Acqua di Parma, Colonia Oud EDC

Acqua di Parma, Colonia Oud EDC

Acqua di Parma `Colonia Intensa Oud` zabiera nas na szlak przypraw z Bliskiego Wschodu. Zapach zawiera wszystkie składniki, które kochamy w klasycznym zapachu. Mistrzowskie połączenie włoskiej elegancji i bogactwa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy
nuta serca: rosyjska kolendra, drzewo amyris, oud
nuta bazy: piżmo, skóra

>100ml

Tuscan Leather wannabe

Na pierwszy rzut oka (i nosa), seria Oud, Leather i Ambre Concentree wydana przez Aqua di Parma, wydaje się być dziwnym tworem. Trochę tak jest i trochę tak nie jest. Skupmy się na bohaterze recenzji.

Czuć, że jest to zapach bardzo dobrej jakości, jaką niewątpliwie prezentuje Aqua di Parma. Otwarcie - przepiękne, autentyczne, soczyste cytrusy. Sygnatura marki, jak dla mnie. Nie trwa to jednak zbyt długo...

Bowiem po kilku (do kilkunastu) minutach pojawia się bardzo dobrze znany mi motyw. Dymna, przybrudzona skóra, z dodatkiem - nie wiem dokładnie co to jest - nadpalone drewno albo agar. I to właściwie tyle.

Trwałość wynosi 8-12 h, projekcja (jak na EDC) jest bardzo dobra.

Tom Ford Private Blend Tuscan Leather jest prawie taki sam... Różnica jest taka, że w TL nie ma cytrusów, a są maliny.

Zapach jest świetny, nie otrzymuje jednak najwyższej oceny, gdyż wg mnie powinien być trochę tańszy.

Ilość zużytych opakowań: Kilka sampli