Avene, XeraCalm A.D, Huile Lavante Relipidante (Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy)

Łagodzi podrażnienia i odżywia. Sprzyja regeneracji oraz zmiękcza skórę. Bez substancji zapachowych, bez alkoholu.
Działa przeciwzapalnie - zmniejsza uwalnianie cytokin i chemokin prozapalnych.
Działa przeciwświądowo - zmniejsza aktywności receptora PAR-2.
Podnosi wrodzoną odporność skóry i odbudowywuje barierę hydrolipidową naskórka - zwiększa wytwarzanie peptydów przeciwdrobnoustrojowych.
Może być stosowany w fazie zaostrzeń - nie zawiera mydła, fizjologiczne pH, bardzo dobra tolerancja skóry, oczu i miejsc intymnych.
XeraCalm A.D. krem zalecany jest jako pielęgnacja skóry bardzo suchej, skłonnej do atopii i do świądu. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych, również w fazie zaostrzeń.

z pompką
oczyszczające, łagodzące
olejek
>100ml

oczekiwałam nieco więcej...

Używam olejku dla kilku miesięcznej córki do kąpieli - ma atopowe zapalenie skóry. O ile na początku objawy zmniejszyły się, plamki znikały, skóra stawała się normalna tak po pewnym czasie po aplikacji zaczynał się płacz i mocne drapanie. Problemy wróciły. po przerwie znowu sięgnęłam po ten olejek i było dokładnie tak samo - kilka dni dobrze i znowu się popsuło... cena bardzo wysoka, jedyny plus to konsystencja i zapach. Opakowanie wygodne, łatwo się aplikuje na rękę, jednak dla nas nie jest rozwiązaniem i pomocą przy atopiku...

Niezastąpiony

Bardzo dobry płyn do skóry atopowej. W moim przypadku wyleczył prawie całkowicie bardzo wrażliwą i mocno podrażnioną, aż zaognioną skórę niemowlęcia. Używany wraz z kremem i balsamem z tej samej linii . Bardzo dobre właściwości nawilżające i natłuszczające, bardzo delikatnie pieni się w wodzie, jeśli używany w formie mydła do mycia, a nie płynu do kąpieli. Bardzo dobry i wygodny dozownik, który łatwo się naciska nawet mokrymi rękoma, co przy kąpieli niemowlęcia ma niebagatelne znaczenie. Cieszę się, że jest pozbawiony całkowicie zapachu, również tego "aptecznego", tak charakterystycznego dla dermokosmetyków. Rozsądny stosunek ceny do pojemności. Wydajny.

ZALETY
bardzo wydajny
całkowicie bezzapachowy
mocno łagodzący
stosunek ceny do pojemności
świetny dozownik

Cudowny <3

Dla mnie rewelacja do stosowania jako olejek oczyszczający do mycia twarzy (nie stosowałam do całego ciała).
Zacznę od tego, że mojej buzi naprawdę mało co odpowiada. Jest wrażliwa, lubi bardzo delikatne produkty. I ten taki jest, a do tego fantastycznie ją koi kiedy tego potrzebuje, pielęgnuje. Nie ma sytuacji ściągnięcia na twarzy po zastosowaniu tego olejku, co występuje przy bardzo wielu produktach. Ma zawartą w składzie wodę termalną Avene, bardzo to pomaga na drobne ranki, zaczerwienienia. Moja skóra czuje się tak mega komfortowo, że to jest warte wszystkiego!
Olejek świetnie oczyszcza, nadaje się również do zmycia makijażu, do masażu buzi. Jego zapach jest dość specyficzny, faktycznie trochę frytkowy ;) ale to zasługa tego, że nie ma perfum w składzie.
Do tego bardzo bardzo wydajny! Stosuję już od 4 miesięcy i nadal jeszcze go mam na następne około 2 miesięcy, przy codziennym użytkowaniu rano i wieczorem.

Stan mojej cery uległ ogromnej poprawie, wcześniej borykałam się z zaskórnikami na nosie głownie oraz małymi podskórnymi grudkami i zaskórnikami na czole. W tej chwili po dłuższym stosowaniu tego olejku + masażu buzi w trakcie mycia poznikała ich znaczna ilość, pory są zwężone, a skóra na czole totalnie gładziutka :)) ideał!

Bardzo dobry dermokosmetyk

Olejek już po pierwszym użyciu ukoił skórę i zniwelował podrażnienia i swędzenie. Używany regularnie pomaga uporać się z problemami skóry jak skłonność do atopii i suchośc

Bardzo dobry

Delikatnie oczyszcza, koi, lekko nawilża - ale najważniejsze: nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry i wspiera jej odbudowę.
Jest bardzo wydajny.
Nadaje się do oczyszczania skór trądzikowych, nie powoduje powstawania zaskórników.
Minusem jest fakt, że producent zaleca omijanie okolic oczu i nie można zmyć nim makijażu. Niestety jeśli już się tam dostanie to szczypie w oczy.

dla bardzo wrażliwej skóry

Znam już trochę markę Avene, więc postanowiłam wypróbować ten olejek. a cena wydawała się całkiem kusząca jak na taką markę - zapłaciłam niecałe 10zł za 100ml produktu. Opakowanie jest małe i w sam raz do zabrania w podróż.
Mam wrażliwą skórę i trzeba przyznać, że w tej kwestii olejek się sprawdził - jest łagodny, koi skórę i zaczerwienienia. Delikatnie oczyszcza, minimalnie nawilża, ale niestety jest niewydajny, bo słabo się pieni i mam wrażenie, że znika.
Pachnie naturalnie, zwykłym olejem, ale niektórym ten zapach może nie przypaść do gustu. Moim zdaniem tego rodzaju produktów nie kupuje się dla zapachu, zwłaszcza jeżeli przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, więc nie jest to istotna cecha.

