Avene, Cicalfate, Post - Acte (Emulsja regenerująca po zabiegach dermatologicznych)

Sprawdź ceny produktu

Zastosowanie: podrażnienie zewnętrznych warstw skóry w wyniku powierzchniowych zabiegów dermatologicznych (np. zabiegi laserowe, peelingi).
Emulsja została opracowana aby łagodzić podrażnienie, zaczerwienienie i przegrzanie skóry dorosłych po powierzchniowych zabiegach dermatologicznych:
- zmikronizowany sukralfat wspomaga regenerację skóry,
- połączenie siarczanu miedzi i siarczanu cynku zmniejsza ryzyka namnażania się bakterii,
- woda termalna Avene zawarta w kremie koi wrażliwy naskórek.
Emulsja z łatwością rozprowadza się na skórze, staje się przezroczysta podczas aplikacji. Jest bardzo dobrze tolerowana, regeneruje, wygładza i nawilża skórę.
Nakładać przynajmniej 2 razy dziennie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Stosować od razu po zabiegu dermatologicznym, aż do całkowitej regeneracji naskórka.

spoczko

Absolutny hit!

Krem ten, pomimo stworzenia do regeneracji skóry po zabiegach, hamuje wysięk skórny (mam AZS). Nie działało na mnie nic, nawet sterydy, lecz kosmetyk ten zaczynał działać po kilku minutach. Wydajność jest na zadowalającym poziomie, wspaniale nawilża, nie tłuści ubrań, a delikatny zapach jest praktycznie niewyczuwalny. Emulsja z pewnością warta jest swojej dość wysokiej ceny. Polecam z całego serca!

Wykorzystała: kilka próbek

Każda powinna go mieć!

Używam go już od roku, poleciła mi francuska go i od tej pory nie rozstaje się z nim. Uważam, ze powinien znaleźć się u kazdej z nas na półce. Miałam duży problem z trądzikiem, pomagał mi nawilżać skore. Nie powstawały przy nim mi nowe wytryski.

Bardzo delikatny

Używałam tego kremu, gdy miałam skórę tłustą i trądzikową. Sprawdzał się wtedy świetnie - delikatnie nawilżał, nie podrażniał, szybko się wchłaniał i co najważniejsze nie powodował powstawania nowych wyprysków. Zużyłam ok. 5 opakowań i darzyłam go wielką miłością. Sprawy jednak przybrały inny obrót odkąd zaczęłam kurację Izotekiem. Moja skóra stała się bardzo wrażliwa i sucha przez co nawilżenie tego kremu stało się niewystarczające. Początkowo nakładałam dwie warstwy z tego względu, że momentalnie czułam, jak moja skóra wypija krem. Przerzuciłam się na coś znacznie cięższego, co zostawia delikatny film ochronny na skórze.

Must have dla mojej cery

Dla mnie klasyk. Niby nie robi efektu wow, ale bardzo często mam podrażnioną cerę i zauważyłam, że jako krem najbardziej lubię nakładać tę emulsję.

Jest to ten ostateczny etap pielęgnacji, gdzie moja cera np. zaczerwieniła się po peelingu, lub ogólnie potrzebuje takiego bezpiecznego nawilżenia, ukojenia. Emulsja jest bardzo lekka, szybko się wchłania. Cena nie jest zbyt wygórowana jak na dermokosmetyk.

Bardzo lubię go używać, must have w mojej kosmetyczce.

Boski krem pozabiegowy

Miałaś zabieg dermatologiczna, medycyny estetycznej, kosmetologiczny po którym czujesz, że potrzebujesz złagodzenia skóry to to jest właśnie właściwy produkt. Delikatny praktycznie nie wyczuwalny zapach, nawilża, łagodzi podrażnienia, nie szczypie. Mnie bardzo pomógł po zabiegach tj.: peelingi medyczne, zabiegi laserowe - sprawdza się doskonale i nie uczulił.

Super, gdyby jeszcze mocniej nawilżał

Uwielbiam ten krem regenerujący, i marzę, aby zrobili jeszcze taki sam, tylko mocniej nawilżający.

+ koi
+ przyspiesza gojenie
+ minimalnie nawilża
+ wydajny
+ nadaje się na dzień pod makijaż, choć lubi się rolować
+ nie pachnie
+ ładne, zgrabne opakowanie

- cena
- za słabe nawilżenie
- drogi

Polecam dla podrażnionych cer wymagających ukojenia i regeneracji.

Zostaje ze mną na dłużej

Zawsze myślałam, że mam skórę trądzikową, wrażliwą, mieszaną... ogólnie problematyczną. Zaczęłam używać emulsji po przygodzie ze zbyt mocnymi kosmetykami na trądzik w celu uspokojenia skóry. W ciągu tygodnia twarz była "uratowana". Przestały wyskakiwać niespodzianki, mam mniej zatkanych porów, nie dostaję dziwnych reakcji alergicznych.
Krem jest bardzo lekki, nie zapycha, nie świeci się po nim skóra, tworzy silikonową barierę, uspokaja i leczy.
Zwykle pod używam hydrolat różany i kroplę kwasu hialuronowego, bo jest dla mnie za mało nawilżający.
Wydaje się mało wydajny. Trzeba go nałożyć sporo na skórę za pierwszym razem, bo po nałożeniu drugiej warstwy roluje się.
Pomimo raczej wysokiej ceny do wydajności - jak najbardziej warto.

