Elfa, Intensive Hair Therapy, Serum łopianowe przeciw wypadaniu włosów z aktywatorem wzrostu

Olejowy ekstrakt łopianowy wchodzący w skład Serum łopianowego wzbogacono cennymi, biologicznie aktywnymi składnikami. Pozyskano je z korzenia łopianu większego nowoczesną, ale naturalną metodą ekstrakcji, przyjazną dla człowieka i środowiska, z użyciem naturalnego rozpuszczalnika jakim jest CO2 w warunkach nadkrytycznych. Pozwala to pozyskać maksymalną ilość substancji aktywnych przy pełnym zachowaniu ich korzystnych cech.
Aktywne składniki Serum łopianowego przenikają do skóry głowy i odżywiają korzenie włosów, dzięki czemu poprawiają ich funkcje. W trakcie regularnego stosowania serum zmniejsza się wypadanie włosów i poprawia się wzrost nowych włosów, następuje odbudowa struktury keratynowej. Włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste i pełne blasku.

Słabe działanie

NEUTRALNE:
- pachnie jak Tantum Verde
- ma porządną przyciemnioną butelkę, którą można potem wykorzystać
- nie wpływa na przetłuszczanie się włosów między myciami, aczkolwiek nałożony przetłuszcza, więc nadaje się tylko przed myciem
- dozownik mógłby mieć inną formę, chociaż nie był najgorszy

WADY:
- przy mojej regularności mycia włosów i stosowania różnych produktów byłam w stanie używać go tylko 2 razy w tygodniu (producent zaleca 3-4), co w praktyce przełożyło się na niemalże zerowe rezultaty. Pojedyncze baby hair, które u siebie zauważyłam mogły być zasługą tego produktu, ale niekoniecznie, ponieważ stosowałam go równocześnie z tabletkami Biotynox.

Babe hair

Stosowałam ten produkt ponad kilka miesięcy i zauważyłam, że te serum pomógł mi we wzroście tak zwanych babe hair. Mogę szczerze powiedzieć że te serum jest najlepsze z dotychczasowych które wypróbowałam. Użyłam jedno opakowanie i planuję zakupić następne.
Uwaga : przy stosowaniu tego serum włosy stają się tłuste radzę używać tego produktu przed snem, a następnego dnia umyć włosy lub zastosowac serum kilka godzin przed myciem włosów. Serum nie powoduje powstania łupieżu.

Cierpliwość to klucz do sukcesu

Jako włosomaniaczka testuję różne produkty do pielęgnacji włosów. Niektóre służą mniej a niektóre więcej ale staram się robić to świadomie. O serum łopianowym trochę czytałam i ciągle zastanawiałam się czy jest sens kupować buteleczkę z ekstraktem łopianowym ale zachęciły mnie do zakupu pozostałe składniki jakimi jest między innymi ekstrakt z owoców Palmy sabałowej i olejek eteryczny tymianku. Zawarte ekstrakty w produkcie są składnikami aktywnymi, które mają korzystny wpływ na skóre głowy i cebulki włosowe.

Zawarty ekstrakt z palmy sabałowej jest naturalnym składnikiem, który poleca się zażywać przy problemach z wypadaniem włosów związanym z zaburzeniami hormonalnymi albo łysieniem androgenowym, choć dla mnie niejako jedno wiąże się z drugim. Jest wiele firm farmaceutycznych produkujących sublementy diety z palmą sabałową. Sama obecnie przyjmuję doustnie ten składnik i zaczęłam brać go po przetestowaniu tego serum.
U mnie wypadanie włosów to chyba norma, ze względu na choroby tarczycy i ogółem zaburzenia hormonalne ciężko jest zatrzymać ten proces ale są środki, które ograniczają to wypadanie. I tutaj wlaśnie znacząco pomogło mi to serum. Oczywiście, wymagało to cierpliwości ponieważ pierwsze efekty widziałam po miesiącu ale pojawiły się, także klucz do sukcesu, chyba zawsze to już będę powtarzała, to regularność i czas.
Ekstrakt z łopianu pomaga niwelować łupież i przyśpiesza wzrost włosów dzięki regulacji skory głowy.
Olejek eteryczny tymianku ma również działanie pobudzające cebulki włosowe do wzrostu oraz jest przeciwłupieżowy i wspomaga walkę z przetłuszczająca się skóra głowy.

