Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Bvlgari, Aqva Amara EDT

Bvlgari, Aqva Amara EDT

Średnia ocena użytkowników: 5 /5

Kategoria
Marka
Pojemność 50 ml
Cena 230,00 zł

Opis produktu

Zgłoś do moderacji

`Aqva Amara` marki Bvlgari to drzewno-wodne perfumy dla mężczyzn wydane w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutę głowy stanowi sycylijska mandarynka; nutami serca są neroli i nuty wodne; nutami bazy są liść indonezyjskiej paczuli i olibanum.

Kategoria: drzewno - wodna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka
nuta serca: neroli, nuty wodne
nuta bazy: liść paczuli, olibanum

Cechy produktu

Pojemność
50 - 100ml
Pokaż wszystkie Schowaj

Składniki

Znasz skład tego produktu? Dodaj go do naszej bazy i twórz z nami KWC!

Dodaj go do naszej bazy!

Recenzje 2

Średnia ocena użytkowników: 5 /5
Trwałość:
Zapach:
Flakon:
Więcej ocen Schowaj
100% jesień/zima 0% wiosna/lato

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: rok lub dłużej

Mroczna strona Bvlgari Aqva

Bvlgari Aqva Amara to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Nie zawiodłem się.

Koncepcja jest inna aniżeli w przypadku dwóch innych przeze mnie poznanych perfum tej linii - Aqva i Aqva Marine. Nie czuję tu glonów, z których obydwa powyższe słynęły, dla mnie Amara jest bardzo "mineralna", że się tak wyrażę. Jest niezwykła, ponieważ czuję tu nie ambrę odzwierzęcą, ale bursztyn (w języku angielskim nazwa obydwu jest taka sama). Otwarcie to kwiatowo-aldehydowe neroli, które nie trwa długo oraz gorzka pomarańcza (w oficjalnym składzie jest mandarynka, ale ja jej nie czuję). W środkowej fazie teoretycznie powinno być neroli z nutami wodnymi - cóż, nie czuję ani jednego ani drugiego. Baza to najbardziej wyrazisty i najjaśniejszy punkt tego zapachu - paczula łączy się z żywicą olibanową. Nie jest to olibanum kadzidlane, jakie znamy, według mnie tutaj są jego grudki, ale w postaci czystej, przed spaleniem. Dodaje ono jeszcze więcej "mineralności".

Trwałość jest świetna i wynosi ok. 10 h, projekcja jest dobra przez 4-5 h.

Uważam, że Amara to perfumy na chłodniejsze dni. Jesień i wczesna wiosna to jego żywioł, wtedy rozwija się najlepiej. Nie wiem, jak będzie sobie radził w mroźne dni, muszę to koniecznie sprawdzić.

Najnowszy flanker stał się chyba także moim ulubionym z linii Aqva (nie znam wszakże jeszcze wersji Toniq), można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego powąchania. Miłość kwitnie i zapewne skończy się zakupem dużej butelki tych perfum...

Używam tego produktu od: 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: W trakcie odlewki, flakon w planach

5 /5

Kupi ponownie

Używa produktu od: tydzień

Wykorzystała: kilka próbek

Luksusowy i dostojny

Piękny zapach ;) Uważam, że nazwa idealnie pasuje do tej kompozycji. Ja określiłabym ją przede wszystkim jako gorzką mandarynkę. Zapach mocny i zdecydowany, ale jednocześnie powabny i lekki. Kompozycja niezwykle elegancka i luksusowa. Dla szykownego, dojrzałego faceta (wiekiem lub charakterem). Kompozycja bardzo męska i pociągająca, ale też trochę wyniosła, zimna i zdystansowana. Nie dla każdego. Zdecydowanie zapach na chłodniejsze dni, bardziej na wieczór i większe okazje. Trwałość i intensywność zaskakująco mocna jak na EDT.

Najaktywniejsze recenzentki
 1. 1

  3
  produktów

  253
  recenzji

  381
  pochwał

  10,00

 2. 2

  119
  produktów

  60
  recenzji

  874
  pochwał

  9,75

 3. 3

  107
  produktów

  36
  recenzji

  723
  pochwał

  7,75

Zobacz cały ranking