Zrób sobie krem, Olej z rokitnika naturalny

Zrób sobie krem, Olej z rokitnika naturalny

Ciemno pomarańczowy olej z rokitnika zwyczajnego Hippophae rhamnoides otrzymywany w procesie tłoczenia na zimno z pomarańczowych owoców i filtracji. Jest olejem tłustym wykorzystywanym w leczeniu oparzeń, odmrożeń i stanów zapalnych. Ma właściwości regenerujące, przeciwstarzeniowe, ochronne. Uśmierza ból. Jest cenionym naturalnym kosmetykiem znajdującym zastosowanie w pielęgnacji skóry suchej, popękanej, dojrzałej, podrażnionej oraz włosów. Używany jest, jako składnik preparatów nawilżających, przeciw łysieniu i przeciw łupieżowi. Oleje z rokitnika zawierają wysokie stężenie kwasu palmitynowego, składnika wchodzącego w skład związków budulcowych ludzkiej skóry. Kwas palmitynowy odpowiedzialny jest za szybsze ziarninowanie ran i regenerację naskórka. Olej wspomaga leczenie blizn pourazowych potrądzikowych, rozstępów, egzem, stanów zapalnych i alergicznych skóry.
Owoc rokitnika zawiera tłusty olej oraz bogactwo witamin z grupy B, witaminy E, K, P, kwas foliowy, karotenoidy (pomarańczowy kolor oleju), antocjany, flawonoidy, fosfolipidy, garbniki, cukry, kwasy organiczne i mikro i makroelementy (żelazo, mangan, bor i inne). Obecne w oleju kumaryny wzmacniają naczynka i poprawiają przepływ krwi, a kwasy urosolowy i oleinolowy działają przeciwzapalnie, wzmacniająco i ułatwiają gojenie się ran.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

Żółty przeciętniaczek

Stosowałam go najpierw solo przez jakieś 3 miesiące (w ramach obiecanego działania anty aging xd) pod oczy ale nabawilam się żółtych plam :) Mieszalam go też z kremami i czasem nakłada łam solo na twarz ale ani nie działał na niedoskonałości ani nie nawilżał jakoś rewelacyjnie. Potem mieszałam go do OCM i był niezły, nie czułam ściągnięcia twarzy po takim oczyszczaniu z jego udziałem. Następnie używałam go do 2-etapowego oczyszczania bo też to preferuje moja skóra i mieszalam go z żelem do mycia twarzy. Nie zapychał mnie, ładnie współgrał z tą metodą ale nic ponadto. Stosowałam go też solo na usta ale nie było żadnego efektu.
To po prostu olej który sobie jest, nie szkodzi ani też nie pomaga :)