Włosy u nasady po spryskaniu tym serum wydają się być lekko tłuste ale tego typu produkty stosujemy raczej np w sytuacji kiedy rano będziemy myć skórę głowy więc na noc wtedy należy spryskać skalp. Ja tak robię i u mnie nie powoduje przetłuszczania się włosów ale nie zostawiam tego kilka dni na skórze tylko maksymalnie po spryskaniu skóry głowy myję włosy po upływnie 12 h.
Serum wydaje się być mało wydajne, natomiast ja uważam, że to tylko efekt jego rzadkiej konsystencji, że wydaje się, że trzeba dużo więcej spryskać aby coś dało.. sama na początku zużyłam na dwa razy połowę 1 opakowania zanim ogarnęłam, że wystarczy kilka psiknięć i jest tak samo w porządku. A ten atomizer jest dosyć mocny i solidnie spryskuje włosy.

U mnie działa dokładnie w sposób taki, jakie ma właściwości. Włosy zaczęły mniej wypadać, dużo więcej pojawiło się baby hairów oraz szybciej rosną mi włosy. W dodatku skóra głowy jest w lepszej kondycji i problem suchego łupieżu zażegnany.
Nie przeszkadza mi też zapach ponieważ jest niemalże niewyczuwalny. I chwała za to, inaczej bym nie mogła zasnąć gdyby czuła cały czas jakąś woń :)

W tym momencie zużywam 2 opakowanie i sięgnę po kolejne. Nie stosuję tego serum codziennie z racji, że nie myję tak włosów ale średnio dwa razy w tygodniu używam.

Subtelny efekt za niewielką cenę

To moje pierwsze "poważne" serum włosowe, chociaż obchodziłam się z nim jak ze zwykłą wcierką. Producent zakłada, że opakowanie wystarczy na 2 miesiące kuracji, przy aplikowaniu produktu 3-4 razy w tygodniu. Mimo wdrożenia zalecanej częstotliwości, serum towarzyszyło mi grubo ponad 3 miesiące! Czy zauważyłam efekty? Owszem. Nie było to może nic spektakularnego, ale nie nastawiałam się na podwojenie objętości, czy niekontrolowany wysyp baby hairów. Serum - w połączeniu z masażem- delikatnie zagęściło linię włosów w okolicy czoła i uszów, niestety wykazywało przy tym działanie obciążające, przez co włosy szybciej się przetłuszczały.

Na mnie działa

Wpadłam w szał kupowania wcierek więc jak zobaczyłam to serum w aptece to musiałam zakupić choć w domu miałam już kilka innych.
Faktycznie przyśpiesza wzrost co mnie zaskoczyło bo jak dotąd to pierwsza wcierka która tego dokonała na mojej głowie.
Włosy mniej wypadają, a baby hair już mam tyle że nawet moja fryzjerka była w szoku jak je zobaczyła.
Wcierki, które zawierają alkohol nakładam na godzinę przed jakimś włosingiem lub przed normalnym myciem głowy.
Zapach przypomina mi lekarstwo na kaszel,ale nie jest jakiś strasznie męczący.
Cena moim zdaniem adekwatna do produktu.

