Topix, Glycolix Elite Eye Serum (Serum do pielęgnacji okolic oczu)

Topix, Glycolix Elite Eye Serum (Serum do pielęgnacji okolic oczu)

Delikatny dermokosmetyk z przeznaczeniem do pielęgnacji wrażliwych okolic oczu.
Gwarantuje głębokie nawodnienie, nawilżenie. Posiada działanie liftingujące, ujędrniające i przeciwstarzeniowe dzięki zawartości witamin i polifenoli antyoksydacyjnych. Kwas hialuronowy daje efekt wypchnięcia zmarszczek, działa relaksująco i wygładzająco.
Witaminy A, C, E, koenzym Q10, ekstrakt z zielonej herbaty działają przeciwstarzeniowo, przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, liftingująco i odmładzająco, odżywiają. Zawartość kwasu hialuronowego skutecznie nawadnia i spłyca zmarszczki wypychając je dzięki zatrzymywaniu wilgoci w naskórku.

Przyjemne uzupełnienie pielęgnacji

Serum używam wspólnie z kremem z tej serii, najpierw z 10 % kwasem glikolowym obecnie z 15%. Do zakupu skusił mnie skład witaminy A,C,E , koenzym Q10 i ekstrakt z zielonej herbaty - skuteczne antyoksydanty i to że firma specjalizuje się w produkcji dermokosmetyków, jestem alergiczką więc dla mnie to ważne. Nie znałam wcześniej produktów Topix, ciężko było mi też znaleźć recenzje tych kosmetyków w internecie, zakupiłam więc w ciemno.

Wracając do serum - zamknięte jest w plastikowym opakowaniu z pompką, z którą trzeba uważać , gdy naciśniemy zbyt mocno wylewa się stanowczo zbyt dużo, tym bardziej że serum jest bardzo wydajne, niewielka ilość wystarcza do pokrycia powiek i skóry pod oczami.

Ma żelową , rzadką przezroczystą konsystencje, na skórze rozprowadza się bez problemu, przez co nie musimy naciągać delikatnych okolic oczu i pozostawia ją jedwabistą i aksamitną w dotyku. Zapewne przez obecność silikonów. Po chwili wchłania się całkowicie, ja stosowałam solo, do bardziej suchej skóry pod oczami polecam nakładać pod krem, bo bardzo słabo nawilża - no ale w końcu to serum.

Co do efektów - cięzko stwierdzić, nie mam jeszcze zmarszczek pod oczami, nigdy też nie zmagałam się z sińcami, taka natura i azjatyckie korzenie. Mogę za to powiedzieć że nawet po nieprzspanej nocy nie martwiłam się workami, pod oczami, po nałożeniu pod nawilżający krem BB faktycznie wyglądałam jakoś ładniej i promienniej, oczy były takie "otwarte", wierzę też w skuteczne działanie antyoksydacyjne tego produktu a i samo używanie tego żelu-serum było ogromną przyjemnością.

Serum nie pachnie, nie podrażnia, nie uczula. Polecam młodym dziewczynom i osobom które rozglądają się za pielęgnacją antiox.