Przepisy Babci Agafii, Łaźnia Agafii, Biała myjąca glinka Agafii pod prysznic i do kąpieli

Delikatne mydło oczyszcza nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Biała glinka myjąca przywraca skórze miękkość i elastyczność, natomiast włosom zapewnia blask i siłę. Kamczacka wulkaniczna glinka i 5 myjących ziół delikatnie oczyszcza ciało i włosy nie naruszając ich naturalnej równowagi. 8 syberyjskich olejków głęboko odżywia i nawilża skórę.

w tubie
100 – 250ml
w płynie
mydła
oczyszczające, łagodzące

Rewelacyjna jako maseczka do twarzy

Wspaniały produkt pomagający skórze. Glinki używam od maja i jest nią zachwycona.
W moim przypadku sprawdziła się jako maseczka łagodząca niedoskonałości twarzy.
Wysusza zmiany skórne, łagodzi podrażnienia, działa ściągająco i wyciszająco. Pochłania sebum.
Ma kremową konsystencję i niedrażniący zapach. Polecam.

Jedynie do ciała

Produkt ma 100ml, jest zamknięty w saszetce z zakrętką. Mydło ma gęstą i ciągnącą się konsystencję, oraz są zawieszone w nim drobinki (ale jest ich bardzo niewiele). Pieni się dosyć intensywnie, łatwo się rozprowadza. Pachnie dosyć przjemnie, ziołowo (podejrzanie ładnie jak na produkt bez dodatku substancji zapachowych?)

Kupiłam ten produkt, ponieważ myślałam, że mam uczulenie na cocamidopropyl betaine (na szczęście okazało się, że nie! ), a ten jej nie zawiera i jest w małej pojemności, idealnie na test. Po jego dwukrotnym użyciu na skórze głowy pojawił mi się łupież i zaczęła mnie ona swędzieć. Drugie podejście- to samo. Resztę mydła zużyłam do mycia ciała i tu produkt sprawdził mi się znakomicie. Nie wysuszał, nie podrażniał, a dodatkowo ma naturalny skład. Mimo wszystko nie kupię produktu ponownie, bo jest dostępny tylko w pojemności 100 ml, a to sprawia, że jego stałe używanie nie byłoby wygodne.

stosuję do mycia włosów

Od kiedy zauważyłam, że moja skóra na głowie reaguje alergicznie na cocamidopropyl betaine, szukam produktów myjących, które, rzecz jasna, nie zawierają tego składnika, co takie proste nie jest, ale nie niemożliwe. Saszetkę tego mydła kupiła po przestudiowaniu składu i po pierwszych podejściach i pozytywnej reakcji mojej skóry głowy i samych włosów, chętnie kupuję co jakiś czas kolejne opakowania.
Mam nadzieję, że wystąpi kiedyś to mydło w większym opakowaniu, jak inne mydła babci Agafii, bo saszetkowa wersja może i jest wygodna w wielu przypadkach, ale w domowych warunkach przydałoby się większe opakowanie.
Omawiana tubka jest płaska i miękka, dzięki czemu bez problemu wyciskam z niej pozostałości masy mydlanej, którą dozuję przez plastikowy Dziubek zamykany za pomocą zakrętki.
Mydło posiada prawie białą barwę i delikatny zapach. Nie jestem jednak w stanie dokładnie go opisać. Jest charakterystyczny dla tego produktu. W konsystencji jest to produkt gęsty, kremowy, który w połączeniu z odrobiną wody świetnie się pieni i dobrze trzyma się włosów w czasie oczyszczania. Jednocześnie też dobrze się spłukuje, nie pozostawiając osadu n kosmykach.
Po osuszeniu skóra głowy jest odświeżona i czysta, a włosy przyjemne w dotyku i równie dobrze oczyszczone. Czupryna nie jest przesuszona i nie puszy się, powiedziałabym nawet, że włosy są delikatnie nawilżone i dobrze się rozczesują.
Nie stosowałam, prawdę mówiąc, kosmetyku do oczyszczania skóry ciała czy twarzy, więc nie mogę w tej kwestii się wypowiadać. Natomiast na włosach sprawdza się kosmetyk dobrze i dlatego też, chętnie do niego wracam.