Średnie.. niby wzmacnia a włosy nadal wypadają

Ostatnimi czasy mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Nie jest to zbyt intensywne- nie mam łysych placków na głowie ale mam wrażenie że wypada mi więcej włosów. Z tego względu że moje włosy są dość cienkie to nie chciałabym mieć ich jeszcze mniej na głowie, dlatego też zaczęłam testować różnego rodzaju wcierki przeciw wypadaniu włosów. W przypadku tego produktu nie zauważyłam jakiegoś szczególnego zmniejszenia wypadania włosów co niestety obiecuje nam producent. Włosy jak wypadały dalej wypadają, może odrobinkę mniej ale nie jest to jakiś powalający efekt. Może delikatnie się wzmocniły i pojawiło się kilka baby hair w okolicy czoła ale spodziewałam się czegoś lepszego. Mgiełkę stosowałam codziennie i nie żałowałam jej na skórę głowy, stosowałam zgodnie z zaleceniami producenta jednak podsumowując produkt mnie rozczarował. Jedyny plus jaki dostrzegam to zapach który jak dla mnie jest przyjemny, typowo ziołowy i śmiechem żartem ułatwia zasypianie :) Mimo to nie sięgnę po ten produkt ponownie.

Tragedia

Wypada mi dosyć sporo włosów, więc zakupiłam ten specyfik. Po 1 tygodniu stosowania zauważyłam dużo więcej włosów na szczotce, ale pomyślałam że to przypadek więc stosowałam serum dalej. Po 3 tygodniach jednak sytuacja się nie zmieniła, do tego pojawiały się wypryski na skórze głowy, więc natychmiast przestałam je stosować i przeszłam na jantar... Już po kilku dniach traciłam ze cztery razy mniej włosów, także mi ewidentnie nie posłużyło, radzę uważać przy stosowaniu

Żałuję zakupu

Kupiłam, starałam się używać zgodnie z zaleceniami, efektów nie było a upierdliwość tak, więc zepchnęłam na tył szafki.
Zero efektu.
Tłuste - nie nakładać na świeżo umyte włosy lecz wtedy, gdy planujemy mycie.
I tu dla mnie problem, ponieważ myję co 3 dzień, wieczorem. Na siłę nakładałam wieczorem a następnego dnia związywałam włosy, by dotrwać do wieczornego mycia. Długo się tak szczypałam a efektów nie było.
Nie polecam.

działa

miałam spory problem z wypadaniem włosów, po każdym myciu bałam się czyścić odpływ prysznica, testowałam różne specyfiki, i dopiero po użyciu tego serum widzę różnicę. jestem po pierwszej butelce, już używam drugiej, bo kuracja powinna trwać 2 miesiące, a butelka wystarczyła mi na nieco ponad miesiąc stosowania 3-4 razy w tygodniu. Nakładałam na mokre włosy, delikatnie wmasowywałam w skórę głowy bez większych nadziei. i po miesiącu okazało się, że mam dużo baby hair, a włosów wypada zdecydowanie mniej, przynajmniej o połowę mniej. dla mnie bomba, zwłaszcza, że w porównaniu z innymi wcierkami czy ampułkami kosztuje grosze.

Jak wypadały tak wypadają.

Serum kupiłam chyba w Biedronce tak z ciekawości. A może by cos pomogło.. no niestety serum stosowałam, co wieczór przez okolo 2 miesiące i nie zobaczyłam żadnej różnicy. Wlosy wypadają dale,, ale ok produkt nie byl drogi wiec mi nawet nie zal.

No co? Jest dobrze.

Bardzo przyjemna wcierka. Nie swędzi, nie gryzie. Bardzo na plus opakowanie, które jest z mocniejszego plastiku i nie ugina się jak butelka wody z biedry jak się ją trzyma w ręce. Pachnie ok, ziołowo. Co kto lubi. Działa naprawdę fajnie w połączeniu z masażem. U mnie po 1-1,5 miesiąca regularnego stosowania zanotowałam wysyp babyhair. No i szczotka przy czesaniu jakaś czystsza ;) Wydaje mi się, że też włosy odrobinę mniej mi się przetłuszczają. Propsy.

Najlepszy

Uzywalam tego produktu jakies 3 lata temu Rozjasnilam wtedy wlosy rozjasniaczem w spray'u przez co byly bardzo suche i zaczely wypadac. Uratowalo mnie to serum. Wlosy przestaly mi wypadac i zauwazylam ze bardzo szybko rosna. Teraz moje wlosy znowu zaczely wypadac dlatego musze zakupic to serum bo wiem ze mi pomoze :)