Sylveco, Odbudowujący szampon pszeniczno - owsiany

Średnia ocena: 5.00/5

greenline-sklep.pl
Średnia ocena: 4.66/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie osłabionych i wymagających regeneracji. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Hydrolizaty pszenicy i owsa to niskocząsteczkowe źródło protein, wiążą wilgoć, wnikają do korzeni włosów, odbudowując je aż po same końcówki. Dzięki składnikom silnie nawilżającym szampon zapobiega przesuszeniu, łagodzi podrażnienia skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia włosy, poprawia ich elastyczność i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia i rozdwajanie.
Zalety:
- zapobiega przesuszeniu,
- wzmacnia strukturę włosów,
- przywraca miękkość i elastyczność.
Zawiera: wodę, glukozyd laurylowy, betainę kokamidopropylową, miód, glukozyd kokosowy, pantenol, proteiny owsa, proteiny pszenicy, guma guar, kwas mlekowy, benzoesan sodu i olejek z trawy cytrynowej.

Zaskoczył mnie pozytywnie

Od nideawna zaczęłam używać tego szamponu i jestem mega pozytywnie zaskoczona. Włosy ładnie lekko cytrusowo pachną. Są puszyste i lśniące. Wyglądają na zdrowsze.

Udane odkrycie!

Szampon sprawdził się u mnie naprawdę dobrze - po zastosowaniu próbki: zdecydowanie czuję się przekonana do zakupu pełnego produktu.

Najważniejszą rzeczą jest dla mnie to, że szampon ma naturalny skład.
Zapach jest naprawdę przyjemny - ziołowy i świeży. Po spłukaniu szamponu i wysuszeniu włosów - jest on nadal wyczuwalny, ale jest zdecydowanie mniej intensywny niż w samym momencie mycia.

Szampon ma dość wodnistą konsystencję - jednak dobrze się rozprowadza na włosach.
Muszę przyznać, że u mnie szampon okazał się naprawdę skuteczny. Skóra głowy jest odświeżona, a włosy - odświeżone, czyste, miękkie i zregenerowane. Oprócz zastosowania szamponu, wykorzystałam również odżywkę.

Efekty - były naprawdę dobre!!

bardzo ok w tej kategorii cenowej

jeden z lepszych szamponów w tym przedziale cenowym. bardzo duzy plus za skład, do tego pozostawia włosy błyszczące, łądnie sie układają, rozczesuja bez problemu, nie elektryzuja sie. Jest wydajny i starcza na długo. dobrze sprawdza się w połączeniu z odżywką. podoba mi sie równiez zapach

Dobry szampon

Szampon ma naturalny skład i przyjemny zapach. Nie przesusza włosów i dobrze je oczyszcza. Opakowanie jest wygodne i łatwo wydobyć z niego kosmetyk. Mógłby być nieco bardziej wydajny.

Za ceną nie idzie moje zadowolenie z efektów

Kupiłam szampon Sylveco na promocji drogeryjnej, kiedy szukałam kosmetyku, który nie zawierałby ostrych środków myjących, jak SLS. Po przeczytaniu składu, zachęcona jeszcze promocją (ale i tak zapłaciłam ok. 20 zł), postanowiłam go wypróbować. Niestety raczej do niego nie wrócę. Ma na pewno dobry skład, ale niestety na tym zalety się kończą.

MOJE WŁOSY
Mam włosy długie, za łopatkę, naturalnie proste. Mimo wszystko dają się lekko kręcić. Mają skłonność do lekkiego puszenia, od "tafli włosów" odchodzą pojedyncze włoski. Końcówki są w stanie permanentnego rozdwojenia, przypominają siano, jeśli nie nałożę jedwabiu.

OPAKOWANIE
To dość wysoka i pojemna butelka z ciemnego, półprzezroczystego plastiku. Korek jest dobrze wykonany, zamyka się na "klik". Nic nie cieknie, nie wydobywa się też zapach. Etykieta moim zdaniem ładnie zaprojektowana, Produkt łatwo wydobyć z opakowania mimo dość grubego plastiku.

