Radical, Serum ziołowo - witaminowe do włosów suchych i zniszczonych

Radical, Serum ziołowo - witaminowe do włosów suchych i zniszczonych

Serum odżywia, nawilża, wzmacnia i regeneruje włosy. Zapobiega elektryzowaniu, nadaje puszystość i połysk. Zmniejsza objawy nadmiernego wysuszania włosów.
W skład Serum Radical wchodzi ekstrakt skrzypu polnego, d - pantenol oraz specjalnie dobrane składniki kondycjonujące.

do włosów suchych i zniszczonych
nabłyszczające, nawilżające, regenerujące, wygładzające
zapachowa
w tubie
Skóra głowy
normalna

Najlepszy wariant

Jedyna sensowna formuła Radicala jak dla mnie - dobrze wpływa na włosy i nie usztywnia ani nie drażni. Najlepszy efekt jeśli chodzi o regenerację i redukcje wypadania. Niestety niezbyt wydajne male opakowanie

Ot odżyweczka

Produkt o lekkiej konsystencji, nie obciąża, nie pachnie intensywnie ziołowo, niezbyt wydajny. Nie zauważyłam jakiegoś wyraźnego działania. Jeśli coś ma włosy wzmacniać, to raczej przy skórze głowy, cebulki, ewentualnie może je chronić na długości- tak to widzę. Niestety te produkt, poza tym, że nie szkodził, chyba nic nie robił.

Całkiem ok

Serum ma bogatą, gęstą konsystencję. Zamknięte jest w plastikowej tubce. Zapach ziołowy - skrzypu, nie jest on mocno nachalny, ale jednak dość specyficzny.
Czy serum robi wow z włosami ? Niestety nie, chociaż przy dłuższym stosowaniu są w lepszej kondycji, gładsze, nie puszące się tak bardzo, wygładzone.
Nie zauważyłam jakiegokolwek działania przeciw wypadaniu włosów.
Myślę, że przy jego stosowaniu trzeba mocno uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze zastosowania nie dają dużego efektu, łatwo się wtedy zniechęcić, a efekty przyjdą po pewnym czasie regularnego użytkowania, choć i one będą tylko dobre, a nie ekstra dobre.

czwórka z plusem

Koleżanka narzekała na ten kosmetyk dlatego zdecydowałam się kupić wersję mniejszą. Chciałam się przekonać na własnej skórze.
Serum jako jedyne działa na moje włosy. Jest dość tanie i dostępne w drogeriach jak i aptekach np. Natura. Po użyciu moje włosy się błyszczą. Jestem zadowolona.

Podkreśla skręt, wysusza włosy

Produkt ma gęstą kremową konsystencję i skrzypowy zapach.

Po nałożeniu na włosy ładnie je dyscyplinuje i podkreśla ich skręt.

Nadaje się do układania włosów.

W mojej ocenie serum nie regeneruje włosów.

Po dłuższym stosowaniu włosy suche i zniszczone są jeszcze bardziej wysuszone i szorstkie.

Nie działa

Włosy wypadają mi odkąd pamiętam, a teraz po ciąży wypada ich jeszcze więcej. Myślałam, że to serum jakoś pomoże chociaż w delikatnym stopniu jednak nic takiego nie ma miejsca. Ładnie pachnie, ale działania u mnie nie ma dosłownie żadnego.

Niestety to nie to

Bardzo lubię wcierkę Radical, dlatego skusiłam się na to serum z myślą, że będzie równie dobrze.
Niestety, ziołowe mieszanki nie sprawdzają się na moich włosach.
Mam włosy cienkie, delikatne nie farbowane raczej średnio/nisko porowate które potrzebują wzmocnenia ale też ochrony żeby się nie łamały.
Niestety po użyciu tego serum są suche, niezbyt dobrze się układają i okropnie się elektryzują.
Sprawdza się jedynie w metodzie OMO jako pierwsze O i tak ją zużyłam do końca.
Wielka szkoda bo myślałam, że będzie to dobry produkt dla moich włosów.

Bardzo bliski ideału

Muszę popróbować jeszcze kilku innych polecanych serum i jeśli nie znajdę lepszego, to zmienię recenzję tego na HIT ;)

Recenzja długa, ale używałam na wiele sposobów i od wielu lat, więc mam dużo do powiedzenia :)

Serum Radical używam od kilku lat. W międzyczasie próbowałam kilku innych produktów, w tym profesjonalnych – fryzjerskich. I w zasadzie każde odpada w przedbiegach.

