Burberry, My Burberry EDP

Średnia ocena: 4.60/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.78/5

Średnia ocena: 3.68/5

`My Burberry` to kompozycja ponadczasowa i klasyczna - współczesna interpretacja wartości marki. To wynik inspiracji brytyjskim ogrodem skąpanym w letnim deszczu. Bogata, kwiatowa, urzekająca i elegancka. Kolor kompozycji przywodzi na myśl charakterystyczne beże i pastele tworzące klasyczną kratkę Burberry.
Całość zamknięta w pięknym flakonie nawiązującym do modowej historii marki poprzez zdobiącą wstążkę z gabardyny, materiału stworzonego przez założyciela marki oraz solidny korek, przypominający duże guziki słynnego płaszcza.

Kategoria: kwiatowa

Nuty perfumowe:
nuta głowy: groszek pachnący, bergamotka, mandarynka
nuta serca: geranium, frezja, pigwa
nuta bazy: paczula, róża damasceńska, róża

kwiatowe
wody perfumowane
Rekomendacja
wiosna / lato

69% jesień/zima 31% wiosna/lato

Brytyjski ogród i letni deszcz...

Zapach kwiatowy, odrobinę słodki, aczkolwiek delikatny i subtelny. Ciepły, trzymający się blisko skóry. Całość tworzy niezwykle urzekającą kompozycję. Zapach idealny na każdą porę roku i okazję. Flakon prezentuje się naprawdę uroczo.

Używam tego produktu od: 2014 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 2 ml

Not mine \'My Burberry\'...

Nigdy nie twierdziłam, że jestem wytrawną znawczynią zapachów. Mój nos-nos laika, z pewnością jest niedoskonały i zawodny, nie raz nie będąc w stanie docenić kunsztu twórców i wyodrębnić poszczególnych nut, z których skomponowany jest dany zapach. Stąd w moim odbiorze perfum więcej jest intuicji i "porywów serca", aniżeli wiedzy. Sądzę jednak, że nie odbiera mi to prawa głosu, choćby miał on odbiegać od opinii ogółu. A niestety nie będzie to głos na tak.
W moim odczuciu My Burberry jest zapachem wytrawnym, ale niewybaczalnie syntetycznym, przez co poszczególne jego nuty są zimne i choć zapach jest bliskoskórny (na całe szczęście, bo w przeciwnym razie w ogóle nie mogłabym go znieść), bardziej "ślizga" się po powierzchni, zamiast wtapiać w skórę i pod wpływem jej ciepła ewoluować. Stąd też, mimo upływu godzin nie następuje w nim żadna znacząca zmiana, nuty powtarzają się jak echo, jedynie odrobinę słabnąc, ale wciąż uderzając w te same tony. Dopiero w nucie bazy to, co było drażniące i sztuczne, łagodnieje, staje się odrobinę słodsze i tchnie resztką gasnącego wszak życia. Za późno.
To, co dla mnie było utrapieniem, ucieszy entuzjastów - mam tu na myśli trwałość zapachu, trwająca nawet 7 godzin, co z pewnością należy docenić. Tak jak miły dla oka flakon, stylistyką nawiązujący do znaku rozpoznawczego marki, czyli trenczu w beżową kratkę.
I choć zapach stworzył jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców perfum (Francis Kurdjian), a do promującej go kampanii reklamowej zaangażowano ikony modelingu (Kate Moss i Cara Delevingne) \'My Burberry\' swym zimnym, trochę dymnym, trochę roślinnym, ale nade wszystko syntetycznym brzmieniem mnie nie przekonuje.

Używam tego produktu od: Testy
Ilość zużytych opakowań: ...

dla dojrzałych ... duchem:)

Początek wybitnie irytujący jak dla mnie - pachnący groszek... baardzo wyraźny. W naturze super, w perfumach - nie. Po chwili do groszku dołącza jakaś cierpko- słona nuta. Całość jest delikatna, wodna, przejrzysta i jak dla mnie - bardzo drażniąca.
Dopiero po jakimś czasie do głosu dochodzi pomarańcza, geranium i mandarynka. Zapach nabiera mocy. Znika pierwotna delikatność, My Burberry stają się cięższe, mocne, konkretne i bardzo wyraziste. Róża w bazie nie wybija się, ale czuć ze jest "podłożem".
Faktycznie , raczej dla dojrzałych kobiet, choć ja, mimo że dawno zapomniałam kiedy studiowałam, czuję, że dzielą mnie lata świetlne od tego zapachu. Dojrzałość, także ta, w perfumach to nie tylko lata, lecz całokształt osobowościowy. Tak więc mimo, że zapach jest "dla dojrzałych", a ty jesteś 25-latką i czujesz się dojrzalsza od swoich rówieśniczek - być może ten zapach jest dla ciebie.
Ogólnie najnowszy zapach od Burberry jest niezły, elegancki, z klasą, całkiem miło bym go dobierała na kimś, lecz kompletnie nie jest dla mnie i ja go nosić nie jestem w stanie.
Butelka ładna, kokardka i koloryt też, ale korek brzydki.

Używam tego produktu od: od dzisiaj - testy w perfumerii
Ilość zużytych opakowań: tylko testy

intrygujący, ale nie mój

Zapach dostałam do testów przy ostatnich zakupach. Podchodziłam niepewnie, bo nie przepadam za zapachami, Burberry.

Ten zapach to podobno zapach Londynu po deszczu. Jest w nim coś mrocznego, "smogotwatego", pudrowo-ciężkiego, są dni kiedy mnie intryguje, a są i takie, kiedy chciałabym się go szybko pozbyć.

Szczególnie wyczuwalne są tu paczula i bergamotka. Zapach jest kwiatowy, ale jednocześnie ciężki, w moim pojęciu, dla statecznej, dojrzałej kobiety.

Bardzo trwały, trzyma się cały dzień.

Nie kupię pełnowymiarowej butelki, ale zwolenniczki kwiatowo-mrocznych zapachów powinny pochylić się nad tym zapachem. Nie można mu odmówić tego, że jest "jakiś".

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbka 2ml