Przepisy Babci Agafii, Łaźnia Agafii, Cedrowe mydło Agafii do włosów i ciała

Przepisy Babci Agafii, Łaźnia Agafii, Cedrowe mydło Agafii do włosów i ciała

Sprawdź ceny produktu

Mydło cedrowe nasycone korzystnymi właściwościami ziół i olei dba o zachowanie młodości włosów i ciała. Olej z cedru syberyjskiego - źródło witamin i minerałów aktywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosów i chroni je przed promieniami UV. Beżyna syberyjska dzięki zawartości flawonoidów odżywia skórę głowy i wzmacnia cebulki włosowe, natomiast żywica sosnowa ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych wzmacnia właściwości ochronne skóry. Odżywienie oraz nawilżenie zyskamy dzięki czerwonym jagodom jałowca, które bogate są w kwasy organiczne, a organiczny olej arnikowy zawierający garbniki oraz witaminę C hamuje wypadanie włosów, a także pomaga w walce z łupieżem. Korzeń mydlnicy lekarskiej zapewnia naturalne, delikatne, a jednocześnie doskonałe oczyszczenie i pielęgnację zarówno ciała jak i włosów. Nie zawiera parabenów, SLS, silikonów, brak syntetycznych aromatów i barwników, bez sztucznych konserwantów i polietylenu.

mydła
oczyszczające
w słoiku
>250ml

Mydło o ciekawym zapachu

Kupiłam to mydło z myślą o myciu włosów, a używam go głównie do mycia twarzy.
Ma śliczny kolor ciemnego bursztynu i ciekawą, ciągnącą konsystencję, której nie umiem z niczym porównać. Do zapachu musiałam się trochę przekonywać ale teraz uważam, że jest bardzo ładny. Opakowanie pozwala zużyć mydło w 100%, co moim zdaniem jest dużym plusem.
Dosłownie odrobinka mydła wystarcza żeby umyć twarz. Mydło dobrze domowa oleje z włosów. Staram się nabierać mydło suchą ręką, bo nie lubię, gdy tworzą się w nim kałuże z wody.
Polecam je dla osób, które lubią naturalne kosmetyki i nie boją się nietypowych zapachów.

Cudo prosto z lasu ;)

Internet ma moc ;-) To właśnie w sieci, a konkretnie na jednej z grup włosowych, dowiedziałam się o istnieniu tego mydła. Kupiłam je właśnie do włosów, ale przydało się nie tylko do nich!

Dość duże, plastikowe, ale solidne pudełko. Ładne, choć nie do końca poręczne w podróży np. Wtedy przekładam nieco produktu do mniejszego pudełeczka. Zdecydowanie wystarczy, bo – uwaga, spolier! – produkt jest superwydajny :)

Śmieszna. Nietypowa. Superfajna :) Coś między galaretką, a żelem. Po zmieszaniu z wodą tworzy dużo, dużo piany.

Zapach
Najcudowniejszy! Leśny, igiełkowy, sosnowy, ale naturalny. Jest w nim coś z żywicy, ziół i lata. Fantastyczny.

Efekty
Nie zawiera silikonów, myje skutecznie, ale łagodnie więc włosy są dobrze oczyszczone, puszyste, pachnące. Domywa oleje. Nie podrażnia skalpu.
Rewelacyjnie współpracuje z nim moja skóra. Bo po sukcesie włosowym zaczęłam myć nim całe ciało. Idealny do golenia ;) Nie wysusza naskórka.
Wystarczy naprawdę niewiele produktu by umyć głowę i całe ciało.
Pudełko kupiłam w sklepie internetowym doooobre kilka miesięcy temu i wciąż mam z półtora centymetra mydła licząc od dna.

super zapach

Gęste mydełko fajnie sprawdza się w podróży, gdyż jest to kosmetyk dobry nie tylko do mycia włosów i ciała, ale także do mycia twarzy. Doskonałe do tłustej skóry i przetłuszczających się włosów. Jego świeży cedrowy zapach jest przyjemny. Pieni się doskonale, jest wydajne i starcza na bardzo długo. Niestety nie polecam tego mydełka dla wrażliwców, gdyż może podrażniać i przesuszać. Ogromny plus za naturalny skład.

Bardzo dobry i wydajny szampon

Używałam głównie do mycia włosów. U mnie skóra głowy jest bezproblemowa, nadwrażliwa jedynie na mocniejsze środki myjące lub silikony. Mydło mnie nie podrażniło, zmniejszyło przetłuszczanie się skalpu, jednocześnie bardzo dobrze domywa oleje. Może jednak nie sprawdzić się u osób z mocnym przetłuszczaniem, przesuszeniem lub poważniejszymi problemami.

Dobre dla suchej skóry

To mydło kupiłam tak naprawdę z myślą o włosach. Naczytałam się o nim samych dobrych rzeczy, że delikatne, że wzmacnia, że oczyszcza, że odbija włosy u nasady... Brzmiało super! Niestety, jak to bywa z moimi włosami - to co służy wszystkim, nie chce służyć mojej kapryśnej szczecinie. Mydło owszem oczyszczało włosy, nabłyszczało, ale... było za ciężkie i powodowało paskudny przyklap. Do tego włosy automatycznie szybciej się przetłuszczały i wyglądały nieświeżo. Tak więc mydełko sobie powoli odchodziło w zapomnienie, aż pewnego dnia coś mnie natchnęło i użyłam go do mycia ciała pod prysznicem. Spisało się na medal! Ze swoimi właściwościami oblekającymi i gęstą konsystencją sprawiło, że sucha skóra była ukojona, odżywiona i zabezpieczona przed szybkim wysychaniem. To super alternatywa dla zwykłych żeli pod prysznic.

