Efektima, Wine-Therapy, Hydrożelowe płatki pod oczy na bazie ekstraktu z czerwonego wina

Pojemność 2 szt

Precyzyjne połączenie kwasu hialuronowego, witaminy E, C i B3, ekstraktu z czerwonego wina oraz olejku z kwiatów róży, pozwala spowolnić proces starzenia. To połączenie pomaga tkance łącznej skóry odzyskać lepszą sprężystość oraz rozjaśnić cienie pod oczami. Wpływa ono także na poprawę wyglądu skóry wokół oczu. Po zastosowaniu płatków drobne zmarszczki zostają wygładzone i mniej widoczne, a skóra intensywnie nawilżona i odprężona.

Hydrożelowe płatki pod oczy na bazie ekstraktu z czerwonego wina

Czytałam wiele opinii, że płatki są tak nawilżone i śliskie, że zjeżdżają ze skóry. U mnie wręcz przeciwnie. Przyssały się do skóry i od wewnątrz zaczęły wysychać, jakby skóra wyciągała z nich płyn? Pochodziłam w nich chyba ok 1,5 godz. Zrobiły się cieniutkie i były niemal całkowicie wyschnięte, lekko pomarszczone.

Nie polecam

Niestety płatki pod oczy tej firmy w żaden sposób mnie nie zadowalają choć dałam im niejednokrotnie szanse, a to mówiąc, że może źle twarz była przygotowana albo po prostu nie było dnia, aczkolwiek za każdym razem nie sprawiły efektów wow.

Dobry przyjaciel dojrzałej skóry

Używałam te płatki dokładnie rok temu w Święta, będąc w Polsce, cierpiałam na niesamowicie wysuszoną skórę, a okolice pod oczami to był dramat. Dzięki tym przyjemnym i chłodzącym żelowym płatkom przyniosłam ukojenie zmęczonej skórze.

nie wyróżniają się

Bardzo lubię płatki żelowe. Ponieważ mam spore cienie pod oczami stosuję ich sporo i cały czas poszukuję idealnych. No te niestety do takich nie należą, chociaż prawdę jeszcze idealnych nie znalazłam. U mnie trzymały się dobrze i były mocno nasączone, dzięki czemu w miarę dobrze nawilżyły skórę. Jednak nie zauważyłam innych korzyści po ich zastosowaniu. Cenowo są przystępne i mają sporą konkurencję. Zużyłam kilka opakowań zgodnie z zaleceniami producenta, jednak ze względu na brak widocznych korzyści będę szukać dalej.

Przyjemna ulga

Kolejny zakup w ciemno. Poszukiwałam produktu który przyniesie ulgę i uczucie "odciążenia" moim oczom. Te płatki świetnie mi się sprawdziły. Przed zastosowaniem schłodziłam je chwilę w lodówce. Zaraz po przyłożeniu płatków poczułam miłe uczucie nawilżenia i odprężenia. Płatki z uwagi na fakt że są trochę ciężkie delikatnie mi się zsuwały, więc jest to produkt który najlepiej używać "na leżąco" - wówczas na pewno pozostanie na swoim miejscu. Trzymałam płatki pod oczami przez około pół godziny. Użytkowanie było bardzo przyjemne o odprężające, a po zabiegu skóra w okół oczu była wyraźnie nawilżona, odżywiona i ujędrniona a opuchlizna mniej widoczna. Na pewno jeszcze do nich wrócę.

Nie trzymają się

Płatki kupiłam podczas jednej promocji na produkty 2+2 w rossamnnie. Zazwyczaj stosuję inne płatki, które już mam sprawdzone, ale postanowiłam je wypróbować. Okazja taka nadarzyła się w niedługim czasie po zakupie. Kilka godzin przed imprezą zaczęłam się szykować. Szybki prysznic, potem płatki pod oczy i zamierzałam prasować ubrania na wieczór. No cóż nie szło mi to najlepiej, ponieważ płatki w ogóle nie chcą się trzymać skóry. Można ich używać jedynie leżąc na co nie zawsze jest czas :/ ja koniec końców potrzymałam je tylko około 15 minut bo nie miałam już więcej czasu na "wypoczynek". Po tym czasie zauważyłam jedynie delikatne nawilżenie, mam ogromne cienie pod oczami i niestety nawet odrobinę się nie rozjaśniły. Więcej nie kupię.

