Flax, Mythos, Conditioner Olive + Soy (Odżywka do włosów z oliwą i soją)

Flax, Mythos, Conditioner Olive + Soy (Odżywka do włosów z oliwą i soją)

Naturalna siła i odbudowa włosów, zapobiega kręceniu się włosów i rozdwajaniu końcówek, odbudowa struktury i renowacja cebulek włosów.
Składniki aktywne : oliwka, soja, miód, proteiny pszenicy.

Bardzo ładnie nawilża i skręca moje fale :)

Nie miałam wcześniej styczności z tą firmą, odżywkę dostałam jednak w prezencie :) Bardzo się cieszę, bo odżywka spisuje się całkiem fajnie.

Skład:
Skład mamy bardzo ładny, znajdziemy w nim kilka emolientów - w tym olej sojowy, nawilżacze - witamina B5 (panthenol) oraz miód, a także kilka bardzo ładnych składników - glikolipidy, fitosterole i fosfolipidy, jak również hydrolizowane proteiny pszenicy. Dalej już konserwanty i zapach. Bardzo cieszę się zwłaszcza z panthenolu - moje fale go uwielbiają :) Nie ma za to mało lubianej przeze mnie gliceryny, niewiele jest odżywek bez niej jak zauważyłam ;)

Konsystencja i zapach:
Odżywka ma bardzo przyjemną, gęstą konsystencję, która jednak bardzo przyjemnie i łatwo rozsmarowuje się na włosach. Wygląda jak miodek. Produkt jest bardzo wydajny - nakładam go naprawdę niewiele na jeden raz. Zapach jest piękny - dla mnie to połączeniu miodu z bardzo delikatnym zapachem ziół - coś wspaniałego. Szkoda, że nie utrzymuje się potem na włosach :)

Buteleczka na pstryczek, od połowy mam małe problemy z wydobyciem dość gęstej konsystencji, ale buteleczka stoi sobie na głowie i wtedy wszystko elegancko wychodzi :) Szkoda, że to tylko 200ml, a nie 250 ;)

Działanie:
Odżywka spisuje się bardzo dobrze na moich zdrowych falach, o średniej porowatości - już chyba w kierunku niskiej ;) Pięknie i odczuwalnie je nawilża - rzadko kiedy czułam takie nawilżenie już od pierwszego użycia :) Fale zawsze są po niej takie mięsiste, nawilżone, gładziutkie i pięknie skręcone - tak, odżywka podkreśla również skręt i tym także mnie kupiła :D Solo nie do końca radzi sobie z dociążeniem włosów - wzbogacam ją kilkoma kropelkami oleju i jest idealnie. Myślę jednak, że może być nieco za słaba dla zniszczonych czy bardzo suchych włosów - jednak dla zdrowych i lekko suchych fal czy loczków - bardzo polecam. Powinna także świetnie spisać się u właścicielek włosów prostych. Absolutnie nie obciąża :) Nie zawiera silikonów ani innych oblepiaczy, także śmiało mogą po nią sięgnąć fale i loczki, stosujące metodę CG. Szkoda, że produkt ten jest tak ciężko dostępny, nie jest też najtańszy - kosztuje 25-30zł, w zależności od sklepu. Ale naprawdę warto ;)

Tradycyjnie - zamieszczam zdjęcia moich fal po użyciu tego produktu :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nadal w trakcie 1

Do normalnych z tendencją do przesuszania

Odżywka świetnie sobie radzi z nawilżeniem normalnych włosów, natomiast dość długo nie podcinałam końcówek i w sumie nie są w najgorszym stanie, ale przy spłukiwaniu tej odżywki czuć, że nie są tak dobrze nawilżone i gładkie jak jeszcze nie zniszczony odrost.

