Natura Siberica, Oblepikha Siberica Professional, Rokitnikowy szampon do włosów z efektem laminowania dla zniszczonych włosów

Działanie rokitnikowego szamponu z efektem laminowania dla zniszczonych włosów Natura Siberica Professional:
- odbudowuje strukturę uszkodzonych włosów,
- tworzy na powierzchni włosa warstwę ochronną,
- poprawia gęstość włosów i ułatwia rozczesywanie.
Składniki aktywne: organiczny olejek rokitnika arktycznego, marokański organiczny olejek arganowy, organiczny olejek z nasion lnu syberyjskiego, róży arktycznej i chrobotka alpejskiego (kladonia śnieżna), ekstrakt z jodły syberyjskiej, cedru syberyjskiego, maliny arktycznej oraz witaminy A, E, H.
Szampon delikatnie oczyszcza włosy, odbudowuje ich uszkodzoną strukturę i chroni przed temperaturą podczas stylizacji.
To idealny środek pielęgnacyjny dla włosów osłabionych, farbowanych i koloryzowanych, a także po trwałej ondulacji.
Szampon rokitnikowy Natura Siberica Professional tworzy na powierzchni włosów warstwę ochronną (efekt laminowania), wygładza i uszczelnia ich powierzchnię ułatwiając przez to rozczesywanie.
Wchodzące w skład szamponu do włosów z efektem laminowania witaminy i aminokwasy odżywiają i działają regenerująco, sprawiają, że po użyciu szamponu włosy stają się gładsze, sprężyste i bardziej posłuszne.
Olejek z ałtajskiego rokitnika i marokański olejek arganowy sprzyjają powstawaniu keratyny nadając włosom wytrzymałość i połysk.
Olejek z nasion syberyjskiego lnu, róża arktyczna i chrobotek alpejski zatrzymują wilgoć głęboko w strukturze włosów.

Skąd te negatywne opinie? Nie mam pojęcia!

Już kiedyś zwróciłam uwagę na to opakowanie, które jest po prostu prześliczne, aż w końcu kupiłam go na promocji podczas zakupów internetowych. Nie żałuję!
Po pierwsze - zapach! Długo się zastanawiałam, co mi przypomina, i chyba musujące wino dla dzieci (nie żartuję). Jest inny, niż zwykły zapach popularnych szamponów,ale dla mnie bardzo przyjemny. Nawet mój chłopak mówi, że bardzo ładnie pachną moje włosy ostatnio!
Podczas mycia włosy się nie plączą, co jest dla mnie ogromnym plusem, bo po większości szamponów z drogerii mam po prostu kołtuny na włosach, które muszę potem szarpać szczotką. Po tym są idealnie gladkie.
Już podczas spłukiwania szamponu czuc, że jest na nich warstwa ochronna, taka jakby gładka otoczka.
Efekt laminowania (czy jak doczytamy na opakowaniu, efekt prostowania) też jest prawdziwy - po tym szampon nie używam ani prostownicy ani nie muszę modelowac fryzury szczotką, bo włosy są po prostu proste (nawet, gdy same wyschna).
Nie zauważyłam łupieżu jak wiele autorek negatywnych komentarzy, tak jak nigdy go nie miałam tak nie mam.
Ogólnie rzecz ujmując, bardzo przyjemny szampon w przystępnej cenie (ja dałam 18zl).
Jedyny minus jaki widzę to to, że trochę słabiej się pieni, ale wybaczam!

Działa cuda

Moje włosy są bardzo wymagające. Ciągłe farbowanie, stylizowanie i zmienianie fryzury nigdy nie jest łaskawe dla włosów, ale nie potrafię sobie tego odmówić dlatego funduję im najlepszą pielęgnację jaką sama potrafię zrobić. Ten szampon zaskoczył mnie tym jak świetnie polubił się z moimi włosami już od pierwszego użycia. Jest bardzo bardzo wydajny, super się pieni i już podczas mycia „wstępnego” radzi sobie ze zmycie brudu, po drugim myciu jest już idealnie. Włosy nie plączą się, są idealnie sypkie, miękkie i błyszczące, a do tego ten nieziemski zapach. Uwielbiam ten efekt oczyszczenia przy jednoczesnej pielęgnacji. Bardzo ucieszyłam się, że znalazłam tak świetny szampon dopóki nie wybuchła wojna i zamiłowanie do rosyjskich produktów jednak odeszło. Wiem, że szampony produkowane są w Estoni jednak niesmak do rosyjskiej firmy jest tak duży, że chyba nie zdecyduję się na jego zakup ponownie. A szkoda, bo byłby moim kosmetykiem wszech czasów…

Jednak nie taki dobry

Kiedyś był moim hitem, ale wtedy moim włosom odpowiadał tak naprawdę każdy szampon.
Teraz kiedy stały się bardziej wymagające niestety stwierdzam, że ten szampon wypada bardzo słabo.
Po umyciu włosy plączą się, są szorstkie, mocno się puszą i żyją swoim życiem - każdy układa się inaczej.
Nie pomagają nawet maski, odżywki czy olejki.
Inne szampony radzą sobie z moimi włosami zdecydowanie lepiej.
Zapach szamponu jest specyficzny, choć mi się podoba.
Na plus jest to, że szampon dobrze się pieni, ma fajny skład, cenę i bardzo ładnie się prezentuje, ale chyba nie o to tutaj chodzi.

