Semilac, Gel Nail Lacquer (Lakier hybrydowy)

Semilac, Gel Nail Lacquer (Lakier hybrydowy)

Manicure hybrydowy jest wykonywany specjalnymi lakierami, utwardzanymi w lampie UV. Główną zaletą takiego manicure jest trwałość. Lakier utrzymuje się na paznokciach 2-3 tygodnie. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, tak jak pomalowane tradycyjnym lakierem do paznokci.
Nie czekasz aż lakier wyschnie. Od razu po wyjęciu z lampy UV możesz w pełni cieszyć się pięknymi paznokciami, bez obawy, że zniszczysz swój świeży manicure np. sięgając do torebki po klucze.
Trwałość lakierów hybrydowych SEMILAC jest zbliżona do paznokci utwardzanych żelem, dlatego nie odpryskują one już po dwóch trzech dniach, jak w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci. Już teraz możesz się cieszyć trwałym manicure nawet do trzech tygodni.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide Skład koloru Semilac: Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide May contain (+/-) CI 77891 CI 77491 CI 77510 CI 77289 CI 77492 CI 77266 CI 77742 Mica (CI 77019) CI 77861) Skład topu Semilac: Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide

Jak hybryda to tylko Semilac

Semilac to była pierwsza marka z którą miałam do czynienia jeśli chodzi o hybrydy i najbardziej ją pokochałam. Testowałam też lakiery hybrydowe innych marek jednak te najbardziej przypadły mi do gustu.
Duża gama kolorystyczna do wyboru. Masa odcieni jednolitych lub z różnymi drobinkami. Magia kolorów. Można znaleźć spokojnie coś dla siebie. Wieloraki wybór, który cały czas jest poszerzany o nowe odcienie. Paleta się powiększa a wybór rośnie.
Lakiery są bardzo dobrze na pigmentowane. W zależności oczywiście od odcienia i rodzaju lakieru nakładamy jedną, dwie lub trzy warstwy. To jest tez uzależnione od efektu jakiego oczekujemy. Stopień krycia tez jest okey.
Lakiery są nie za gęste nie za rzadkie. Moim zdaniem konsystencja nie pozostawia nic do życzenia. Dobrze się rozprowadzają, nie spływają a przy tym są mega wydajne. Z upływem czasu użytkowania cały czas pozostają w tej samej konsystencji. Aplikacja jest więc na długi długi czas bezproblemowa.
No i co ważne są to lakiery, które są przede wszystkim trwałe. Wiadomo wszystko zależy od rodzaju płytki jaką mamy oraz przygotowania paznokcia do zabiegu ale mimo to są naprawdę trwałe i długo pozostają na paznokciu. Wiadomo jeśli narażamy dłonie na masę chemikaliów lub czynności, które mogą zniszczyć pazurki to i te lakiery też zostaną uszkodzone. Ale ogólna ocena za trwałość jest bardzo dobra.
Czytałam wiele i wiem, że niektóre z was mają uczulenie na tą markę pojawiające się od razu lub po jakimś czasie stosowania. Ja hybrydy robię około 3 lat praktycznie bez większych (jedynie teraz musiałam je na chwilę odłożyć na bok) przerw i nie zauważyłam u siebie żadnego uczulenia czy podrażnień. Dla mnie są bezpieczne i nie uczulają.
Ceny lakierów wiadomo niskie nie są jednak moim zdaniem warto zapłacić za taką jakość i poza tym mega wydajność. Bo naprawdę jeśli ktoś używa ich jedynie na własne potrzeby to musiałby malować nieustannie jednym kolorem przez długi czas żeby wykończyć taką buteleczkę.

Fajny

Jest to bardzo fajny lakier o dobrej konsystencji nie za gesty nie za rzadki, kolory są nasycone chociaż ja zawsze kładę 2 warstwy, dobrze się trzyma na długo, nie odpryskije nie odchodzi, jest bardzo duża gama kolorystyczna każdy może coś sobie wybrać, dość wydajne. Ogólnie produkt godny polecenia

Najlepsze lakiery z jakimi do tej pory miałam możliwość pracować

W swojej kolekcji mam lakiery bardzo wielu znanych (np. NeoNail, Indigo), bądź mniej znanych (np. Claresa, HiHybrid, Venalisa, Rosalind) firm i mimo, że są one jak najbardziej w porządku, to chyba nigdy nie zdarzyło mi się zawieść na lakierach od firmy Semilac.

