Przepisy Babci Agafii, Szampon zwiększający objętość i puszystość do każdego rodzaju włosów

Szampon na bazie mydlnicy lekarskiej (naturalny składnik pieniący). Dzięki wchodzącym w jego skład ekstraktom: ostropestu, nostrzyka lekarskiego i szyszek chmielu sprzyja powiększeniu objętości włosów. Szampon regeneruje strukturę włosów, wzmacnia korzenie, przywraca włosom zdrowy wygląd, nadaje im naturalny blask i miękkość.
Mydlnica lekarska - zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Ostropest - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
Nostrzyk lekarski - chroni włosy przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego.
Chmiel - bardzo skuteczny środek przeciw wypadaniu włosów i łupieżowi.

nie dla delikatnej skóry głowy

Bardzo byłam ciekawa tych szamponów i to już mój drugi tej marki.
Mam bardzo cienkie włosy, które są bez objętości.
Po użyciu szmaponu może i faktycznie jest wrażenie objętości na dłużej, ALE...włosy zaczęły mi się bardzo plątać, przez co szybciej wypadają i ciężko je rozczesać.
Do tego dla mnie pachnie jak płyn do mycia naczyń, ale przy trzecim użyciu już przestałam zwracać uwagę.
Jednak niestety co najgorsze - z jakiegoś powodu zaczęła mnie bardzo swędzieć skóra głowy jakbym szampon ją przesuszył...?
To dopiero 3 szampon, po którym tak mam, więc nie jest to częste zjawisko.

Może dla normalnej skóry głowy i nie tak cienkich włosów nada się bardziej

Ilość zużytych opakowań: pół

Nie porwał mojego serca

Szampon dostałam w prezencie wraz z innymi rosyjskimi kosmetykami. Byłam bardzo ciekawa tego fenomenu zagranicznych produktów. Szybko po niego sięgnęłam i równie szybko się nim rozczarowałam. Nie rozumiem tego szumu wokół tych produktów.

Zalety:
- bardzo ładny zapach
- przyjemna szata graficzna i opakowanie
- wydajny
- dobrze się pieni
- dobrze oczyszcza włosy
- nie podrażnia ani nie przesusza skóry głowy
- nie plącze włosów

Minusy:
- trudna dostępność
- wysoka cena jak na 350 ml
- nie zauważyłam zwiększonej objętości włosów ani innych właściwości pielęgnujących kosmetyku
- korek posiada bardzo mały otworek a butelka jest dość twarda i wyciskanie produktu nie należy bo bardzo przyjemnych czynności

Ogólnie rzecz ujmując nie kupię ponownie tego szamponu z tego względu, że na polskim rynku jest wiele identycznie działających kosmetyków za niższą cenę.

Używam tego produktu od: Luty 2015
Ilość zużytych opakowań: Jedno