Czyści, ale nie jest ideałem

Avene to moja zaufana marka - lubię ich wodę termalną i kultowy Cicalfate.
Z ciekawością spróbowałam więc ich olejek myjący - niestety, trochę się zawiodłam, bo ściągał skórę i szczypał w oczy, a szkoda, bo inne cechy na plus:

+ czyści
+ nie pachnie
+ skład
+ ładna butla, choć niepraktyczna - nie widać ile produktu zostało
+ olejki w składzie
+ zmywa makijaż i zanieczyszczenia i zabrudzenia

- drogi
- rzadko w promocji
- różnie z jego dostępnością
- szybko się kończy
- szczypie w oczy
- nie nawilża, nie odżywia skóry
- ściąga skórę - balsam to konieczność po użyciu

Spodziewałam się więcej po tej marce, ale do oczyszczania polecam.

Dobrze mieć go pod ręką

Świetnie się sprawdza jeśli chodzi o odratowanie bardzo suchej, podrażnionej skóry, koi i nawilża - ale oczywiści nie na tyle, żeby balsam po kąpieli był zbędny. Samo użytkowanie nie jest najprzyjemniejsze, przez konsystencję i zapach, nie traktuje tego jako minus przez specyfikację produktu,chociaż zapach jest dla mnie wyjątkowo nieprzyjemny. Niestety nie zużyłam opakowania do końca, ponieważ produkt stwardniał, zaczął zachowywać się jak wosk i nie nadawał się już do niczego.

Bardzo dobry

Ten olejek uratował mnie wielokrotnie gdy moja skóra reagowała swędzeniem, pieczeniem i taką suchością, że dosłownie spadały ze mnie suche kawałki naskórka. Przy regularnym używaniu nie tylko łagodzi, ale i faktycznie nawilża i natłuszcza. Przyjemna konsystencja, zmywa się w całości i jest tylko jeden jedyny aspekt którego w nim nie lubię i przez który więcej go nie kupię. Zapach. Dla mnie pachnie frytkami i nie mogę tego znieść. XD Jeśli jednak komuś nie przeszkadza zapach, to działanie polecam.

Pokochałam....

Avene marka, którą pokochałam od pierwszego użycia.
Olejek oczyszczający uzupełniający poziom lipidów. Zakupiłam w aptece z kilkoma innym produktami tej marki. Bardzo lubię stosować produkty z jednej serii odnoszę wówczas wrażenie, że dzięki temu osiągam dużo lepsze efekty...

Olejek zamknięty jest w bardzo ładnej buteleczce z pompką. Bardzo higieniczna, zarazem praktyczna forma wydobywania produktu z opakowania.
Butelka wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku. Od samego początku do ostatniej kropli produktu niezawodna.

Działanie
Olejek bardzo ale to bardzo delikatnie oczyszcza suchą skórę- w okresie zimowym problem wzmaga się dlatego też sięgam po zaufane produkty.
Idealny zarówno dla dorosłych jak i maleńkich dzieci.
Jest to kosmetyk do higieny o wybitnie wysokim progu tolerancji...
Nie zawiera w swoim składzie mydła, jest bezzapachowy, ma fizjologiczne ph.
Jako ciekawostkę dodam jest to produkt przebadany dermatologicznie, okulistycznie.

Olejek idealnie sprawdza się do mycia całego ciała, jak również do wykonywania demakijażu twarzy. Idealnie radzi sobie z rozpuszczeniem wodoodpornej mascary. Nie straszne jest zmycie utrwalonego makijażu.

Po użyciu skóra jest miękka, uczucie, które mi towarzyszy mogę nazwać pewność doczyszczenia. Nie odnoszę wrażenia, że na ciele czy twarzy coś mi pozostało. Olejek delikatnie wszystko zmywa z ciała.
Dodatkowo po użyciu nie mam odczucia tłustego filmu na skórze. Ciało jest dogłębnie oczyszczone, nawilżone jednak nie tłuste. Zdarzyło się kilka razy, że po użyciu nie stosowałam balsamu do ciała. Nie czułam takiej potrzeby.
Temat wydajności produktu w tym przypadku hm... Olejek poszedł jak woda stosowałam go z mężem więc jedna butelka wystarczyła nam na prawie miesiąc codziennego intensywnego stosowania.
Cena dla tego produktu adekwatna do jakości.

Świetny dla skóry z AZS

Świetny produkt dla skóry z AZS, delikatny, dokładnie zmywa makijaż, nie zapycha. Zapach jest neutralny, normalny w produktach tego typu.
Wygodne opakowanie z pompką, która dobrze dawkuje produkt. Olejek mógłby być bardziej wydajny, jednak ja używam go tylko do twarzy. Przy użyciu na całe ciało dość szybko się kończy.
Trochę szczypie w oczy, to chyba jedyna wada.
Mój numer jeden!

Cieżko ocenić - szczypie w oczy

Olejek kupiłam z ciekawości czy sprawdzi sie lepiej od olejku Atoderm Huile de douche z Bioderma - niestety, nie dał rady :(

Najgorsze, ze szczypie w oczy - moj maluszek prawie płakał gdy myłam mu buźkę :(

Wielki zawód, bo olejek zapowiadał sie dobrze, lecz nieco wysuszył skore, nie nawilżyl i potrzebowałam po nim użyć mocnego emolienta.

Skład w sumie nie powala na kolana, lecz myślałam ze obecność wody Avene sprawi, ze będzie działał świetnie.
I to opakowanie z pompka - mega niepraktyczne, połowa leje sie po butelce...

Niestety, nie polecam.