Sylveco, Balsam myjący do włosów z betuliną

Sylveco, Balsam myjący do włosów z betuliną

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie słabych, zniszczonych, pozbawionych blasku, z tendencją do wypadania. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Unikalne połączenie oleju jojoba i masła karite z naturalnymi składnikami nawilżającymi zapewnia włosom ochronę przed wysuszeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy regularnym stosowaniu normalizuje stan skóry głowy, a włosom nadaje miękkość, gładkość i lekkość bez efektu puszenia.
Zalety:
- skutecznie i długotrwale nawilża,
- pielęgnuje skórę głowy,
- zapewnia efekt miękkich, lekkich i lśniących włosów.

Dobry szampon.

Mam bardzo wrażliwą skórę głowy. Ten balsam jest bardzo delikatny, ale świetnie myje. Zapach ma dość specyficzny, ale dla mnie jest ok. Włosy po nim są lśniące i sypie. Cały czas do niego wracam.

Delikatny dobry balsam myjący do włosów.

Często zmieniam szampony, ponieważ włosy przyzwyczajają się i już nie ma tak spektakularnych efektów jak na początku stosowania.
Balsam myjący Sylveco, to zupełnie coś innego niż szampon. Zaciekawił mnie ten kosmetyk dlatego go kupiłam.
Opakowanie balsamu jest w kolorze jasno - brązowym, z czarną nakretką na klik co ułatwia dozowanie produktu.
Zapach jest średni taki ziołowy to za sprawą brzozy i rozmarynu w składzie . Konsystencja produktu jest rzadka, mleczna.
Balsam nawet dobrze się pieni, nieźle się rozprowadza. Co do wydajności to jest średnio wydajny,trzeba sporo nalać na rękę żeby dobrze umyć włosy.
Włosy po umyciu są błyszczące, i zauważalnie nawilżone. Świetny balsam z naturalnymi składnikami,dobrze wpływa na włosy ale i na skórę głowy.

Najlepszy na codzień

Mam bardzo problematyczne, cienkie włosy i skórę nieznoszącą chemii (piecze po większości zwykłych szamponów). Myję włosy codziennie i zawsze miałam dylemat - czy myć naszprycowanymi chemią szamponami i mieć piekącą skórę, ale ładniej układające się włosy; czy myć delikatnymi szamponami typu Tołpa, ale mieć totalne siano na głowie.
Balsam Sylveco delikatnie myje, skóra mnie nie piecze, a włosy układają się całkiem przyzwoicie (nie powiem, że idealnie, bo moim włosom do ideału daleko z jakimkolwiek kosmetykiem). Pieni się dobrze, pachnie ziołowo. Dla mnie, borykającej się z tym okropnym pieczeniem po większości szamponów, jest wybawieniem.
Polecam!

niestety nie sprawdził się

Zakupiłam go, kiedy miałam problem z suchą skórą głowy, liczyłam, że wspomoże mnie w walce z tym problemem.
Niestety, produkt jest dla mnie za ciężki. Włosy wyglądają po nim jakby były przetłuszczone, a zapach szamponu (mocno ziołowy, dla mnie - nieprzyjemny) długo utrzymuje się na włosach.

świetny

Ten balsam myjący do włosów ma bardzo podobne właściwości do odżywek, ale działa lepiej niż jakokolwiek odżywka jaką kiedykolwiek miałam szansę przetestować. Włosy po nim są miękkie, dużo mniej się puszą, mają więcej blasku i wyglądają na zdrowsze

zadowolona z działania

myję włosy codziennie i moja mega przetłuszczająca się skóra głowy bardzo polubiła się z tym myjadłem, jest dokładnie oczyszczona, ukojona, włosy u nasady fajnie świeże cały dzień (nawet po czapce, którą wkładam i ściągam nieraz kilka razy w ciągu dnia), lekko uniesione u nasady, co do działania na włosy na długości- balsam świetnie domywa oleje wielonienasycone, które nakładam na długości poniżej ucha, nie wiem jakby sobie poradził ze sztucznymi pozostałościami po stylizacji, bo takowej nie stosuję, dla niewprawionych w używaniu naturalnych szamponów może na początku być ciężki w obsłudze, nie pieni się jak drogeryjne, chemiczne szampony, dobrym sposobem radzenia sobie podczas mycia jest spienianie przed nałożeniem na skalp (kubeczek, ja osobiście rozrabiam na dłoni i wychodzi całkiem okej), zapach kojarzy mi się z cifem, ale nie jest dość intensywny i na włosach go nie czuję, konsystencja bardzo lejąca jak na szampon i w moim przypadku trochę większej ilości potrzebuje go umycia głowy, jedyny minus to cena, znam naturalne szampony (również polskiej firmy) o połowę tańsze dające na mojej głowie taki sam efekt, ale ogólnie wart spróbowania, nawet przy łojotokowej skórze takiej jak moja można być pozytywnie zaskoczonym efektem jaki daje balsam sylveco

Używa produktu od: próbka

Łagodny

Na poczatku mojej przygody z naturalnymi kosmetykami, w jednym z zamówień dostalam próbkę tego balsamu. Skład bardzo dobry, łagodny środek myjący przedłuża świeżość włosów. Niestety po umyciu wlosy były strasznie poplątane, miałam wrażenie że są suche i matowe. Produkt nie dla mnie

Raczej na tak

Od jakiegoś czasu miałam problem z drogeryjnymi szamponami - nieważne jakiego użyłam za chwilę pojawiał się świąd, wypadanie włosów, wzmożone przetłuszczanie... Szukając ratunku w internecie przypadkowo trafiłam na ten produkt. Mówię "co mi szkodzi, zaryzykuję" i... pomimo kilku wad, uratował on moje włosy.