Po pierwsze - trwałość. Wiem, że odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia oraz dobry top, wpływa na trwałość hybryd, jednak mając porównanie do innych firm, Semilac nigdy pod tym względem mnie nie zawiódł. Hybrydy zawsze trzymały mi się 3-4 tygodnie i gdyby nie odrosty to spokojnie mogłyby się trzymać jeszcze tydzień bądź dwa. Jedynie mam małe 'ale' do koloru czarnego (031-Black Diamond), nie wiem dlaczego ale jedynie ten odcień potrafi mi się zmarszczyć pod wpływem lampy oraz niekiedy zauważyłam, że potrafi delikatnie odpryskiwać. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, jednak tylko i wyłącznie z tym kolorem mam taki problem.

Po drugie - pigmentacja. I tutaj jestem bardzo zadowolona, ponieważ przy użyciu lakierów innych firm (szczególnie jasnych kolorów) niekiedy potrzebuje aż 3-4 warstw, aby nie było prześwitów. Jednak podczas pracy z lakierami Semilac (przynajmniej tych kolorach, które ja posiadam) wystarczą dwie cienkie warstwy, aby idealnie przykryć moje paznokcie, bez żadnych prześwitów.

Po trzecie - idealna konsystencja. Lakiery te mają dość gęstą konsystencję, która bardzo ułatwia pracę, ponieważ przede wszystkim nie rozlewają się (oczywiście przy odpowiednim nałożeniu produktu) i bez problemu możemy pomalować wszystkie paznokcie na raz, a nie przy każdym jednym utwardzać chociażby na 10 sekund w lampie.

Po czwarte - bogata gama kolorystyczna. Mimo, że ochoczo sięgam po lakiery z innych firm (ponieważ pod względem hybryd uwielbiam testować nowości), to tutaj Semilac za każdym razem okazywał się niezawodny, ponieważ zawsze znajdowałam taki odcień, o który mi chodziło. Dodatkowo firma, stale wypuszcza na rynek nowe kolorki, więc pod tym względem następny plus.

Lakiery mają dość szeroki pędzelek, jednak mi to absolutnie nie przeszkadza i świetnie mi się z nimi współpracuje. I na koniec chciałabym zaznaczyć, że pomimo przyjętej daty ważności (2 lata po otwarciu) z lakierami absolutnie nic a nic się nie dzieje! W przypadku lakierów innych firm (nie wszystkich), nawet po roku od otwarcia, lakier trafiał do kosza, ponieważ konsystencja albo nabierała grudek, albo się tak rozwarstwiała, że praca z czymś takim graniczyłaby z cudem. Trzy lakiery z Semilaca mam już ponad 4 lata i nadal cudownie mi się z nimi pracuje, więc tutaj dodatkowy ogromny plus!

Bardzo lubię

Posiadam w swojej kolekcji kilka kolorów lakierów hybrydowych id Semilac. Paznokcie maluję samodzielnie, sama uczyłam się od podstaw. Lakiery są jednymi z bardziej popularnymi na rynku, dlatego nie mogłam ich nie wypróbować.
Zalety:
+bardzo duży wybór kolorów
+idealna konsystencja
+wygodny pędzelek
+dobry pigment
+trwałość
+ładne opakowanie
+dobrze się rozprowadzają
+są wydajne
Wady:
-cena

Całkiem dobre ale..

Używałam wielu lakierów i sama nie wiem jakie mam odczucia do firmy semilac, w zależności od lakieru różnią się kryciem, czasami wystarczą dwie warstwy czasami dużo więcej, w stosunku do ceny spodziewałam się troszeczkę czegoś lepszego

Dobry, ale nie najlepszy

Używam lakierów Semilac od kilku lat, ale nie jest to moja ulubiona marka wypiszczająca hybrydy. Nie jestem profesjonalną manicurzystką, ale mi dość ciężko pracuje się z tymi lakierami. Według mnie mają zbyt szerokie pędzelki, przez co trudniej jest mi precyzyjnie nałożyć lakier. Sama mam dość małe i wąskie paznokcie, a ten pędzelek jest dla nich po prostu za duży. Nie odpowiada mi w nich też gęstość, lepiej pracuje mi się z rzadszymi lakierami . Ale ogolnie mówiąc, jest to dobra firma i dobre lakiery, dostępna jest bardzo bogata oferta kolorystyczna, każdy znajdzie coś dla siebie. Wykonana hybryda jest trwała, u mnie utrzymuje się ok 2-3 tygodni. Na pewno kupię jeszcze produkty tej firmy, ale na pewno nie należą one do moich ulubionych.

