Neal`s Yard Remedies, Geranium & Orange, Hand Cream (Krem do rąk)

Neal`s Yard Remedies, Geranium & Orange, Hand Cream (Krem do rąk)

Głęboko odżywia, nawilża i zmiękcza skórę, ze słonecznym zapachem róży geranium i z słodkim aromatem olejku z pomarańczy.

Dobre treściwe smarowidło.

Dobry krem, sprawdził się u mnie w okresie jesienno- zimowym.
Ma dość gęstą i treściwą konsystencję. Chwilkę się wchłania i pozostawia delikatną warstwę na dłoniach. Ja takie kremy lubię. Nie lubię tych z serii wodnistych, gdyż wtedy nie czuję, że w ogóle czymś smarowałam dłonie.
Ten krem jest takim typowym bogatym kremem jak dla mnie zimowym lub jesiennym. Sprawdził się przy wychodzeniu na zewnątrz. Dobrze ochraniał skórę od wiatru i mrozu. Zabezpieczał dłonie ochronną warstwą. Dłonie nie były suche nawet po umyciu. Z działania jestem bardzo zadowolona.

Mniej zadowolona jestem z zapachu. Jest dokładnie taki jak opisuje producent: geranium z pomarańczą. No ja nie przepadam za tym połączeniem. Na szczęście jest to zapach subtelny, mało wyczuwalny. Zatem zbyt mocno mi nie przeszkadzał. A został na pewno przyćmiony dobrym działaniem kremu.

Polecam na problemowe dłonie.

Geniusz - wreszcie piękne dłonie przy chłodnieszych temperaturach

Dostałam go od koleżanki z Anglii, krem to geniusz. Zawsze w okresie chłodniejszych temperatur dłonie mam wysuszone na wiór, pękające i piękaca, żaden krem nie dawał sobie z nimi rady, ale nie tym razem, to smarowidło mnie przed tym uchroniło.
Wchłania się dosyć szybko, ale zostawia wyraźną warstewkę na dłoniach, długo wyczuwalną, ale nie tłustą, ja to w kremach do rąk lubię. Nawilża genialnie, dłonie są natychmiast miękkie, wygładzone, aksamitne, aż chce się je głaskać. Efekt jest długotrwały, nie znika po myciu rąk, czy myciu naczyń, po raz pierwszy się z tym spotykam, zawsze po kontakcie z wodą ręcę miałam spierzchnięte i posmarowanie ich czymś było koniecznością, a tutaj - dłonie są nadal miękkie i zadbane. Smaruje sobie nim skórę wieczorem przed snem i rano przed wyjściem, tak naprawdę to mogłoby wystarczyć na cały dzień. Chroni przed czynnikami atmosferycznymi (zimno, wiatr...), dłonie po dość długim przebywaniu na zewnątrz nie ucierpiały. Szkoda, że mi się skończył i od nowa będę musiała się męczyć z poszukiwaniem jakiegoś przyzwoitego kremu.

Ma konsystencję średnią, bardziej w stronę gęstej, trzeba go użyć trochę więcej, żeby dokładnie wysmarować dłonie. Ma zapach taki jak opisuje producent, nie lubię go, ale wszystko się z opisem zgadza ;) Geranium z wyczuwalną nutą słodkiej pomarańczy, nie jest tak intensywny jak w przypadku wersji z dziką różą i w tym wypadku uzasadniony, czuję go dopiero jak przytknę nos do skóry, otoczenie na szczęście mocno go nie wyczuwa. Opakowanie na początku topornie się otwierało, ale po paru razach się wyrobiło i nie miałam strachu o moje paznokcie.
Podsumowując, polecam jak ktoś ma do nich dostęp i jak wysoka cena nie jest mu straszna.