Zalety:
- naturalny, hipoalergiczny skład;
- dobrze myje;
- włosy są puszyste;
- nie podrażnia, znika świąd;
- włosy przestały wypadać już od drugiego użycia;
- włosy mniej się przetłuszczają, są dłużej świeższe;
- nie obciąża kosmyków;
- mam włosy farbowane na brąz i zauważyłam, że ten szampon pięknie chroni kolor, w ogóle nie wypłukuje barwnika, co przy ziołowych szamponach jest rzadko spotykane.

Minusy:
- cena - za 300ml trzeba zapłacić ok. 30zł, ale warto;
- rzadka konsystencja;
- bardzo słabo się pieni, przez co jest niewydajny;
- podczas mycia zapach wydaje się okropny, jednak po wysuszeniu włosów staje się on przyjemny;
- nieprzezroczysta butelka - ciężko ocenić ile produktu zostało;
- co do komentarzy poniżej, że podczas jego stosowania nie trzeba używać odżywki - kompletnie się z tym nie zgodzę, według mnie bardzo plącze włosy, ale w połączeniu z odżywką wypada dobrze.

EDIT: szampon po dłuższym stosowaniu przestał mi służyć - skóra zaczęła swędzieć, a włosy szybciej się przetłuszczać. Powodem było zbyt słabe oczyszczenie. Także polecam, ale osobom, które nie potrzebują mocnego oczyszczenia skóry głowy i raczej osobom z rzadszymi włosami :-(

Ideałów nie ma, ale jesteśmy blisko

Moje włosy są ciężkie w obsłudze.
Skóra głowy się przetłuszcza, miewam lekki łupież, od kilkunastu lat jestem zmuszona myć je prawie codziennie, żeby jakoś wyglądać.
Z drugiej strony włosy na długości są cienkie i zazwyczaj wysokoporowate (w okresach lepszej pielęgnacji zmierzają w kierunku średnio-). Służy im rzadsze mycie - przestają się puszyć tak np. na trzeci dzień, gdy skalp wygląda jak naolejowany i swędzi niemiłosiernie.
Ograniczenie przetłuszczania to mój cel od dawna, ale "delikatne" szampony lubiły mnie uczulać lub wysuszać włosy, a z kolei próba dociążenia końcówek kończyła się przyklapem (jak to u cienkich, gęstych, prostych włosów bywa).

Trafiłam w końcu na balsam Sylveco i jak do tej pory to jedyny kosmetyk, który troszkę mi pomógł we wszystkich tych problemach. Po pierwszym użyciu byłam zachwycona, nie musiałam nawet nakładać odżywki, takie miałam gładkie i lśniące włosy. Od razu po umyciu były śliskie w dotyku, jakbym nie spłukała maski, ale po wyschnięciu nie były w żadnym wypadku oblepione (czego się bałam). Ogólnie świetne pierwsze wrażenie.
Po dłuższym używaniu oczywiście skóra, włosy i sam człowiek się trochę przyzwyczaja. Tutaj jednak nie wystąpiło żadne uczulenie, przesuszenie czy zmęczenie kosmetykiem, jak w przypadku większości szamponów. Nawet jeśli po takim czasie znika efekt wow po myciu, to i tak jest to najlepszy szampon, z jakiego korzystałam.

Bardzo dobry produkt

Balsam myjący z betuliną zakupiłam w okresie, kiedy moja skóra głowy dosłownie cierpiała, ponieważ była podrażniona przez chwilowe używanie szamponów z SLS. Czym to podrażnienie się objawiało? Zaczerwieniem, swędzeniem i łuszczeniem skóry głowy. Wiedziałam, że ten produkt nie pogorszy tego stanu, a może pomóc. Czy pomógł? Tak. ???? Balsam rzeczywiście znormalizował moją skórę głowy. Dzięki niemu pozbyłam się uporczywego świądu i łuszczenia. Włosy się po nim nie puszą ani nie plączą, są nawilżone i miękkie. Poza tym łagodnie oczyszcza, nie podrażnia, nie trzeba po nim używać odżywki. Konsystencja przypomina mi mleczko, ma delikatny ziołowy zapach. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to trzeba go rozcieńczać z wodą, żeby się dobrze pienił, ale tak ma większość naturalnych szamponów i ja się już do tego przyzwyczaiłam, daje Wam jednak znać jak by co. I jeszcze należy dobrze go spłukać, inaczej może obciążyć włosy.
Jaka jest moja końcowa ocena, czy kupię go ponownie? Z całą pewnością tak! Pomimo tych drobnych wad, jest to mój ideał. Polecam go Wam całym sercem i z czystym sumieniem. ????

balsam na wlosach

Szampon nie jest zbyt gęsty, ale odpowiada mi taka konsystencja bo mam wrażenie że mimo że nie jest gęsty to przez tę naturalność składu niezbyt dobrze się spłukuje ... trzeba uważać i skwapliwie wymywać bo inaczej oklap gwarantowany. Jeśli dobrze spłukane to i daje efekt umycia i łagodnej naturalności. Moje wlosy po większości szamponów natychmiast domagają się zawsze odżywki, bo inaczej są sierściowate i trudne. ( Tutaj po samym szamponie jest naturalność i delikatność, lekkie wygładzenie.
Ważne że nie nie jest podrażnia skóry głowy .

Idealny

Fantastyczny szampon o świetnym składzie. Rewelacyjny do każdego rodzaju włosów. Dobrze myje i pielęgnuje, nie jest gęsty - zatem nie ma ryzyka niedokładnego spłukania. Jako jeden z bardzo nielicznych nie zawiera soli myjących, przez co jest idealny dla osób po keratynowym prostowaniu włosów, gdyż znacznie przedłuża utrzymanie efektu na włosach.