Produkt wielozadaniowy, idealny na wyjazd

Do zakupu mydła skusiła mnie potrzeba związana z wyjazdem. Zależało mi, żeby znaleźć kosmetyk, najlepiej o pojemności do 100ml (żeby bez problemu przewieźć samolotem) i umyć nim ciało i włosy. Robiąc zakupy w drogerii internetowej zobaczyłam taką saszetkę Łaźni Agafii- pomyślałam może coś dla mnie? Wszystko się zgadza, pojemność, wygodne opakowanie, przeznaczenie? Produkt znajduje się w wygodnej saszetce, więc śmiało można ją wrzucić w plecak bez obaw że coś pęknie. Jak podaje producent, produkt nadaje się do ciała i do włosów. Sam w sobie ma kremową, gęstą konsystencje w kolorze lekko brązowym, pachnie bardzo delikatnie. Bardzo dobrze się pieni na skórze. Trochę obawiałam się umyć nim włosy, jednak niepotrzebnie. Bardzo dobrze oczyścił włosy, nie poplątały się, po umyciu nie były nadmiernie wysuszone. Jak dla mnie strzał w 10, jeśli chodzi o wszelkie wyjazdy, na pewno do niego wrócę. Co do codziennego użytku raczej nie jestem przekonana do produktu w takim opakowaniu i takiej pojemności, ale na pewno warto spróbować.

Ściąga za mocny kolor farby!

Glinki używam głównie do mycia włosów, bo bardzo lubię jej działanie na włosach. Na ciele też jest ok, ale wydaje mi się słabo wydajna, zużywam jej wtedy strasznie dużo. Włosy są dokładnie domyte, dociążone, błyszczące, łatwiej się układają i są jakby grubsze. Rewelacja.
Na twarzy tak sobie, bo nieco wysusza, ale czasami warto sobie zafundować silniejsze oczyszczenie.
Co zauważyłam ciekawego? Otóż glinka rewelacyjnie ściąga z włosów zbyt silny efekt farby.
Dlaczego ja nie wiedziałam tego kiedy chcąc zejść na ciemny blond zafundowałam sobie zieloną nietwarzową czerń?
Po tej glince szybciutko usuniecie niechciane refleksy i zbyt intensywne kolory po farbowaniu! Natychmiast, jedno umycie i voila- jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Dla mnie szał, bo jeszcze chcę poeksperymentować z kolorami, ale zniechęca mnie chodzenie przez kilka tygodni z nietrafionym kolorem, aż zblednie.
To dodatkowa właściwość tej glinki.
Ściąga lepiej niż soda i wszelkie szampony przeciwłupieżowe i inne specyfiki polecane na ściąganie odcienia.

Fajna!

Używałam na wyjazdach, na siłowni, więc nie codziennie. Produkt mi się spodobał :) Łatwo go zmieścić w kosmetyczce, wystarcza na długo, fajnie się pieni i zostawia odżywioną skórę. Jednak nie polecam myć glinką twarzy - nie miałam nic innego, więc umyłam buzie tym produktem i skończyłam z mega przesuszoną i aż ściągniętą cerą. Nawet krem był za słaby. Ogólnie do ciała bardzo fajna, do twarzy - absolutnie nie.