ZAPACH
Jest bardzo ciekawy - to aromat świeżo zebranych ziaren zbóż, kiedy wącham go w butelce. Natomiast tuż po nałożeniu na dłonie wyraźnie czuć intensywną trawę cytrynową, która jest tak mocna, że wydaje się sztuczna. Po umyciu głowy zapach zostaje na włosach, ale nie jest już tak obezwładniający ;)

UŻYWANIE
Przeze wszystkim - zgadzam się z poprzednimi recenzjami: szampon jest straszliwie rozwodniony. Ma bardzo lejącą się konsystencję, przez co trudno go utrzymać w dłoniach.
Dość dobrze miesza się z wodą, jednak pienienie jest na niskim poziomie. Nie oczekiwałam tego po szamponie, który nie ma SLS - ale jednak piana jest niewystarczająca, by pokryć chociażby włosy u nasady. Musiałam aplikować sobie podwójną porcję szamponu lub dwa razy namydlać włosy, czego już bardzo dawno nie robiłam.
Przez tę cechę szampon moim zdaniem jest bardzo niewydajny - dużo trzeba go polać na jedno mycie, a i tak nie ma pewności, czy dotrze on w zakamarki fryzury i domyje.
Spłukuje się go dość łatwo.

EFEKT
Efekt jest dość negatywny. Włosy bez użycia odżywki były nawet niedomyte, ale jednak spuszone. Naprawdę, było mi bardzo trudno sprawić, żeby każdy kosmyk pozostał oczyszczony. Mimo wielu prób po większości aplikacji na włosach w niektórych miejscach pozostawał dziwny, tłusty osad - nie wiem, czy to coś z szamponu (pozostałości protein), czy efekt niedomycia.

Mimo wielu prób - nie nauczyłam się tego szamponu.

prosty, skuteczny szampon

Bardzo lubię kosmetyki tej marki, a ten szampon kupiłam, bo chciałam poprostu przetestować jak się sprawdzi. Od szamponu wymagam jedynie dobrego składu bez silikonów i śmieci oraz tego, żeby nie obciążał i nie podrażniał i dobrze oczyszczał i ten szampon to robi. To prosty szampon do oczyszczenia włosów i nie rozumiem jak ktoś może zaniżać jego ocenę, bo nie odbudowuje czy nie czyni innych cudów. To tak nie działa. Pieni się w mojej ocenie dobrze, ale ja stosuję metodę kubeczkową i tu wszystko się dobrze pieni. Skóra głowy jest odświeżona, a włosy na długości czyste, miękkie i przygotowane do użycia odżywki. U mnie nie wystąpiło żadne plątanie włosów, a mam je długie i falowane. Jesli komuś się plączą włosy w trakcie mycia to radzę zmienić technikę. Dla mnie to dobry, łagodny szampon do częstego stosowania. Pachnący lekko cytrusowo, nienachalnie. Bez minusów.

nie dla mnie

Szampon Sylveco dostajemy w półprzezroczystej butelce, dzięki czemu widać kiedy się kończy. Opakowanie pozwala na zużycie produktu do końca, przez korek wylewa się odpowiednia ilość płynu. Zapach jest dosyć delikatny, choć nie każdemu przypadnie do gustu.
Szampon delikatnie oczyszcza, nie jest to typowy "rypacz" po którym włosy będą "skrzypieć". Nie przesusza. Bardzo słabo się pieni, co nie do końca mi odpowiada, bo trzeba go nałożyć więcej (szczególnie na mocno przetłuszczone włosy) przez co drastycznie spada jego wydajność. Mocno plącze włosy (przynajmniej moje). Nie wyobrażam sobie nie nałożyć po nim odżywki.
Cena, jak na szampon, jest dosyć wysoka, chociaż czasem warto zapłacić więcej za produkt o dobrym składzie. Ja zakupiłam go w promocji, więc nie żałuje wydanych pieniędzy, jednak u mnie się nie sprawdził.