Ciężko ocenić

Posiadam, używam, nie jestem co do niego przekonana. Ogólnie, lakiery są bardzo fajne, mają baaardzo szeroką gamę kolorystyczną, wygodne w aplikacji. Ale, nie wiem z czego to wynika, bardzo krótko się u mnie trzymają. Tydzień max. Może to kwestia reszty mojego robienia, ale średnio mnie zadowala. Jako lakier okej.

dobry lakier hybrydowy

Bardzo lubię lakiery hybrydowe marki Semilac, mimo że bywają różne. Jedne kryją super - wystarczą dwie warstwy, choć są i takie, gdzie żeby osiągnąć przyzwoite krycie potrzeba czterech warstw koloru. Są trwałe, zazwyczaj mają dobrą, dość gestą konsystencję, dzięki czemu łatwo się aplikują i nie rozlewają na skórki.
Mimo wszystkich plusów, mam z nimi jeden problem.
Jeden z odcieni, a mianowicie 097 Indian Roses jest jakiś problematyczny.
Mam w kolekcji kilka kolorów od Semilac, ale tylko z tym jednym ZAWSZE mam problem. Po wyjęciu spod lampy na powierzchni ZAWSZE pojawiają się jakieś dziwne bąble i odpryski. Szkoda, bo to piękny kolor do pracy, ale po kilku nieudanych próbach nie mam już chęci żeby do niego wracać...

Mam 8 kolorów i skrajne opinie na ich temat

Jedyne co łączy 8 posiadanych przeze mnie lakierów to dobra trwałość i przyzwoity pędzelek.
Musicie się też liczyć z tym, że o ile duże opakowania ładnie się prezentują przez cały czas, małe łatwo się brudzą i trzeba często je czyścić.

Kolory mają bardzo różne właściwości:

032 Biscuit:
+Piękny, delikatny kolor,
+Rzadka przyjemna konsystencja,
-Beznadziejne krycie (4-5 cienkich warstw - tragedia)

022 Mint:
+Piękny kolor,
+Rzadka przyjemna konsystencja,
- Średnie krycie (3 cienkie warstwy).

130 Sleeping Beauty:
+Kolor,
+Rzadka przyjemna konsystencja,
-Słabe krycie (4 cienkie warstwy).

043 Electric Pink i 040 Canary Green:

+Galarektowata, przyjemna, średnia konsystencja,
+Dobre krycie (2-3 cienkie warstwy),
+Śliczne kolory.

W porządku

Z lakierami Semilac pracuje już dłuższy czas. Miałam ich mnóstwo. Jedne były gorsze inne lepsze. Wszystko zależało od koloru i jego pigmentacji. U niektórych wystarczyło nałożenie 2 warstw, a zdarzyły się też takie gdzie po 3 warstwach widziałam niedociągnięcia. Ogólnie gama kolorystyczna tej firmy jest szeroko rozbudowana. Na moich paznokciach nie widziałam żadnych podrażnień, uczuleń czy innych takich rzeczy. Ale znam osoby które niestety tego doswiadczyly. Lakier nakłada się dobrze, nie leje się, ma fajną gęstość. Paznokcie używając tych lakierów trzymały mi się około 2 tygodni.

Najlepsze lakiery hybrydowe!

Semilac to mój absolutny ulubieniec i pozostaję mu wierna od początku mojej przygody z lakierami hybrydowymi. Posiadam już bardzo dużą kolekcję lakierów tej marki i regularnie ją powiększam.

Mają piękne kolory, których wybór jest ogromny, lakiery są kryjące i trwałe przy umiejętnie wykonanym manicure.

Jeśli ktoś zastanawia się jaką markę hybryd wybrać to z czystym sumieniem polecam markę Semilac.

Totalna porażka

Lakier hybrydowy od Semilac jest moim pierwszym lakierem z którym miałam do czynienia. Lakier w sumie 4 mini produkty wraz z topem bazą i lampą stanowią zestaw na który się skusiłam. Jednakże użycie tego lakieru okazało się wielką porażką i nieporozumieniem. Po pierwsze nie kryje zbyt dobrze. Po użyciu basy, lakieru i top na paznokciu tworzy się nieestetyczna warstwa lakieru. Bywa i tak, że po nałożeniu lakier za chwilę odpadł i tak wielokrotnie. Ściąganie go to droga przez mękę. Bardzo niszczy paznokcie. Z całym szacunkiem, ale cena jego też nie jest niska. Szczególnie, że ostatnio udało mi się kupić lakier za 10 zł i się okazało, że paznokcie wyglądają pięknie. Naprawdę nie polecam.