Beauty Formulas, Mango Dead Sea Mud Mask (Mango maseczka glinkowa z minerałami Morza Martwego)

Kompozycja minerałów Morza Martwego o właściwościach oczyszczających oraz białej glinki, owoców mango i innych naturalnych składników, które wnikają głęboko w pory, absorbują nagromadzone zanieczyszczenia, pozostawiając skórę promienną, czystą i świeżą. Naturalne składniki kojące łagodzą podrażnienia i poprawiają wygląd cery.

I tak i nie

Maseczkę kupiłam przypadkiem podczas zwykłych zakupów kosmetycznych w jednej z moich ulubionych aptek z kosmetykami. Potrzebowałam oczyszczającej maseczki i wybór wpadł tym razem na ten wynalazek. Dzisiaj po zużyciu dwóch saszetek nie wiem co o niej sądzić...

Zalety produktu:
- duża saszetka służy na 3 użycia
- przyjemny zapach
- wygładza skórę i ją odświeża
- nie powoduje ściągnięcia skóry
- nie podrażnia ani nie wysusza skóry
- dość korzystna cena w stosunku do pojemności
- dobrze się zmywa

Minusy:
- ma dość tłustawą konsystencję
- nie zauważyłam oczyszczenia skóry
- nie należy do łatwo dostępnych maseczek

W świetle powyższego nie jestem pewna czy kupię ją ponownie. Nakładać aby nałożyć to wg mnie nie jest maseczka.

Używam tego produktu od: Lipiec 2014
Ilość zużytych opakowań: 2 duże saszetki

Rozczarowanie...

Kremy, peelingi i maseczki są kwestią indywidualną. Moja cera z tłustej, trądzikowej przeszła w mieszaną, czasami nawet bardzo przesuszoną na policzkach (szczególnie w okresie jesień-zima). Zatem maseczki staram się dobierać nad wyraz ostrożnie. Maseczka ma postać bardzo gęstego kremu, jednakże jest dosyć tępa w nakładaniu. Pachnie delikatnie, aczkolwiek ja nie wyczuwam w niej żadnych egzotycznych nut. Maska mocno zastyga i ściąga skórę, a co za tym idzie, ciężko się zmywa. Efekty po jej zmyciu z pewnością nie są zachwycające. Owszem, twarz jest przyjemnie miękka i gładka, jednak delikatnie zaczerwieniona. Pory wydają się być oczyszczone. Na szczęście nie zapycha, a co za tym idzie, nie pogarsza stanu cery.

Ilość zużytych opakowań: kilka saszetek o pojemności 15 ml