Ah ten rokitnik!

Zadowolona z działania pozostałych produktów z serii (wcześniej używałam scrubu i maski) w ciemno dodałam go do koszyka przy kolejnym zamówieniu. Nie zawiodłam się! Całkowicie spełnia moje wymagania szamponu codziennego użytku. Oczyszcza włosy, nie powoduje plątania, a zapach rokitnika jest naprawdę nieziemski i bardzo długo utrzymuje sie na włosach. Ciężko powiedzieć mi czy ma jakiekolwiek działanie laminujące - używam go zawsze w towarzystwie odzywki lub maski.

Bardzo dobry skład i niska cena

Używam szamponu ponad rok i jest to mój numer jeden. Stosuje razem z odżywką z tej samej serii, olejem do włosów oraz cementem termicznym i jestem bardzo zadowolona. Wlosy sa wygładzone, dobrze sie ukladają i najwazniejsze - nie puszą sie. Dodatkowo w szampon ma bardzo dobry, naturalny skład.

Niestety... ŁUPIEŻ !!!

Niestety po kilku myciach pojawił się u mnie łupież i swędząca skóra głowy. Pierwsze efekty były super, włosy gładkie, lśniące, miękkie i pięknie się rozczesywały. Jednak co z tego jak wywołał łupież i swędzenie skóry głowy :(

Nie polubiliśmy się, a szkoda....

Do zakupu skusiłam się po obejrzeniu instastory jednej z instagramerek, która ma bardzo ładne włosy i stosuje kosmetyki tej marki. Pierwsze co to spodobały mi się opakowania - zamówiłam szampon i odżywkę od razu. Piękne opakowania, fajny kolor produktów i zapach, który akurat mi odpowiadał. Pomyślałam, że do moich puszących włosów efekt laminowania to będzie strzał w 10.

Niestety....przeliczyłam się i to bardzo. Właściwie za pierwszym i drugim razem włosy miałam mega mięciutkie i niesamowicie się podekscytowałam, pomyślałam, że może w końcu udało mi się trafić z dobrym szamponem i odżywka. Niestety z każdym kolejnym użyciem było coraz gorzej. Włosy po umyciu zaczęły mi się plątać, ciężko się je rozczesywało szczotką. Już podczas suszenia miałam wrażenie, że pozostawia jakby lepkość na palcach. Miałam odczucie jakbym nie domyła włosów w ogóle. Po kilku godzinach od umycia robiły się mega tłuste i właściwie to mogłam myć głowę ponownie.
O marnym efekcie tych kosmetyków przekonała mnie moja mama, która zawsze kręciła sobie je palcami - powiedziała, że nigdy nie miałam tak brzydko wyglądających i dziwnych w dotyku włosów.
Po miesiącu stosowania dostałam na głowie dziwnych krost, które rozdrapywały się przy myciu, pojawił się delikatny łupież.

Porażka!

Jak dla mnie ten szampon nie powinien w ogóle istnieć. Nigdy nie miałam problemu z łupieżem - do czasu użycia tego szamponu. Już podczas suszenia włosów wyczuwałam że skalp włosów jest bardzo ciężki. Jak zobaczyłam włosy po wysuszeniu byłam w szoku. Owszem był efekt laminacji, jednakże łupież na mojej głowie było widać z daleka. Dodam również, że bardzo uczulił mi skórę głowy i ją podrażnił. 3x na nie.

Taki sobie

Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś lepszego. Jeśli chodzi o działanie to produkt do moich włosów się nie sprawdził. Włosy rozczesywały się nieźle, ale przesuszały się i puszyły. Efektu laminowania nie zaobserwowałam, ale włosy układały się przyzwoicie. Szampon ma zbyt płynną konsystencję przez co staje się mało wydajny. Zapach mdlący, po czasie idzie się przyzwyczaić, ale w porównaniu do innych produktów bardzo dziwny i niekoniecznie przyjemny.

To nie jest dobry produkt

Lubię rosyjskie kosmetyki, więc rzuciłam się na ten szampon i niestety pożałowałam, bo moje włosy go nie polubiły.Być może to była wina twardej, śląskiej wody, ale w czasie kiedy go używałam moje włosy były suche i ten szampon dodatkowo im dokopał. Już w trakcie mycia były szorstkie i poplątane, a odżywce i wysuszeniu przypominały kopę siana by za kilka godzin zmienić się w ulizany hełm. Jedyne co muszę przyznać to to, że szampon dobrze oczyszcza, ale używałam go z prawdziwą niechęcią. W czasie pakowania butelkę zostawiłam mamie, która potem również narzekała na te same wady szampony. Poprostu nie lubię tego szamponu.

