Glymed Plus, Living Cell Clarifier (Antyoksydacyjne serum rozjaśniająco-rewitalizujące)

Living Cell Clarifier to serum oparte na działaniu wyciągów roślinnych o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych, nawilżających i intensywnie rozjaśniających. Ta unikalna formuła wykorzystuje naturalne inhibitory tyrozynazy takie jak mącznica lekarska, lukrecja oraz kwas fitowy, aby zmniejszyć produkcję melaniny przyczyniając się do rozjaśnienia skóry. Codzienne stosowanie preparatu pomaga zmniejszyć przebarwienia związane z trądzikiem, działaniem promieniowania UV, hormonami bądź czynnikami fizycznymi. Living Cell Clarifier jest silnym przeciwutleniaczem, zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienia.
Serum:
- zapobiega powstawaniu przebarwień i rozjaśnia już istniejące,
- skutecznie uszczelnia naczynka krwionośne poprzez naturalne wzmocnienie skóry,
- neutralizuje wolne rodniki,
- chroni DNA skórne przed uszkodzeniami i wzmaga jego regenerację,
- wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową.

bardzo dobre antyoksydacyjne serum z witaminą c!

Serum kupiłam ze względu na rewelacyjny skład.
Nie mam na twarzy przebarwień (stosuję filtry przez cały rok) i nie kupiłam serum w celu ich likwidacji. Po analizie składu uznałam, że serum jest nie tylko kosmetykiem likwidujacym plamy pigmentacyjne ale przede wszystkim rewelacyjnym antyoksydacyjnym serum z witaminą c! I to bez alkoholu w składzie.

Jak już napisałam skład kosmetyku jest świetny i wskazuje na lekkie, szybkowchłaniajace się, nadajace się pod filtr antyoksydacyjne serum z wit c. Takie ma też działanie.
Skład:
Water, arctostaphylos uva ursi leaf extract, - wyciąg z mącznicy lekarskiej, działanie rozjaśniające i wybielające skórę
morus alba leaf extract,- ekstrakt z morwy, -chroni przed promieniami uv, nawilża, łagodzi skórę
glycyrrhiza glabra roqt extract,- ekstrakt z korzenia lukrecji, rozjaśnia, przyspiesza gojenie i regenerację skóry, łagodzi
magnesium ascorbyl phosphate, - witamina c (ta postać jest słabsza od kwasu askorbinowego, szkoda, że producent nie podaje stężenia ale za to map jest uważana za stabilną), pobudza syntezę kolagenu, sprawia, że cera jest rozjaśniona i promienna, działa antyoksydacyjnie
yeast extract,- ekstrakt z drożdzy, ma dobry wpływ na cerę tłustą, posiada właściwości bakteriostatyczne, zmiękcza i wygładza skórę
saccharum officinarum extract, - wyciąg z trzciny cukrowej, złuszcza skórę, regeneruje, działa antybakteryjnie
citrus aurantium dulcis fruit extract,- ekstrakt z pomarańczy, działa antybakteryjnie, ściągająco, reguluje pracę gruczołów łojowych, uszczelnia naczynia krwionośne,
pyrus malus fruit extract,- złuszcza naskórek, rozjaśnia skórę
camellia sinensis leaf extract,- ekstrakt z zielonej herbaty, regeneruje, hamuje rozwój stanów zapalnych
ascophyllum nodosum extract, - algi - nawilzają, ujedrniają i odżywiaja skórę, zmniejszają przebarwienia, pomagają likwidować trądzik , koją skórę
glycerin, nawilza
sorbitol, nawilza
calcium ascorbate, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, -witaminy c, e, a
phytic acid,- kwas fitowy, wygładza i rozjaśnia skórę
dalej reszta składu: xanthan gum, potassium sorbate, phenoxyethanol, caprylyl glycol, chlorphenesin

Jestem pod wrażeniem składu tego kosmetyku. Powinny go przetestować osoby, które posiadają przebarwienia potrądzikowe lub wgl mają tłustą skórę i niedoskonałości. Serum powinno regulować produkcje sebum.
Ważna UWAGA: w trakcie stosowania powyższego serum stosowanie wysokiego filtra przeciwsłonecznego jest KONIECZNE. W innym wypadku stan skóry może się pogorszyć. Tzn można sie nabawić nowych plam i podrażnienia skóry.

Sama nie wypowiem się na temat rozjaśniających właściwości kosmetyku ponieważ jestem bardzo blada, nie mam przebarwień i nigdy nie borykałam się z niedoskonałościami na skórze ale ciągle poszukuję skutecznych, dobrych składowo kosmetyków antyoksydacyjnych, które miałyby dobry skład i nadawały się pod filtr. I to serum takie jest :)

Minus kosmetyku jest jeden i naspiszę o nim na wstępie:
-serum nawilża ale dla mnie jest to nawilżenie niedostateczne. Z tego powodu wróce do niego dopiero w sezonie wiosna/lato. Stosuję retinoidy i potrzebuję solidnego nawilżenia. Tutaj tego zabrakło. Szkoda, że do serum producent nie dorzucił czegoś bardziej nawilzajacego np kwasu ha.

Plusy serum to przede wszystkim:
-skład
-działanie antyoksydacyjne (wit c wysoko w składzie)
-serum nadaje się pod filtr (kosmetyk ma bardzo płynną formułę, ma postać lekko żelowatej wody, szybko się wchłania do matu)
-pomimo, że wchłania się całkowicie nie pozostawia ściągniętej skóry (ale niestety nie mogę napisać że skutecznie nawilża)
-cera po jego użyciu jest gładka, jedrna, jasna, bardzo promienna - po prostu wygląda ładnie i zdrowo
-wierzę, że serum działa przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie (skład)

Z całą pewnością powrócę do tego kosmetyku wiosną. Serum przebiło swoim działaniem moje ulubione dotąd serum flavo c z biochemii urody.

Używam tego produktu od: rok?
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania