Pharmaceris, A, Physiopuric - Gel, Nawilżający fizjologiczny żel do mycia twarzy i oczu

Fizjologiczny żel przeznaczony do oczyszczania skóry wrażliwej, suchej i alergicznej, ze skłonnością do podrażnień. Dostosowany do potrzeb skóry nietolerującej mydła, ulegającej podrażnieniom oraz dla osób po zabiegach dermatologicznych. Odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Formuła duoaktywna – do stosowania z użyciem lub bez użycia wody. Umyć twarz żelem po uprzednim dozowaniu go na dłoń lub płatek kosmetyczny. Spłukać wodą lub usunąć nadmiar żelu czystym płatkiem. Unikać przedostania się żelu do worka spojówkowego. Stosować do każdego mycia twarzy w codziennej pielęgnacji.
Wosk z mango - dogłębnie wnika w skórę i natłuszcza jej warstwy. Chroni i odbudowuje naskórek.
Glucam - wiąże i trwale utrzymuje wodę w naskórku, ją nawadniając. Wygładza i przywraca skórze utraconą jędrność i elastyczność.
Alantoina - ukierunkowana na kojenie podrażnień, działa łagodząco i regenerująco na naskórek.
D - pantenol - zmniejsza tendencję do nadwrażliwości skóry.

Idealny w czasie kuracji kwasami lub retinoidami

Używałam tego żelu w czasie kuracji kwasami i retinoidami, kiedy moja skóra była bardzo wrażliwa i przesuszona. Żel mimo tego, że jest bardzo łagodny nadal pozostawia na skórze uczucie świeżości co zdecydowanie wyróżnia go spośród podobnych specyfików.

Pharmaceris żel nawilżający do mycia twarzy

Produkt kupiłam aby przetestować co muszę powiedzieć że żel dobrze zmywa twarz ale wcale się nie pieni może dla niektórych to zaleta ale dla mnie osobiście to wada lubię produkty które się pienią.

Wybawca przy podrażnionej skórze

Żel Pharmacerisa jest jednym z najłagodniejszych środków myjących z jakimi miałam do czynienia. Łagodne surfaktanty (środki myjące) , formuła bez kompozycji zapachowej, nie przeciekająca przez palce konsystencja.
Żel idealny dla podrażnionej kwasami , retinolem, lub po prostu wrażliwej skórze.
Jest łagodny, nie zmyje makijażu, ani wodoodpornych kremów z filtrem. Stosuję jako żel z rana lub jako żel domywający balsam do demakijażu i w takim zadaniu sprawuje się idealnie. Do wieczornej pielęgnacji tylko jako 2. etap oczyszczania

Idealny dla mojej cery

Co tu dużo pisać, uwielbiam go! Spełnił wszystkie moje oczekiwania,jest stworzony dla mojej cery, jest bardzo wydajny,wystarczy niewielka ilość żeby umyć nim twarz, nie pali mi skóry, świetnie ją nawilża i koi, ma świetną cenę. Polecam osobom, które tak jak ja mają ogromny problem z zaczerwienieniami oraz suchością.

Cudowny

Od dłuższego czasu borykałam się z trądzikiem i to właśnie ten żel pomógł mi się z niego wyleczyć. Żel ma wodnistą formułę i pachnie jak płyn do dezynfekcji. Początkowo nie byłam przekonana, ponieważ nie czułam odświeżenia twarzy i uczucie mycia tym żelem było dość dziwne, ponieważ zupełnie się nie pienił. Kupiłam go ze względu na delikatny skład- najdelikatniejszy jakie spotkałam do tej pory. I to było to czego moja skóra potrzebowała. Ten żel jest alternatywą dla pozostałych żelów, płynów i pianek do mycia twarzy, które zawierają silne detergenty niszczące ph naszej skóry. Przy używaniu innych produktów moja skóra była podrażniona i wysuszona. W moim przypadku trądzik był reakcją na chemię w produktach myjących, a ten żel dał mojej skórze ulgę, której od dawna potrzebowała. Polecam ten trądzik dla każdego typu skóry. Początkowo skóra może źle zareagować, bo jest przyzwyczajona do silniejszych substancji, ale z czasem na pewno zauważycie poprawę kondycji skóry.

może być

Żel ma wygodną pompkę, która nie zacina się przy pobieraniu. Jest dość rzadki, lejący, bezzapachowy. Nie zmyje makijażu, do stosowania po demakijażu. Nie zauważyłam specjalnego nawilżenia, krzywdy mi nie zrobił. Nie jest to na pewno sensacyjny produkt jak dla mnie. Dość wydajny, skończył mi się jakiś czas temu i nie tęsknię za nim.

