Eau Thermale Avène, XeraCalm A.D Creme Relipidante (Krem uzupełniający lipidy do twarzy i ciała)

Zobacz oferty

Apteka Cefarm24.pl
Średnia ocena: 3.65/5

prostezakupy.pl
Średnia ocena: 0.00/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.98/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Krem uzupełniający lipidy do twarzy i ciała przeznaczony do pielęgnacji bardzo suchej skóry u niemowląt, dzieci i dorosłych.
Właściwości:
- łagodzi podrażnienia,
- koi uczucie świądu,
- odżywia.
Formuła D.E.F.I gwarantująca skuteczność i bezpieczeństwo. Produkt sterylny na każdym etapie produkcji. Opatentowany system zamknięcia, całkowicie hermetyczny. Formuła kremu została opracowana przy zastosowaniu minimalnej liczby składników, wybranych ze względu na skuteczność i nieszkodliwość.
Krem nakładać dwa razy dziennie na suchą skórę twarzy i ciała, po uprzednim jej oczyszczeniu. Po wyciśnięciu produktu z tubki nieużytą pozostałość usunąć i zamknąć korek.

Struktura
bogate
krem
> 100ml
na dzień
w tubce

Warto mieć pod ręką

Super że produkt jest sterylny i dozowany pompką. Chciałam napisać recenzję po pierwszej zużytej tubie, i trochę się naczekałam bo tuba wyglądała na pustą a produkt dalej wychodził-ogromny plus. Cena jak na taki dermokosmetyk nie jest duża ale też nie jest mała więc super, że można wydobyć z opakowania każdy gram kremu. Zapach przyjemny, delikatny. Konsystencja lekka, zostawia przez minutę-dwie wilgotno-tłusty film, ale jak film znika to skóra jest nawilżona i gładka w dotyku. Z AZS w przegubach (i ogólnie w miejsach których nie myjemy tak często jak dłonie) radzi sobie świetnie, najlepiej z kremów tego typu, które do tej pory próbowałam. Na dłonie też działa dobrze, ale to nie to samo. Na nich skóra się prędzej i łatwiej wysusza i podrażnia przez mycie, czynniki zewnętrzne. Czy mniej swędzi? Trudno powiedzieć, bo czasami mniej, ale tak naprawdę nie ma chyba takiego kremu co by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pozbawiał chęci do drapania.
Co do twarzy-mnie chyba trochę zapychał, ale tam cerę mam mieszaną więc po paru razach stwierdziłam, że w mojej sytuacji bez sensu jest go na twarz stosować (ale super, że ma taką opcję dla osób, które tego potrzebują)
Ogólnie-rewelacja.

Zapomnij o wrażliwej skórze

Jestem ogromnie zadowolona. Cały rok miałam suchą skórę a w okresie grzewczym najbardziej wrażliwą. Czerwone plamy na zmianę z mega wysuszeniem należą do przeszłości. Krem jest do całego ciała ale nawet najbardziej u mnie wrażliwa skóra twarzy bardzo go pokochała. Na twarz nakładam rano i wieczorem. Miałam już kilka rzeczy w ramach testowania ale ta seria z Avene to szczery zachwyt a kto czyta moje komentarze wie, że jak kosmetyk nie podpasuje to ja to wprost opiszę. Mam tylko nadzieję, że zużyję go do samego końca, tzn. że pompka dozująca wyciśnie wszystko z pojemnika bo nie lubię wyrzucać jak widzę, że w środku nadal kosmetyk a nie ma jak się wydostać. Polecam ten balsam XeraCalm dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry. Ukoi i nawilży. Zapomnicie o swędzeniu! Używam od miesiąca.

Świetny produkt!

Nie choruję na atopię egzemę ani AZS ale moja skora ma skłonność do przesuszania i podrażnień- dlatego często stosuje emolienty i jako technik farmacji zam doskonale wiele dermokosmetycznych marek ale to Avene XeraCalm A.D Creme Relipidante zdobywa u mnie maksymalną liczbę gwiazdek w kwestii uzupełniania filmu hydrolipidowego, łagodzenia podrażnień i kojącego działania na skórę. Jednym z głównych plusów kosmetyku jest dla mnie jego sterylność- zawsze mogę wrócić do rozpoczętego opakowania bez względu na to kiedy był otwarty bo dzięki specjalnej technologi zastosowanej w opakowaniu produktu zawsze działa tak samo idealnie jak w pierwszym dniu po otwarciu! Obowiązuje mnie tylko ogólna data ważności- brak zaś daty ważności "po otwarciu" - jest to wielki plus preparatu i cecha która wyróżnia go na tle innych. Jeśli chodzi o cechy fizyczne kremu to jest biały, bezzapachowy (co zrozumiałe przy produkcie dla wymagającej wrażliwej skory) średnio gęsty i szybko się wchłania- na skórze pozostawia delikatny film - i choć nie lubię się "lepić" po stosowaniu kosmetyków warstwa pozostała na skórze jest na tyle dialektalna ze daje uczucie przyjemnego otulenia i ukojenia skóry. Polecam gorąco!

