Giorgio Armani, Si Intense EDP

Średnia ocena: 4.86/5

douglas.pl
Średnia ocena: 4.01/5

zobacz więcejzwiń

`Si Intense` marki Giorgio Armani to szyprowo-owocowy zapach dla kobiet, wydany w 2014 roku, dostępny w postaci EDP. Nutami głowy są liść czarnej porzeczki, czarna porzeczka, mandarynka, bergamotka i frezja; nutami serca są róża majowa, neroli, dzięgiel i osmantus; nutami bazy są ambroksan, paczula, nuty drzewne i wanilia.

Kategoria: szyprowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liść czarnej porzeczki, mandarynka, bergamotka, frezja
nuta serca: róża, neroli, dzięgiel, osmantus
nuta bazy: ambroksan, paczula, nuty drzewne, wanilia

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

Moje ulubione perfumy

Perfumy od razu stały się moimi ulubionymi. Mają bardzo przyjemny zapach, długo zapadający w pamięć. Są bardzo wydajne, długo utrzymują się na skórze. Falkon jest bardzo ładny, klasyczny.

nie można mu odmówić urody, nawet gdyby była mało wyrazista

Ileż podejść miałam do niego, ileż testów. Na skórze, na papierku, po chwili, po godzinach...

I zawsze, kiedy (już już! ) byłam na niego zdecydowana, pojawiała się ta nuta, która mnie odrzucała. Ta nuta, którą łatwo rozpoznać i w centrach handlowych, i w tramwaju, i w kościele. Która czasem wydaje się być praktycznie wszędzie. Która jest najbardziej wyczuwalna. To wtedy, kiedy do głosu dochodzą nuty serca.
I nie pachnie to źle !
Wręcz przeciwnie !
Ciekawie i pięknie!
Ale w ogóle nie tajemniczo.
Tajemnicy nie ma tu żadnej.

Wreszcie otrzymałam Si Intense w niespodziewanym prezencie.
Więc Si Intense miało przeznaczenie znaleźć się u mnie ;)

To zapach faktycznie wielowarstwowy. I tak jak nie cierpię tej pierwszej warstwy, tej wibrującej mikstury mandarynki i czarnej porzeczki ( która też jest piękna, ale zupełnie nie mogę się w niej odnaleźć, kiedy znajduje się na mojej skórze!), tak już tą kolejną kwiatową ( jednak ciągle słodką, przez którą ciągle przebijają nuty czarnej porzeczki) bardzo już lubię. I na sobie i na kimś.

Jednak ciągle nie ma tu tajemnicy. To zapach tak oczywisty, który nie uwodzi i nie ma sekretów. Mało wyrazisty, choć na pewno nie płytki. Wydaje się głęboki.

Najbardziej mi po drodze, kiedy znajduje się na skórze kilkanaście godzin.
I te ostatnie nuty: wanilii, paczuli i drzewne plus ciągła obecność czarnej porzeczki, wydają się ze mną najbardziej kompatybilne.

I trwałości nie można mu odmówić i ubrania. Bo Si Intense ubrany został w piękną czarną buteleczkę z grubego szkła. Szkoda tylko, że to zapach tak powszechny, który pojawia się wszędzie.

Poezja dla nosa

Perfume zakupił mi moj mąż. Perfuma ma bardzo intensywny i słodki zapach. Jedyną wadą jest kolor flakonu. Posiadam dużą wersję pojemności. Perfumy jest bardzo wydajna. Wystarczą jak dla mnie 3 "pompki ". Perfumy utrzymuje się długo zarówno na skórze jak i na ubraniach.

Uwielbiam

Piękne, intensywne, trwałe.
Flakon piękny, porządny, ale mało praktyczny - nie widać ile perfum zostało, przez co można spotkać się z niemiłym zaskoczeniem, kiedy się skończą.

Świetny zapach!

Uwielbiam ten zapach, zwłaszcza zimą. Jest intensywny i "ciężki" idealny na zimową porę. Piekny flakonik, zrobiony z cieżkiego szkła sprawia efekt luksusowych perfum.

Nieziemski....

Długo go szukałam, zawsze jak jakaś kobieta go miała na sobie to bardzo mi się podobał...
Trochę tajemniczy,poważny jednocześnie kuszący..
Nadaje się na dzień i na wieczór,oraz na każdą porę roku.

Niestety na mnie nie jest zbyt trwały ,muszę go użyć na ubranie aby było go czuć. Uwielbiam ten zapach,ale jest bardzo drogi.
Szkoda,że szybko znika ,ale co zrobić jak zapach jest przepiękny? :)

Z bólem serca odejmuję jedną gwiazdkę za trwałość.

Czarny skarb w dłoni

Znalazłam idealny zapach. Trudno jest recenzować zapach, to indywidualna preferencja naszego nosa. Mój nos zakochał się w czarnym Si.
Zapach jest trwały, elegancki, trwały, słodki, ciepły.