To odżywka idealna do włosów zdrowych i zadbanych, ale mających tendencję do szybkiego przesuszania się z braku odżywiania. Myślę, że dla podtrzymania i zapobiegnięcia ich degradacji to produkt trafiony. U osób z już zniszczonymi lub bardzo suchymi włosami może okazać się niewystarczający.

Produkt bardzo przyzwoity, nie obciąża włosów, nie przetłuszcza, nie zostawia wyraźnie wyczuwalnej powłoki, ale nawilża, ułatwia rozczesywanie, wygładza, nadaje wyraźnego połysku, nawet tym nie do końca nawilżonym partiom, włosy po niej ładnie się układają, są elastyczne.

Ma konsystencję kremowo-miodową, delikatny i przyjemny zapach i bardzo dobrze się aplikuje oraz spłukuje. Niestety nie należy do najwydajniejszych, bo trzeba dość sporo nałożyć, ja mam grube, bardzo długie włosy, więc zużywam spore ilości, odżywka się wchłania w znacznym stopniu, co uważam za plus, ale to skłania do nakładania jej obficie, dla poczucia dosytu trzeba jej dołożyć.

Na początku mnie nie urzekła, po trzecim użyciu jednak zmieniłam zdanie. Znalazłam na nią sposób, widzę, że im krócej ją trzymam na włosach, tym lepszy uzyskuję efekt. Za pierwszym razem trzymałam ją jakieś 10 minut i niestety spuszyła włosy, a także w całości się potem wypłukała, włosy źle wyglądały, były przesuszone i szorstkie, przeproteinowane. Tak niestety u mnie działa większość proteinowych kosmetyków, jeśli przedłużę ich pobyt na włosach. Efekty są zgodne z obietnicą producenta tylko, jeśli trzymam je na włosach 2 minutki lub krócej. Proteinowe odżywki, to w moim przypadku błyskawiczne odżywki i ta nie jest wyjątkiem. Dla wielu osób czas jej działania będzie wręcz wybawieniem:-) , lecz oczywiście najwięcej zależy od typu wlosów, nie u każdego proteiny działają tak samo.

Podobnie wg mnie działa maska tej marki, też nie trzymam jej długo na włosach, ale tamta jakby bardziej emolientowa jest i wydaje mi się, że lepsza do włosów suchych, porowatych.

Nie wiem, czy jest jakiś inny produkt, do którego mogłabym porównać działanie tej odżywki. Może Ultra Doux awokadowa, jednak Mythos wydaje się lepsza. Myślę, że będzie odpowiednia dla osób, którym np odżywka Alterry wydaje się odrobinę za ciężka, z kolei proteinowa maska odżywcza Equilibry czy odżywka bananowa TBS za słaba. Mythos jest czymś pomiędzy.

Jestem z niej zadowolona, daje włosom korzyści. Uważam, że warta swojej ceny biorąc pod uwagę dobry naturalny skład. Można też wyhaczyć ją na promocji. Dobra jakość w wygodnym opakowaniu z zamknięciem "na wcisk".

Ilość zużytych opakowań: Połowa opakowania (używam na zmianę z maską Mythos i odżywką oraz maską Alterry)

Ogromne zaskoczenie

Firmy Mythos nie lubię, nie ukrywam mojej szczerej niechęci do tej nadmuchanej, ekologicznej, naturalnej marki kosmetyków. Ich kosmetyki mają to do siebie, że ceny, a jakość i skład produktów to dwa różne światy, więc nie każdy jest w stanie sobie na nie pozwolić. Tak się okazało, że po przetestowaniu trzech produktów, dostałam próbkę tej niepozornej odżywki, po wykorzystaniu całej miniaturki zdecydowałam się na zakup całego produktu mimo wysokiej ceny. Dlaczego?