Jeśli szukasz nawilżenia to dają radę.

Plastry przed użyciem potrzymałam około pół godziny w lodówce. Nakładając je liczyłam na efekt rozjaśnienia i zmniejszenie obrzęków pod oczami po dłuższej nocnej posiadówie. Niestety, wbrew zapewnieniom producentów tak się nie stało. Obrzęk co prawda lekko zszedł, lecz to raczej zasługa zimnego kompresu, więc sprawdziły się tu zwykły ogórek. Na plus, plastry przyjemnie nawilżyły okolicę pod oczami, skóra była miękka, przyjemna w dotyku, ujednolicona. Kosmetyk mnie nie podrażnił.
Jeżeli ktoś szuka czegoś wystrzałowego, by olśnić spojrzeniem, to niestety to nie to. Produkt przyjemnie nawilży, na pewno skórze nie zaszkodzi, ale nie daje efektu WOW. Jednak jeśli chcemy zwyczajnie nawilżyć okolice oczu i dać im zastrzyk pozytywnych substacji, to polecam.

Bez szału.

Kosmetyk otrzymałam w prezencie. Opakowanie w porządku - łatwo wyjąć płatki, jednak podczas wyjmowania lekko naderwałam jeden z płatków, nie wiem na ile jest to wina samego opakowanie, ale radzę wyjmować ostrożnie.
Płatki są średnio nasączone, łatwo się nakładają i bardzo dobrze "trzymają" twarzy, w trakcie ich użytkowania można spokojnie przemieszczać się, chodzić itp. Nie zsuwają się.
Efekt końcowy niestety nie robi szału - cienie są lekko rozjaśnione, niestety skóra nie jest napięta a drobne zmarszczki (na co liczyłam) nie są wygładzone.
Skóra jest przeciętnie nawilżona, a obrzęki lekko zmiejszone.
Przeciętna jakość, nie wrócę, zwłaszcza, że znalazłam dużo lepszy produkt.

Wolę złote

Po wypróbowaniu wersji złotej przyszedł czas na winko. Płatki nie są złe, ale nie zachwycają i raczej nie skuszę się na ponowny zakup.

Moja skóra pod oczami jest bardzo sucha, na skutek takich czynników jak mróz, silny wiatr, czy podrażnienie oczu reaguje bardzo gwałtownie, marszczy się, pojawia się obrzęk, a delikatna skóra zamienia się w przesuszoną skorupę. Dlatego też, o ten obszar mojej twarzy dbam szczególnie.

Od płatków pod oczy oczekuję nawilżenia i wygładzenia, oraz delikatnego rozjaśnienia, które 'odświeżyłoby' spojrzenie. Płatki z ekstraktem z wina co prawda dają delikatne uczucie odświeżenia, ale nie jest ono na tyle mocne, bym mogła się nimi zachwycić. Nawilżenie i wygładzenie skóry jest słabsze niż w wersji złotej, która zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. U osób, które nie mają suchej skóry pod oczami, jedynie borykają się z cieniami, płatki mogą się sprawdzić. Dla osób, które bardziej skupiają się na wygładzeniu drobnych linii, efekt końcowy nie będzie satysfakcjonujący.

Same płatki przypominają cieniutkie żelki. Ja nie czuję zapachu winogrona. Dobrze przylegają do skóry, wręcz się do niej przyklejają, nic się nie zsuwa, nie przeszkadza i nie cieknie.