Moje włosy są cienkie, delikatne, ze skłonnością do łamania się. Przy skórze głowy mam dość zdrowe włosy, ale bardzo łatwo przetłuszczają się. Natomiast na długości od połowy do końca są suche, sianowate, lekko puszące się i bez połysku. Końcówki to tragedia. Ale nie obcinam ich częściej, niż raz na miesiąc, gdyż działanie typu: obetnijmy wszystko, co zniszczone i dbajmy, żeby się ponownie nie zaczęły rozdwajać – dawało efekty tylko w przypadku braku farbowania/rozjaśniania tych zdrowych. No i powodowało, że z włosów do pasa zrobiły mi się ostatecznie włosy za ucho :P

Więc potrzeba mi pielęgnacji dla zniszczonych włosów, które potrzebują odżywienia, zmniejszenia puszenia, ale jednocześnie nie obciążą włosów. I to właśnie zapewnia mi serum Radical. Włosy po jego zastosowaniu są miękkie, puszyste, lekko błyszczą, dobrze się nakładają, ale jednocześnie nie są obciążone (choć efekt zmniejszenia puszenia się włosów jest widoczny). Wygładza włosy i powoduje polepszenie rozczesywania się włosów, choć używałam produktów lepszych pod tym względem. Ale różnica jest widoczna – jeśli nie stosuję serum po myciu, to mam problem z rozczesaniem, a końce włosów wyraźnie się plączą.

Opakowanie w formie tubki jest wygodne w stosowaniu, chociaż przy końcówce produktu muszę rozcinać tą tubkę – to, co zostaje na dnie wystarczy jeszcze na 4 użycia.

Konsystencja lekkiego kremu, przyjemnie pachnie, bardzo wydajny – wystarczy 1-2 cm produktu na cienkie włosy do pasa. I w sumie jest to absolutne maksimum, o którym chyba niektóre dziewczyny zapominają – niech wygląd/konsystencja kremu czy też typowej odżywki Was nie zwiedzie – jest to serum i używa się go trochę. A jeśli planujecie walnąć sobie na włosy porządną ilość produktu – nie zapomnijcie o spłukaniu :)

Powyższe zalety w połączeniu z ceną i ogólną bezproblemową dostępnością tworzą kosmetyk niemal idealny. Życzyłabym sobie jedynie, aby jego nawilżające działanie było nieco silniejsze – szczególnie dla włosów mocno przesuszonych i zniszczonych. Ciężko mi jest również określić, jak bardzo długotrwały jest efekt jego stosowania – jest na tyle skuteczny, że stosuje go prawie po każdym myciu. A zauważalnie gorsza kondycja włosów (szczególnie wysuszonych) jest już po pierwszym myciu bez zastosowania tego serum. Jest to więc sytuacja, w której trzeba stosować go regularnie, żeby stopniowo poprawiać stan włosów, ale całkowite zaprzestanie stosowania go może w czasie kilku miesięcy doprowadzić do powrotu stanu włosów sprzed stosowania. Czyli jest to kuracja permanentna.

Według mnie negatywne opinie biorą się wyłącznie z nieumiejętnego zastosowania kosmetyku. Kilka zarzutów, które wbiły mi się w pamięć:

a. „obciąża i skleja włosy”, „włosy są tłuste” - jak sama nazwa wskazuje, jest to SERUM a nie odzywka. Serum stosujemy w małych ilościach tak, aby produkt bardzo cieniutką warstwą pokrył włosy. Sposób nakładania – ok. 1 produktu na rękę, rozetrzeć w obu rękach i nałożyć produkt od połowy włosów. Jeśli ktoś ma włosy przesuszone na całej długości, można nałożyć na całą długość włosa – w przypadku zobaczenia przetłuszczania się, wracamy do nakładania od połowy. Jeśli 1 cm produktu nie da się rozprowadzić na całych włosach (włosy grube i gęste) dokładamy produktu. Jeśli włosy po nałożeniu serum są śliskie i czuejsz wyraźnie „porządną” ilość produktu – PRZESADZIŁAŚ Z JEGO ILOŚCIĄ.
b. „włosy są tłuste”, „przetłuszcza włosy stosowany na włosy a nie na skórę głowy” - wrażenie tłustości włosów po aplikacji od połowy wynika z nałożenia zbyt dużej ilości produktu. A jeśli produkt „przetłuszcza” komuś włosy przy nakładaniu na włosy a nie przetłuszcza przy nakładaniu na skórę głowy, to jest to wynikiem nie tylko nieudolnego nałożenia na włosy a udolnego na skórę głowy, ale i na dodatek nieznajomości tego, jak wygląda proces „przetłuszczania się” włosów – to idzie właśnie od skóry głowy a nie od włosa czy kosmetyku samego w sobie.
c. „nie pomaga na rozdwojone końcówki” - to jest serum odbudowujące do włosów, a nie serum na rozdwojone końcówki. Producent przecież nawet nie zająknął się o rozdwojonych końcówkach. Serum wzmacniające do włosów (to które omawiamy) i serum do rozdwajających się końcówek, to dwa zupełnie różne produkty o różnych działaniach. To tak jakby kupić samochód osobowy i napisać, że jego ogromnym minusem jest to, że nie lata. Z mojego doświadczenia podpowiem, że używam tego serum zgodnie z moim wcześniejszym opisem, a jak włosy nieco przeschną (lub są całkiem suche) to na rozdwajające się końcówki nakładam serum do rozdwajających się końcówek Moroccanoil i to załatwia sprawę.
d. „nie nawilża włosów suchych” - serum odżywia i ułatwia zatrzymanie wilgoci we włosach. Więc jeśli włosy nie są jeszcze wyschnięte, ale są bardzo zniszczone i po zdjęciu ręcznika z głowy zauważasz suchość dotykając ich – to znaczy, że jest już za późno na takie nałożenie produktu, żeby uzyskać żądany efekt.

Jestem zadowolona

Jeśli wypadanie i zniszczenie włosów nie ma podłoża hormonalnego, czy powodem nie są niedobory witamin i minerałów ta odżywka sprawdzi się doskonale, bo chodzi tylko o wzmocnienie i odżywienie włosa, czyli działanie zewnątrz, a nie wewnątrz. U mnie sprawdziła się doskonale i już po tygodniu codziennego stosowania przy porannym myciu włosów zauważyłam efekty. Polecam.

Serum ziołowo- witaminowe - HIT dla suchych, łamiących się włosów.

Posiadam suche, cienkie i łamiące się na końcach włosy. Często prostuję, w wysokich temperaturach, a co za tym idzie są bardzo kruchliwe - Serum z Radical ratuje moje włosy przed całkowitym zniszczeniem i w szybkim tempie odbudowuje zniszczone końcówki włosów. Włosy są mniej łamliwe, gładsze, lepiej się rozczesują i są wzmocnione. Polecam bardzo ten produkt wszystkim osobom, które mają bardzo zniszczone włosy. Serum naprawdę działa CUDA.!

Świetne!

Mi to serum bardzo dobrze się sprawdziło,choć na początku nie byłam przekonana do niego. Ale bardzo dobrze pielęgnuje włosy, niweluje rozdwojone końcówki, a z czasem dobrze wzmacnia włosy, co zapobiega ich wypadaniu. Fajnie je dociążą, ale nie obciążą przez co się nie puszą. Dobrze się go rozprowadza po włosach. Zapach mi się bardzo podoba, jest delikatny czuć skrzyp i zioła. Opakowania są wygodne i poręczne. Serum jest wydajne, a nie kosztuje wiele przy tym jest ogólnodostępne (apteki, sklepy, drogerie, sklepy i drogerie internetowe). Polecam, warto wypróbować.

Dziękuję, postoję

Bardzo lubię kosmetyki nie do spłukiwania. Stosuję regularnie, żyć bez nich nie mogę. Radical przekonał mnie już do kilku swoich produktów. No, miało być fajnie. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Mimo stosowania małych ilości na wilgotne włosy serum trochę je sklejało. Biovaxy nawet na suche dają radę bez takiego tępego efektu. Zapach mnie nie przekonuje. O ile szampon lubię, bo spłuczę, nałożę jeszcze sobie jakąś maskę i nic już nie czuć, to tu zapach utrzymuje się dłużej. Nie obcy jest mi PEH (Proteiny-Emolienty-Humektanty), ale wiem, że można lepiej i przyjemniej niż Radicalem.