Topix, Glycolic Elite Facial Cream 10% AHA (Krem przeciwstarzeniowy na noc z kwasem glikolowym 10%)

Glycolix Elite Facial Cream 10% AHA - krem przeciwstarzeniowy na noc z kwasem glikolowym 10%, do cery suchej, mieszanej, tłustej, bez blasku
Głęboko nawilżający i wygładzający krem z 10% kwasem glikolowym. Stosowanie kremu uplastycznia naskórek, następuje wygładzenie skóry, zwężenie rozszerzonych porów, zmniejszenie tłustości i łuszczenia się skóry, następuje rozświetlenie i zmniejszenie widocznych zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Dobry również dla wrażliwców

Krem kupiłam razem z serum pod oczy z serii Glycolic, zachęcił mnie skład - kwas glikolowy + antyoksydanty. Do tej pory jedyne kwasy z którymi miałam do czynienia to produkty z BU, serum migdałowe (fajny, ale strasznie łuszczyła się po nim skóra i ściągał) i tonik mleczny ( oprócz tego co robiło serum dodatkowo kosmicznie podrażniał skóre i zrobił mi z twarzy masakre). Ten krem to jednak miła niespodzianka. Zaczne od konsystencji - lekka, ale dość zbita, w białym typowo kremowym kolorze, na twarzy rozprowadza sie bez problemu , po chwili w nią wsiąka i pozostawia, gładką, przyjemną w dotyku skóre, przez pierwsze kilka użyć delikatnie szczypał, ale przy mojej arcy wrażliwej skórze to szczypanie nie sprawiło większego dyskomfortu , zresztą po chwili znika. Używałam tylko na no, choć producent sugeruje ze można stosować też rano. ja w dzień stosuje filtry z antyoksydantami. Co do działania, jak dla mnie bardzo dobre i faktycznie zauważalne, dodam ze kupiłam ten produkt nie po to by wygładzić zmarszczki, na które jeszcze nie przyszedł czas, ale po to żeby zlikwidować kaszke która czasami ubi się pokazać na czole lub policzkach (tłusta skóra ze skłonnością do zapychania, niestety, przy tym wrażliwa i alergiczna) i tutaj Glycolic zdał egzamin. Podczas jego używania zapomniałam co to są zatkane pory, krostki i inne tego typu incydenty, łuszczenie było naprawdę delikatne, nawet podkład, nie wyglądał źle nałożony na bądz co bądz - nieco przesuszoną , odnawiającą się skóre. Mam wrażenie że niego ograniczył też przetłuszczanie się cery, wysokie filtry które stosuje na codzień jakoś lepiej się wchłaniały. Krem nie pachnie, nie uczula, nie migruje do oczu, ani do ust, choć ma okropny smak o czym przekonał się mój mąz , który cmoknął mnie w policzek 2 godziny po aplikacji kremu ( na co Ci to było małżowinku? :) ) Polecam spróbować, bo efekty są naprawdę dostrzegalne a i cena nie jest kosmiczna choć wciąz nie mała.

Używam tego produktu od: używałam przez 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jeden słoik