Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Light Blue to kontynuacja klasycznego stylu zapachów Dolce&Gabbana. Kompozycja jest ukłonem w stronę piękna kobiety. Pokazuje jak cieszyć się każdym aspektem życia, afirmuje zarówno małe przyjemności, jak i porywające, gorące uczucia. Kompozycja kwiatowo - owocowa wyrażająca radość życia.
Błękitny, aksamitny futerał skrywa kryształowy flakon. Zwieńcza go transparentny korek przepasany srebrną wstążką. Flakon nawiązuje stylistyką do klasycznej kompozycji Dolce&Gabbana pour Femme, jest jej subtelną i świeżą wersją.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko Granny Smith (zielone jabłuszko), cedr sycylijski, dzwonki
nuta serca: jaśmin, biała róża, bambus
nuta bazy: cedr, ambra, piżmo

10% jesień/zima 90% wiosna/lato

cytrusowa świeżość

Jest to bardzo interesujący zapach, nadający się zwłaszcza na miesiące wiosenno-letnie. Jednak nie widzę przeszkód, by stosować go cały rok jednak jego nuty zapachowe wiążą się zdecydowanie z dwoma porami wspomnianymi wcześniej. Zapach perfum jest świeży owocowy, z lekką nutką kwiatów, ale przeważają zdecydowanie cytrusy. Dzięki czemu jest on bardzo energetyzujący oraz świeży.
Perfumy te są bardzo trwałe, utrzymują się na skórze nawet dwa dni, nawet mycie skóry ich nie niweluje. Jest to bardzo duża zaleta produktu, ponieważ wystarczy kilka psiknięć rano i mamy pewność, że cały dzień będą one wyczuwalne. Natomiast na ubraniach utrzymuje się kilka dni. Dla osób, które lubią zmieniać zapachy może być to jednak przeszkodą, ponieważ trwałość nie pozwala na całkowitą zmianę zapachu.
Flakonik jest minimalistyczny, bezbarwne matowe szkło z srebrno niebieską zatyczką kojarzy się z czystością i świeżością perfum. Ładnie i estetycznie prezentuje się na toaletce.
Produkt jest bardzo wydajny, pojemność 100 ml wystarcza na kilka miesięcy codziennego stosowania. Dodatkową zaletą jest trwałość zapachu, zatem jest to bardzo dobra inwestycja, zwłaszcza jeśli lubimy przywiązywać się do konkretnego zapachu.

Light Blue DG

Chyba pierwsze droższe perfumy jakich zaczęłam używać. Zapach który potrafię rozpoznać bez zastanowienia. Lekkie, wakacyjne, kojarzą mi się z wodą. Zawsze w mojej kosmetyczce, lubię też to delikatne welurowe opakowanie.

zapach ponadczasowy

Moj ulubiony zapach ever. Używam go od ponad 15 lat i wiem, że zawsze będę do niego wracała. Potrafię go wyczuć z daleka :) Świeżość zapachu jaką daje jest nie do opisania

Letni wiatr

Zapach idealny na lato. Kojarz mi się z letnim ciepłym wiatrem. Trwały, cytrusowy, lekki i świeży. Piękny i prosty flakonik. Znany od lat. Chętnie do niego wracam w letnie, ciepłe dni.

Mój letni ulubiony

Uwielbiam latem świeże owocowe zapachy i ten taki jest! Cudowny świeży zapach, uwielbiam go! Matowy flakon z błękitna nakrętką jest taki subtelny. Polecam go kobietom które lubią cytrusowe zapachy

Super świeżak

Light blue są jak ich nazwa, lekkie, miękkie obłoczki. Najlepszy "świeżak" jaki miałam. Otula zapachem jak zwiewna, biała sukienka. Na początku zdecydowanie wybijaja się cytrusy, potem dochodzi lekka woń jabłka. Niestety wydaje mi się, że są zbyt mało trwałe i muszę się często psikać.

Kiedys to byl mój hit!

