Omia Laboratoires, Maschera Capelli Olio di Semi di Lino (Maska do włosów z olejem z siemienia lnianego)

Linia z olejem z siemienia lnianego, pochodzącym z certyfikowanych upraw biologicznych, wzmacnia włosy. Odbudowuje i zapobiega łamaniu się włosów. Nadaje włosom delikatnym i wrażliwym połysk i ochronę, zapobiega rozdwajaniu się włosów. Zmiękcza je i nabłyszcza. Swoje właściwości odbudowujące zawdzięcza unikalnej kompozycji kwasów tłuszczowych.
Nasiona lnu, określane jako cenne perły zdrowia, odznaczają się wysoką zawartością minerałów, białek oraz lipidów. Ponadto, bogate są w witaminy E i F, β - karoten, lecytynę a także, szczególnie korzystny, skład kwasów tłuszczowych. Dzięki temu olej z siemienia lnianego jest doskonałym środkiem kondycjonującym, polecanym zwłaszcza do włosów łamliwych, osłabionych, z rozdwojonymi końcówkami. Składniki oleju lnianego pomagają przywrócić równowagę i wigor skórze głowy. Niezwykle bogata w białka, kwas linolowy i kwas α - linolenowy formuła oleju sprawia, że jest niezastąpiony w leczeniu i nawilżeniu suchej skóry głowy nadając jednocześnie włosom szczególny połysk.
Olej uzyskiwany z nasion lnu pomaga utrzymać młodzieńczy i promienny wygląd. Stosowany jako emolient, przywraca skórze elastyczność, łagodzi swędzenie i zaczerwienienia. Spełnia typowe potrzeby skóry wrażliwej. Olej lniany jest powszechnie stosowany w kosmetyce, w szczególności - w pielęgnacji włosów. Działa odżywczo wspomagając regenerację włosów. Nadaje włosom połysk i naturalny blask. Chroni przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych i dlatego jest szczególnie wskazany po kąpieli w morzu
Olej z siemienia lnianego użyty do produkcji kosmetyku jest tłoczony na zimno i ekstrahowany mechanicznie, bez użycia rozpuszczalników chemicznych, zgodnie z certyfikatem Eco-Cert dla kosmetyków organicznych i naturalnych.

nawilżające, podtrzymujące kolor, regenerujące, wzmacniające, łagodzące
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa
bogate
do włosów farbowanych, do włosów normalnych, do włosów długich, do włosów suchych i zniszczonych
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

Bardzo skuteczna w wygładzaniu maska

Na wstępie zaznaczę, że szukałam masek Omia jakiś czas temu, ale w każdym możliwym sklepie były niedostępne. Mam nadzieję, że to przejściowa sytuacja i maski wrócą na wirtualne sklepowe półki.
Maskę dostałam od koleżanki, sama raczej bym na nią nie wpadła.
Maska świetnie wygładza każdy włos, kompletnie nic nie odstaje i się nie puszy. Włosy tworzą gładką taflę i za każdym razem efekt jaki osiągałam na włosach był taki sam.
Konsystencja gęsta, maślana tak jak lubię.
Zapach nieco dziwny, ale dla mnie raczej neutralny. Jednak działanie wszystko rekompensuje. Mam nadzieję, że będę mogła zakupić maskę ponownie.

Świetna!

mam włosy podatne na puszenie i falowanie.
Jak na razie jest to jedna z niewielu masek, które dociążają włosy i jednocześnie sprawiają, że są miękkie i błyszczące. Cudo!
Wczesuję we włosy i trzymam ok.20 min. pod czepkiem.

moc emolientów dla suchych, kręconych, wysokoporowatych włosów

moje kręcone, suche włosy kochają tą maskę! Sprawdza się zarówno nałożona pod czepek na parędziesiąt minut, jaki i w formie parominutowej odżywki. Za każdym razem zostawia włosy niesamowicie wygładzone, dociążone. Loki kręcą się pięknie, są sprężyste i błyszczące. Włosy nie puszą się, wyglądają zdrowo. Właśnie kończę drugie opakowanie tej maski i wiem, że będę do niej wracać. Polecam również szampon z tej samej serii, jest niesamowicie delikatny. Wysokoporowate włosy powinny być zadowolone z takiej dawki nawilżenia :) No i skład jest fantastyczny, bardzo naturalny :) Szkoda tylko, że jej dostępność nie jest większa. Polecam szukać w internecie, czasami można ją znaleść stacjonarnie w dobrze zaopatrzonych drogeriach.

sprawdziła się

Kupiłam maskę podczas podrózy do Włoch w komplecie z szamponem migdałowym. Pierwsze próby uycia tego duetu nie były udane - jednym słowem miałam na głowie małe sianko, trudne do rozczesania.

Okazało się, że sprawcą jest jednak szampon, odstawiłam i okazało się, że maska jest naprawdę dobrym produktem, ładnie nawilża, wygładza, nie miałam do niej zastrzeżeń.
Choć nie jest to produkt, który mnie zachwycił, nie, jest poprawny i przyjemny, tylko. Nie wykluczam, że kiedyś, przy okazji do niego powrócę.

Używam tego produktu od: ok 2 miesiące