Allvernum Nature`s Essences, Krem do kąpieli i pod prysznic `Wanilia i kokos`

Allvernum Nature`s Essences, Krem do kąpieli i pod prysznic `Wanilia i kokos`

Nawilżający krem do kąpieli wanilia z kokosem to prawdziwa uczta dla miłośników niezwykłego zapachu kokosu przełamanego aromatem zmysłowej wanilii, otula aurą błogiego spokoju i ukojenia wzmagając przyjemne doznania związane z codzienną pielęgnacją.
Delikatnie oczyszcza ciało, skóra po kąpieli odzyskuje gładkość i miękkość i na długo pozostaje otulona aromatem świeżego mleczka kokosowego.

nawilżające
zapachowa
w butelce
w płynie
>250ml

Przeciętny kosmetyk do kąpieli

Krem otrzymałam w prezencie urodzinowym i muszę przyznać, że bardzo się ucieszyłam, gdyż chciałam wypróbować kosmetyki tej marki (jak udało mi się zauważyć podczas zakupów, dostępnej w drogerii Hebe). Kosmetyk został umieszczony w dużej lecz dość zgrabnej butelce, z miłą dla oka, minimalistyczną szatą graficzną.

Uwielbiam zapach kokosa, nie znoszę natomiast zapachu wanilii. W wydaniu tego żelu na szczęście w zapachu przeważa kokos, a wanilia jest jedynie miłym dla nosa, słodkim uzupełnieniem. O ile podczas kąpieli zapach jest dość mocny, to po spłukaniu żelu jest już praktycznie niewyczuwalny. A szkoda, bo liczyłam na to, że będę nim długo pachnieć.

Krem dość mocno się pieni i posiada dobre działanie myjące. Sprawnie spłukuje się ze skóry, pozostawiając ją dokładnie oczyszczoną. Nie pozostawia lepkiej warstwy, nie podrażnia oraz nie powoduje zaczerwienienia skóry. Co bardzo dla mnie ważne, nie przesusza. Jest wydajny i wystarczy na wiele kąpieli.

Niestety, poza dokładnym oczyszczeniem ciała nie ma do zaoferowania nic więcej - szczególnych właściwości pielęgnacyjnych tutaj brak. Nie nawilża, nie zmiękcza naskórka, nawet nie pozostawia na nim zapachu, co rozczarowało mnie chyba najbardziej. Jak na tak przeciętne właściwości, posiada lekko zawyżoną cenę regularną. Dlatego też nie wiem, czy chciałabym do niego powrócić...

Nic ponadprzeciętnego, przygoda na jeden raz

Ten żel pod prysznic kupiłam jako pierwszy kosmetyk z tej firmy, nie znając jeszcze w ogóle marki - z ciekawości: skusił mnie opis o zapachu kokosa i wanilii. Dla mnie - połączenie idealne! Spodziewałam się jakichś nieziemskich aromatów wanilii i kokosa, prawdziwie intensywnych - i trochę przeszacowałam, pewnie dlatego byłam nieco rozczarowana.
Nie mam na myśli, że żel jest zły - miło się go używało, dobrze się pienił, ale nic nadzwyczajnego w nim nie było. Szczególnie zapach jakiś... niespełniający oczekiwań. Może po prostu za słaby, na pewno nie zostawał na ciele ani nie wypełniał sobą łazienki.
Walory pielęgnujące - w sumie żadne, przeciętny żel pod prysznic, co to ani nie wysusza, ale też tym bardziej nie nawilża skóry.

Plusem na pewno jest opakowanie - ładne, nawet bardzo mi się podobało, bo monochromatyczne i z nie krzykliwą grafiką.

Nie znajduję w nim żadnych tak decydujących plusów, żeby kupić go ponownie - dużo więcej aromatu kokosa czy wanilii można znaleźć choćby w produktach do kąpieli Yves Rocher, do których będę wracać - tamte są intensywne, warte zapamiętania i powtórzenia. Tutaj nic mnie nie przyciągnęło, nie urzekło, taki średniak z niskiej półki. Cena za wysoka jak na typowy, przeciętny żel pod prysznic bez efektu 'wow'.

Daje przyjemność z używania

Bardzo go polubiłam, głównie ze względu na piękny zapach oraz miły dla oka design butelki, który świetnie się prezentuje na łazienkowej półeczce i kojarzy mi się z wakacjami. Nie daję jednak 5 gwiazdek, ponieważ nie zostawia zapachu na skórze.
Wracając do butelki, otwór jednak jest troszkę niewygodny, wylewa mi się albo za mało, albo za dużo płynu. Cena regularna troszkę zawyżona, bo nie ma jakichś cudownych właściwości - po prostu myje i nie wysusza skóry. Mimo wszystko na pewno kupię ponownie, bo - jak w tytule - daje przyjemność z używania.