Piękny kobiecy zapach

Jeśli podoba ci się Si Armaniego,który jest świetny na dzień,polecę Ci Si Intense na wieczorne wyjścia.Zapewniam,że zwrócisz uwagę nie jednego mężczyzny i nie jednej kobiety,która zaczepi Cię pytając czym tak pięknie pachniesz...Używając ich nawet do pracy (choć są dosyć ciężkie na dzień),często jestem pytana o ten zapach. Urzekający!!!

uwielbiam

Uwielbiam klasyczną wersję Si. Te dostałam od chłopaka i początkowo nie przypadły mi do gustu.

Zapach w pierwszej fazie kompletnie nie mój. Kojarzy mi się z perfumami drogimi, dobrymi, ale dla dojrzałej kobiety. Całkowicie mnie odrzucał. Z czasem, mniej więcej około godziny i pachną ja klasyczne Si, ale trochę już zwietrzałe i nie tak słodkie. Początkowo nie polubiłam się z Si Intense ale teraz je lubię.
Dla mnie są trochę bardziej stonowane i eleganckie niż Si. Pasują np.na wieczór, do eleganckiej sukienki. Jednak nadal mamy tu nuty Si, więc jeśli ktoś uwielbia Si to polubi także wersję Intense.
Si są killerem. Bardzo słodkie, ciężki, intensywne, niezwykle trwałe. Tutaj słodycz jest stonowana. I początek nas zaskakuje, jednak nadal są to Si.
Flakon prosty ale piękny. Trwałość bezdyskusyjna. U mnie po 10 godzinach noszenia ludzie pytają co to, a czuć je bardzo intensywnie nawet po 15 godzinach.

Cena trochę zaporowa, ale jeśli komuś zapach się podoba, to warto bo perfumy naprawdę są bardzo trwałe. Mam flakonik 30 ml.

Wykorzystała: kilka próbek

Piękny zapach, podobny do klasycznego Si

Klasyczny zapach Si jest jednym z moich ulubionych i nie będę tego ukrywać:) jego młodszy brat Si Intense różni się trochę, ale jednak sporo wspólnego. Wersja Intense jest na pewno nieco mocniejsza w aromacie przy nutach głowy i serca. W ciągu dnia noszą się w mojej ocenie bardzo podobnie.

Flakonik jest równie piękny z tą różnicą, że kolor płynu jest już czarny, nie pudrowo-różowy. Wszystkie inne cechy flakonika zostały zachowane. Mocne, masywne szkło daje odczuć pewną luksusowość tego kosmetyku.

Perfumy są bardzo słodkie, ja takie lubię i chętnie noszę na co dzień. Na wieczór ze znajomymi czy romantyczną randkę także powinny zdać egzamin. Jest to zapach, który wszędzie rozpoznam, nawet u innych w autobusie czy tramwaju.

Są trwałe, tak jak klasyczne Si i choć ta pierwotna wersja jest bliższa mojemu sercu to uważam, że Intense też się udały i są warte uwagi. Cena może boleć, więc polecam kupować w znanych perfumeriach internetowych albo jeśli jest to już Douglas czy Sephora to na promocji -20%, można całkiem sporo zaoszczędzić. Polecam na początek wziąć kilka próbek i sprawdzić jak się w nich czujesz, wtedy będziesz miała 100% pewność, że chcesz je mieć ;) bardzo lubię to uczucie, kiedy w chłodne i wietrzne jesienne dni szaliki przesiąkają słodkim aromatem tych perfum.

Si Intense świetnie się sprawdzą jako prezent osobie lubującej się w słodkich zapachach, ja bym się ucieszyła ;)

Czyżby zastosowano Molekuły?

Akurat dzisiaj wypadł Black Friday,więc czas na recenzje Si intense.Flakon przepiękny,najpiękniejszy z tych trzech wersji.Czerń ze złotymi okuciami.Mega elegancki,robi duże wrażenie na toaletce.Jeśli chodzi o intensywność pachnidła,to jest ona tylko w nazwie.Poza tym,te perfumy maja to do siebie ze niby "gasna" na skorze jakby byly nietrwale,by za 4h pojawic sie.Sam zapach w odroznieniu od EDP jest bardziej plaski,chemiczny i slabszy.Nie ma az tyle paczuli i wanilii.Nadal jest wyczuwalna czarna porzeczka.Si Intense potrzebuje reformulacji.Dobrze,że to TYLKO 50ml.Zawsze mogę dać 2 psiki klasycznego EDP i jeden intense.

Moja ulubiona perfuma :)

To już moje kolejne opakowanie tej cudownej perfumy. Nadaje się idealnie na lato jak i zimę. Jest to wieczorowa perfuma, jednak używam jej na każdą okazję