Opakowanie takie sobie. Niestety w przypadku wszystkich płatków z Efektimy, najwięcej esencji zostaje w opakowaniu, a nie na płatkach. Dlatego nie trzymam ich 20 minut, jak zaleca producent, lecz po 10 minutach ściągam je i wklepuję w skórę to, co zostało w opakowaniu. Mam wrażenie, że właśnie te resztki dają więcej, niż to, co jest na płatkach.

Plus za to, że płatki nie wywołały u mnie żadnego podrażnienia, a mam wrażliwą skórę wokół oczu, więc mogło być różnie.

Polecam osobom, które szukają płatków odświeżających i delikatnie rozjaśniających. Na zmarszczki i przesuszenia są zdecydowanie za słabe.

Świetne

To moje pierwsze płatki pod oczy. Zakupilam, bo moja cienka i przesuszona skóra wołała o pomoc. Produkt dobrze zapakowano, jest też przyjemny w stosowaniu - różowe płatki żelowe nie ciekną, dają sie dobrze dopasować, nie są sztywne i nie odpadają. Efekt koncowy: nie poznalam siebie w lustrze. Fioletowe podkowy prawie całkowicie zniknęły - zostały tylko zasinienia przy nosie. Skóra jest ładnie nawilżona, ale nie naciągnięta. Zmarszczki wygladzone. Cudo!

Ratunek dla cieni pod oczami

Na zakup tych płatków pod oczy zdecydowałam się po raz pierwszy już jakiś czas temu. Są dość łatwo dostępne i mają dość przystępną cenę, co z pewnością stanowi dużą zaletę. Zostały przeznaczona do rozjaśnienia cieni pod oczami i korekcji drobnych zmarszczek - o ile z nimi jeszcze się nie zmagam, o tyle cienie pod oczami stanowią moją zmorę. Doraźnie wystarczy zamaskować je korektorem - problem pojawia się jednak kiedy nie mam ochoty się malować.

Płatki kosztują około 5 złotych - i mało i dużo, jeżeli postanowimy aplikować je dwa razy w tygodniu, zgodnie z zaleceniem producenta. W eleganckim opakowaniu znajdziemy oczywiście dwie sztuki, do jednorazowej aplikacji. Sama aplikacja jest szybka i bezproblemowa - przyklejamy płatki na około 20 minut i spokojnie, relaksując się przy kubku herbaty, czekamy na efekty ;).

Płatki dobrze przylegają do skóry, nie zsuwają się. Przyjemnie chłodzą i koją skórę, pozwalając odprężyć się przy tym. Po ich usunięciu skóra pod oczami wydaje się być odrobinę bardziej napięta, wygładzona, nawilżona i rozjaśniona. Obrzęk zostaje złagodzony, a zasinienia stają się mniej widoczne. Efekt utrzymuje się jeszcze następnego dnia, w związku z czym warto zaaplikować je przed ważniejszą okazją, wyjściem, jak na przykład wesele. Nie wypowiadam się na temat tego, czy płatki rzeczywiście pomagają spłycić zmarszczki, gdyż obecnie nie zmagam się z takim problemem ;).

Na obrzęki i zmęczoną skórę

Działają jak kompres - przyjemnie chłodzą łagodząc obrzęki i zaczerwienienia, delikatnie niwelują cienie. Skóra pod oczami jest napięta i gładka, do tego przyjemnie nawilżona. Moim zdaniem dają bardzo dobry efekt za niewygórowaną cenę.

Skóra po użyciu wygląda na wypoczętą, dlatego często używam ich przed ważnym wyjściem lub w przypadku wyjątkowo zmęczonej skóry. Zawsze mnie ratują szybkim działaniem.

Płatki dobrze się trzymają, więc nie ma problemu ze spadaniem czy obsuwaniem. Są elastyczne, więc nie przeszkadzają, prawie nie czuć ich po nałożeniu. Wielkość jest odpowiednia, żeby dokładnie zakryć skórę pod oczami.

Kupuję je regularnie w popularnej drogerii. Czasem można dostać je z niewielką zniżką - moim zdaniem są warte wypróbowania.