maska do dzisiaj to moja miłość :) Na prawdę czuje różnice od razu po jej użyciu - twarz jest nawilżona, naskórek złuszczony, zero podrażnień. Używałam jej regularnie przez bardzo długi czas, i czasami nadal używam, bo jest zwyczajnie dobra.

Teraz też już posiłkuje się kilkoma innymi produktami tołpy, ich maseczkami, peelingami itp, ale do tej zawsze lubię wrócić. Mega polecam osobom ze suchą skórą :)

kosmetyk dla zabieganych

Produktów Tołpy używam od bardzo dawna, przetestowałam wiele kosmetyków, znajdując takie do których wracam jako do pewniaków, ale i przeciętne, średnie produkty. Były też kompletne niewypały, ale na szczęście, niewiele.

Ich maski oceniam ogólnie wysoko, są zawsze przyjemne w użyciu i całkiem skuteczne.
Podobnie z powyższą, byłam zadowolona. Przyjemnie pachnie i nieźle nawilża. Z drugiej jednak strony to 'peeling', więc delikatnie złuszcza naskórek. Według mnie kosmetyk idealny dla zabieganych, bo mamy dwa kroki pielęgnacyjne w jednym.

Przetestowałam jej 'moc' na mojej przeziębieniowej twarzy, o którą przez kilka dni osłabienia w ogóle nie dbałam i nawet w dotyku czułam, że skóra jest szorstka, a pory totalnie zanieczyszczone. Nałożyłam ją po oczyszczeniu skóry żelem i zostawiłam na znacznie dłużej niż zalecane. Zrobiła mi niezły tuning, buzia była gładsza i bardziej sprężysta. Idealnie przygotowana pod makijaż.

Co do składu, nie jestem ekspertem, ale zawsze przeglądam INCI tego co używam. Składy tołpy kojarzę jako takie 'pół na pół'. I to mi nie przeszkadza -jeśli coś od nich kupuję, a mam świadomość co jest w środku, to mój konsumencki wybór. Drażni mnie natomiast kreowanie się na markę naturalną, bo to modne i dobrze się sprzedaje... Większość składników w masce jest dobra, ma działanie kondycjonujące, ale owiane złą sławą glikol propylenowy, disodium edta i ceteareth-25 też się tu znalazły. Faktycznie, zmywa się ją długo i dość mozolnie - wszystko przez fucogel (w składzie jako biosaccharide gum), który działa trochę jak opatrunek na skórę, miałam wcześniej kosmetyki z tym składnikiem i uczucie oślizgłej twarzy jest przy fucogelu zawsze. Zawartość papainy jest niewielka, ale czuć jej działanie. Maska byłaby świetnym kosmetykiem codziennym, bo jest tak delikatna. Chętnie zaprosiłabym ją na stałe do swojej kosmetyczki i przypuszczam, że pewnie jeszcze kiedyś się na nią skuszę. Co do opakowania, znów na dwoje babka wróżyła: z jednej strony saszetki są lekkie i można zabrać je ze sobą wszędzie, ale z drugiej - kosztują drożej i produkujemy przez nie więcej śmieci. ;) Mimo wszystko, polecam spróbować.

zdecydowany ulubieniec

Bardzo żałuję, że ta maseczka występuję tylko w saszetkach. Jak dla mnie to jej jedyny minus, bo bardzo chętnie zaopatrzyłabym się w wygodne, większe opakowanie. Maseczka jest idealna dla mojej suchej skóry - doskonale radzi sobie z suchymi skórkami, nie podrażnia skóry, nawilża, widać wręcz natychmiastową poprawę stanu cery - stosowana zgodnie z zaleceniami - 2 razy w tygodniu - uratowała moją cerę ;)

Przyjemna maseczka, lecz o krótkotrwałym działaniu

Bardzo lubię wspierać polskie firmy, poprzez zakup ich produktów. Choć Tołpa jest na rynku już od dawna, dopiero od około roku kupuję ich produkty - i na prezenty i dla siebie samej. Tę maskę zakupiłam z myślą o piątkowych wieczorach przy kubku herbaty, z nadzieją, że w sobotni poranek obudzę się piękniejsza ;).

Maseczka jest dostępna w saszetce na dwie aplikacje - i bardzo fajnie, bo zanim ocenię jakiś kosmetyk, lubię spróbować go więcej, niż raz. Pierwsze wrażenie bywa czasami niemiarodajne.

Po otwarciu saszetki poczułam dość delikatny zapach. Maseczka posiada kremową konsystencję i jest biała. Przyjemnie i bardzo prosto się ją aplikuje - zupełnie jak krem.