świetny

Bardzo fajny szampon.
Myjac włosy dwukrotnie pozostawia je bardzo dobrze oczyszczone i wypielegnowane.
Nie sprawdzał się przy myciu jednorazowym.
Włosy szybciej się przetluszczaly.

Plusy :
- dobrze się pieni
- zapach cukierkowo - mandarynkowy , trochę mdly
- włosy po umyciu : piekne, błyszczące , zero problemów z rozczesywaniem, długo świeże

Siberica, my love

Moja miłość do marki Natura Siberica jest nieprzemijająca i zaczęła się właśnie od tego szamponu. Zaczęło się od tego, że zwróciłam uwagę na piękne, pastelowe opakowania, które były nowością na drogeryjnych półkach, wzięłam jeden produkt na próbę i... przepadłam. Teraz moi rosyjscy znajomi zmuszani sa do przywożenia mi kolejnych produktów od naszych wschodnich sąsiadów pod groźbą zniszczenia im wizy w środku nocy ;)

UŻYWANIE:
~ Szampon zamknięty w porządnej, trwałej butli z zamknięciem na zatrzask. Otwór jest niewielki, dzięki czemu dozowanie dość rzadkiego szamponu jest dość łatwe.
~ Co dla mnie ważne, złotą nakrętkę z łatwością można odkręcić, by zużyć produkt do ostatniej kropli.
~ Szampon ma intensywny, pomarańczowy kolor i obłędnie pachnie. Mój przyjaciel, który pochodzi z Syberii i zapach rokitnika znany mu jest z domowej kuchni uważa, że nie jest to rzeczywista woń tejże rośliny, ale oboje zgodnie twierdzimy, że aromat jest obłędny i kochamy używać produktów Siberiki.
~ Szampon świetnie się pieni, przez co jest bardzo wydajny. Dla moich długich włosów starcza na około dwa miesiące (+/- tydzień).
~ Kosmetyk łatwo się spłukuje, nie pozostawia na włosach żadnego nieprzyjemnego filmu.

DZIAŁANIE:
~ Moje włosy po zastosowaniu tego szamponu przede wszystkich doskonale się rozczesują, nawet bez użycia odżywki.
~ Po wyschnięciu są bardzo miłe w dotyku.
~ Piękny, słodki zapach utrzymuje się na włosach nawet po ich wysuszeniu, za co kosmetyk otrzymuje ode mnie dodatkowego plusa.
~ Moje loki są ujarzmione, ładnie się układają.
~ Trudno mi mówić o właściwościach pielęgnacyjnych szamponu, gdyż używam wielu dodatkowych kosmetyków, myślę jednak, że na pewno ma właściwości nawilżające i lekko wzmacniające.
~ Bardzo fajnie, że nie posiada parabenów i SL(E)S-ów, których staram się unikać, ponieważ prowadzą moje włości do łamliwości (sporadycznie używam szamponów z SLS, kiedy posiadają w składzie jakieś rekompensujące tę niedogodność dodatki).

Podsumowując mój wywód uważam, że jest to szampon w zasadzie uniwersalny. Na pewno podpasuje niejednemu gatunkowi włosa. Nie sądzę, by komukolwiek mógł wyrządzić jakąś spektakularną krzywdę, choć to oczywiście sprawa indywidualna. Myślę, że jest to jeden z fajniejszych drogeryjnych szamponów, który zachowuje jeszcze w miarę przystępną cenę.

Ze swojej strony gorąco polecam!

Bardzo fajny

Szampon nabyłam podczas ostatniej promocji 2 plus 2 w rosku.

Opakowanie to dość miękka butla w niebieskim kolorze z dodatkiem kwiatowego ornamentu i elementami zlota. Zatyczka na klik dozuje odpowiednią ilość produktu.

Skład faktycznie jak na produkt drogeryjny jest w porządku. Obiecane wyciągi z roślin i owoców zaczynają się już w połowie etykiety o ile jest ona faktycznie wiarygodna.

Szampon ma dość rzadką konsystencje , mandarynkowy kolor i zapach rozgrzanych słońcem owoców.

Świetnie się pieni, dobrze oczyszcza i nie obciąża włosów. Po jego użyciu włosy świetnie się rozczesują . Po wyschnięciu są miękkie, nawilżone i dużo mniej się puszą przez co latwiej poddają się wszelkiej stylizacji .

Jeśli chodzi o laminowanie to tak , pamiętajmy o tym że laminowanie nie jest prostowaniem włosów. To pokrycie ich ochronną warstwą która jest zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. I taką ochronę włosów ten produkt zapewnia. Dodatkowo nie jest ona wyczuwalna. Obniżenie oceny za brak właściwości prostujacych jest więc wprowadzeniem potencjalnego odbiorcy w błąd.

Produkt nie podrażnia, nie uczula i nie wywołuje łupieżu. Nadaje ładny efekt zdrowych i zadbanych włosów i na pewno do niego wrócę za jakiś czas