Ulubiony naturalny szampon :)

Sylveco szampon przeniczno-owsiany

Szampon nadaje się do każdego rodzaju włosów, a szczególnie do osłabionych i wymagających regeneracji.

Ma bardzo dobry skład. :)

Zawiera m.in. hydrolizowane proteiny owsa, hydrolizowane proteiny pszenicy, olejek z trawy cytrynowej, miód, kwas mlekowy i panthenol oraz bardzo łagodne substancje myjące.

Moje włosy są po nim nawilżone i wygładzone. Bardzo dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy nie podrażniając jej. Wreszcie po tym szamponie czuje że moje włosy są domyte a moja wiecznie podrażniona skóra głowy jest czysta, bez żadnego łupieżu i wreszcie nie swędzi. Włosy są błyszczące, długo zachowują swoją świeżość i nie elektryzują się. Nie mam też żadnego problemu z rozczesaniem ich po myciu.

Konsystencja jest żelowa i rzadka. Delikatnie się pieni. Niestety zauważyłam że przyzwyczajona do pieniących się szamponów używam go 2 razy więcej do jednego mycia niż zazwyczaj przez co będzie mało wydajny.

Bardzo przyjemnie i świeżo pachnie dzięki olejkowi z trawy cytrynowej. :)

Szampon bardzo mi się spodobał. Narazie jest moim ulubieńcem jeśli chodzi o szampony naturalne. ;)

Sylveco szampon

Szampon bardzo do włosów zniszczonych i suchych. Ladnie odbudowuje strukturę włosa i ja wygładza. Dodatkowo nawilża skórę glowy. Fantastyczny sklad, sama natura Zreszta jak we wszystkich produktach Sylveco. Natomiast jak dla mnie nie do końca się sprawdził. Miałam kiedyś bardzo długie i gęste włosy, przez co szampon ktory w ogóle się nie pieni był dla mnie dosłownie na kilka użyć. Miałam wrażenie że w ogóle nie myje moich wlosow. Było to oczywoscie złudne wrażenie, ale moje włosy potrzebują jednak czegoś innego.

Delikatny szampon

Bardzo dobry, delikatny szampon, który oczyszcza skórę w zadowalającym stopniu, choć uważam, że do mycia codziennego byłby zbyt delikatny- warto przeplatać szampony delikatniejsze z mocniejszymi, zależnie od potrzeb. Ma bardzo ładny zapach i dobrze działa na włosy na długości. Minusem jest wydajność i dość trudne rozprowadzanie, co może być dla niektórych irytujące- choć pamiętajmy, że szampon nie musi się pienić szaleńczo, by domywał :)

Wykorzystała: kilka próbek

nie dla moich włosów

Dostałam kilka próbek tego szamponu i bardzo się ucieszyłam, bo nosiłam się z zamiarem jego kupna. W moim przypadku dobrze, że na próbkach się skończyło. Włosy w trakcie mycia były szorstkie, tępe, nie mogłam szamponu równomiernie rozprowadzić, miałam wrażenie, że są niedomyte. Strasznie mi się w trakcie mycia plątały i były strasznie szorstkie. Po spłukaniu też poprawy nie widziałam. Strasznie się namęczyłam próbując włosy rozprostować. Mimo wszystko podjęłam jeszcze kolejne dwie próby, jednak z takim samym efektem. Niestety, mimo szczerych chęci ten szampon nie jest dla mnie.

Nie polubiłam

Szampon ma rzadką konsystencję, jest wodnisty. Trzeba go dość dużo nałożyć, aby zapienił się i ułatwił mycie włosów, bo na początku jest "tępy". Przez to też nie jest za bardzo wydajny. Myje się nim całkiem ok, ze spłukiwaniem również nie ma problemu. Ma bardzo ciekawy, niespotykany, naturalny zapach, w którym dominuje nuta trawy cytrynowej - to bardzo mi się spodobało. Co do działania, faktycznie nie podrażnia skóry głowy, koi ją, ale niestety na moje włosy zadziałał mocno wysuszająco.