Po jej zmyciu - tutaj było dość ciężko, mocno przylegała do twarzy i dopiero po kilkukrotnym przemyciu twarzy udało się ją usunąć - zauważyłam, że nie podrażniła, nie uczuliła ani i nie przesuszyła mojej cery. Skóra twarzy była od razu bardzo gładka i miękka w dotyku i co bardzo ważne, nie była czerwona. Zauważyłam również lekkie nawilżenie cery.

Niestety, efekt nawilżenia był dość krótkotrwały - następnego dnia o poranku cera była sucha i domagała się natychmiastowej aplikacji kremu nawilżającego. Szkoda, bo liczyłam na dłuższe działanie.

Przyjemna

Uwielbiam wszystkie produkty Tołpy za ich skład i ekologiczne opakowanie. Tutaj również zachwycę się kolejnym ich produktem. Maseczka jest bardzo fajna, delikatna i dobrze nawilża. Bo jej zastosowaniu skóra twarzy była przyjemna w dotyku i dość napięta. Bardzo lubię taki efekt. Produkt nie uczula, nie podrażnia a do tego ma przyjemną, kremową konsystencje.

Zalety:
- efekt napięcia skóry,
- wygładzenie,
- nawilżenie,
- nie uczula, ani nie podrażnia,
- dostępność,
- cena.

delikatne działanie oczyszczające

odkąd cera zmieniła mi się z mieszanej na suchą, szukałam alternatywy dla maseczki z szarej gliki firmy Ziaja. od pewnego czasu stosuję ten peeling Tołpy i jestem zadowolona, choć nie jest tak skuteczny, jak bym oczekiwała. maseczka raczej wygładza, napina lekko skórę, ale nie ma tu bardziej widocznego efektu oczyszczania. ma miłą konsystencję gęstego kremu i zapach, który mnie akurat odpowiada.

Taka sobie

-/+kosmetyk bardzo przeciętny, nie zauważyłam, żeby w jakiś znaczący sposób wpłynął na stan mojej skóry,
-/+delikatnie wygładziła, przywróciła koloryt i lekko napięła, ale bez szału, wszystko to w minimalnym stopniu,
-/+średnio się zmywa, lepiej użyć mokrego ręczniczka,

+produkt polski,
+niedrogi,
+szeroko dostępny,
+fajnie, że jest dostępny w saszetce i nie trzeba od razu kupować wielkiego opakowania, kiedy nie wiadomo czy się sprawdzi,
+delikatnie złuszcza,
+mimo tego, że maska nie zrobiła szału, jakoś ciągnie mnie do niej ponownie, w ogóle ostatnio zauważyłam, że zaczynam się przekonywać do kosmetyków Tołpy, których początkowo jakoś nie darzyłam sympatią,
+ładnie pachnie, ale trzeba lubić takie specyficzne zapachy, ja lubię, ma je większość masek Tołpy i Jandy,
+dobrze się rozprowadza,
+estetyka Tołpy całkiem do mnie przemawia

U mnie się nie sprawdziła

U mnie się nie sprawdziła. Plus za zapach, konsystencje i miłe uczucie tuż po jej nałożeniu. Na tym się kończą zalety.

Nie spełniła moich oczekiwań. Ciężko było ją zmyć, skóra była po niej lepka. Nie nawilżyła mojej skóry i nie poprawiła jej kolorytu. Pare godzin po jej zastosowaniu zauważyłam wysypkę na dekolcie. Dla mnie jest to bubel.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

REWELACJA!

Od jakiegoś czasu byłam w posiadaniu próbki tej maseczki, jednak jakoś nie mogłam się na nią zdecydować. Użyłam jej dopiero kiedy moja skóra stała się bardzo przesuszona po zabiegu u kosmetyczki, szczególnie w strefie T. Mam skórę tłustą z tendencją do przesuszania, żadne kosmetyki używane wcześniej nie pomogły mi tak ja ta maseczka! Już po pierwszej aplikacji stan mojej skóry znacznie się poprawił. Maseczka świetnie nawilża a jednocześnie oczyszcza skórę, efekt jest niesamowity. Po dwóch aplikacjach na mojej skórze nie było już ani jednej suchej skórki. Konsystencja jest lekka, nie zapycha. Zapach również jest przyjemny, jedna saszetka wystarcza więcej niż jedno użycie. Na pewno będzie to stały produkt w mojej kosmetyczce. Żałuję tylko że nie można go kupić w większym opakowaniu, dostępne są tylko saszetki :(
Gorąco polecam! :)