Arabian Oud, Majestic Special Oud EDP

Arabian Oud, Majestic Special Oud EDP

Zapach otwiera delikatny powiew zachodu, jednak po chwili wyczuć można już bliski wschód, który uderza nas całą swoją wspaniałością i różnorodnością. Ta wersja zapachu `Majestic` powstała z najwyższej jakości Oudh’u pochodzącego z mieszanki rzadkich drzew arganowych z Kambożdzy. Zapach słynie nie tylko z bogactwa składników, ale także z luksusowego, dopracowanego w każdym calu opakowania oraz flakonu. Producent podkreśla wysoką jakość i trwałość zapachu.

Nuty zapachowe: oud, róża, piżmo

Klasyczna klasyka

A masło jest maślane. Wiem...
No ale jak nie jest jak jest?:D

Anegdota:
Razu pewnego dreptałam sobie po Sanktuarium Santa Casa w Loreto. Turysta ze mnie doskonały: nie do zdeptania, nie do zajeżdżenia i z reguły zadaje pytania na modłę betonowych kół ratunkowych.
Trafiło się, że po owej zacnej budowli oprowadzał mnie tamtejszy mnich we wdzianku iście średniowiecznym. Do tej pory mam niejasne podejrzenia czy to nie był wystylizowany na autochtona świecki przewodnik, bo humorem rzucał i dowcipy cięte opowiadał:)
W kościołach bywam w celach zwiadowczych dla jasności, nie dla wzbogacenia ducha. Tym bardziej przypatrywałam się przepięknym witrażom, ufundowanym przez państwa różne. Był cudowny witraż niemiecki, był francuski itp. Każden jeden miał ukazać fragment bytności chrześcijaństwa na ziemiach fundatorów.
Aż tu nagle patrzę: witraż amerykański! Przyglądam się i jakoś tak...spoziera na mnie Pocahontas. A mnich mi zza pleców (widząc najwyraźniej moje skonfundowanie):
"Taaak....Taki późny McDonald".

Przytaczam, bo wierzę jedynie w kulturę wiekową. Wierzę w fakt, że cywilizację, kulturę szeroko pojętą można stworzyć tylko wtedy, gdy dzieła, obojętnie jakiej natury potrafią oprzeć się czasowi i zachwycać kolejne pokolenia. Dlatego też niemiecki witraż ujął mnie i do tej pory noszę go w jednej z mózgowych przegródek odpowiedzialnych za wrażenia wizualne. Późny McDonald budzi we mnie jedynie lekki niesmak. Bo cóż mógł pokazać naród, którego historia liczy sobie tyle, co młodsze kamienice w Krakowie?

Przeto klasyka.
Wspaniała ponadczasowa klasyka, która niczym James Bond nie umiera nigdy. Klasyka w postaci starożytnych rzeźb, budowli sakralnych i świeckich, dzieł Michała Anioła i Botticellego.
Taką klasyką jest dla mnie nowe dziecko Arabian Oud. Bo w istocie swej Majestic Special Oud nie jest ani trochę odkrywczy. Jest tak klasyczny, jak tylko oud z różą doprawiony piżmem potrafi był wzorcowy. To kanon, wielokrotnie eksploatowany, wielokrotnie powielany, na różne sposoby, przez różne firmy, z równie rozmaitym skutkiem. Jednak kompozycja Arabian Oud zachwyca połączeniem nut znanych w sposób mistrzowsko szlachetny, bo żaden z akordów nie wybija się ponad inne. Bardzo mi w swej konstrukcji przypomina Hadaraha, którego trzy składowe również grzecznie stały w jednym rzędzie. Do tego należy dodać fakt, że ingrediencje zostały pieczołowicie dobrane, że proces tworzenia przypominał niemal alchemiczny mechanizm a nie zmiksowanie wszystkiego kuchennym blenderem.
I dlatego zapach jest bardzo stonowany, jest wyważony i do ostatniego akordu posłusznie i harmonijnie trwa na skórze nie wyczyniając dzikiego tanga. Wszystkie trzy nuty wyczuwalne są jednocześnie, żadna silniej, żadna słabiej. To bardzo rzadkie i niezwykle trudne.

W swej istocie jest to bardzo noszalny, bardzo bezpieczny i bardzo kremowy oud, tak jak tylko oud potrafi być kremowy. Zasługa to jedwabistego piżma. Nie ma w nim żadnych fikusów, erupcji i nagłych wolt. To spokojna, majestatyczna kompozycja, która nawet za milion lat będzie nadal zachwycać.
O ile ludzkości nie zaleje późny, późniejszy McDonald.

Nazwa: urocza
Flakon: piękny, niezwykły
Trwałość: na ubraniach potrafi nawet po praniu, na bloterku siedzi od 7 tygodni:)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: odlewki