Kiedys kochalam ta perfume miłością nieskończoną. A zaczeło się od tego, ze mialam probki zapachów z firmy Yodeyma. Jak powachalam pewien zapach to odlecialam. I bardzo dlugo szukalam odpowiednika oryginalnego. Az moja kolezanka, która wtedy pracowala w Sephorze powiedziala co to jest. I tak za ogromna sumę, (serce mnie bolalo nie powiem) kupilam w koncu swoja wymarzoną oryginalną perfumę. Zurzyłam poł opakowania i zaszłam w ciaze. Niestety hormony ciązowe sprawily ze nie moge teraz patrzec na ten zapach, choc jestem 3 lata po ciazy :D
Jesli chodzi o sam zapach kochałam do za lekka słodką nute, cytrusowe nuty i bardzo orzezwiajacy zapach. Do tego lubiłam flakonik, prosty, szklany, troszke jakby oszroniony naprawde rewelacja.
No nie niestety teraz juz mój zapach zmnienil sie na dobre i jak czuje ta perfume w poblizu to az glowa boli

Przecietny

Ładny flakonik. Zapach lekki, świeży super na lato. Lecz nie dla mnie. Fajnie się sprawdzi np do pracy .Nawet ładny zapach lecz bardzo słaba trwałość .

Powiew lata

Zakochałam się w tych perfumach i ten zapach towarzyszy mi już od kilku ładnych lat. Co mogę o nim powiedzieć? Przede wszystkim, że to właśnie zapach lata. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak pachnie lato i wakacje, to sprawdźcie zapach Light Blue.To delikatny, świeży, cytrusowy zapach, który przywołuje wspomnienie słonecznego dnia, wakacji i zwiewnej sukienki.Nie jest zbyt intensywny i niestety nie jest też zbyt trwały, szybciutko się ulatnia ze skóry i nad tym najbardziej ubolewam. To jest jego największy minus, jednak taki już jest urok zapachów świeżych i cytrusowych. Poza tym zdaję sobie sprawę, że na każdej skórze będzie zachowywał się inaczej i to co ze mnie ucieka w godzinę, na kimś innym może utrzymać się cały dzień. Warto spróbować na sobie. W każdym razie ja by nieco wzmocnić ich trwałość aplikuję je na kilka punktów na ciele oraz na ubraniu

Piękny zapach

Piękny zapach, jednak jego trwałość echh.
Fajny na ciepłe dni, ja używam go do pracy i kończę pierwszy flakonik. Jednak już do niego nie wrócę. Zapach kwiatowo owocowy, flakonik schludny z niebieska nakrętka. Widzimy ile perfumy na zostało.

Świetne ale...

Zachorowałam na te perfumy od pierwszego wąchania lecz jest jedno "ale"... Jestem uczulona na któryś składnik tych perfum :(((
Mimo tego przez pewien czas użytkowania mogę powiedzieć tylko tyle : fajny, świeży zapach na lato. Jeśli któraś z Was nie jest uczulona i lubi taki zapach to śmiało!

Lekki i świeży zapach.

Przy zakupach w pewnej drogerii internetowej dostałam ten zapach w prezencie.
Ucieszyłam się, bo nie miałam jeszcze tego zapachu.

Woda jest trwała. Psiknęłam się rano, a wieczorem jeszcze było ją czuć. Szczególnie na włosach i szalikach.

Zapach jest świeży i lekki - idealny na lato! Nie jest zbyt intensywny, ale wyczuwalny, jak już wspomniałam pachnie cały dzień!

Wyczuwam w nim cytrusy z jaśminową nutą. Sprawdziłam nuty zapachowe i rzeczywiście jest tam jaśmin. Cytrusów samych w sobie nie ma, ale jest drzewo cytrynowe, więc pewnie to czuję.

Używa produktu od: próbka

duszący zapach

Kupiłam próbkę tego zapachu, gdyż miał on wiele pozytywnych opinii. Niestety jak dla mnie perfumy są bardzo ciężkie i robi się od nich duszno. Już po pierwszym psiknięciu odrzuciło mnie i pozbyłam się próbki. Nie dla dziewczyn lubiących świeżość.