Schwarzkopf 3 Weather Taft, Keratin, Blow Dry Energizer (Bardzo mocny spray do włosów)

Doskonała energia dla wzmocnionych włosów! Widoczna objętość od nasady włosów, bardzo mocne utrwalenie do 48h - bez sklejania i pozostawiania resztek, dla 100% wzmocnienia włosów, z płynną keratyną identyczną jak w strukturze włosa. Produkt łatwy do usunięcia podczas szczotkowania.

Trochę za mocny

Moje włosy - cienkie, delikatne, obcięte krótko. Do ich stylizacji zazwyczaj używam gum/past/pudrów i odrobiny lakieru.

Mam wrażenie, że ten spray lepiej sprawdzi się na włosach dłuższych i grubszych/gęstszych.

Opakowanie - strona estetyczna zwyczajna. Nie jest brzydkie, jest dobrze zrobione. Niestety forma a właściwie to psikadło bardzo niepraktyczne. Trudno nim operować przy krótkich włosach, mam wrażenie, że jest przeznaczony wyłącznie do długich włosów. W dodatku psika naprawdę szeroko i obficie więc zazwyczaj przy okazji zwilżone mam również czoło, szyję i bluzkę. Plus - nie wypluwa z siebie strużki produktu a dość fajną mgiełkę.

Zapach lakierowo-alkoholowy, dość typowy dla tego typu produktów.

Z nazwy wynika, że jest to produkt idealny do stylizacji włosów przy użyciu suszarki. I muszę się z tym zgodzić. Gdy spryskamy włosy i ich nie wysuszymy to spray je po prostu sklei.
Najlepszy efekt daje przy użyciu suszarki i najlepiej szczotki (acz to połączenie jest u mnie niezbyt częste).

Tak więc najlepiej spryskać wilgotne włosy a potem je wysuszyć suszarką. Co otrzymujemy?
Włosy są bardzo, bardzo utrwalone, sztywne i uniesione. Fakt, jak obiecuje producent, nie są posklejane czy lepkie. Są sztywne. Niestety przy okazji robią się nieco matowe, suche i tępe w dotyku (a na opakowaniu są zapewnienia o połysku!). Nie zauważyłam również jakiejś specjalnie zwiększonej objętości.

Wyczesać się go nie da, lepiej po prostu umyć włosy.

Ja jestem z niego średnio zadowolona. Jest po prostu zbyt mocny, włosy po jego użyciu są zbyt sztywne i suche. Minimalna ilość - tak.

Ogólnie - dla długich włosów, które potrzebują usztywnienia i nie boją się przesuszenia.

Używam tego produktu od: ok 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: ok 1/5 opakowania