Niezastąpiony

Długo szukałam idealnego kremu do wrażliwej, atopowej skóry twarzy i jest to zdecydowanie mój ulubiony krem, doskonale koi, nawilża i nie zatyka porów. Ma bardzo przyjemną konsystencję i delikatny zapach.

super krem!

Znalazłam go kiedy szukałam czegos dobrze nawilżającego z dobrym składem w czasie kuracji retinoidami. Sam krem dla tak baardzo suchej skory to nieco za mało ale w połaczeniu z serum sprawdza sie super. Nie jest tłusty ale zostawia fajną ochronna cieniutka warstwe na twarzy, dobrze nawilża, skóra staje się miękka gładka i odżywiona. Po kuracji zakończeniu kuracji na pewno ze mną zostanie. Bardzo opłaca się kupić ten krem na promocji w SuperPharm.

Działa, koi, przyspiesza gojenie

Zaczęłam od jego starczego brata - kremu Cicalfate, a emulsje kupiłam, bo jest lżejsza w konsystencji ale tez ma świetne działanie.

+ koi
+ łagodzi
+ nadaje sie na dzień
+ wtapia sie w skore
+ odbudowuje naskórek
+ ładne poręczne opakowanie
+ działa tak, jak obiecuje producent

- mógłby lepiej nawilżać
- cena
- dostępność

Polecam! Cicalfate to produkty, które docenia skory potrzebujące naprawy :)

Gdyby nie ty, nie wiem jak, teraz bym żył...

Po przeprowadzce do innego miasta moja skóra się zbuntowała - zaczęło się niewinnie, od delikatnych zmian alergicznych, które w efekcie przerodziły się w suche placki w różnych partiach twarzy. Suchość i ściągnięcie towarzyszyło mi każdego dnia, lekarze leczyli sterydami, co doprowadziło mnie do trądziku posterydowego. Kiedy w miarę poradziłam sobie z wysypem pryszczy, potrzebowałam specyfiku, który bez użycia sterydów pozwoli mi mniej więcej ukoić moją skórę, odbudować i zregenerować po stratach, jakie przyniosły nieprzemyślane formy leczenia. Farmaceutka w aptece poleciła mi właśnie wtedy linię Cicalfate od Avene i przysięgam - jestem jej wierna, jak nikomu innemu!

Cicatfate Post-Acte wybrałam z dwójki kremów ze względu na lekką konsystencję, ponieważ poza moimi problemami na tle AZS, moja skóra jest mieszana i bałam się dodatkowego zapchania między innymi parafiną, która znajduje się w składzie podstawowej i chyba najpopularniejszej wersji Cicalfate.

Krem przede wszystkim ma działanie wyciszające, zmniejszające zaczerwienie, kojące i regenerujące naskórek. Pod tym względem - nie ma absolutnie lepszego rozwiązania. Nawet najbardziej "buraczana" buzia po aplikacji Cicalfate jest bardziej wyciszona i ukojona. Dodatkowo, preparat zawiera w sobie cynk, co sprawia, iż wszelakie rozdrapane niedoskonałości leczą się w zdecydowanie szybszy sposób, nie pozostawiając po sobie brzydkich strupów czy przebarwień. Minusem natomiast jest mała ilość składników nawilżających, sprawiających, iż przy przesuszeniu i odwodnieniu skóry jestem zmuszona sięgnąć po inny preparat.

Kosmetyk ma lekką konsystencję emulsji o niebieskim zabarwieniu. Wchłania się do matu natychmiastowo, idealnie nadając się pod makijaż. Przy ciężkich podkładach typu Colorstay czy Catrice HD jego działanie jest niewystarczające, jednakże przy lżejszych konsystencjach o mniejszym działaniu matująco-zastygającym, Cicalfate daje radę.

Opakowanie produktu jest typowe dla Avene - proste, białe, "apteczne". Zakończenie tubki dzióbkiem jest sporym ułatwieniem przy wydzielaniu odpowiedniej ilości kosmetyku. Dodatkowo, opakowanie pod koniec można bez problemu rozciąć, zdobywając w ten sposób dodatkowe 2-3 aplikacje kremu. Formuła kremu jest hypoalergiczna i bezzapachowa, więc to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie tolerują zaperfumowania w produktach do pielęgnacji twarzy.

Mimo iż aktualnie nie borykam się z nawrotem AZS, Cicalfate mam zawsze pod ręką. Wielokrotnie ratuje mi życie przy reakcjach alergicznych, podczas mrozów, kiedy buzia jest podrażniona zimnym wiatrem. Polecam, szczególnie cerom mieszanym i tłustym przy problemach z AZS, reakcjach alergicznych.