Leczniczy

Balsam ma rewelacyjną konsystencję, świetnie się rozprowadza po ciele. Ma formę mleczka, ale dość delikatnego, nie w typie "ciężkiego/gęstego". Ładnie się wchłania, pozostawia jedynie delkatny film. Pachnie świeżo, delikatnie, właściwe zupełnie newyczuwalnie. No i, trzeba przyznać szczerze, działa. Już same składniki balsamu robią wrażenie, to jakiś kosmos technologiczny. W każdym razie efekt jest taki, że skóra jest odżywiona, nawilżona i zdrowo wygląda. Faktycznie regeneruje a skóra nie ma tego nieprzyjemnego uczucia swędzenia, spowodowanego podrażnieniem. Efekt stosowania jest długotrwały. Kosmetyk radzi sobie ze sporymi przesuszeniami co mogę potwierdzić na przykładzie skóry mojej córki. Nie jest wprawdzie "atopowa" ale bardzo problematyczna. Bo plusem jest także to, że używać go może cała rodzina, bez względu na wiek i, co istotne, można go używać zarówno do ciała, jak i do twarzy.
Kosmetyk jest oryginalny, wyprodukowany we Francji, jedynie z nałożoną polską etykietą. Na niej, poza informacjami o kosmetyku, możemy zapoznać się z rysunkami o dobrych nawykach codziennej pielęgnacji skory. Lubię gdy opakowania mają też jakiś edukacyjny cel.
Szczerze mówiąc, znalazłam dwie wady tego balsamu. Opakowanie, głównie dozownik, i... cena. Co do dozownika, wiem, że to kwestia utrzymania sterylności kosmetyku. Ale ta pompka mnie nie przekonuje. Ciężko "chodzi" a konsystencja balsamu tu nie pomaga. Nie wiem tego na 100% ale podejrzewam, że przy końcówce kosmetyku, będzie problem z jego wydobyciem.

Krem - opatrunek

Krem ratunek. Dosłownie. Bardzo często dokuczają mi swędzące łydki, gdybym mogła drapałabym do krwi. Ten krem potrafi ukoić to swędzenie, nawilża i natłuszcza, ale mnie to nie przeszkadza. Nie używam go codziennie, 2-3x w tygodniu, kiedy czuję, że moja skóra go potrzebuje.
Najpierw testowałam próbki, ale sprawdziły się idealnie więc kupiłam produkt pełnowymiarowy.

+ tłusty
+ nawilża
+ wydajny
+ tubka, którą będzie można rozciąć
+ łagodzi swędzenie skóry
+ brak zapachu

Minusów nie zauważam ;)

Dobry produkt

po zastosowaniu mam wrażenie, że moja twarz ma skórę niemowlaka :) stosowane w duecie z olejkiem do mycia z tej samej serii, jak dla mnie rewelacja. Kosmetyki polecone przez dermatologa, zakupione po owocnym stosowaniu próbek :)

Bardzo dobrze nawilżający

Używam go na przemiennie z innymi kosmetykami z Avene, mam cerę skłonną do alergii i jest jednym z niewielu produktów które mnie nie uczulają. Stosuję zazwyczaj po pilingach. Bardzo dobrze nawilża, zostawia lekką warstwę ochronną co akurat mi się podoba- nie lubię mieć uczucia ściągniętej twarzy.

Wykorzystała: kilka próbek

TriXera lepszy

Krem jest bardzo ciężki, gęsty, pozostawia maskę na twarzy. Tak samo ten płyn do mycia twarzy XeraCalm. Nie przynosił mi ulgi wręcz pozostawiał uczucie ściągnięcia skóry. Już lepiej zachowuje się emulsja CeraVe, którą uwielbiam i mega uspokaja moją skórę. A co do kremu z problemami tego typu zdecydowanie polecam TriXera Avene w formie balsamu.

Głęboko nawilża

Jak dla mnie jeden z najlepszych balsamów na rynku. Mam suchą skórę, a w okresie grzewczym nasila się to jeszcze bardziej. Już po pierwszym zastosowaniu można zauważyć, ze skóra jest nawilżona i gładka. Jego konsystencja jest treściwa, ale szybko się wchłania, dogłębnie nawilżając skórę, pozostawiając skórę bez tłustej warstwy. Kończę wlasnie pierwsze opakowanie i napewno zakupie kolejne. Jest warty swojej ceny

Nic lepszego dla suchej skóry

Polecam każdej osobie, która miewa suchą skórę. Dla mnie ratunek na każdą okazję. Konsystencja bardzo gęsta i bogata. Krem dobrze odżywia i nawilza. Pod makijaż nakładam gruba warstwę z rana czekam 10 min następnie nadmiar zciagam wacikiem, podkład dzieki temu trzyma sie rewelacyjnie a skóra jest nawilzona

na ratunek

Krem właśnie skutecznie ratuje moją suchą i podrażnioną skórę - aktualnie mam największy problem ze skórą na brzuchu, ponieważ jestem w zaawansowanej ciąży oraz ze skórą twarzy - tutaj podrażnienia i miejscowe zaczerwienienie. Krem łagodzi świąd już po pierwszej aplikacji, sprawia że skóra jest bardziej elastyczna, zmniejsza zaczerwienienie i suchość.

Na brzuch w ostatnim czasie nie działało praktycznie nic, tylko bardzo bogate masło, które ze względu na konsystencję jednak mogłam stosować tylko na noc, inne kosmetyki musiałam stosować po kilka razy w ciągu godziny. Ten krem świetnie sprawdza się w ciągu dnia, wystarcza dosłownie ilość wielości orzecha laskowego a efekt utrzymuje się cały dzień.

Ok

Na zimę idealny jako ochrona,
Gruba warstwa ochronna, która się nie wchłania.
Jak dla mnie to w ogóle nie nawilża i słabo odżywia.
Dla dziecka ok, na skórę - tylko jako ochrona przed mocnymi mrozami.