DelaWell, Gold Sugar Scrub (Złoty scrub cukrowy do ciała)

DelaWell, Gold Sugar Scrub (Złoty scrub cukrowy do ciała)

Oparty na naturalnych składnikach Złoty Scrub Cukrowy do ciała złuszcza martwy naskórek i przywraca skórze równowagę wodno-tłuszczową. Skóra staje się gładka i elastyczna, poprawia się jej koloryt.
Peeling z cukru trzcinowego doskonale nadaje się w przypadku skóry szorstkiej, grubej i nadmiernie wysuszonej. Stan taki może być spowodowany m.in. złą pielęgnacją suchej skóry, a przede wszystkim brakiem w codziennej pielęgnacji preparatu peelingującego. Kryształki cukru trzcinowego intensywnie złuszczają martwe komórki naskórka redukując tym samym nadmierne jego zgrubienie. Powoduje to zmniejszenie uczucia szorstkości nadając skórze gładkość i lepsze napięcie. Złuszczając naskórek stymuluje komórki do odnowy (produkcji kolagenu oraz elastyny). Poza tym zastosowanie peelingu pozostawia na skórze wyczuwalną warstwę ochronnego `filmu`, który jest stworzony przez kompleks drogocennych olei zawartych w preparacie. Ochrona taka pozwala na zmniejszenie parowania wody z naskórka i lepsze nawilżenie. Składniki peelingu np. wit. E zabezpieczają włókna kolagenowe i elastynowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Peeling cukrowy można stosować podczas zabiegów relaksujących np. ogrzewając go w ciepłej łaźni wodnej.
Po peelingu nie trzeba stosować masła lub balsamu nawilżającego.
Kryształki cukru trzcinowego i białego – złuszczając martwy naskórek, wygładzają skórę.
Ziarno owsa – oczyszcza, masuje i ujędrnia skórę.
Olej winogronowy – natłuszcza i wygładza skórę. Działa przeciwrodnikowo. Hamuje proces starzenia skóry.
Olej annato – działa łagodząco i ściągająco.
Naturalne emolienty– nawilżają, zmiękczają i zwiększają uwodnienie skóry.
Witamina E – `witamina młodości`, zapobiega wolnym rodnikom i starzeniu skóry. Chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem, utrata jędrności i elastyczności, a tym samym zmniejsza ryzyko powstawania pęknięć naskórka
Witamina C - jest silnym antyutleniaczem, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Bierze udział w syntezie i ochronie kolagenu – białka niezbędnego do zachowania elastyczność i sprężystość skóry.

nawilżający, oczyszczający, ujędrniający
zapachowa
w słoiku
gruboziarniste
peeling cukrowy, peeling olejowy

To peeling inny niż wszystkie

Jestem prawdziwą maniaczką peelingów. I myślałam, że już nie da się mnie zaskoczyć a tym czasem ten peeling właśnie to uczynił.

I to na plus. Zapach oczywoscie jak już się spodziewałam jest cudowny. Słodki, przyjemny i bardzo po mojemu.

Konsystencja zwarta, nasączona olejami, bardzo dobrze się rozprowadzająca.

Mamy tu bardzo ciekawe połączenie cukrów i ziaren owsa, które nie tylko wspomagają ścieranie ale i odżywiają skórę, dodając jej blasku i gładkości.

To jest jeden z moich hitowych kosmetyków. Nie za mocny i nie za słaby. Idealny ścierak nawet dla wrażliwców.

Po użyciu nie potrzeba nakładać dodatkowo balsamu czy masła, ponieważ ciało jest idealnie nawilzone.

Skład całej tej serii jest bardzo przyjazny i oczywiście godny polecenia. Jestem jak najbardziej na tak i żałuję, że właśnie go wykańczam. Muszę zaopatrzyć się w kolejne opakowanie.

Bardzo fajny scrub

Znalazłam ten scrub w Hebe. Wygląda niepozornie, ale tak jak w przysłowiu nie oceniaj ksiązki po okładce, tak w przypadku tego peelingu zdecydowanie działanie zaskakuje.
Drobinki cukru trzcinowego bardzo dobrze ścierają martwy naskurek. Właśnie takie gruboziarniste scruby lubie najbardziej. Po spłukaniu zostaje taka przyjemna (dla mnie) warstewka, która sprawia że nie muszę nakładać masła. Skóra jest fajnie nawilżona. Zapach jest bardzo przyjemny, naturalny.
Odejmuję pół gwiazdki bo w Rossmannie go nie ma (do Hebe mam nie po drodze:( )

Ilość zużytych opakowań: drugie opakowanie w trakcie