Super

Mydło pięknie pachnie lasem. Jest idealne do zmywania z włosów wszelkich olejków. Nakładam olejki na całe włosy i radzi sobie z ich zmyciem doakonale. Ja zawsze używam po myciu odżywki więc nie wiem jak z rozczesywaniem włosów po nim. Fajne jest to, że można się nim umyć w całości, więc zastępuje żel pod prysznic. Wygodne opakowanie, minus jedynie za to, że jest plastikowe.

Rewelacyjne i do wszystkiego

Bardzo dobry produkt.
Przepiękny zapach drzewa cedrowego, bardzo kojący i delikatny. Nie spodziewajcie się sztucznej kostkowej jodły bo jej nie dostaniecie. Zapach wyważony, subtelny i relaksujący. Na skórze się nie utrzymuje.
Używam tego jako:
-szamponu (nie plącze włosów, dokładnie myje i nie wysusza, nadaje blask)
-pianki do golenia (doskonale się pieni, nawilża, zmiękcza włosy)
-preparatu do czyszczenia pędzli ( o pędzle też trzeba dbać a mydło je szybko czyści i nie niszczy włosia)
-mydła myjącego (świetne, skóra jest śliska, gładka nie wysuszona)
-pianki do kąpieli relaksującej (nabieram garstkę pod strumień wody i tworzy się cudowna pianka)
Nadaje się tez dla mężczyzn- nie narzekają ani na zapach, w oczy też nie szczypie.
Bardzo uniwersalny, wydajny, dobry o świetnym składzie.

Hit roku 2018.

Cudo zawarte w tym niepozornym opakowaniu. Stosowałam do włosów, które były po nim doczyszczone na maksa. Nie mogę wyjść z podziwu, od teraz ze mną na zawsze.

Konsystencja: trochę 'gumowa', bardzo gęsta, ale trzeba ważać by nie spłynęła. Po kontakcie z wodą daje dużo piany.

Działanie: nie wiem jak sprawdzi się do mycia ciała, wydaje mi się, że może przesuszać. Mydło to stosowane jako szampon mocno oczyszczający to strzał w setkę. Stosowałam go co trzecie mycie. Po kontakcie z wodą mocno się pienił, masaż głowy był bardzo przyjemny. Do tego nie plątał włosów. Spłukiwał się szybko. Watro użyć po nim odżywki lub maski, ponieważ włosy mogą być szorstkie. Świetnie doczyszczał skalp z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków do stylizacji. Fryzura jest puszysta, ale nie puszy się, wygładzona, włosy miękkie w dotyku. Polecam!

Zapach: bardzo charakterystyczny, pachnie trochę ziołowo a trochę jak drzewo iglaste. Mocny i przyjemny.

Opakowanie: solidny słój, wygodny w używaniu, szata graficzna prosta, ale przyjemna dla oka.

Dostępność/ cena: swoje mydło kupiłam na Allegro, nie mam dużej styczności z tymi rosyjskimi kosmetykami. Cena mniejsza niż 20 zł.

Bardzo uniwersalne

Kupiłam z myślą o myciu moich przetłuszczających się włosów - fajnie się sprawdza, pozostawia uczucie świeżości, domycia skóry głowy, jednak nie zauważyłam wyraźnego przedłużenia świeżości włosów. Jedno mycie wystarczy do zmycia oleju.
Do twarzy i ciała również się sprawdza, jednak nie polecałabym go do codziennego stosowania w oczyszczaniu buzi - moją cerę mieszaną nieco ściąga i muszę szybko zaaplikować krem nawilżający - ale znów plus, że dobrze zmywa pozostałości makijażu, sebum. Trzeba jednak uważać żeby nie wpadł do oczu, bo podrażnia.
Pięknie pachnie, jest wydajne, uniwersalne - idealne do podróży.
Cena jak najbardziej w porządku, na pewno będę do niego wracać

Świetna alternatywa szamponu!

Bardzo się cieszę ze Skislam się na to mydło.
Ma naturalny skład jest bardzo wydajne, super się pieni i pachnie dosłownie lasem!
Włosy po użyciu są fajnie odbite od nasady i świeże nie tłustej jak miałam po szamponach drogeryjnych. Jedno opakowanie starcza mi n a kilka miesięcy używania. Zniwelował on tez problem swędzenia i ściągnięcia skory głowy po myciu innymi zwykłymi szamponami. Nie ma w składzie silikonów.

Cudów nie ma

Po przeczytaniu pozytywnych recenzji spodziewałam się cudu na głowie , ale si e nie doczekałam. Kupiłam mydło, bo liczyłam na zahamowanie wypadania włosów, a przynajmniej na pozbycie się łupieżu, Anie jedno, ani drugie się nie wydarzyło. Niektórym może przeszkadzać sposób aplikacji i koloński zapach. Na plus na pewno trzeba zaliczyć wydajność. Naprawdę starcza na długo.

Rewelacyjny!

Jest warty swojej ceny oraz jest wielofunkcyjny. Konsystencja jest gęsta i żelowa. Mi bardzo odpowiada. Bardzo dobrze myje i do tego jest łagodny. Bardzo z nim polubiłam i wracam do niego. Polecam ten produkt.