Paula`s Choice, Skin Balancing Ultra-Sheer Daily Defense SPF 30 (Krem ochronny do skóry tłustej i mieszanej)

Skin Balancing Ultra-Sheer Daily Defense SPF 30 jest kremem przecistwarzeniowym dla skóry tłustej i mieszanej. Formuła kremu zapewnia ochronę przeciwsłonecznej i zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz przebarwień. Zawarty w kremie koktajl antyoksydantów i składników komunikacji międzykomórkowej sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej oraz reguluje wydzielanie sebum. Przy regularnym stosowaniu rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt cery. Dzięki matowemu, pudrowemu wykończeniu krem można stosować także jako baza pod makijaż.
Działa na: wypryski, wągry, zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory.
Nie podrażnia skóry. Bez substancji zapachowych i barwników.

ochronne
50 - 100ml
Skóra
tłusta

Spodziewałam się czegoś więcej

Szukałam i szukałam. Ideału. Kremu na dzień do cery trądzikowej, mieszanej, który ją nieco uspokoi, nie spowoduje wysypu niespodzianek, dodatkowo zmatowi, nawilży, nie przesuszy no i najważniejsze- będzie miał porządny filtr przeciwsłoneczny. Uff... to chyba tylko tyle ;) Oj nie jest łatwo na naszym rynku znaleźć taki kosmetyk. Właściwie to jest bardzo trudno, jakaś nisza ;P moja skóra źle reaguje na filtry nakładane samodzielnie, a dopiero później krem. Więc muszę szukać optymalnego połączenia. Taki też wydawał mi się krem marki Paula\'s Choice. Naczytałam się samych superlatyw o tych kosmetykach na zagranicznych forach. Jaka była moja radość, gdy okazało się że firma ma sklep i na naszym rynku. Od razu kupiłam ten krem, a że cena jest dosyć wysoka, stwierdziłam, że jakość też będzie świetna.
No cóż... Jakość faktycznie jest niezła, skład dobry, niby wszystko pięknie... tylko że krem nie spełnia wielu obietnic producenta.
Może zacznę od tych które spełnia- dobrze chroni skórę przed słońcem. Takim normalnym, letnim, miejskim. Czuję, że na buzi mam odpowiednią ochronę.
Krem nie zapycha porów, nie powoduje wysypu niespodzianek ani zaskórników, jest łagodny dla skóry.
Dodatkowo ładnie nawilża. Stosowałam go czasami solo, bez żadnego serum pod i dawał bardzo ładnie radę. Nie wysusza.
Czyli niby wszystko świetnie. Byłoby- gdyby producent nam za wiele nie naobiecywał...
Wg tego co widnieje na stronie producenta, krem ma aktywnie działać na wypryski, wągry, rozszerzone pory, ba- nawet na zmarszczki. Aktywnie... Oj przepraszam, tego już za wiele. W moim odczuciu krem nie robi nic w tym kierunku. Nie pomaga skórze, nie leczy, nie wycisza powstających zmian. Spodziewałam się jakiegoś lepszego efektu, ba- spodziewałam się jakiegokolwiek efektu w tym kierunku, a tu nic. Także tutaj guzik z obietnic. Pytanie też jak niby miałaby pomagać na przebarwienia... Chyba jedynie prewencją. Także obiecanki cacanki, producent mógłby sobie darować te nadmierne obietnice.
Drugi spory minus- kompletnie nie matuje :) Producent pisze- zapewnia matowe wykończenie i reguluje produkcję sebum. A guzik znowu... Nie reguluje. Nie matuje. Czy nakładałam go solo, czy pod makijaż, za każdym razem po godzinie pięknie się błyszczałam. Musiałbym co chwila się pudrować, a nie o to chodzi. Tak więc w moim przypadku nie było mowy o matowieniu, a tego również mocno szukam, posiadaczki cer mieszanych i tłustych wiedzą o co chodzi... Dodam, że nie mam jakiejś nadmiernie przetłuszczającej się buzi.
Na mały plus muszę mu jednak zaliczyć, iż ładnie się sprawdza pod makijaż, nie roluje się, podkład fajnie się na nim rozprowadza, chociaż to już jest chyba rynkowy standard ;)

Dosyć krytyczna opinia wynika z faktu, że mam z czym ten krem porównać... ;)
Teraz jestem w posiadaniu kremu również z Paula\'s Choice Ultra- Light Daily Mattifying Fluid SPF 30 i muszę przyznać, że ten oto zbliża się niebezpiecznie do mojego ideału :)) Ale to opis na osobną recenzję.
Dlatego jak chcecie przetestować kremy z PC, to polecam ten wymieniony wyżej- bije Balancing Ultra-Sheere na głowę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Najlepszy dzienny krem z SPF

Na wstępie- mam skórę mieszaną, czasem tłustą, w zimie sporadycznie wysuszoną.
Świecę się zawsze w ciągu dnia od zawsze- po każdym kremie, podkładzie, pudrze. I nie lubię tej tłustości ale nie lubię też płaskiego matu i upudrowanej twarzy.
Na ten krem zdecydowałam się po różnych próbkach z SPF Pauli. Ten sprawdzał się najlepiej z makijażem.
Po nałożeniu jest mega tłusty i wygląda źle. Nigdy bym nie wyszła w nim solo, tak więc obietnice producenta w moim przypadku odnośnie tego krmeu się nie sprawdzają. Ale noszę makijaż każdego dnia dlatego pomijam tą kwestię. Natomiast pod makijaż, jest idealny.
Do tego idealnie się komponuje z serami z wit C (ferulic, flavo plhloretin) co nie zawsze na mojej cerze jest oczywiste.
Makijaż z tym kremem wygląda zadzwiająco dobrze, oczywiście bibułki są niezbędne natomiast na pewno dużo lepiej się u mnie sprawdza od innych kremow na dzien z SPF i do tego makijaż się trwalszy.
Na plus jest też "niby" (nie wiem tego na na pewno) cudowny skład. Tak więc jestem bardzo uszczęśliwiona, że krem który tak cudownie współpracuje z podkładem, serum ma potencjalnie skład idealny i wysoki filtr. Ten filtr naprawdę jest bezproblemowy co wydaje się być nierealne.
Ma bardzo lejąca wodnistą konsystencję, coś jak mleczko co mi osobiście nie przeszkadza. Daję mu trochę na wchłonięcie jednak tłustość zostaje do momentu pomalowania się.
Fajnie, że ma ciut większą pojemność niż standardowe kremy na dzień.
Przy wszystkich zaletach cena wydaje się być całkiem znośna.
Zalety:
+Świetny pod makijaż
+Bezproblemowo współgra z serami
+Spora pojemność
+Wysoki, stabilny i nieupierdliwy filtr na dzień
+ Świetny skład
Ma też mały minus- wydaje mi się, że chemiczne filtry Pauli są nieco agresywne. Również mając ten krem na twarzy wyczuwam minimalne ale jednak podrażnienie oczu (niestety kremy Pauli z mineralnymi filtrami już tak ładnie u mnie się nie sprawdziły).
Zimową porą może nie być wystarczającym nawilżaczem.
Możliwe że bardzo tłuste cery mogą być zawiedzione sporym błyskiem ale jeśli ktoś i tak robi makijaż nie jest to problemem.
Na pewno jest to dla mnie jedno z lepszych odkryć kosmetycznych 2014 roku.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego pełnowymiarowego, tony próbek wcześniej