Na początku już tradycyjnie przejdę do analizy składu. Na początku mamy wodę , emolienty, nawilżający pantenol, olej sojowy, glikolipidy, fitosterole i fosfoilipidy o silnym działaniu nawilżającym i regenerującym, proteiny pszenicy i miód o działaniu regenerującym oraz konserwanty i kompozycję zapachową. Skład jest naprawdę świetny - genialna mieszanka substancji nawilżających, regenerujących i odżywczych, odżywka powinna sprawdzić się na włosach \' bez życia\', potrzebujących nawilżenia i odżywienia. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń - wyjątkowo krótki, treściwy i mający szansę sprawdzić się na włosach zniszczonych.

<b>Aqua</b>- woda
<b>Cetearyl Alkohol</b>- emolient tłusty, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe (aplikacyjne). Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wodyz włosa i tworzy na nim film
<b>Cetrimonium Chloride</b>- Kationowa substancja powierzchniowo czynna, ułatwia spłukiwanie kosmetyku
<b>Panthenol</b>- humektant, głęboko nawilża i odżywia włosy
<b>Glycine Soya Oil</b>- olej sojowy, bogaty w witaminę E. Odżywia, nabłyszcza i nadaje włosom pięknego połysku
<b>Glycolipids</b>- glikolipidy, wnikają wgłąb włosa, nawilżają go, odżywiają i regenerują
<b>Glycine Soya Sterols</b>- mieszanka fitosteroli, wykazują silne działanie regenerujące i odżywiające
<b>Phospholipids</b>- fosfolipidy, wnikają wgłąb włosa, odbudowują go i nadają mu sprężystości
<b>Hydrolized Wheat Protein</b>- proteiny pszenicy, regenerują, odżywiają i nadają włosom objętości
<b>Mel (Honey)</b>- miód, nawilża, łagodzi, odzywia i regeneruje
<b>Olive Oil Peg - 7 Ester,</b>- naturalny emulgator
<b>Dehydroacetic Acid</b>- konserwant
<b>Benzyl Alkohol</b>- - konserwant
<b>Parfum</b>- - kompozycja zapachowa
<b>Linalool</b>- składnik kompozycji zapachowej
<b>Geraniol</b> - składnik kompozycji zapachowej

<b>Działanie</b>
Mam włosy cienkie, delikatne, porowatości niskiej z tendencją do obciążenia. Odżywka była dla mnie pawdziwym zaskoczeniem, ponieważ sprawdziła się wyśmienicie! Naprawdę nawilża, bardzo głęboko i odczuwalnie. Włosy są takie mięsiste w dotyku, głęboko nawilżone, grubsze. Ten efekt bardzo mi się podoba. Włosy nabierają objętości (odżywka absolutnie nie obciąża), są lekkie, puszyste, bardzo błyszczące i widocznie odżywione. Używałam jej jako odżywki do spłukiwania na 5-10minut. Nie potrzebowała żadnych tuningów, ponieważ samodzielnie robiła cuda z moimi włosami ;) Używam jej przed ważnymi wyjściami, póki co nie przejadła się moim włosom i wręcz ją piją. Nie przyspiesza przetłuszczania.

<b> Uzytkowość i opakowanie</b>
Odżywkę dostajemy w 200ml opakowaniu z pstryczkiem. Plastik jest na tyle miękki, że bez problemu wydobędziemy produkt. Konystencja jest niby zbita, ale lekka, genialnie rozprowadza się po włosach i zostawia gładką taflę. Jest wydajna, wystarczy niewielka ilośc by pokryć nią włosy. Zabarwiona jest na lekko żółty kolor, delikatna, ale nie lejąca.

<b>Zapach i cena </b>
Pachnie słodko-owocowo, kojarzy mi się z piankami owocowymi, kisielkiem owocowym, zapach jest niezwykle przyjemny choć bardzo trudny do określenia. Za 200ml odżywki musimy zapłacić około 20 złotych + koszty wsyłki, jest to dość drogi interes, ale polecam ją osobom z takim typem włosów jak moje - raz na jakiś czas można zaszaleć :)

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: Miniaturkas i całe opakowanie 200ml