Dobra ale nie na codzień

To ciekawy produkt i wart uwagi, głównie ze względu na naturalny skład, ale także na nieco inne doznania kąpielowe. Przede wszystkim ja źle podeszłam do tego produktu, ponieważ przeczytałam na opakowaniu: mydło do ciała i włosów sauna i prysznic. Spodziewałam się raczej mydła, a przynajmniej produktu który będzie się pienił, co zresztą sugeruje opis na saszetce. Mydło ma bardziej konsystencję maski i jak dla mnie pieni się bardzo słabo, praktycznie w ogóle. Liczyłam że mydło wystarczy mi do umycia ciała i włosów na 2 dni, dlatego musiałam używać go oszczędnie. Zabrałam tylko 1 saszetkę i nie miałam nic innego.
Gdyby jednak odciąć się od mojej błędnej interpretacji to mydło oczyszcza bardzo dobrze ale jak dla mnie aby porządnie się umyć trzeba zużyć przynajmniej 3/4 opakowania. Wtedy faktycznie miałabym poczucie dokładnego oczyszczenia. Tak więc 1 opakowanie to raczej 1 kąpiel. Przypuszczam że bardzo fajnie może się sprawdzić w saunie, właśnie jako maska na ciało. Uważam że nazwa "mydło" może wprowadzać w błąd, moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z mydłem, raczej jest to maska oczyszczająco-myjąca.
Produkt zawiera w sobie delikatne drobinki, nie nazwałabym tego peelingiem, ponieważ jest ich zbyt mało, ale są wyczuwalne, konsystencja nie jest gładka.
Nie testowałam na włosach, ponieważ ma gęste i długie więc potrzebuje dość sporo produktu aby je porządnie umyć.

Świetna ale brakuje tu czegoś

Glinka nie pachnie praktycznie wcale szkoda bo lubię aromatyczne kosmetyki. Glinki użyłam zarówno pod prysznic jak i do włosów jako szampon. W obu opcjach produkt sprawdził się świetnie. Użyty jako żel świetnie się pieni, i jest bardzo delikatny dla skóry. Jako szampon świetnie oczyścił moje włosy, dobrze je nawilżył, pienił się także świetnie. Czy kupiłabym ponownie? Chyba nie mimo świetnego składu i delikatności dla skóry brakuje mi tutaj jakiegoś zapachu.

Piękny skład!

Bardzo ją cenię, głównie ze względu na zdrowe i bogate INCI. Używam jej głównie do twarzy i w moim przypadku zmniejsza tłustość skóry. Próbowałam i na włosy jednak, jako że nijak się nie pieni i niezbyt przyjemnie rozprowadza, zrezygnowałam z tego pomysłu. Na pewno składniki są przyjazne skórze głowy, ale przy skłonności do wypadania nie ma co się szarpać ;) Przy codziennej pielęgnacji twarzy jest bardzo wydajna, zapach również jest przyjemny. Ubolewam troszkę, że nie ma większej wersji.

HIT NA WYJAZD!!!

Myjąca glinka jest cudowna. Idealna na wyjazd i wielofunkcyjna. Zastępuje mi żel pod prysznic, szampon, płyn do demakijażu i żel do mycia twarzy, a także płyn do higieny intymnej. W domu używam także do mycia pędzli do makijażu. Przyda się także na basenie! Uwielbiam :)

super glinka

Uwielbiam produkty do mycia z glinką, szczególnie do twarzy. Lubię też kosmetyki ziołowe, choćby z nazwy i zapachu. Tej glinki też używałam dużo do twarzy, bo wspaniale oczyszcza, więc nie mam pretensji, że trochę wysusza. Ładnie, delikatnie pachnie, tak...glinką i mydłem. Świetnie się pieni, dobrze zmywa makijaż (podkład) i ładnie odświeża ciało. Do włosów się nie odważyłam. Przy okazji robi delikatny peeling. Kupię ponownie chętnie, tak jak i wypróbuję inne kosmetyki Agafii. Opakowanie fajne na wyjazd, ale przy używaniu w domu po kilku tygodniach pękło.

Bardzo dobry produkt

Jestem pozytywnie zaskoczona. Produkt ma genialną formę saszetki z zakrętką - idealny na wyjazdy. Ma postać gęstej, gładkiej, lekko lepkiej masy, która cudownie się rozprowadza i jakby lekko spienia. Oczyszcza bardzo dokładnie a jednoczesnie delikatnie. Używana do twarzy nie pozostawia uczucia ściągniecia. Nadaje się też do ciała i włosów choć u mnie włosy pozostawały niedomyte więc tak jej nie używałam.
Ma nienachalny zapach i bardzo dobrą cene
Podsumowując mycie się tą glinką jest bardzo przyjemnym rytuałem, polecam każdemu bo można zużyć na wiele sposobów a nie kosztuje wiele