Biochemia Urody, Hydrolat z drzewa oliwkowego

Biochemia Urody, Hydrolat z drzewa oliwkowego

Drzewo oliwkowe to wiecznie zielone drzewo, rosnące w tropikalnych rejonach. Po osiągnięciu wieku 10 lat, drzewo zaczyna owocować wydając charakterystyczne owoce zwane oliwkami, wykorzystywane do produkcji znanej na całym świecie oliwy z oliwek.
Liście drzewa oliwkowego zawierają wysokie stężenie antyoksydantów charakterystycznych wyłącznie dla drzewa oliwkowego typu oleuropeina i oleuropeozyd oraz związków fenolowych (głównie hydroksytyrozol) i flawonoidów (luteolina, oliwina, apigenina). Oleuropeina to silnie działający antyoksydant, który odpowiada za charakterystyczny aromat i smak oliwy z oliwek oraz za jej cenne właściwości chroniące serce i przedłużające żywotność.
Działanie hydrolatu z drzewa oliwkowego EKO:
- dzięki wysokiej zawartości flawonoidów - oleuropeiny i hydroksytyrozolu, wykazuje intensywne działanie przeciwutleniające, zwalczające wolne rodniki, które niszczą i przedwcześnie postarzają skórę,
- chroni przed efektami działania promieniowania słonecznego, zwłaszcza z zakresu UVB, potrafi cofać już zaistniałe zniszczenia posłoneczne, zmniejsza zaczerwienienie i odwodnienie skóry,
- działa łagodząco i przeciwzapalnie; oleuropeina i hydroksytyrozol hamują aktywność prozapalnych enzymów, które inicjują stany zapalne w komórkach skóry; kwas oleanolowy zmniejsza produkcję histaminy i innych czynników pro-zapalnych generowanych przy odczynach alergicznych i podrażnieniach, dzięki temu zmniejsza zaczerwienienie i nadwrażliwość skóry,
- posiada silne właściwości antybakteryjne i odkażające, wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń skóry i wyprysków trądzikowych,
- poprawia cyrkulację krwi, udrażnia naczynka krwionośne, jest polecany w przypadku cery naczynkowej, skłonnej do czerwienienia oraz w przypadku trądziku różowatego,
- wykazuje działanie tonizujące i ściągające. Hydrolat z drzewa oliwkowego EKO polecany jest dla cery tłustej, zanieczyszczonej, lekko przesuszonej, podrażnionej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym, skóry zniszczonej działaniem słońca oraz jako naturalny preparat chroniący przed niekorzystnymi efektami działania promieniowania słonecznego.
Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT potwierdzający jego czystość ekologiczną. Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

• Organic Olea Europaea (Olive) Branch Extract + konserwant ECOCERT: Dehydroacetic Acid (0.06%),
  • Benzyl alcohol (0.54%)

bardzo dobry

Moimi ulubionymi hydrolatami są te dedykowane cerom suchym (mam cerę mieszana). Hydrolatów używam najczęściej wieczorem, po demakijażu a przed nałożeniem serum i kremu (lub retinoidu). Hydrolat to dla mnie nie tylko uzupełnienie zabiegów oczyszczających ale i pierwszy krok do nawilzania cery. Nie jestem fanką popularnego hydrolatu oczarowego. Wolę działanie hydrolatu z pszenicy. I recenzowanemu hydrolatowi bliżej właśnie do wody z kiełków pszenicy.
Recenzowany hydrolat
- uzupełnia zabieg oczyszczania
-koi skórę
-delikatnie nawilża
- nie podrażnia (jak na przykład hydrolat porzeczkowy, który u mnie powoduje pieczenie i podrażnienie)
-utrzymuje skórę w bardzo dobrym stanie, cera ma ładny koloryt, jest gładka i promienna

Ogólnie jestem zadowolona z tego kosmetyku, cieszę sie, że go wypróbowałam, jednak moje serce pozostaje przy pszenicy :). Jest bardziej nawilżajaca i lubię jej zapach.

Używam tego produktu od: 3 mce