Cudo! Szkoda że nie jest tańszy

Z nim zaczęłam moją przygoda z myciem twarzy bez użycia wody. Nakładałam go na wacik po uprzednim zmyciu oczu jakimś dwufazowy płynem, bo używam tuszu wodoodpornego. Konsystencja jest lekko wodnista i lepka. Zostawia bardzo przyjemne wrażenie czyściutkiej świerzej skóry. Niestety przy używaniu go codziennie szybko się kończy.

Nie rozumiem tak niskiej średniej...

Mi ten żel jak najbardziej odpowiada. Ma wodno-żelowo- mydlaną konsystencję. Jest bardzo delikatny dla twarzy. W żaden sposób jej nie podrażnia ani nie wysusza. Jest wydajny. Cena przyzwoita. Żel jest wydajny. OPakowanie z wygodną pompką też na plus. Żel bardzo delikatnie pachnie. Trzeba po nim zawsze twarz przetrzeć jeszcze tonikiem, bo nie do końca dokładnie zmywa resztki makijażu, np. podkładu. Nie ma po nim uczucia ściągniętej skóry.

mniej niż przeciętny

Spodziewałam się więcej po tym kosmetyku.
Żel, a właściwie płyn, bo jego konsystencja jest dosłownie płynna wcale nie jest tak delikatny jak obiecuje producent. Mimo tego, że moja cera ostatnio na mało który kosmetyk reaguje uczuleniem po tym żelu czułam jakby twarz była poparzona. Kiedy użyłam go mając katar miałam wrażenie, że dosłownie spali mi nos.
Nie radzi sobie nawet z resztkami makijażu. Nie mam po nim uczucia odświeżenia. Jest bezzapachowy i bezbarwny.
Daję mu plus za ładne i funkcjonalne opakowanie, jednak cena i wydajność są zdecydowanie na nie. Nie polecam.

Delikatny

Stosuję go po płynie micelarnym/silniejszych żelach do mycia twarzy, więc nie wiem jak dobrze oczyszcza.. Jest delikatny, nie podrażnia skóry, nie wysusza, nie obciąża, nie zatyka(co zdarzało się przy innych produktach do cery mieszanej lub suchej). Sprawdził się jako dobry zamiennik silniejszych żeli do mycia twarzy zimą, skóra przestała być przesuszona, ale nie zauważyłam, żeby nawilżał. Cena dość wysoka jak na taki neutralny(dla twarzy) żel..

Używa produktu od: próbka

Nie dla mnie

Mam cerę tłustą, próbkę żelu dostałam po prostu w aptece i stwierdziłam że spróbuje. Żel jest bardzo delikatny dla skóry i to czuć, bo bardzo miło myje twarz. Formuła dość rzadka, zapachu raczej nie ma, może taki delikatny apteczny. Niestety nie dla mnie bo wzmocnił objawy mojego łzs... Ale dla osób o cerze wrażliwej jak najbardziej mogę polecić ;)

średniawka

Liczyłam na dużo więcej od tego żelu. Fakt, że nie podrażnia, skóra jest delikatna, nie ma uczucia ściągnięcia itp. ale z drugiej strony nic więcej... liczyłam na chociaż minimalne uczucie nawilżenia a tu nic.
Poza tym wydajny, bardzo fajnie, że z pompką, bardzo ładne, estetyczne opakowanie (szata graficzna na plus), raczej bezzapachowy, przezroczysty żel (choć chyba troszkę rzadszy niż typowy "żel").
Generalnie nie jest zły ale liczyłam na więcej więc raczej więcej po niego nie sięgnę.