Histoires de Parfums, Ambrarem Absolu de Parfum

Histoires de Parfums, Ambrarem Absolu de Parfum

`Ambrarem` marki Histoires de Parfums to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Zapach został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Gerald Ghislain. Nutami głowy są elemi i różowy pieprz; nutami serca są irys, szafran i agar (oud); nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, wanilia i kastoreum.

Kategoria: orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: elemi, różowy pieprz
nuta serca: irys, szafran, oud
nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra, wanilia, kastoreum

Nuty
orientalne
50 - 100ml

Najlepsza ambra jaką znam.

Zawsze, odkąd zacząłem interesować się perfumami, zastanawiałem się, w jaki sposób można najlepiej przedstawić ambrę. Długo nie musiałem szukać.

Ambrarem jest tak autentyczny, tak piękny, że nie mogłem przestać się napawać tym aromatem, nosząc go w trakcie testów.

Ambra jako składnik odzwierzęcy, czysta, sama w sobie podobno nie pachnie. Dopiero w alkoholu maceruje się i nabiera aromatu.

Jak pachną te perfumy? Niesamowicie głęboko. Lekko słonawo. Bardzo, ale to bardzo żywicznie. Mam wrażenie, że kastoreum i oud tutaj są tylko dodatkami podkreślającymi zapach samej ambry. Nie ma tu nic zwierzęco odpychającego czy odrażającego, raczej odwrotnie, jest coś, co mnie do Ambrarem przyciąga.
Trwałość jest duża - między 12 a 20 h, projekcja jest bardzo duża przez pierwsze 6 h.
Jako wieczorowy zapach ta pozycja od Histoires des Parfums jest idealna. Za dnia można ją założyć zimą - na inne pory roku raczej nie, chyba, że, jak już wspomniałem, wieczorem. Jest to absolut perfumowy, więc 60 ml starcza na bardzo długo.

Coś niesamowitego. Dawno żadne perfumy, oprócz Cuir Mony di Orio, nie zrobiły na mnie takiego wrażenia...